Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

miodowa muszka

*Sprawdzone i zdrowe sposoby na schudnięcie*

Polecane posty

Gość kapka
hem... to może skopjować tutaj tamte porady??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapka
1. nie jem kolacji, obiad najpóźniej o 17.00, na deser po obiedzie najlepiej owoce 2. piwo idzie w odstawkę, inne alkohole bardzo ograniczam 3. nie ma podjadania między posiłkami 4. jeśli pozwalam sobie na coś slodkiego to tylko jogurt albo jakiś suszony owoc 5. Duża kontrola nad chlebem- najlepiej zastępować go na śniadanie płatkami, a jeśli już się trafi to ciemny 6. pić dużo czerwonej herbaty Pu-Erh, cukier zastąpić słodzikiem 7. unikać smażonych rzeczy i ogólnie ciężkich- majonez, śmietana itd. 8. mieć kalorie pod kontrolą- tak żeby mniej więcej zdawać sobie sprawę ile co ma 9. codziennie- najlepiej rano i wieczorem- notować wagę- żeby nie tracić kontroli 8. ruszać się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanilka
Moje Kochane a ja proszę o radę co zrobić, jak zabić potworne uczucie głodu o 1.30 w nocy. Popijam wodę, jem trochę otrębów ale to nie pomaga. Dlatego, że tak podjadałam nie dużo bo bułkę z serem żółtym dziennie przytyłam i teraz chcę te 6-7 kg schudnąć. Proszę o wypróbowany sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka sprawdzonych papek na całe ciało, zebranych z kafeterii:) 1!!! do małej miseczki wlewasz jakiś zwykły tani balsam do ciała, mieszasz z kilkoma kropelkami tych 3 olejków: geraniowy, cynamonowy i jakiś cytrusowy. Nakładasz na te części ciała, które chcesz ujędrnić, owijasz je w folię, wchodzisz pod ciepłą kołderkę i się podduszasz:) Ja potem zmyłam do zimnym prysznicem, wytarłam się szorstkim ręcznikiem i... cud, natychmiastowy lifting!!!!!!!! 2!!!peeling kawowy! jak ktoś jeszcze nie wie to do małej miseczki wsypujemy łyżeczkę cynamonu i imbiru (niekoniecznie) oraz ok 4 łyżki kawy rozpuszczalnej (żeby były fusy), mieszamy z dorobiną żelu do mycia ciała (tak na oko, żeby powstała gumowata, kleista papka) i peelingujemy się:) Hmmm co jeszcze... jak coś mi się przypomni, napiszę:) buziaczki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapka
dam przykład takich rad (może sama lepiej zapamiętam Dieta musi być urozmaicona!!! 1.Zapotrzebowanie na energię (by normalnie funkcjonować)- kobieta zajęcie siedzące 2300kcal, kobieta umiarkowana praca 2800kcal. Zakładam, że ja potrzebuję 2500 2.Ile kg chcesz schudnąć? ja chcę 5 3.Powiedzmy że na 1kg daję sobie 1 tydzień= czyli 5 tyg.diety+ ok.tygodnia na powrót do "normalnego" menu 4. ile kalorii mogę jeść podczas kuracji? by pozbyć się 1kg tkanki tłuszczowej trzeba zrezygnować z 7000kalorii. Chcę zrzucić 1 kg w jeden tydzień więc 7000kalorii dzielę na 7 (dni). To oznacza, że muszę od jadłospisu odjąć 1000 kalorii. Czyli zostaje mi 1500kcal 5. trzeba nauczyć się liczyć kalorie i uświadomić sobie ile kalorii normalnie się pochałaniało- najlepiej zrobić ze dwa testowe dni kiedy wszystko co się je będzie się notować i przeliczać na kalorie- mniej więcej 6. potem trzeba na tabeli kalorii zaznaczyć sobie wszystkie produkty, które lubimy tak bardzo że nie chcemy z nich rezygnować- dzięki temu będzie można tak układać sobie dzienną dietę by w razie wielkiej ochoty na coś dobrego wiedzieć ile musimy "zaoszczędzić" kalorii. Nie można odmawiać sobie wszystkich przyjemności 7. trzeba przygotować się na to, że zachowanie organizmu bywa różne- trzeba się przygotować na to, że w trakcie diety będą momenty gdy waga ani drgnie (tu są wypisane etapy zachowania organizmu i co w danym etapie może się dziać, kiedy nie wolno przerwać diety) 8. dieta + gimnatyska- jeszcze lepsze efekty. Tu podane jest przykladowo jaki wysilek musimy wykonać by spalić różne grzechy np. 1 wafelek w czekoladzie ech, może później napiszę resztę... są jeszcze "pułapki" czyli sałatki, paniera,zupy, owoce, kanapki, sery,przegryzki,alkohol autor-saskia26 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapka
Wanilka-może zamiast bułki z serem podjadaj warzywa???? kiedyś był program o odchudzaniu i tam było ze jak ktoś lubi zjesć w nocy to żeby zjadł.. i własnie nie pamiętam? kalarepa? seler? albo kalafior :/ a skąd wziąść te 3 olejki???? i ile kosztują???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanilka>> hmm a jak to jest u Ciebie? Nie śpisz w nocy, bo np.pracujesz, czy sama z siebie budzisz się w nocy z niepochamowanego uczucia głodu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapka
ok. dziewczyny ja narazie spadam na film :) potem zajrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okej, papa 😘 mam nadzieję, że potem się rozkręci;):):):) aha, no i pismzy codziennie, jak na idzie odchudzanie... co i kiedy zjadłyśmy, wyćwiczyłyśmy, jak tam nasza pielęgnacja ciała idzie...:) cmok!heheh😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanilka
Chodzę spać ok.23 i budze się z uczuciem głodu 1.30, 2.30 w zależności ile zjem przed pójściem spać. Sytuację, że mam skończyć dzienną konsumpcję przed 19 to jest dla mnie nie do zrealizowania. Kropka dziekuję za radę, może rzeczywiście podgryzać warzywa. Wstaję rano niewyspana, roztrzęsiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanilka, a rano i w ciągu dnia jesz pożądnie? Wiesz... więcej błonnika na rano i dzień, ale nie na noc:) napisz mi, co jesz przez cały dzień i koniecznie godziny. Może też masz za dużo stresów, albo to jakieś problemy natury psychicznej a nie fizycznej?:) np... wspomniane stresy, problemy...ja nic nie wiem, tylko proponuję, może to zajadanie niepowodzeń czy coś... nie wiem, a jak Ty myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saskia26
no:) super, mamy swój topik! do gimnastyki- jest bardzo wazna, jasne, ale wydaje mi się że efekty jednak bywają różne. Ja mogę schudnąć kilka kilo i bez gimnastyki, tyle że ćwiczenia pomagają modelować ciało tam gdzie nam najbardziej zależy. Sama gimnastyka na mnie nie działa w ogóle:( Mi najbardziej zalezy na biodrach i i pupie- mam je bardzo potężne;) jakie są najlepsze ćwiczenia? ostatnio dużo jeżdżę na rowerze- może trochę coś to da na uda jeszcze jedna rada- podobno dobrze jest przed śniadaniem wypić szklankę wody, a jeszcze lepiej zacząć dzień od grapefruita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saksia26 szczerze mówiąc mi nie zalezy na tym ile ważę, ale na tym ile pokazują moje wymiary... ćwiczenia to masa mięśniowa, więc można nawet przytyć na wadze, zamiast schudnąć...;););) ale to chyba każdy wie:)heheh co na uda i biodra? Napewno hula hop, a rower hmm... nie wiem, może Ci wyrobić albo mięśnie, albo przeciwnie-tłuszcz zleci... naprawdę nie wiem, nie prubowałam:( wiem, że step jest dobry, ale to musiałałbyś chodzić na aero. Co jeszcze... tańczenie! Ja często włączam wieczorami klipy, i tańczę do lustra :O:D potem taka cała spocona, ale przynajmniej się dużo spaliło:) Dzień nalezy spożyć (wg mnie) od czegoś lekko strawnego, ale bardzo pożywnego. Wcześniej zjeść owoc i/lub wypić szklankę wody, jak mówiłaś saksia:). Potem należy zjeść coś z bardzo dużą ilością błonnika (otręby, chleb razowy itp.) Ja od razu po takim śniadanku idę ćwiczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saskia26
to może jeszcze kilka porad z mojej książeczki: Pułapki: 1. Sałatki- warzywa są super i ok, ale dodatki- to tragedia! trzeba zastępować majonezy i śmietany jogurtami, a tartą bułkę smażoną na oleju (do kalafiora na przykład) małą ilością margaryny 2. Paniera- mit o kotlecie schabowym;) Sam kotlet nie jest bardzo kaloryczny, można go spokojnie jeść jeśli się zadba o minimalną ilość panierki 3. Zupy- zagęszczanie...1 łyżka kremówki to 43,5kcal, 18%- 28kcal, 12%- 20kcal a 1 łyżka chudego jogurtu lub odtłuszczonego mleka to tylko 5kcal! Każda łyżka mąki to 32kcal 4. Owoce- 1/2 kg czereśni tyo 215kcal...dokładnie tyle samo co kotlet schabowy i jedna eklerka!:) Owoce nalezy jeść bo przyspieszają przemianę materii ale trzeba też pamiętać o liczeniu kalorii 5. Kanapki- można sobie policzyć jak dużą różnicę w kaloriach robi zamiana białego chleba na ciemny pełnoziarnisty, masła na margarynę, odstawienie majonezu itd.. 6. sery- wbrew pozorom bardzo kaloryczne. 100g szynki z indyka to 165kcal, a 100g żółtego sera to do 390 kcal 7. Przegryzki- (tia....;)...) - mała paczka paluszków- 240kcal - 20 migdałó- 202kcal -15 orzechów laskowcyh- 162kcal - 10dkg łuskanych pestek dyni- 347kcal - 10dkg nasion słonecznika- 565 kcal! 8. alkohol- 80kcal to jeden kieliszek wina...da się przezyć;) ale na dużo więcej podczas diety nie należy sobie pozwalać idę na rower!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapka
rower napewno pomoże ;) a na śniadanie najlepiej zjeść płatki na mleku z pełnego ziarna-polecam nestle fitnes.. one skubane mają coś jeszcze w sobie oprócz tego błonnika, bo mimo kalorii naprawdę się od niego chudnie!!!!! poważnie mówię!!! Wanilka myślę, żę będzie dobrze jak o 20-21 zjesz sobie coś naprawdę niskokalorycznego, gotowane warzywa??? może zjedz cały kalafior?? duzo, a mało kcl! no i w nocy... zamiast tej kanapki, naprawdę proponuję warzywa pochrupać :) :) :) ok. ja to już idę spac bo padam-aha jeszcze wazne zeby się własnie wysypiac, najlepiej skonczyć jedzenie o zachodzie słonca i chodzić wczesnie spac. podobno sen tez działa na chudnięcie :) ja zaczełam wakacje więc mam okazje zeby wreszcie sie wyspać!!! :):):) ok pozdrawiam i uciekam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saskia26
no to się trochę zmęczyłam...warto było, jest naprawdę cudna pogoda na rower- zwłaszcza teraz, po zmierzchu znam te płatki! też je niedawno odkryłam. Są też jeszcze bardzo fajne otręby ze śliwkami i z jabłkiem- na pewno wiecie, że otręby super poprawiają przemianę materii, a te jeszcze w dodatku są smaczne:) Wanilka- ciężka sprawa, ja nie wiem co Ci doradzić bo nigdy nie miałam takich nocnych napadów głodu. Jeśli kłade się głoda spać to zazwyczaj szybko zasypiam- bo marzę już o śniadaniu;) Swoją drogą to jedzenie dużo na noc b.źle wpływa na sen. ps. jeszcze jednen domowy sposób na dobrą kondycję, humor i figurę- sex:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapka
oh.. żeby jeszcze było z kim ten sex uprawiać ;) spałam sobie smacznie a jakiś alarm od samochodu mnie obudził!!! no i nie mogłam się powstrzymać zeby tu wejśc :P:P:P:P hehe ale już dalej mykam w kimkę.. jutro pyszna śniadanko czeka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanilka
Do miodowej muszki Rano i w ciągu dnia jesz pożądnie? bardzo skromnie Wiesz... więcej błonnika na rano i dzień, ale nie na noc dostosuję się napisz mi, co jesz przez cały dzień i koniecznie godziny. niewiele a rozpoczynam ok. 11 ( wiem, że to błąd) Może też masz za dużo stresów, albo to jakieś problemy natury psychicznej a nie fizycznej? np... wspomniane stresy, problemy...ja nic nie wiem, tylko proponuję, może to zajadanie niepowodzeń czy coś... nie wiem, a jak Ty myślisz? trafiłaś i dlatego wiem, że nic z tym się nie da zrobić. Ale może chociaż trochę, dziękuję Ci za zajęcie się moim problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana lala
Hej. Ja słyszałam, że żeby zminiejszyć apetyt i zjeść mniej należy wypić szklankę wody przed posiłkiem. Ni e wiem jednak czy to dobry sposób, bo słyszałam, żeby zbytnio nie popijać przy posiłku i wtedy lepiej się trawi, bo nie rozcieńsza się enzymów trawiennych w żołądku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana lala
Wanilka, myślę, że da się coś z tym zrobić. Może spróbuj znaleźć sobie jakieś zajęcie, żeby nie myśleć o jedzeniu. Sprubój odreagowywać w i inny sposób, np. przez sport. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HENLEYKA
WITAM WAS W TEN UPALNY DZIEń! JA TO NIE WIEM CO Z TYM MOIM ODCHUDZANIEM.KURCZE,BRAKUJE MI CHYBA MOTYWACJI ALBO SAMA NIE WIEM CZY CHE MI SIę TAK KATOWAć.WIEM,żE JAKBYM ZOBACZYłA EFEKT TO I MOTYWACJA BY SIę POJAWIłA,ALE NIE WYOBRAżAM SOBIE ODMAWIAć NIEKTóRYCH RZECZY ITP.RAZ W żYCIU PRóBOWAłAM TROCHę ZRZUCIć KG I WTEDY CIąGLE MYśLAłAM O JEDZENIU,O TYM ILE ZJADłAM ILE TO KALORII I W OóLGE PARANOJA:( A WY JAK SIę TRZYMACIE? Z TEGO CO WIDZę,TO KAżDA MA JAKIś WłAśNY SPOSóB NA KG.JA NIE WIEM JAK SIę DO TEGO ZABRAć.BO TO,żE SCHUDNę ZAłóżMY TE 5KG W CIąGU 2 TYGODNI,CO UWAżAM,żE JEST BARDO DUżO,TO JESZCZE NIE SUKCES.SUKCESEM JEST UTRZYMANIE TEJ WAGI,A JA SIę OBAWIAM,żE PRZEZ TAKIE OSTRE OGRANICZENIE JEDZENIA MOGE SOBIE ROZREGULOWAć PRZEMIANę MATERII I POTEM BęDę MIAłA DUUUżE SKłONNOśCI DO TYCIA.NIE UWAżACIE?CHYBA NAJROZSąDNIEJSZą DIETą JEST 1000 KCL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justy
Cześć Dziewczyny! ja mam super sposób na tzw: "boczki" .Trzeba codziennie 10 minut skakac na skakance! Ja po 2 tyg skakania nie miałam boczków bez żadnej diety:) Najlepsza dieta to 1000 kcal ,na tej diecie chudłam bez ćwiczeń 1,5 kg tygodniowo a w menu miałam też pół batonika dziennie:) wiec da sie wytrzymać.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justy
Henleyka , zeby utrzymac wagę należy przestawić sie psychicznie na inny tryb jedzenia.Pomysł ze moze teraz traktujesz swoj zolądek jak "smietnik" i dlatego masz zbedne kilogramy.Trzeba sie zdrowo odzywiac po zakonczeniu diety i zapewniam Cie ze nie przybedzie Ci kg.... po diecie trzeba stopniowo zwiekszac kcal np: 100kcal wiecej tygodniowo zeby organizm nie był w szoku i zeby przemiana materii nie spadła.Jedz wiecej warzyw i owoców. MOTYWACJA??? JA U SIEBIE STOSOWAłAM JEDNA: POMYSł CZY CHCESZ DALEJ ODSTAWAć OD INNYCH SLICZNYCH SZCZUPłYCH DZIEWCZYN???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HENLEYKA
JUSTY-WILKIE DZIęKI!!!TO OD RAZU MNIE ZMOTYWOWAłO.ALE śWIETNY WYNIK-1,5 KG NA TYDZIEń JEDZąC 1000KCL,JESTEM PEłNA PODZIWU:)TO CHYBA NAJODPOWIEDNIEJSZA DIETA DLA MNIE.A JEśLI MOżNA ZAPYTAć-ILE TERAZ WAżYSZ I ILE MASZ WZROSTU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana lala
Dziewczyny, a ćwiczycie w domu ? Jeśli tak, to jakie to ćwiczenia ? Myślę narazie o brzuszkach, skłonach, może trochę potańczę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOTYWACJA? Hehehe, proste! Jasne, że moje ciało:O i jak chodzę na zakupy, to patrzę na ciuchy, w których nie mogę (ale będe!) chodzić:) no i koleżanki...:/ dołują mnie na każdym kroku ciałem! ehh Wanilka, ja tylko snuję domysły... tak naprawdę nie mam takiego problemu i staram Ci się pomóc tak na chybił trafił... zaraz poszukam, gdzieś był taki topik o nocnych kompulsach... a na śniadanie jem tak: świerzy wyciskany soczek z marchwi (np. marwit, w sklepach), mleko sojowe (jestem weganką, możesz zastąpić krowim:)), pożądna łyżka otrębów i jakieś płatki z szuzonymi owocami! Mało? Wbrew pozorom zapycha jak nic!!!! Na drugie śniadanie zjadam kilka owoców, np. gruszkę i jabłko. Na obiad hmmm chodzę do kawiarni wegetariańskiej (green way) i zjadam np zupę soczewicową, albo w domu gotuję na parze ziemniaki, warzywa i robie sobie kotlety sojowe;) ale oczywiście... Ty masz większy wybór, z mięsem:/:) kolacja??? Sok z marchwi, jakieś orzeszki.... i jeszcze jedno- wciągu dnia należy dużo ćwiczyć, rano oraz wieczorem(taką mam zasadę) wieczorem biegam z psem i potem padnięta wchodzę pod pierzynę lulać... albo robie sobie seans kosmetyczny, gorąca kąpiel, a potem na to papka którą podałam na początku, mnie to mega usypia... znajdź przyczynę swoich stresów i postaraj się jej zapobiec. Jesli chcesz to napisz, chętnie pomogę (postaram się...) Jeeeeeej... rozpisałam się:) żeby mi tylko nie skasowało heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HENLEYKA
MIODOWA MUSZKO,TROCHę DZIWI MNIE FAKT,żE JESTEś WEGANKą I MASZ KłOPOTY Z WAGą.ZAWSZE MYśLAłAM,żE WEGETRAIANIE,WEGANIE ITP NIE MAJą Z TYM PROBLEMóW BO ZDROWO SIę ODRZYWIAJą,JEDZą DUżO WARZYW,OWOCóW ITP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justy
Mam 162cm i waże 56 kg....wiem wiem muszę jeszcze zrzucic troszę ALE OBECNIE JESTEM OD WCZORAJ:) NA 1000KCAL. Tą dieta odchudzałam sie z wagi 65kg ale to było 2 lata temu i schudłam wtedy do 55 w miesiąc około:)Najwiecej chudnie sie przez pierwsze 2 tyg nawet do 5-6 kg zależy od osoby:) TERAZ JESZCZE PIJę CZERWONą HERBATE CODZIENNIE dla wzmocnienia efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×