Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Asiula666

Imię dla chłopca Natan. Wasze zdanie na temat tego imienia.

Polecane posty

Gość do Natka1911
za 20 lat to twoj syn moze miec kompleksy z powodu twojego widzimisie, i nazwiska chyba raczej nie bedzie zmienial....mam kolege ktorego rodzice nazwali Alan teraz gdy jest juz swiadomy swojego imienia ma z tego powodu problem, nazywany jest przez zlosliwych "anal" itp itd pytaja sie go czy jest z usa... imie wybiera sie na cale zycie a nie na 3 latka, a powracajac do twojego uwielbienia czy myslisz ze twoje dziecko wykazywalo by jakies inne cechy gdybys nazwala go inaczej ? jezeli tak to nie dziwie sie wyboru takiego imienia i poprostu zaluje twojego dziecka bo krzywisz je od samego poczatku nadajac takie imie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fallusia
Fajnie imie. Tak w ogole to nigdy w zyciu bym nie pytala tutaj, jak sie podoba wybrane przeze mnie imie dla dziecka. Nigdy. Bo moze pare osob poklasnie, a reszta zjebie na czym swiat stoi. Wielki mi powod do wysmiewania imienia - bo dziedek i pradziadek sie tak nie nazywali :O X lat temu tez nie bylo w Polsce Anien, Ew, Magdalen, Tomaszow, Piotrow, a byl tylko Piast, Rzepicha, Mieszko i Dziwa. Wszytsko jest wzgledne. I nie opowiadajcie, ze kilkulatek sam wpadnie na pomysl, ze Natan to cos tam, a Alan to anal. Jebniete mamuski nasmiewaja sie w chalupie z imion innych dzieci, a ich potworki potem wyzywaja swoich kolegow tak, jak czyni to mamunia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego
Do "ok no to teraz inaczej" Pytasz gdzie jest Jasio? Przecież to imie hebrajskie, jednego z apostołów. Wiec po co Jasio daj Judasz będzie Judzio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie uważam by ryzyko że za 20 lat mój syn będzie niezadowolony ze swojego imienia było większe niż gdyby miał na imię Michał, Tomek, Kuba czy jakkolwiek inaczej. Chcesz powiedzieć że to dzieci wymyśliły przezwisko "anal" dla tego chłopca? Nie, to nie dzieci... tylko głupi i ograniczeni dorośli a dzieci jak to dzieci, bezmyślnie powtarzają nie znając nawet znaczenia tego słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobas20
Witam wszystkie Mamy Natanów:) Mam takie jedno pytanie.. Kiedy Natany obchodzą imieniny> jedni piszą ze 12 lipca a niektórzy 25 grudnia..jak jest naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy urodził się mój Natuś, jedyna data imienin jaką znalazłam to 25 grudnia i tego też dnia świętujemy (symbolicznie bo jeszcze mały i raczej urodziny obchodzi) imieniny naszego synka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szz
mi sie podoba ale tylko z pisownia Nathan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nathan prawidłowo wymawia się nie Natan a "Nejtan", dla mnie traci w tym momencie swój urok ;) Nataliee... zgadzam się, szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonathan--takie imie znam i jako jego zdrobnienie mowi sie Natan . Dla mnie ladne imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Etymolog
Dla wszystkich zainteresowanych nadaniem imienia "Natan" proste wytłumaczenie błędu językowego, który doprowadza do masy nowo narodzonych dzieci które zostają nazwane (ochrzczone) imieniem - neologizmem. Imię Nathaniel jest nadawane bezzmiennie i niezależnie od kraju, ani wyznania w którym dziecko zostało urodzone (oczywiście tylko i wyłącznie gdy rodzice pragną tak je nazwać.) Jeżeli czujemy potrzebę spolszczenia powinno brzmieć tak: Rodzaj żeński: Nathalie = spolszczenie Natalia Rodzaj męski: Nathaniel = spolszczenie Nataniel bądź Natalian Idąc tokiem myślowym np: Maria i Marian Nigdy "Natan", to tak jak nazwać Mariusza "Masza" lub Grzegorza "Grze" Podane przykłady są imieniami które zosały spolszczone w sposób prawidłowy (Marius i Gregorius z języka łacińskiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panie etymologu
Co Pan za bzdury pisze. Imię Natan figuruje w Piśmie Św. tak jak Dawid, Józef, Szymon, Jakub, Daniel a nawet Dariusz - wszystkie wymienione pochodzą ze starego testamentu.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ,właśnie mój mąż wybrał To imię dla naszego synka i mam pytanie która wersja imienia jest prawidłowa bo można się pogubić na tym forum każdy ma tutaj różne zdania Natan Nataniel Nathan czy Nathaniel ? Czy każda wersja tego imienia jest prawidłowa i tylko kwestia gustu ,które wybrać. pytam bo po urodzeniu będę musiała podać imię i nie wiem którą wersję imienia wybrać Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Ewo:) Nat(h)aniel i Nat(h)an to zupełnie inne imiona. Jak Lech i Leszek na przykład :) Każda z podanych przez Ciebie form jest prawidłowa. To, którą z nich wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie i Twojego gustu. Najważniejsze by podobało się Tobie i w miarę komponowało z nazwiskiem. Jeśli masz typowo polskie nazwisko osobiście polecam polską pisownię (bez "h" ) - Nataniel, Natan. Jeśli nazwisko dziecka będzie długie lub dwuczłonowe, polecałabym krótszą formę imienia - Natan, Nathan. Myślę że nie bez znaczenia jest gdzie mieszkasz bo od tego uzależnione jest jak imię będzie wymawiane. Wybór należy do Ciebie :) i męża oczywiście :D Cokolwiek wybierzecie, Wasz maluszek będzie miał piękne imię! pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlica
hahaha, tez sotatnio widzialam ta parodie, jakos dwa dni temu max:P mam nadzieje, ze bedzie dalsza czesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodowe9
carlica: no to wykrakalas, na profilu tego gostka pojawily sie dalsze czesci :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natan427
Ja mam na imie Natan i nie ma nic w tym imieniu złego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N&N
WITAM WSZYSTKICH...NAJBARDZIEJ TYCH Z PROBLEMAMI EMOCJONALNYMI :)...LUDZIE CZY WY NIE MACIE WIĘKSZYCH PROBLEMÓW.KAŻDY MA PRAWO DO WYBORU IMIENIA JAKIE MU SIĘ PODOBA,A TE WASZE SKOJARZENIA Z SERIALAMI ,RELIGIĄ LUB ŻE BARDZIEJ PASUJE DO PSA CHORE !!! TAK MOŻNA PRZYCZEPIĆ SIĘ DO KAŻDEGO IMIENIA. A TAK WOGÓLĘ TO IMIĘ NIE NADAJĘ WARTOŚCI CZŁOWIEKOWI TYLKO JEGO CZYNY.UWAŻAM ,ŻE LEPIEJ BYĆ CZŁOWIEKIEM KTÓRY JAKOŚ SIĘ WYRÓŻNIA PRZEZ TO CO ROBI CO OSIĄGNĄŁ ,A NIE BYĆ NUDNYNM SZARAKIEM. POZDRAWIAM WSZYSTKIE MAMY ,KTÓRE TWARDO STANĘŁY PRZY SWOIM I NADAŁY DZIECKU IMIĘ ,KTÓRE IM SIĘ PODOBAŁO(SZCZEGÓLNIE NIE ULEGŁY TEŚĆIOWYM HI HI..BO TE MIAŁY OKAZJĘ SIĘ JUŻ WYKAZAĆ PRZY SWOICH DZIECIACH Z JAKIM EFEKTEM NIECH KAŻDY SOBIE DOPOWIE ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabiwata
Imie Natan bardzo mi sie podoba. A szczegolnie dlatego ze jest Swiete. Natan byl synem Dawida w Nowym Testamencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacekgacek
To nazwij dziecko Jezu Chrystus dewoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kuzynka dała synkowi na imię Itan, i myślę że jest to jedyne na świecie, niepowtarzalne imię, bo po angielsku pisze się Eathan, a oni spolszczyli to imię i moim zdaniem jest piękne i niepowtarzalne, teraz mówią do niego Ituś, Itanek, a duży będzie Itan, jak dla mnie bomba, szkoda ze to taka bliska rodzina bo bym sama tak dala synkowi na imię;) a sama się wlaśnie nad Natanem zastanawiam, bo bardzo mi się podoba;) a to czy jest to imie pochodzenia greckiego, rzymskiego, koreańskiego, brazylijskiego, etiposkiego czy może ze Starego czy Nowego Testamentu, czy Koranu, albo księgi Starzorzytnych Maiów to mi to wisi, może być nawet z bajki Pokemony;) choć nie ukrywam ze niektóre imiona to dla mnie przegięcie, ale kwestia gustu;) pozdrowienia dla mam Natanów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kuzynka dała synkowi na imię Itan, i myślę że jest to jedyne na świecie, niepowtarzalne imię, bo po angielsku pisze się Eathan, a oni spolszczyli to imię i moim zdaniem jest piękne i niepowtarzalne, teraz mówią do niego Ituś, Itanek, a duży będzie Itan, jak dla mnie bomba, szkoda ze to taka bliska rodzina bo bym sama tak dala synkowi na imię;) a sama się wlaśnie nad Natanem zastanawiam, bo bardzo mi się podoba;) a to czy jest to imie pochodzenia greckiego, rzymskiego, koreańskiego, brazylijskiego, etiposkiego czy może ze Starego czy Nowego Testamentu, czy Koranu, albo księgi Starzorzytnych Maiów to mi to wisi, może być nawet z bajki Pokemony;) choć nie ukrywam ze niektóre imiona to dla mnie przegięcie, ale kwestia gustu;) pozdrowienia dla mam Natanów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ni rozmumiem oburzeni a nt imienia Natan. W prawdzie sama bym tak syna nie nazwala, ale zeby bylo jakie straszne to nie powiem. Przeciez teraz wlasnie czesto mnadaje sie mniej spotykane, oryginalniejsze imiona. Czy wzywtcy chlopcy w Polsce musza byc Kubus czy znienawidzony przeze mnie Kacper?????????????? Autorko-spoko imie, nie przejmuj sie durnymi komentarzami bab, ktore swoich synow nazwaly by Antos lub Kaziu, bleeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukaniowaaaaaaaaaaaa
Natan a Nataniel to dwa różne imiona . mi również osobiście bardziej podoba się Natan. Jest to bardzo ładne imię i w przyszłości (za kilka lat) mój drugi synek będzie miał tak na imię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×