Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Asiula666

Imię dla chłopca Natan. Wasze zdanie na temat tego imienia.

Polecane posty

Gość aaaaagula
natan bardzo fajnie ja sie zastanawiam nad Alanem ale tez u mnie w rodzinie teściowie marudza! :( nie chce zeby moj synek byl 100 marcinem czy kuba w szkole podobaja mi sie tez dorian ale męzowi juz nie. wiec marita nie przejmuj sie tylko ustal to z ojcem dziecka imie to jest tylko wasz wybor!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natan ang. Nathan, franc. Natan, Nathan, hiszp. Natan Natan jest imieniem pochodzenia hebrajskiego. Oznacza dar, podarunek. Prawdopodobnie powstało jako skrócenie imienia Jonatan lub Nataniel. W XX w. nadano je ponad 1300 chłopcom. Dziś imienia Natan używa 2099 Polaków (w 2001 r. - 799). Imieniny: 25 XII; 12 VII;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo mi sie podoba, od lat, bardziej Nathan niz Nathaniel, kiedy kilka lat temu mowilam znajomym wiekszosc sie wykszywiala, Polacy twierdzili, ze nie ma polskiego odpowiednika, dokopalam sie, ze dziesiatki lat temu bylo nadawane jako Natan wlasnie, a teraz widze to imie sie tu i owdzie pokazuje i nagle jest nawet lubiane, tak samo bylo z Oliwia, podobalo mi sie to 20 lat temu, nikomu sie nie podobalo, ze niby dziwne, weszla gazeta o tym tytule i nagle imie ladne i popularne , ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luca Brasi
Mam wrażenie, że wynika to z niewiedzy ludzi nt. pochodzenia imienia. Naoglądali się filmów amerykańskich, imię Nathan usłyszeli i myślą, że etymologią imienia jest serial:) i wymawiają imię jako "Nejten". Faktycznie rodzice przesadzają z Dżesikami, Brajanami itp. Ale Natan czy Nataniel to bardzo stare imię podobnie jak Piotr, Mateusz, Paweł, Szymon itp. gdyby było nadawane częściej nie byłoby problemu ale to co nowe, nieznane budzi uprzedzenia no i mamy efekty, nie wspomnę o antysemityzmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwiiaaaa
Piękne imiona dla chłopców to: Piotr, Tomasz, Daniel, Grzegorz, Maciej. MOżna je zdrabniać: Piotruś, Tomuś, Maciek..... Imię Natan kojarzy mi się z szatanem, w zyciu nie dałabym tak dziecku na imię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luska.s
Mi osobiście sie Natan nie podoba już wolę imię Natanael - bo taka jest pisownia w Biblii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malati
A ja właśnie tak dam synkowi na imię. Mam już Natalię, miała być druga córa - Nadia, ale okazuje się, że będzie Natanek. Bunt rzecz jasna mojej mamusi wielki. "Przecież ładne jest Piotruś, Staś, Jasio, Marcinek.. co ludzie powiedzą?" Jak ludzie będą mieli syna, niech nazwą go Staś... ja będę mieć Natanka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi sie podoba :) moj synek ma tak na imie :) mi sie bardzo podoba a to co inni powiedza nie obchodzi mnie to, ja sie nikogo nie pytalam o zdanie bo to matka wybiera imiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karlaa3
A mnie się podoba to imię, spodziewiam się drugiego chłopczyka i tak własnie mu dam na imie:) Ja też miałam rzadkie imię (Karina), i nie miałam z tego powodu problemów w szkole mimo, że byłam jedyna. Wręcz się czułam wyróżniona. A typowe imiona Stasiu, Jasiu kojarzą mi się z dziadkami (choć nie potepiam), bo każdemu podoba się co innego i ma do tego prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka2000
mi się podoba bo nie znam żadnego NATANA ja sama miałam orginalne imie bo 30 lat oliwie nie były popularne..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natancio
ja mam synka Natanka i jest przecudowny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamNati
Witam. Gdy urodziłam córcię 6 lat temu dałam jej na imię Natalia. Gdy uczyła się wymawiać swoje imię, mówiła Tusia, Natusia.... Przesłodkie imię... Dlatego razem z mężem postanowiliśmy dać naszemu synkowi, który urodzi się za 2 miesiące dać na imię Natan. Nie rozumiem co niektórych, czepiacie się... Na pewno nie nazwałabym synka np. Antek..... Każdy ma swój gust. U córci w przedszkolu jest 5 Amelek, 3 Kuby, 2 Mateuszów... Pozdrawiam mamusie Cudownych Natalci i cudownych Natanków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem szczęśliwą mamą 4letniego Natana. Według mnie jest to piękne, oryginalne, hebrajskie imię. Oznacza "Bóg dał" i czy tak nie jest...? Zdrabniać można dowolnie Natanek, Natanuś, Nataneczek. W naszym otoczeniu wszystkim to imię się podoba! Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malati
mamNati - moja córcia też ma 6 lat i również za 2 miesiące będę mamusią Natanka (termin na 11.01.2011) madziakajtusia@o2.pl odezwij się ... zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolciaaaa
Witam mój synek kończy w niedziele 10 tygodni, daliśmy mu na imię Natan na drugie Kryspin, miało być na odwrót ale mój chłopak chciał Natan na pierwsze, też mieliśmy suszenie głowy na ten temat, ale to nasz synek i nie zważamy na opinie innych, nam się podoba a widać, że coraz więcej ludzi daje takie imiona dla swoich pociech. Natan to (dar) dla nas czekaliśmy na niego 8 lat:) jak się komuś nie podoba, to imię niech nie wypisuje tu takie bzdury jak "kojarzy mi się z szatanem" księdzu się nie kojarzy i bez żadnych uwag nam dziecko ochrzci:):):) Pozdrawiam wszystkich Natanków i ich rodziców:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy byłam w ciąży myślałam, że tak właśnie damy synowi na imię. Ale po porodzie zmieniłam zdanie, to imię zupełnie do synka nie pasowało. I natychmiast przestało mi się podobać. Sama się przekonasz po porodzie, czy Twój syn to Natan, czy może jednak Tomek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhhlhihggfh
moj znajomy ma własnie na imie Nathan nie jest polakiem wszyscy do niego mowia poprostu Nat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolciaaaa
zgadzam sie imię musi pasować do dziecka i do mojego pasuje:):) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki....
Mnie się podoba najbardziej ze wszystkich aktualnie popularnych imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja znam braci ; Natan.Alan, Milan:P Każdemu się cośinnego podoba. Moja córka Oliwia( oklepane imię) więc druga jest Karina- nie wszystkim się to imię podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bardzo mi się podoba, i chyba jest ostatnio dość popularne, a ja będę mieć Aleksandra, Krystiana lub Gabriela ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natan Szatan
Masakra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DumDumDom
Lubie sie pierdolic z moja dziwka zawsze kochalem ja jebac mam u niej karnet na rok pierdole ja co dziennie ale fortune wydaje wlasnei teraz sie mastorboje choj mi staje red toba oglodam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i człowiek się dziwi potem dlaczego dzieci sa takie okrutne, że wysmiewają się z czyjegoś imienia czy nazwiska czy czegokolwiek....BO MAJĄ DURNYCH RODZICÓW, myślących tak jak połowa mądral wypisujących tutaj :o az żal normalnie :o Jacy rodzice - takie dzieci. a imię Natan mi się podoba, nie spotkałam sie do tej pory w moim otoczeniu z żadną osobą o takim umieniu. Myślę, że to powód do dumy a nie wstydu mieć takie imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Natusia
Bardzo ładne i fajne imię.Natan,Natek,Natulek,Natanek,Nati,Nani a najczęściej Natuś tak wołamy do naszego 5 i pół letniego synka.Nie typowe imię dla nie typowych chłopców.Pozdrawiam rodziców wszystkich Natanków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobas20
Co mam zrobić?? POMOCY! Mam syna ,ktory ma juz prawie 7 miesięcy a moim problem jest to ze jescze przed narodzinami byłam przekonana ze dam jemu na imie NATAN. zmeczylo mnie suszenie głowy przez otoczenie dlatego odstapilam od tego i nie dałam tego imienia. do dzisiaj załuje ze nie postawilam na swoim... co byście zrobili na moim miejscu?? zmienilibyscie na takie ktore wam sie podoba nawet po takim czasie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blacksoul*********************
moja szwagierka dala w polsce imie NATHAN,fajne i nie bylo problemu w urzedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imię wcale nie jest nie typowe bo w przedszkolu mojej córki Natanów jest juz kilka (natomiast Justynki już tylko dwie...) Nietypowe to było może w naszym pokoleniu Kasiek i Łukaszów. Natomiast Nathan w Polsce dla dziecka jest wymysłem całkiem niepotrzebnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×