Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Asiula666

Imię dla chłopca Natan. Wasze zdanie na temat tego imienia.

Polecane posty

Gość gygygy
Myślę, że to imię jest spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super imie moj maz tak ma na imie tylko sie pisze Nathan i znaczy dar boga imie w polsce moze nie bardzo poulrne choc czescej sie slyszy ale za granica jest to jedno z typowych imion. I nataniel moze byc odpowiednikiem Natana ale sa to 2 osobne imiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogoniaa
Mój synek ma tak na imię i jestem z tego bardzo dumna już jako mała dziewczynka marzyłam o synku o imieniu Natan i marzenie się spełniło a co ciekawe wszyscy znajomi i rodzina byli zdziwieni że tak dałam synowi na imię a teraz Natanuś ma już 2 latka i nikt nie wyobraża sobie innego imienia dla Niego przynajmniej w przedszkolu nie będzie miał problemów bo tak naprawdę to co drugi chłopiec to Kacper (sama mam 4 w rodzinie o zgrozo) albo Jakub !!! ładne imiona ale oklepane Natan jest bardzo oryginalne a zdrobniamy je : Natanuś Nataś a nawet dziadziuś woła Nastuś :)**** pozdrawiam Mama Natanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama - to ja
Może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZATANIE TY MÓJ.
Natan Szatan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julita28
Witam Za 2 miesiace urodze synka i zastanawiam sie nad tym imieniem ale mysle rownież nad imieniem Eliasz...mam juz rocznego synka o imieniu Jonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babciamłoda
Jak usłyszałam, że mój wnuk ma mieć na imię Natan to dostałam wstrząsu psychicznego. Żydowskie imię, ok nawet ładne, ale dla Żydów. Tak samo jak są ładne imiona dla Polaków, Chinczyków, Japończyków. Imię identyfikuje nas z narodem, pochodzeniem, kulturą, religią. Wystarczy się przedstawić i już wiesz z kim rozmawiasz. Jak masz na imię pyta dziewczyna chłopaka, a on na to NATAN. Dobrze jak zakocha się nie w imieniu. A on biedny będzie się tłumaczyć wiesz, nie , nie jestem innego wyznania, nie, nie jestem Żydem, nie, nie jestem islamistą. Tak naprawdę to do dzisiaj nie wiem dlaczego rodzice dali mi takie imię. Tak będzie się tłumaczyć Wasz kochany Natanek w szkole, tak będzie na studiach, tak będzie w pracy i tak będzie przed ślubem. A jak się nie wytłumaczy to będą domysły.Czy spotkaliście Żyda o imieniu Konrad,Sławomir, Mirosław, Tadeusz itp? Tam co drugi jest Moshe i nikomu to nie przeszkadza. U nas dziecko musi być inne chociażby przez inne obce imię. Tylko imię nas nie wyróżnia , imię nas identyfikuje co w życiu jest bardzo ważne.Wyróżniają nas inne cechy, które najtrudniej jest wpoić dziecku. Najprościej jest nadać imię, które życia nam nie ułatwi. Nie wiem czy chciałabym mieć zięcia o imieniu NATAN , który nie jest Polakiem. Wolałabym już Żyda o imieniu Moshe.Bo od początku wiedziałabym jakie są jego korzenie. Nie utrudniajcie dzieciom życia. Pospolite imiona często noszą niepospolici ludzie.Pamiętajcie o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babciu, a Jakub będzie ok? Lub Dawid? też zydowskie ;) Krzyś moze być?, przeciez to greckie imię :p Piotr? tez greckie Co więcej, imiona wymienione przez Ciebie Konrad - imię germańskie Tadeusz? tez nie jest polskie! Jedynie Słwomir i Mirosław sa imionami słowiańskimi. Mój kochany Natanek nie bedzie musiał sie przed nikim tłumaczyć, bo nie ma z czego! Jak ktoś uważa inaczej to znaczy ze powinien poważnie zastanowić się :) NAD SOBĄ! Wszystkie Marceliny, Sabiny, Violetty itd na dywanik!!! i tłumaczyć się! jak śmią nie być kolejnymi Marysiami i Aniami! Nie chcę być nieuprzejma, ale głupota ludzka chyba nie zna granic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babciu, a Jakub będzie ok? Lub Dawid? też zydowskie ;) Krzyś moze być?, przeciez to greckie imię :p Piotr? tez greckie Co więcej, imiona wymienione przez Ciebie Konrad - imię germańskie Tadeusz? tez nie jest polskie! Jedynie Słwomir i Mirosław sa imionami słowiańskimi. Mój kochany Natanek nie bedzie musiał sie przed nikim tłumaczyć, bo nie ma z czego! Jak ktoś uważa inaczej to znaczy ze powinien poważnie zastanowić się :) NAD SOBĄ! Wszystkie Marceliny, Sabiny, Violetty itd na dywanik!!! i tłumaczyć się! jak śmią nie być kolejnymi Marysiami i Aniami! Nie chcę być nieuprzejma, ale głupota ludzka chyba nie zna granic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babciamłoda
NATKO Pietruszki pożyjesz zobaczysz jak Ci Natanek będzie wdzięczny. Nie obraziłam nikogo swoją wypowiedzią to Wasze dzieci, ale wychowujecie je nie dla siebie tylko dla nich samych. Pewnie tego jeszcze nie rozumiesz bo wiele młodych rodziców traktuje swoje dzieci jak zabawki . Tatuś podrzuca synka jak piłkę a mamusia daje imię wyimaginowanego księcia lub macho bo taki ma byc jej syn. A on będzie podobny do dziadka Banalne. Anastazy i jest NASTEK a nie NATANEK . Nie zrozumiałaś moich intencji. Jak się czegoś nie rozumie to mówi się,że to głupie jak dziecko w szkole które czegoś nie może pojąć. Trzymaj się NATKO PIETRUSZKI. Córeczkę nazwij Marchewka. Z pewnością będzie to jedyne i niepowtarzalne imię. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Babuniu, może i jestes młoda ( jak twierdzisz) ale zgorzkniała jak 90 latka. Każde zdanie napisane przez ciebie wręcz ocieka jadem. Jeśli tak rozmawiasz ze wszystkimi którzy nie podzielają twoich opinii, to musisz być przemiłą osóbką. Szczerze współczuję twojej rodzinie. Twój post idealnie nadaje sie by zgłosić go moderatorom forum, jednak wystawiłaś sobie tak piękną wizytówkę, że szkoda by ktoś ją usunął ;) Ja mogę być natką pietruszki, liściem sałaty a nawet szczypiorkiem. Ty zaś, próbując obrazić mnie, tylko dlatego że nie podoba ci się imię mojego dziecka, ośmieszasz siebie samą, pokazując własny brak kultury i tolerancji. Oceniasz mnie, wydajesz osąd jak ja traktuję swoje dziecko, nie znając mnie zupełnie, nie wiedząc o mnie NIC. To również nie świadczy o tobie zbyt dobrze. Ja nie jestem nastolatką, ani mój syn niemowlakiem. Jest na tyle duży by mieć własne zdanie, również na temat własnego imienia, które ( dla twojej wiadomości) lubi. Moja córka, ma na imię Maja,zapewne też ci się spodoba, bo powinna być Stefcia lub Antosia. Wypadało by teraz zapytać o twoje imię i twoich dzieci... i samemu "odpowiednio" skomentować. Ja jednak nie mam ochoty na rozmowę w takim tonie. Nie zamierzam zniżać się do poziomu takiej jak ty frustratki. A teraz sobie odpisz, powyzywaj jeszcze troszkę, niech ci ulży, bo zapewne musisz mieć ostatnie słowo :) Bez odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oddaje glos
Natan - bardzo mi sie podoba :-) Po angielsku brzmi troszke ciekawiej, pisze sie Nathan wym. Nej:tan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natan cudo
a ja wam powiem czemu jak ktoś daje imię Nataniel to nazywa zdrobniale Natan bo wystarczy przeczytać i mię Nataniel do N i samo się skraca wiec nikt tu nic nie miesza:) uważam że jak najbardziej jest to skrót do Nataniela Natan---iel ')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knngmdm
Nataniel o wiele ładniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nathanell
Przecudowne i prześliczne imię! Mój syn miał tak miec na imię, niestety nie było zgody drugiej strony i został nazwany Fabian. Do dziś nie mogę odżałować, słysząc np. jak matka woła w sklepie swojego syna - "Natanek, chodz tu do mnie". A trzeba było się uprzeć i już. Mój nieodżałowany błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka natana
Mój syn jest zapisany jako Patryk, a ja wołam na niego Natan. Uparciuch ze mnie. Ogólnie było ustalone Bartłomiej, ale jak mi mąż wrócił z imieniem Patryk, to ja już ponad 4 lata wołam po swojemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Nathan
Natan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okrpone , kiedys
stojac obok sklepu uslyszalm jak matka wola swoje dzieci, teraz uwazajcie ... - Natan , Naomi , chodzcie " :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jwalkjd
swiadkowie jehowi nazywaja tak dzieci ;( nic nie mam do tego wyznania, ale to imie jakos z nimi kojarzy mi sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpiekniejsze na swiecie imie dla chlopca ( wedlug mnie) i tak nazwalam syna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj Synus ma to piekne imie NATAN..... Gleboko gdzies mam to czy sie komus podoba czy nie, Kazdy daje imie dziecku jakie chce....Nie dlatego ze jakas gwiazda albo ktos popularny tak ma....Po prostu jak je uslyszalam w Belgi to czekalam latami aby miec wlasne dziecko i tak je wlasnie nazwac,udal sie chlopiec bo byla by inaczej Olivia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trybik
Mój syn ma takie imię Nie jest to Nataniel ani Nathan Po prostu Natan Pięknę (choc hebrajskie) imię Do jego napisania wystarczy znajomość 3 liter mało tego - czytane od końca daje to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadja1607
Czytam i fajnie popatrzeć jak jedno pytanie rozwinęło dyskusje trwającą 3 lata :) Mam syna Natana ,mieszkam w anglii a i tak jest to poprostu Natan- to jak fajnie brzmi Nejtan(Nathan) to mało mnie interesi bo jestem Polką Pani w szkole i tak nazywa go jak chce i nazwisko też ma inne nawet w dzienniku bo łatwiej im bez pewnych liter heeheh ale te 11 lat wstecz gdybym drugi raz rodziła chłopca dałabym mu tak samo na imie - jest ono orginalne ciepło brzmiące i chłopcy noszący to imię są bardzo inteligentni w końcu Natan oznacza "dany od Boga" pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dla mnie to imie szalu nie robi, ani nie jest ladne ani brzydkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelajda56
ja jestem juz "na wybuchu"i moj synek bedzie wlasnie Natan.od poczatku ciazy tak zaplanowalismy i nie wyobrazam sobie innego imienia dla Natusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natan koszmar nad koszmary
Koszmar razem z tym Natanielem z nikad. Ale skoro was to dowartościuje :) Andżeliki i Alanki też biegają i żyją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dianka3
gdy ja dawałam to imię synkowi to w necie nie było nic na jego temat imieniny ciężko było ustalić i zastanawiałam się czy może nie Natanael, ale znajac ludzi, plątać się będą...- po prostu Natan. mój Nati jest prawdziwym Darem od Boga i jest bardzo kochany. i to jest imię hebrajskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I nadawane wśród patoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmtt_mama_tata
@up patola to głównie jaski, staski, kubusie, antosie Nasz Natan ma juz 4 lata. wybierajac imie troche sie balismy, ale teraz widzimy ze to idealne imie, niezbyt popularne ale tez nie calkowiecie nieznane. szybko zdobywa popularnosc, jest bardzo plynne, proste, dźwięczne, proste. Po prostu idealne. Polecam innym rodzicom. btw nie jestesmy szatanami ani zydami ani jehowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×