Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Asiula666

Imię dla chłopca Natan. Wasze zdanie na temat tego imienia.

Polecane posty

Gość yaga29
Witam mamusie Natanków Ja też mam synka teraz 6 m-c Natanka i jego brata blizniaka Alanka :) i nie żałowałam nawet sekundy że tak dałam im na imiona :) Więc uważam że każdy powinien tak dać na imię dziecku jak czuje że będzie mu te imię pasowała (zaznaczam że nie poszłam za modą, poprostu imię Natan wybrałam jeszcze jak byłam panną a że okazało się że będe miała blizniaki to trzeba była dobrac drugie imię dla drugiej dzidzi) Alan i Natan_:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogodna,mama
Rety połowa imion w Polsce ma zydowskie pochodzenie! Jakub, Jan Szymon, Piotr i wiele wiele innych! Ja mam syna ma na imie Natanael Czyt Nataniel i wcale nikt sie temu nie dziwi! W grupie złobkowej miał kolege Natana, wiec imie jest raczej czesto spotykane ostatnio. Dodam ze nie mam zydowskiego pochodzenia a imie to imię, dla mnie to naprawdę taki dar boży bo bez Natana(tak mu mówimy na codzień) moje zycie rozsypałoby by sie w drobny mak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ultimecia
Jestem w 7 miesiącu ciąży i mój synek będzie mieć na imię Natan, bardzo podoba mi się to imię:) dla wszystkich przeciwników " a wy jak macie na imię" bo dla chcącego nic trudnego do każdego imienia można się przyczepić. 90% z was nie wie co jego imię oznacza albo skąd pochodzi. Sama znam kobiety i mężczyzn którzy mają pretensje do swoich rodziców za pospolite imię. Ja osobiście uważam że każde imię jest piękne a tylko charakter i czyny danej osoby świadczą jakim jest człowiekiem a nie jego imię. Kiedy ludzie nauczą się tolerancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antypatologia
o k...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vbm
ładne imię Natan a Nataniel to dwa zupełnie inne imiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Któraś z Pań pytała czy można zarejestrować chłopca w USC z imieniem Natan nie Nataniel. Tak można, mój synek tak ma wlaśnie na imię, nie Nataniel, nie Nathan a Natan. Wiele osób bardzo to imię krytykowało, dla mnie jest ono piękne i nigdy nie żałowałam że takie imię nadałam synkowi. Ja i mąz długo zastanawialiśmy się nad wyborem imienia, mieliśmy wiele wątpliwości bo jest to imię niezwykle rzadkie a tak jak ktoś zwrócił uwagę... nie chcieliśmy swemu dziecku krzywdy zrobić. Kiedy mały się urodził nie mieliśmy juz wątpliwości że będzie to Natan, żadne inne imię nam do niego nie pasowalo. Drodzy Państo, nie imię stanowi o tym czy dziecko będzie przysłowiowym kozłem ofiarnym wśród dzieci. Jeśli dziecko z natury jest płochliwe i niepewne to będzie miało ciezkie przejscia z rówieśnikami bez wzgledu na to czy bedzie Jordanem czy Adasiem, natomiast u dziecka przebojowego niecodzienne imię będzie dodatkowym atutem. Ktoś napisał ze mamy tyle pieknych imion polskich a nadawanie zagranicznych to snobizm. Gust każdego z nas jest inny, ja sama dobre pół roku szukałam imienia dla mojego dziecka i nie znalazłam takie które bym nadac chciała. Natan, zauroczył mnie od pierwszej chwili. Ktoś tez napisał że inne dzieci będą wołali za takim chłopcem Natek czy Natuś, ja sama tak właśnie zdrabniam imie mojego syna. Maciuś jest ładnym zdrobnieniem? Czy Kubuś, Tomuś, Michaś? a Natuś już nie? To takie samo zdrobnienie jak każde inne. Jeśli chcieć się czepić to do każdego imienia można łatkę przypiąć, Maciusiami ludzie sobie nazywają zwierzami, Kubusiami tak samo, za dziewczynką z sąsiedztwa dzieci wolały : "Monika w majtki sika" wcale nie dlatego ze tak robiła, ale dlatego ze się rymowało i wiele innych przykładów można by przytoczyć. Natan to imię hebrajscke, co ktos skrytykował? a jakie to ma znaczenie? duża większość imion funkcjomujących w Polsce jest pochodzenia zagranicznego, wiec tych krytykujących prosiła bym o sprawdzenie etymologii innych imion które uważa za polskie. Sama mam imię bardzo polularne, co przez cały okres szkoły doprowadzało mnie do szewskiej pasji. Kazdy z nas chce się czuć wyjątkowy, kazdy chce byc jakąs indywidualnoscią a nie dziesuątym w klasie Kacperkiem czy Natalką bo akurat taka moda. Osobie wyróżniającej się spośród innych łatwiej sie wybic. Dziś w czasie gdy nadawane są czasem naprawdę dziwne imiona, Natan jest imieniem naprawdę skromnym. Mój Natuś ma dziś siedem lat, jest radosnym i inteligentnym małym łobuzem, ktoremu nikt nigdy z powodu imienia nie dokuczał a mama jest z niego dumna. Jest najwiekszym skarbem i ma piękne imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dana37
O poziomie naszej inteligencji świadczą wypowiedzi na tym forum. Jak się chce psa uderzyć to kij się zawsze znajdzie :) Wydawało mi się ,że pyanie brzmiało:" Czy podoba wam się imię Natan?"Ale może jestem mało inteligentna i chodziło raczej o to,żeby obrażać innych i pokazać jak "ładnie" potrafimy to zrobić. Właściwie z jakigo powodu dajemy dziecku na imię tak a nie inaczej? Dlatego,że tak się podoba koleżankom? Albo co ludzie powiedzą? Czy dlatego,że to NAM się podoba? Każdy ma swój wybór,czemu go krytykować? Krytykujemy innych często dlatego,że to jedyny sposób żeby zaistnieć,pokazać,że MY jesteśmy lepsi,bo My nie damy dziecku takiego durnego imienia jak tamta pojechana iksińska z patologicznej,żydowskiej i nie patriotycznej rodziny :) Czemu tak kogoś denerwuje imię CUDZEGO dziecka? Mam koleżankę,której córka miała zupełnie"normalnie"(nie będę dyskutować co dla kogo jest normą)na imię-Renata(kilka"ciekawych" przezwisk by się znalazło)ale dziewczyna dorosła i zmieniła imię na Martyna i jest ok.Czemu zabraniać komuś możliwości własnego wyboru? Mój syn ma na imię Natan-ma 17lat,jest bardzo zadowolony z tego imienia,nigdy nie był wyśmiewany przez kolegów.Jeden ,jedyny raż jego imię zostało wyśmiane przez....Nauczycielkę historii....Jak widać inteligencja nie idzie w parze z wykształceniem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radriver
mój synek urodził sie 30.03.2011 i ma na imie Natan kocham go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 31 latkalll
GRATULACJE!!!: moj ma roczek i ze urodzil sie w anglii to jest NATHANIEL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W89
Ludzie, nie bądźcie tak agresywni - c'mon! Przyjęcie tak prostackiej retoryki z jaką się tu spotykam i obrażanie innych dyskutantów świadczy tylko o Waszym poziomie. Imię Nataniel żadnemu człowiekowi z dobrym wkształceniem humanistycznym nie skojarzy się z amerykańskim nastolatkiem i nie będzie pretensjonalne dlatego, że zostało ściągnięte z "Gossip Girl". Może być pretensjonalne co najwyżej jak Bożydar, Antoni, Kajetan czy Konstanty, bo to tradycyjne imię zadomowione w polskiej kulturze od dawna. Sarmaci na potęgę tak chrzcili dzieci - vide Bartłomiej Nataniel Wąsowski. Mnie już nawet ono nie brzmi dziwnie z typowo polskimi imionami z -ski, -cki na końcu. Na zachodzie było to imię rycerskie i dotąd często pojawia się we wszelkiego rodzaju fantastyce, bajkach albo grach komputerowych. Nataniel to sir, nie hermafrodyta i gej. Jeżeli komuś kojarzy się tylko z metroseksualizmem, to powinien się zastanowić nad swoim obyciem i wykształceniem ;) Osobiście przyznam, że Natan mi się nie podoba. Podoba mi się szalenie Nataniel, ale Natan nie (pewnie będę tak zdrabniała, ale nie pasuje mi na pełne imię, a poza tym dawniej w Polsce przyjęło się Nataniel) Sama mam na imię Wioletta i od najmłodszych lat nosiłam je z dumą. Zawsze też pisałam się przez W (w polskim alfabecie nie ma litery v przecież!), a pytanie w szpitalach i urzędach "przez 2 t?" nigdy nie wprawiały mnie w zakłopotanie. Teraz to coraz popularniejsze imię, ale ja pierwszą Wiolettę spotkałam dopiero kończąc liceum. Potem też w mediach pojawiły się jeszcze jakieś poza Villas ;)Ale chociaż nie było Wiolett nigdy nikt mi nie dokuczał z powodu imienia. Zauważcie, że dzieci dokuczają z powodu imienia wtedy, gdy potrafią mu przyporządkować jakąś wartość semantyczną. W Polsce nie używamy rzeczowników zwyczajnych jako imion, więc każda Bogu-miła i każdy Kostek (Konstanty) będą się dzieciom kojarzyć ze słowami, które znają i przez to będą dziwne. Dlatego należy uważać nadając imiona typowo polskie. Ryzkowne są także imiona, które może nie przywodzą na myśl rzeczowników pospolitych, ale np. staruchę, naszą babcię albo wiejskiego dziada z uwagi TVNu, który nie potrafi się poprawnie wypowiedzieć w ojczystym języku i jesta fanem Radia Maryja. Moje koleżanki z klasy - Krystyna i Bożena nawet w liceum były wyśmiewane. Natomiast z Kariną nie mieliśmy problemu. Mama mi opowiadała, że dzieci dokuczały jej z powodu imienia Julia (!) dlatego, że wtedy to imię należało do starszego pokolenia, śmierdziało stęchlizną i zniedołężnieniem (mama dostała je zresztą po swojej babci). Ale taka Wiola? Czasem coś słyszałam o wiolonczeli, choć raczej w późniejszym wieku (dzieci nawet jeśli znają to słowo, to nie jest ono pierwszym, które im się nasuwa).W szkole podstawowej miałam w klasie chłopca o imieniu Anand i z niego też się nikt nie nabijał. Ja kochałam imię Wioletta, za to miałam w dzieciństwie przyjaciółkę, która bardzo cierpiała z powodu swojego Małgorzata. Dzieci wołały na nią „Gosia, a ją to doprowadzało do szału i rozpaczy, bo jej się wydawało, że tak można wołać do jakiejś okropnej Gorzaty, a ona jest MAŁ gorzatą, więc MAŁgosią. „Gosia zaczęła jakkolwiek tolerować dopiero na studiach. Chociaż nadal tego nie lubi, przynajmniej już nie poprawia ludzi za każdym razem ;) Na studiach mam Marię, która zmieniła imię na Mariola, bo wstyd jej było z powodu jego pospolitości i skojarzenia z babciami. Różnie bywa, mamuśki. Teoria (którą ktoś wcześniej wspomniał) o tym, że nietypowe imię świadczy o statusie społecznym dziecka jest prawdziwa. Pisałam zresztą o tym pracę roczną na antropologię kultury. Zauważyłam jednak, że kilka z Was zupełnie jej nie zrozumiało. To nie chodzi o to, że każda Wiktoria jest a priori gorsza i mniej wartościowa tylko dlatego, że właśnie takie imię nosi, ale po prostu rodzice słabo wykształceni i o niskim statusie społecznym nieporównywalnie częściej nadają swoim dzieciom oryginalne imiona. Ten fenomen podsumowuje się i opisuje często stwierdzeniem "Andżela, córka fryzjerki". Ale czy to znaczy, że Andżela nie może zostać doktorem prawa? Oczywiście, że może. Drugą grupą nadającą dzieciom nietypowe imiona (choć tu zdarzają się rzadziej niż w najniższych wartstwach) są rodziny dobrze sytuowane i od pokoleń inteligenckie. To przeciętniaki chrzczą swoje dzieci Kasia, Magda i Kuba. Obracam się w środowisku studentów bardzo prestiżowych Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UW i zupełnie szczerze mogę Wam napisać, że nigdzie indziej nie spotkałam się z tak zdumiewającą różnorodnością imion. Ok. 30% tych ludzi nosi imion "dziwne". Moja najlepsza przyjaciółka nazywa się Larysa i już na 2 roku zdobyła fantastyczne stypendium wyjazdowe do Egiptu przeznaczone tylko dla doktorantów archeologii. Znam Nikodema, doktoranta na prawie, magistra stosunków międzynarodowych, który w tym roku obroni także swoją pracę magisterską z filozofii. Są tu także 2 Sonie, Tymon, Roman, Kazimierz, Antoni, 2 Amelie, Tamara itd. Czyste szaleństwo ;p Uważajcie tylko z imionami, które są nowinkami zalewającymi rynek dzięki mediom i popkulturze. To dlatego Viktoria, Olivia, Fabienne, Xavier, Izaura itd. mogą się źle kojarzyć. Także: mamuśki, z odwagą, do boju, ale z głową ;) Pozdrawiam, przyszła mama Laury, Julii i Nataniela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn też ma na imię NATAN. Podobało mi się zanim byłam w ciąży i podoba mi się z czasem coraz bardziej. Ma 2 latka jest bysty, silny, zdrowy, śliczny, grzeczny i niesamowicie uśmiechnięty. Ciężkie były początki od tatusia począwszy, ale najbardziej śmieszyły mnie oburzone kościelne babcie mówiąc PIERWSZE SŁYSZĘ. Dzieci imię łapią błyskawicznie, nie wykazując najmniejszego zdziwienia. Księża u nas zachwyceni, w USC też bez problemów. Imię to podaoba mi się najbardziej na świecie, ale to jakie jest dziecko zeleży tylko od tego, czy jest chciane i kochane, a nie od tego jak je nazwiemy. Tylko trzeba pamiętać, że gdy mama jest szczęśliwa i spełniona to odbija się to na dziecku, więc gdy jesteście pewne to tym się kierujcie. Życzę dużo silnej woli!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczka78
Termin porodu mam wyznaczony na 01.09.2011.Bardzo chialam miec dziewczynke ,poniewaz mam juz synka Michałka lat 12 .Ale usg wykazalo chlopca i napewno dam mu na imię NataN .I mam nadzieję,ze nie przyjdzie moda na to imię bo nie wyobrazam sobie zeby mój Natan byl 13 w klasie jak np.Kacper.P,S dziewczynka miala miec na imię szantal.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczęściara...
Mam również synka o tym imieniu ma dziś pół roczku jestem tym imieniem zachwycona jak również jego znaczeniem... Rodzina zaakceptowała to imię,chodź babcią z zapamiętaniem przychodzi to trudniej... Wiele osób ze zdziwieniem każe nam powtórzyć imię jeszcze raz,ale z negatywem jeszcze się nie spotkaliśmy... Jak czujesz w sercu chodź ciupeńki nie pokój co do tego imienia to nie dawaj bo przy każdym wołaniu synka będziesz się tego wstydzić.. Ja wymawiam je z dumą... Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin na 24 listopada 2011 i nasz synuś będzie miał na imię NATAN. Miał być Jakub, ale jest to tak popularne imię, że nie chcę aby mój syn miał w klasie 8 kolegów Kubusiów. Teście nie akceptują tego imienia, ja z mężem już teraz z dumą nazywamy naszego synka w brzuszku nasz Natanek ;) Nasz "DAR".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita24s
Witajcie Jestem mamą dwuletnich bliźniaków, o ile z wyborem imienia dla jednego chłopca nie było większego problemu tak drugie spędzało mi sen z powiek, ale wybrałam: chłopcy noszą wg mnie piękne i oryginalne imiona: Gabriel i Nataniel. Nie zgodzę się z kimś kto uważa że takie imiona to szatańskie , to są imiona anioła i archanioła, istot , które mają za zadanie czuwać nad ludźmi. Mój mąż patrząc na chłopców jak rozrabiają śmieje się i mówi: imiona anielskie ale charakterki diabelskie :-). Pozdrawiam wszystkich rodziców Gabrieli i Natanieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nataniel ładne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA NATANA
Czy obecnie najpopularniejsze imie Jakub jest polskie? Lub Adam? NIE Są to imiona hebrajskie od dawna tylko przyjęte, zaakceptowane i osłuchane w Polsce. Adam - pierwszy człowiek Ewa - stworzona z zebra Adama Jakub - syn Izaaka, syna Abrahama Józef - syn Jakuba i Racheli (drugiej z żon Jakuba) Dawid - król nad plemieniem z Judy NATAN - prorok króla Dawida (I Księga Kronik 17.1-2), także takie imię nosił syn Dawida (I Księga Kronik 3.5 oraz I Księga Kronik 14.3-4) Tak więc Natan jest zapisany w RODOWODZIE JEZUSA jako syn Dawida (Ewangelia Św. Łukasza 3.31) Czy to wystarczające dowody na to iż nie jest to imię z amerykańskiego serialu? Czy rodzice nadający imię Natan swoim dzieciom rzeczywiście pochodzą z patologicznych rodzin? Miłej lektury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drodzy Panstwo
ja znam pewnego Stanisława, który nie trzeźwieje pod sklepem monopolowym, oraz pewnego Franciszka (Franka) który sprzątał ulice. Więc chyba nie imię decyduje o tym jaki człowiek wyrośnie z naszego dziecka. Poza tym czy prawdziwe Polskie imiona Wiesław, Roman, Waldemar, Józefa, Stefania nie wyrządzą w obecnych czasach krzywdy dziecku? wydaje mi się ze to jednak obecna moda decyduje o naszych wyborach. Natan bardzo ładne imię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodz tu Natanku
jak dla psa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A niby że
chodź tu Janku lub Franku to brzmi lepiej? BEZ SENSU jest powyższa wypowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schatje
Mój synek (11 m-cy) urodził sie w Holandii i ma na imię Nathan. Uważam, że to piękne imię i z każdym dniem podoba mi się coraz bardziej :) a co do psów sąsiadka nazwała psa Lucyna więc zawsze jest ryzyko,ze ktos nazwie zwierze imieniem Twojego dziecka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamamamom
Natus to bardzo piękne imię mam synka o tym imieniu ma już 20 lat i zauważyłam ze coraz bardziej robi SIE popularne tu w Polsce jak i za granica.i love the name

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manuelito55
Imię Natan -przed wojną piopularne wśród bardziej oświeconejkczęści Żydów .Starszym to imię będzie się kojażyć jednoznacznie ..no nie tak żydowskie jak Dawid czy Mosiek ale jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady Maverick
Ja tak chcialam syna nazwac, ale moj maz mial kiedys kolege o takim imieniu, ktory byl obibokiem, wiec nie mialam imienia dla chlopca. Urodzila sie dziewuszka, wiec jest Ewa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamamamom
Do głowy rodziny Nathan to bardzo ładne imię biblijne imię.a co do braku inteligencji to sam jej nie posiadasz pisząc takie głupoty na forum.każde imię jest ładne.albo jesteś cholernym starym konserwatystom.żal mi cię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ok no to teraz inaczej
Dlaczego nie dasz imienia Jenson, Kamui, Mikko, Sccot, Jessy albo Casey? to takie fajne Dżejnsonik albo Skocik... no super ..."Nati" wydaje mi się że tak się wołało na Natalię... Moda na biblijne imienia... Nazwij Judasz... zdrobniale wyjdzie chyba Judek lub Judzio... najlepiej to wymyśl Adolf i będzie naprawdę wyjątkowo... Gdzie Jasio? Gdzie Zdzisio? Gdzie Włodek? Gdzie Henio? Jessica Kowalska Angelika Kołodko Olivier Szymczak James Szydło Enrique Zawieska Nathan Waglewski Yoko Domeracka (imiona i nazwiska fikcyjne, zgodność z prawdziwymi czysto przypadkowa) Pomyślcie troche ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama27
natan - szatan - tylko to mi się kojarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) odp do "ok no to teraz inaczej" Nie nazwę dziecka Jenson, Kamui, Mikko itd t z bardzo prostej przyczyny, bo te imiona nie podobają mi się :) a gdzie są Jasie, Zdziśie i Henie? Nie mam pojecia ale czy z tego powodu ze takie imiona zanikają ja ich brak mam uzupełniać nazywając tak własne dziecvi? Jeśli komuś się podobają i nada je swojemu dziecku to z pewnością nię będę krytykowała, ale sama zdecydowanie wilę Natana ;) Nazwałam tak syna i z biegiem lat upewniam się coraz bardziej że wybór był dobry, jedyne co mi się nie podoba to to że imię staje się popularne :( a tego właśnie bardzo chciałam uniknąć. Jak wyglada imię z nazwiskiem... właśnie dlatego że nazwisko mam typowo polskie forma imienia zostałą spolszczona i jest Natan a nie Nathan. Natomias podane przez Ciebie przykady imion dziewczynek zupełnie sa nietrafiole bo Jessica Kowalska nazwana Anią a nie Jessicą może za 20 lat wyjśc za mąż za Schmidta na przykłąd ;) czy moze powinna partnera do wspólnej przyszłości dobierać tak by jego nazwisko ładnie się prezentowało z jej imieniem?:D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje wymarzone imie dla synka- Nataniel ;) Jak tylko wspomniałam w rodzinie, bulwersacja!! Żydowskie.. Ehh norma chyba większosc z Was miała podobnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×