Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anglia

callanetics

Polecane posty

Gość grzia
dzięki... ja jestem po 1 godzince...daje niezły wycisk...nie wiem czy dam radę jutro...miałyście duze zakwasy?jak dałyście radę tak codziennie? dodam ze nie robiłam wszystkiego po 100 ale trochę mniej bo jednak widać jestem sztywna jak kołek...:) potem jeszcze z 10 minut hula hop i tyle na dziś... miałąm zamaiar jeszcze biegać dziś czy też chodzić:) ale deszcz pada:( no nic wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam trafiłam na forum w poszukiwaniu ćwiczeń callaneticsu pamiętam trochę z przed 10 lat ale chciałam sobie odświeżyć pamięć. Poczytałam sobie trochę waszych wypowiedzi spisałam przepis na błotko przeciwko celulitis i chyba zacznę ćwiczyć tego calana, bardzo mi odpowiadały te ćwiczenia. Będę ćwiczyć na tyle na ile dam radę ponieważ jestem po operacji kręgosłupa i muszę sobie wzmocnić mięśnie grzbietu a przy okazji inne partie ciała też na tym skorzystają bo przecież idzie wiosna i trzeba poprawić sobie nastrój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówię za siebie..nie mam żadnego problemu z rozrośniętymi mięśniami...ćwiczę codziennie i nie tylko callana..i na pewno nie mam problemu o który wciąż tutaj pytacie...jak ktoś rzeczywiście ma - tzn. na sobie doświadczył to niech go opisze....chętnie sama przeczytam...a takie zasłyszane plotki to sobie można...no sami wiecie... ćwiczę po to aby wysmuklać mięśnie, a tam gdzie trzeba aby je wyeksponować lub podkreślić... co do tych obciążeń, powtórzeń..to odnosi się to do treningu typowo siłowego..czyli sztangi, hantle, wyciskanie na maszynach...ja się tak dokładnie w tym nie orientuję..ale stosowne info na pewno znajdziecie na www.sfd.pl a u mnie dziś 38.godzinka zaliczona... pozdrowionka i miłego ćwiczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to te hantle i sztangi to nie dla mnie:( Mnie wystarcza cwiczenia,nigdy nie mialam po nich zadnego problemu z jakims wydatnym umiesnieniem,wrecz przeciwnie. Dzis nawet dalam rade zrobic "kwiat lotosu"..:)) Codziennie mozna ale nie koniecznie trzeba cwiczyc.Pamietam,ze pare lat temu cwiczylam wlasciwie co drugi dzien. Teraz cwicze codziennie,ale za to w niedziele raczej nie dam rady. Mysle,ze jak mi odpadna te 2 dni (bo moze i sobota)to swiat sie nie zawali,a w poniedzialek ewentualnie bedzie mi troszke trudniej. Milego weekendu!!!🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) jestem po 6 dniu callana nie po 6 godz. bo nie jestem w stanie cwiczyc cala godzine ... cwiczenia na brzuch daja mi w kosc, nie jestem w stanie wytrzymac 100 sekund. :( nie wiem czy robie cos zle,czy moje miesnie brzucha sa tak slabe... callana cwicze zawsze rano, lepiej sie po nich czuje, mam wiecej energii. dodatkowo robie cwiczenia na talie osy... przez dwa dni probowalam A6W ale nie calkiem je rozumiem- chodzi mi o te powtorki. nie wiem tez czy stracilam wage, bo sie nie wazylam, ale czuje, ze moje spodnie sa ciut luznijsze. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzia
a za mną 2 godzinka...dopiero..ale ajkoś mi idzie choćnie robię aż tylu powtórzeń... mam też problem z napinaniem wszytskich mięśni i oddechem-zapominam:( ale jakos idzię. do tego jeszcze dziś 10 min hula hop bo wiecej nie dałąm rady z bólu wytrzymać bo mam te masujące...i 100 powtórzeń na agrafce:) w sumie ok 1,5 godz ćwiczeń... mam teraz opiekę 2 tyg na córcię bo ma ospę więc muszę max wykozrystać ten czas.potem będzie trudniej... pozdrawiam co mozecie polecić jeszcze na nog zeby je wyszcuplić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
,,Nigdy nie jest się za starym na ładną figurę". Jak się Wam podoba to zdanie? Bo mnie bardzo. Moja książka o callaneticsie pełna jest opisów ludzi, którzy dzięki tej gimnastyce zyskali nie tylko figurę, ale także przede wszystkim zdrowie, radość życia, pewność siebie. Co prawda mam dopiero 42 lata, ale doświadczam tego wszystkiego na codzień, bo ćwiczę callanetics już 19 lat i cały czas cieszę się, że go ,,mam". To rewelacyjne ćwiczenia. Pozdrawiam wszystkich, zwłaszcza początkujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KISO
JA STARAM SIE CWICZYC CO DZIENNIE. CZASMI BARK MI CZASU ,W TEDY CWICZE 15 ,BOJARSKA MA TAKIE 15 MINUTOWE ...NARAZIE 10 DNI CWICZE .EFEKTÓW NIE WIDAC ,W SĘSIE NIE SCHUDŁAM ,ALE SPRAWNOSC FIZYCZNA PORAWIAŁA SIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki:) Wczoraj \"Dzien Kobiet\",ja sobie odpuscilam cwiczenia,ale to nie z powodu swieta, a braku czasu rano.Wieczorem sie nie cwiczy juz,bo miesnie powinny odpoczywac,a nie rozgrzewac sie,wiec dalam sobie spokoj. Dzis za to juz odbebnilam dawke cwiczen,kolejna chyba 6 godzinka. Efekt juz widze,glownie na brzuchu i ydach:) Wagi nie sprawdzam nie ma sensu. Ja tez niektorych cwiczen nie jestem w stanie zrobic 100razy,robie tyle ile moge.Ale sa takie ktore nie sprawiaja mi problemu i moge je robic tyle,ile trzeba. Teraz szklamka wody,pozne sniadanko i dzionek rozpoczety:) Milego tygodnia!!!🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nacikowanatka -
dziewczyny - dziękuje za odpowiedzi :) agafil - jakie błotko na cellulit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89kingaaa
Hej dziewczyny!! mam prośbę czy któraś mogłaby mi podać jakieś linki z ćwiczeniami callanetics? jakiś czas temu widziałam fajne obrazki na wizaz.pl ale teraz podają że ta strona nie istnieje...może któraś ma to w komputerze i mogłaby mi przesłać na pocztę adres mala_898989wp.pl z góry dziękuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny znalazlam w necie stronke,gdzie w skrocie sa sfilmowane cwiczenia calanetiksu.Sa inne niz te ktore znam,ale fajne.Oprocz tego sama Callan Pinkey(jesli to dobrze napisalam)pokazuje tez w skrocie jak nalezy cwiczyc.Reklamuje ona w ten sposob kasete ze swoimi cwiczeniami.Sa tam dokladnie te cwiczenia ktore ja wykonuje(jest ich 53),ale na tej kasecie cwiczy ona sama wraz z innymi. Dzis czuje sie taka lekka po tych wiczeniach,nogi mnie nie bola i jestem lzejsza o cale 2kilo!!:) Powodzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
Bromba pisze, że woli ćwiczyć rano, ja natomiast preferuję wieczór, jest wtedy zdecydowanie spokojniej u mnie i tą godzinkę łatwiej mi wygospodarować. Ale bez względu na to kiedy ćwiczę czuję się tak samo dobrze, po prostu pora nie ma dla mnie znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nacikowanatka
Bromba - strona w przebudowei, nie otwiera się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nacikowanatka
jasna cholera, wywaliłam chyba rysunki, które były dostępne na wizażu kiedyś a teraz strona nie działa. Nie ma na allegro, merlinie ani w empiku. Szału mozna dostać. Q...rwa mać Przepraszam za wyra zneie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny !!! Stronka sie otwiera tylko trzeba skopiowac calosc!!! Potem oczywiscie wkleic i wtedy sie otworzy:) Lece do obiadku,bo zaraz szarancza do chalupy wpadnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.g.a.t.a
Bromba40 - ja mam zupełnie inne ćwiczenia. tych zupełnie nie znam. Nie wiem jak inne callanki :), ale ja wykonuje inne ćwiczonka. Ania66, a Ty jaki masz zestaw ćwiczeń? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
a.g.a.t.a - ja ćwiczę z książki Callan Pinckney ,,Callanetics" (niebieska okładka, polska wersja). Jest tutaj i program jednogodzinny i 15-minutowy program pielęgnacyjny i program dla zaawansowanych, dokładne omówienie każdego ćwiczenia ze zdjęciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to super!!! A ja kiedys widzialam taka ksiazke w ksiegarni,ale wtedy nie myslalam ze mi sie prztda:) Teraz wystarcza mi te cwiczenia ktore mam w gazetce,i tak jest ich sporo.Na koncu gazetki jest program 15minutowy,dla tych ktorzy juz nie potrzebuja cwiczyc codziennie godzinki,bo schudli i sa zadowoleni z siebie. Ja ten zestaw cwiczylam bardzo dlugo,jak urodzilam pierwsze dziecko. Teraz cwicze codziennie godzinke i na razie tak zostanie. A te cwiczenia z tej stronki sa faktycznie troche inne,ale sa tez znane,pokazywane przez sama autorke cwiczen.:) Spadam do cwiczen!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
Bromba, jakbyś była już wykończona ćwiczeniem codziennie godzinę (bo jednak są to męczące ćwiczenia, zwłaszcza, że, jak podejrzewam, masz też inne obowiązki w domu), bardzo dobre efekty daje też ćwiczenie godzinę co drugi dzień, a co drugi ten 15-minutowy program pielęgnacyjny. Nie zamęcz się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nacikowanatka
Hejka, udało mi sie ściagnać z emula dziękuję za podpowiedź zielona filiżanko :) ja mam jakieś 20 minut i calalnetics wieczorem buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonaa filizankaa
nacikowanatka nie ma za co.. :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baska07
Do Bromba40 - ćwiczenia wyglądają ciekawie, ale też ich nie znam. Przejrzałam całą książkę i nie ma w niej tych ćwiczeń... Miałabyś może opis tych ćwiczeń? A tak po za tym witam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Przejzalam cale mnostwo klipow z callanetics w wykonaniu callan pinckney i zaczynam miec watpliwosci czy zostaly one wlasciwie opisane na wizaz.pl Wg mnie jest spora roznica i nie moge zainstalowac eMule :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.g.a.t.a
Ania66, jakie ćwiczenia wchodzą w skład 15-minutówki? Znam tylko program ćwiczeń z kasety VHS, a do niedawna nie miałam pojęcia, że jest do tego książka. Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
a.g.a.t.a Program 15-minutowy to skrócona wersja pełnego programu - najważniejsze ćwiczenia, które wykonuje się w ciągu 15 min. -ćw. rozgrzew. ,,zwis" z drabinki -ćw. rozgrzew. ,,góra-dół" tzn. post. wyprost., ręce nad głową wysoko, rozciągamy się w górę, z tej poz. uginamy kolana i nachylamy się do przodu, ręce przesuwamy do przodu, do tyłu, znowu do przodu, na koniec wyciągamy ciało w górę do poz. wyprost. Powtórz. 5razy -napinanie przedramion 75 razy -rozciąganie talii (po 75 razy w każdą stronę) -ćw. na brzuch: leżymy na plecach, kolana zgięte, stopy oparte na podł., krzyż przyciśnięty do podłogi. Unosimy się równolegle do ud i z tej poz. wyciągamy się 1-2 cm do przodu 75 razy -ćw. na brzuch: to samo, tylko nogi wyprost w górę, aby tworzyły z podłogą kąt min. 60 st. Też 75 razy. -ćw. na nogi: stoimy na palcach, nogi ugięte, wychylamy miednicę do góry, z trzykrotnym opuszczaniem się o 2 cm (za każdym opuszczeniem się wychylamy miednicę), a potem wracamy tzn. podnosimy się 3 razy o 2 cm za każdym razem wychylając miednicę. Powtórzyć 5 razy -ćw. na nogi: opieramy stopę na drążku i schylamy się nad nogą albo utrzymując pozycję i licząc do 25, albo wykonując górną częścią ciała 25 ruchów 1 cm -ćw. na ujędrnianie pośladków i bioder: siedzimy na podłodze przodem do drążka, prawa noga podwinięta przed sobą, lewa zgięta w kolanie do tyłu, unosimy kolano i przesuwamy nogę 2 cm do tyłu 75 razy każdą nogą -to samo, tylko noga wyciągnięta w bok i obrócona w stronę podłogi. 75 ruchów w górę i w dół 4-5 cm nad podłogą. To samo druga noga. -ćw. rozc. siedzimy na podłodze, nogi rozchylone szeroko, obie dłonie przed sobą na podłodze. Z tej poz. wyciągnąć górną część ciała jak najdalej do przodu i górną częścią ciała wykonać 25 ruchów po 1 cm w przód i w tył -ćw rozc. siedzimy na podłodze, kolana i stopy razem, nogi wyciągnąć do przodu, wyciągnąć górną część ciała do przodu, jakby się chciało czołem dotknąć kolan jak najdalej. Policzyć powoli do 25 -,,szuflowanie miednicą" 8 razy -napięcie wewn. powierzchni ud (ściskanie drabinki albo krzesła stopami). Policzyć do 100 A najśmieszniejsze jest to, że te ćwiczenia naprawdę zajmują tylko 15 minut. Ale to 15 minut nie może zastąpić programu 1 godz.!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monidło
słuchajcie, a ja się napaliłam na zajęcie ze stepu. Podobno też dobrze działa na tłuszczyk. Taki fitness klub w Warszawie znalazłam, na stronce http://www.sybil.pl/event/result/city/46800/ type/sport/page/0 Co myślicie o stepie? Warto? Sama w domu to się nie zmobilizuję... A może lepiej po prostu iść gdzieś potańczyć? Będzie miłe z pożytecznym.Sama nie wiem Wiecie co, chyba najważniejsze to wyjść z domu i nie myśleć o tym, że muszę schudnąć. Ja tam nie wiem, ale na koncercie czy dyskotece nigdy mi się nie chce jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monidło
Hi,hi niechcący skierowałam Was do restauracji a nie do klubu stepu. Od razu wiadomo, że moje namiętność do kulinariów nie sprzyja sylwetce. Chodziło mi konkretnie o http://www.sybil.pl/event/full-details/id/51459 Ciekawe czy tym razem wyjdzie mi tak jak chciałam, czy też skieruje Was np na stronę jakiegoś kościoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×