Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Asiula666

Imię dla chłopca Natan. Wasze zdanie na temat tego imienia.

Polecane posty

Gość malamucka
Padłam, jak przeczytałem komentarze. Hiciorem jest babcia wnuczka Natanka / z kontekstu wynika, że katoliczka wstydząca się za imię swojego wnuczka, bo imię żydowskie. Tylko, że Jezus też był żydem o czym nie wszyscy katolicy chyba wiedzą. Natan, Nathaniel - piękne imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada601
Mi podobają się obydwie formy: zarówno Natan jak i Nataniel. Jednak ze względu na długie nazwisko wybrałabym dla synka Natan :) W grę wchodzi równiez imię Milan (starosłowiańskie, dziś popularne w karjach południowosłowiańskich). Co sądzicie? Natan czy Milan? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to juz wole Milan,jak trzeba ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pilnie poszukuję informacji w jakim urzędzie stanu cywilnego zarejestrowano imię ITAN. Widziałam, że andzia123 informowała o kuzynce, która takie imię nadała synkowi. Mojej córce odmówiono rejestracji. Proszę o informację, które mogą być pomocne w przełamaniu urzędniczej bariery. dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natan Szatan, z***biscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marioush
Bardzo podoba nam sie to imie i tak chcemy dac synkowi ale opor rodziny, szczegolnie tesciowej jest tak wielki, ze zona zaczyna wymiekac. Boje sie ze pod wplywem ludzi zona zacznie wymyslac i skonczy sie na jakims popularnym imieniu, a pozniej bedziemy zalowac. Przykre ze tolerancja, ciemnota i zasciankowosc moze zniszczyc plany z nadaniem imienia, w ktorym zakochalismy sie od pierwszej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale Natan to tez popularne imie, znam kilku małych Natanów i Natanielów wiec nie przesadzajcie znowu z ta oryginalnoscia, bo to juz dawno nie jest oryginalne imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dyrektor Banku PKO w mojej miejscowości nazywa się Natan Fiutowski, jak zobaczyłam na pieczątce nie wiedziałam czy śmiać się , czy płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalezy od stanu twojego konta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakby sie nazywal Kacper Fiutowski to brzmi lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brother Natan
Czytając niektóre "opinie", szykanujące z tego imienia, zastanawiam się, czy powinienem śmiać się czy płakać? Ostatecznie, pozwolę sobie na pierwszą czynność. Po pierwsze, to nie środowisku zewnętrznemu ma "podobać się" imię (poza rodziną), gdyż ono nie ma nic do powiedzenia. Użytkownik tego imienia powinien zostać przygotowany na indywidualne podejście jego wykorzystania i to jemu ma ono odpowiadać. To dla użytkownika imię ma być wyznacznikiem indywidualności i własnej tożsamości, wizytówką tych cech, o których reszta może sobie najwyżej pomarzyć, ponieważ dla nich mogą być nieosiągalne. Jeżeli ktoś z tym problem, ma tak naprawdę problem sam ze sobą, najwyraźniej ze swojej głupoty i lenistwa. Po drugie, mam niezły ubaw z opinii "świętojebliwców", jako że Natan jest imieniem żydowskim. Słusznie ktoś stwierdził, że sam Jezus był żydem, ba nawet ich królem (gratulacje tej osobie), stąd też katolicy najwidoczniej mają problem sami ze sobą i ukazują jedną wielką hipokryzję. Mogę zatem poczuć się "wybranym". Jeżeli wciąż wam nie pasuje, po prostu nie wybierajcie tego imienia i nie wracajcie do tej kwestii. W przeciwnym razie, zmieńcie religię. Przejdźcie na Judaizm lub ostatecznie, Scjentologię. W żadnej z nich żaden problem o takim charakterze nie nastąpi. Chrześcijaństwo bardzo dużo czerpie z innych religii, w głównej mierze z Judaizmu. Oczywiście, katolicy wiedzą najlepiej, choć sami ostatnio nie mają się czym pochwalić w kwestii zachowania... Po trzecie, apeluję do rodziców! Czyżby całkowicie wam się w głowach poprzewracało, iż musicie się pytać nieznajomych ludzi o opinię w kwestii danego imienia przez internet? To zaczyna robić się chore, internet zbawcą wszystkich problemów, nawet głupich błahostek. Wybierzcie takie imię, które uznacie za stosowne, samodzielnie. Internet nie jest wam do tego potrzebny. Jeżeli chcecie być indywidualni w wyborach, tak samo jak sobie życzycie, by dotyczyło to wasze dzieci, okażcie tą indywidualność, przerodźcie teorię w praktykę, ponieważ w tym momencie panuje jedno wielkie, kolektywne myślenie (co jest z resztą domeną polskości). Ja jestem dumny ze swojego imienia. Stanowi o mnie i nikt mi tego nie zabierze. Choć było ciężko na samym początku, dziś jestem mądrzejszy oraz bogatszy w doświadczenia. Własna filozofia, własny światopogląd, własne życie i żaden debil nie wmówi mi, że jest inaczej. A teraz po angielsku: "If you still have problems with such name and you want to complain, then go on! Nobody gives a f**k about you...". Pozdrawiam, użytkownik imienia Natan w dwudziestojednoletnim stażem. One Vision, One Purpose!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gowno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również mam syna o imieniu Natan a córka ma na imię Noemi wyjątkowe dzieci to i imiona wyjątkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ohyda. zydowskie imie dla polskiego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ksiądz Natanek :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natan to czysto zydowskie imie i tak w swiecie jest widziane, popularne wsrod wyznania mojzeszowego, Nathan Cohen Nathan Appelbaum Nathan Birnbaum Nathan Berman Nathan Lieberman itd .... dla zainteresowanych mozna sprawdzic www.jewishdata.com/jewish_genealogy_search/-/nathan/500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Garno inteligentny wywód jedne z nielicznych tutaj gratulacje . Warto dodać że Natana syna ma pewien polski muzyk rockowy- ideowy i wojujący satanista .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj kuzyn nazwal tak swojego synka, imie nietypowe, mi nie podoba sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mbmbm
GARNO tak samo w tym katalogu jest pelno jakobow, hannah itd itp a katolicy nie maja oprow zeby dzieci nazywac jakub hanka. dziwi wiec opor wobec imienia natan ktore ma duzo mniejsze korelacje z judaizmem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn ma na imię Natan i ma 10 lat. Przez ten cały czas nigdy nie słyszałam złego słowa na temat jego imienia raczej pytanie kto dał mu takie fajne imię. Nazwisko tez mamy mało popularne, troche egzotyczne więc to nieźle pasuje. Ale czy tak naprawdę to ważne jakie kto imię nosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śo ściówa
okropne imię, ostatnio coraz bardziej popularne wśród patologii i ćwierćinteligentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gimby będą miały bekę z Natanka -popytajcie to zrozumiecie czemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 90
Natan super imie!! Ja np nie wyobrazam sb by Moje dziecko mialo na imie Stasiu,Franiu itd masakra ale to kwestia indywidualna to do tych Pan co uwazaja ze z Natana bd sie wysniewac w sgl badz rodzice chca byc modni to zycze powodzenia poniewaz pracuje w sgl i wiem z doswiadczenia ze dzieci maja polewke z imion starodawnych wiec pozdrawiam MODNE mamusie!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
patologia. Nie ma polskich imion? Dzieci będą przezywać: Natan - szatan... Ale to takie oryginalne i modne imie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9.20 chyba dla nawiedzonych mamusiek.... Ostatnio koleżanka z poradni psychologicznej dla dzieci zauważa taki typ mamusiek Natanków -zarozumiałe przemądrzałe często same z problememi emocjonalnymi. Imie popularne posród podklasy społecznej i ,'słojów" ze wsi którzy chcą być 'miastow i nowocześni" i wstydzą się pochodzenia . Często to dzieci Januszów Kasiek Wacławów oni nienawidzą starych imion bo kojarzą sie im z rodzinnym PGR biedą pijaństwem wszami etc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
piekne imie. jako jedyne rymuje sie z szatanem. no i palindrom piekny. tylko Natan !!!1111oneoneo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Savik
Natan/ Nataniel to po polsku Bożydar. Nazywanie w Polsce syna Nataniel to tak jakby Jakuba nazywac Jaaqob, Wojtka Adalbertem albo Jasia Hansem. Ja tak podchodzę do tego imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie sie natan kojarzy z szatan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brzydkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJustyna
Piękne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×