Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anglia

callanetics

Polecane posty

Gość renna77
Cześć dziewczyny!!!!!!!!! Musze przyznać ze potraficie zmotywowac!!! Ja od jakiegoś czsu przeglądam forum i nawet jedna z forumowiczek podesłała mi płytke z callanem ale jakos nie mogłam sie zabrac. jednak podjęłam decyzje i z Waszą pomoca dzisiaj pierwsza godzinka za mna. Narazie jest ok a jak bedzie dalej to zobaczymy :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki:) Ja na wage juz nie staje na razie,nie ma po co:P Widze efekty po ubraniach,sa po prostu luzniejsze.Kiedys jak bylam duuuuuzo mlodsza tez cwiczylam wlasnie co drugi dzien i bylam bardzo zadowolona a efekty takie jak u natki byly bardzo widoczne po 3-4miesiacach,gdzie z rozmiaru 42 zeszlam na 38:) Teraz mam rozmiar miedzy 42 a 40,i wlasciwie nie oczekuje 380ki,ale jakby byl to bylo by milo. Ogladalam ostatnio z synem film z jego komunii sprzed 6lat,no i szok!!!! Ja bylam taka szczupla i jeszcze sie odchudzalam-glupia baba!!!:( Trzy lata temu urodzilam coreczke i organizm juz tak latwo nie wraca do normy jak kiedys,wiec sporo mi zostalo do zrzucenia. Teraz chce wazyc tyle co wtedy,mam swoje lata,ale u Callan byla kobieta po 70-ce,wiec duzo starsza ode mnie:) Mysle,ze codzienne cwiczenia moze sa dobre na poczatek,by przyzwyczaic miesnie a potem wystarczy co drugi dzien. Ja cwicze 3-ci tydzien i tylko brzucha najciezej sie chyba pozbyc:( Jestem uparta,trzymam tez diete 1000kcal i moze bedzie efekt lepszy. A rowerek jest jak najbardziej wskazany i na pewni nie zaszkodzi przy callanie,byle nie za duzo:) Filmiki obejrzalam sa fajne,mozna nawet je zgrac,szkoda tylko,ze jakosc nie jest najlepsza no i sa to tylko krotkie filmiki a nie calosc. Jednak sa roznice miedzy Callan a Bojarska,teraz to widze:) Jak ktoras z was ma mozliwosc sciagniecia takiego filmu w jezyku polskim w calosci ,to podajcie jak to zrobic. Milego dnia!!!🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bromba40 na mięsnie brzucha bardzo dobre są ćwiczenia aerobiczna 6 weidera. tu jest link http://www.a6w.pl/index.html trzeba ćwiczyć codziennie ale efekty sa ja ćwiczylam jakies 20dni (cały zestaw to 42dni) i efekt był super zmniejsza sie brzuch i boczki:) naprawde polecam tutaj jeszcze info:) http://eyeliner.pl/2008/07/06/a6w-areobiczna-szostka-weidera/ od jutra znowu zaczynam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beti dojdziesz i do S :) bo te cwiczenia sa super:) tylko wytrwałości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
Beti, jeśli chodzi o rowerek, to myślę, że na efektach po callanie się nie odbije, ale może Cię dodatkowo zmęczyć i nie wiem, czy będziesz w stanie ćwiczyć codziennie. Ja miałam podobną sytuację z rolkami, ponieważ w zeszłym roku nauczyłam się jezdzić na rolkach (!), strasznie to lubię. Otóż w te dni, kiedy przychodziłam po dwóch godzinach jeżdżenia, nie byłam w stanie robić wieczorem callaneticsu, takie miałam zmęczone nogi, bo jednak callanetics to męczące ćwiczenia. Ale trzymam za Ciebie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki natko za te \"6-ke\",widze,ze cwiczenia sa podobne do calanetiksu!!! Moze sa bardziej meczace,ale mam nadzieje,ze skuteczne.Tylko kiedy ja je zrobie????:( Nie mam czasu!!! Kurcze moze jakos po calanetiksie dam rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, ile odpowiedzi, dzięki dziewczyny :-) Ja będę dopiero ćwiczyć wieczorami po 20 stej, jak dzieci spią na dobre i jak mąż juz jest w domu. Niby śpią mi z rana juz po 10 tej, bo wstajemy o 6 jakieś 1,5 godziny, ale tą chwilę wykorzystuje na poszprzątanie,umycie podłog,bo tak mi bałaganią że codzien trzeba je myc, wstawienie obiadu itp. Kiedyś próbowalam przy nich ćwiczyc, to nie bylo szans, bo najpierw się smiały a potem na mnie wchodzily. A na rowerek zawsze jakos potrafie zorganizowac te poł godzinki i to siedzenie z tylkiem jest dla mnie przyjemne. A jednak Callan daje wycisk, bynajmniej dla początkujących i naprawde trzeba miec motywacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania66, mozesz zdradzic tytul ksiaki o ktorej wspominasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
Mada, bardzo proszę - Callan Pinckney ,,Callanetics". Niebieska okładka, żółty duży tytuł, biegnący pionowo przez środek, na okładce zdjęcie wygiętego ciała w jasnym kostiumie. Kupiłam tę książkę bardzo dawno temu, po kilku latach ćwiczenia callaneticsu z gazetki, wydaje mi się, że kolejnego wydania tej książki już nie było, bo teraz jest praktycznie nie do dostania. Czasem widzę w internecie, że można ją kupić na aukcji, ale za jakieś dzikie ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Ale dzisiaj mnie bolą wszystkie \"gnaty\" mięśnie, zwłaszcza nogi. Mam jeszcze pytanie do ćiwczących dłużej- czy są jakies znaczne poprawy w wyglądzie biustu? Czy \"podniósł\" się? Pytam, bo też mi na tym zależy bardzo, a w zasadzie nie wiem czy dobrze mówię, ale z takich ćwiczeń dzialających na biust to z tego co zrozumialam to są te na brzuch? troche to bez sensu napisalam,ale wczesna godzina, kawę dopiero dopilam i jeszcze nie wszystkie komórki sie obudzily :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti te na brzuch i te na poczatku rozciagajace dobre sa na biust,ale robie sobie dodatkowo cwiczenie,ktoro kiedys pokazywala Pani Bojarska: Rece zgiete w lokciach przed soba i naciskam jedna dlonia na druga.Jakby sie cos chcialo w rekach scisnac.Rece maja byc na poziomie klatki piersiowej:) Dlonie maja byc wyprostowane,nie scisniete!!!(jak do modlitwy) Ja dzis chyba 13 czy 14 godzina cwiczen:)Wczoraj bolaly mnie nogi w udach,widac dalam sobie wycisk w sobote:) Dzis bola mnie lopatki:( Kondycja jednak swietna,nie mecze sie wchodzac po schodach:) Spodnie zrobily sie troszke luzne,ale moze jak je upiore to beda dobre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
Beti, callanetics bardzo dobrze wpływa na wygląd piersi, biust się podnosi przez naprężenie mięśni klatki piersiowej. Oprócz napinania przedramion i ćwiczeń na brzuch pełno jest innych w programie, np. rozciąganie ud. Najlepiej nic nie wybieraj, tylko ćwicz cały program, sama się przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź, Aniu- ja właśnie ćwiczę cały program z płytą Callan, pytam o ten biust bo Nauczycielka tylko raz o tym wspomina,własnie przy ćwiczeniach na brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteście kobitki? Wczoraj z trudem wielkim przy moich obolalych mięsniach przebrnęłam przez 3 godzinkę. I dumna jestem z siebie że podołałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sok mango
Dziewczyny co powiecie mi o roznicy w cwiczeniach na brzuch, pomiedzy Bojarska a Callan, Callan robie brzuszki wciskajac glowe do klatki piersiowej a Bojarska wyraznie mowi a by tego nie robic...hmmm to jest bardzo duza rozbierznosc...jak je wykonujecie???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godzinki za mną, wczoraj ćwiczylam już sama bez plyty i jakos mi to sprawniej szlo niz z Callan. Dzisiaj czuję sie rewelacyjnie, widzę juz poprawę w wyglądzie, to zapewne też dzięki niejedzeniu wieczorami i dzięki utracie kalorii na rowerku. Slonce u nas dzis pięknie świeci, może w końcu ta wiosna na stałe zawita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
Sok mango - callanetics to gimnastyka Callan, więc myślę, że przede wszystkim jej wskazówki powinno się brać pod uwagę, a nie przeróbki osób, które także wykonują te ćwiczenia. Tak mi się wydaje. Beti - fajnie, że już Cię cieszy callanetics, mam nadzieję, że zarazisz się nim na dobre. Rzeczywiście, czy z płytą, czy z książką ćwiczy się gorzej (przynajmniej mnie), człowiek cały czas musi patrzyć, jak coś zrobić, co napiąć, a co nie i w efekcie zajmuje to masę czasu, a kiedy umiesz już ćwiczenia na pamięć, można się skupić tylko na tym i idzie to naprawdę szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość horacenta
Powiedzcie mi,czy ktoras z Was schudla dzieki tym cwiczenio nie zmieniajac posobu zywienia? Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Horacenta ja kiedys schudlam dzieki tym cwiczeniom,mialam co prawda wtedy te 20pare lat,ale bez szczegolnych zmian w diecie,tylko,ze wtedy idzie to troche wolniej,Jednak sylwetka sie zmienia i to widac.U mnie widac nie tylko po talii,ale tez po nogach,robia sie smuklejsze i jedrnirjsze:) Jesli chodzi o cwiczenia Bojarskiej i Callan. Ja mam gazetke z 80ktoregos tam roku z \"twojego stylu\" i tam, wiekszosc cwiczen pokazuje Callan,niektore Bojarska i jak ogladalam filmna yuotub-ie to sa one pokazane jak na zdjeciach.Jednak Pani Bojarska niektore wg zdjec wykonuje troszke inaczej,np brzuszki-w opisie jest poruszanie tulowiem o 10-15cm w gore i w dol,a wg Pani Callan jest to doslownie 2cm,niewielkie ruchy:) Szczerze mowiac dosc trudne.Powiedzcie mi tak szczerze:ktora z was wykonuje te 100brzuszkow bez odpoczynku:P Ja nie jestem w stanie,choc kiedys to robilam.Teraz robie przerwy krociutkie co 20 powtorzen.Wysiada mi szyja i miesnie brzucha tak bola,ze az mi lzy ciekna,wiec robie to z przerwami:)Poza tym pod koniec cwiczen wracam sobie do tych brzuszkow,jak mi miesnie brzucha troche odpoczna. Mimo to rezultat jest,a to jest najwazniejsze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie cwiczenia wykonywane przez Callan sa bez watpienia lepsze. Wczesniej cwiczylam wg opisu z wizazu i wiem jak wiele bledow popelnialam, bolal mnie krzyz itp, teraz cwicze z plyta i jest o wiele lepiej. Wciaz nie jestem w stanie zrobic wszystkich bez przerwy, np brzuszki z uniesionymi nogami- musze robic przerwe, albo krazenie miednica- nie zrobie calosci, ale nie poddaje sie. Jak mowi Callan- miesnie rozciagna sie wtedy kiedy beda na to gotowe a nie kiedy my tego chcemy. Wytrwalosc jest bardzo wazna w tych cwiczeniach. Pozdrawiam i wytrwalosci zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olax
Hej dziewczyny. Ja jestem po 6 godzinie ćwiczeń i mam dwa pytanka do was jako doświadczonych w tych ćwiczeniach. Pierwsze dotyczy mięśni brzucha, wykonuje je tak jak pokazuje Callan i w tej ilości co trzeba, ale nie czuje bólu mięśni brzucha, czy to znaczy że robie coś nie tak? Wcześniej troche ćwiczyłam brzuszki, ale to było jakieś dwa miesiące temu. Drugie moje pytanie brzmi: Czy trzeba te ćwiczenia wykonywać codziennie żeby były lepsze efekty, czy można zrobić sobie dzień przerwy? Bo wczoraj moje samopoczucie nie było najlepsze z powodu comiesięcznych kobiecych dolegliwości i odpuściłam sobie ćwiczenia. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
Olax, jak się masz, witaj! Jeśli chodzi o ćwiczenia na brzuch, bardzo ważne jest, aby wykonywać je prawidłowo, tzn. kiedy leżysz na plecach, unosisz z podłogi tylko górną część ciała, krzyż jest przyciśnięty cały czas do podłogi. Z tej pozycji górną częścią ciała unosisz się 1-2 cm wyżej i powoli opuszczasz się tak samo 1-2 cm. Ruchy mają być wolne i nie szarpane. Ta pozycja jest taka sama dla wszystkich ćwiczeń brzucha: i z nogami opartymi na podłodze, i z jedną w górze i z obiema w górze. Są naprawdę trudne, dlatego jeszcze raz sprawdz, czy wszystko robisz dobrze, ale jeżeli rzeczywiście nie sprawiają Ci kłopotu, to jesteś naprawdę dobra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonaa filizankaa
mam pytanie: czy osoby z krotkowzrocznoscia moga cwiczyc? w sumie mam taka wade nie najmniejsza ale po domu i w ogole chodze bez okularow soczewek.... zakladam do TV komputeraz itp. czy slyszalyscie o jakis przeciwskazaniach? mi sie wydaje ze nie ma bo nie sa to jakies energiczne cwiczenia... i chyba mozna... nie wiem juz.... poradzcie cos..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olax
Ania66 wykonuje ćwiczenia brzucha tak jak pokazuje Callan, po pierwszej godzinie czułam mięśnie brzucha, a teraz nic. Czuje mięśnie nóg, nawet rąk a brzuch nic. Dodam tylko że od jakiegoś czasu ćwicze 6 Weidera i może to dlatego. Mam nadzieje jednak że te ćwiczenia dadzą efekty i wysmukle swoje ciało, bo po ciąży nie wygląda ono zbyt ładnie. Ale będe ćwiczyć wytrwale. A co z tą jednodniową przerwą? Można ją sobie zafundować jak człowiek nie czuje się na siłach?? Pozdrawiam wszystkie ćwiczące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olax!!!Jasne ze mozesz sobie zrobic przerwe:) Ja tez na ten pierwszy najgorszy dzien zrobilam sobie przerwe,a poza tym w niedziele tez nie cwicze:) To nie ma tak duzego znaczenia.Gdybys zrobila tygodniowa przerwe to mialoby znaczenie,ale w przypadku pojedynczych dni na pewno nie!!!! Niektore dziewczyny cwicza w ogole co drugi dzien:) Ja dzis zaliczylam kolejna,chyba18godzinke(nie wiem za dokladnie),tez niestety robie przerwy miedzy brzuszkami,nie dam rady za jednym zamachem zrobic 100 brzuszkow:( Mam silniejsze juz nogi,bo nie mecze sie takszybko jak wykonuje cwiczenia na nie. Spadam do tortu dla mojej corci,bo jutro konczy 3latka🌻 Milego dzionka!!!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć laski:) Ania to te ćwiczenia na brzuch to ruch jest góra-dół czy przód- tył bo ja słyszałam ze przód-tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
Wiecie co, ja też zaczęłam sobie ćwiczyć 6 Weidera, oprócz callaneticsu. Wydawałoby się, że te ćwiczenia to takie małe piwo, przynajmniej tak wyglądają. Ale liczba powtórzeń robi swoje i mięśnie brzucha mają co robić. I Bromba miała racje: są podobne do callaneticsu i pewnie dlatego nawet mi idzie. Zielona filiżanka - nigdy nie słyszałam o żadnych przeciwwskazaniach przy callaneticsie jeśli chodzi o krótkowzroczność, wydaje mi się, że to nie ma żadnego znaczenia, ale oczywiście wszystko zależy od tego, jak się czujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
Natka - kiedy już podniesiesz górną część ciała (krzyż przyciśnięty do podłogi) i jesteś w najwyższym położeniu jak możesz, to ten ruch ma być tak, jakbyś chciała się jeszcze podnieść i te 1-2 cm, rzeczywiście można to zinterpretować dwojako.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania a Ty jak robisz? bo dzisiaj jak sie przyjrzałam to faktycznie oni tak sie kołyszą a nie robią przód-tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×