Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aneczka11

ile waza wasze 6miesieczne dzieci???

Polecane posty

moj synek ma 6mies. i tydzien wazy 7kg wlasnie dzis bylismy na szczepieniu i lekarz badal mojego maluszka,niewiem jakos mi sie wydaje malo :( a ile waza wasze pociechy??? pozdrawiam i dziekoje za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek ma 9,5m-ca i waży niecałe 8kg i lekarka wcale nie uwaza że mało,jest karmiony piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała ma 7 miesiecy i wazy ok 7,5 kg jest karmiona głownie piersia czasem dostaje modyfikowane jak mi zbraknie plus trzy pokarmy stałe, mysle ze to nie jest mało tak w sam raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek jak mial 5 miestecy to wazyl 7200, a teraz ma juz 7 i trudno powiedziec ale wiecej niz 8 na pewno nie wazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala wazyla 6300 i byla zupelnie zdrowa. Fakt ze przy urodzeniu miala nieco ponad 2 kilogramy.Jesli dziecko regularnie przybiera na wadze to mysle ze nie ma powodow do zmartwien. W tym czasie(6 mies.) wazne jest wprowadzenie nowych produktow do jadlospisu malucha. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karmie piersa plus sloiczki(jabluszka itp.) dzis gdy przyszlam z pracy oczywiscie ciagnal cycusia pozniej zjadl caly sloiczek na raz. ale jak jestem w pracy i sciagniete mleko niewystarczy to opiekunka daje mu modyfikowane.Dzis np.wypil 100ml.mojego mleka,100 mleka modyfikowanego 10 lyzeczek jabluszek ze sloiczka i 1/3 sloiczka kaszki.To wszystko od 8 do 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziuniaglogowska
Powyzej 6 miesiecy same karmienie piersia nie wystarcza,trzeba podawac inne produkty.Mleko matki juz nie dostarcza wszystkich niezbednych skladnikow.A moje malenstwo wazy 8100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A prawidlowy jadlospis dla dziecka(moje tylko na sztucznym mleku):rano 180 ml mleka,ok.9-kaszka,ok,13-obiadek ze sloiczka ok.100gr,ok 16 owoce-100gr i na wieczor 150-180ml mleka.Moja mala w nocy juz nie wstaje,bo wdzien dobrze zjada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze zalezy ile dzidzius ma dlugosci,moja 71 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to wszystko od 8 do 16tej puzniej daje mojemu dziecku jeszcze kaszki i sloiczek i dodatkowo karmie piersia na zawolanie ws nocy tez,to za malo? ale moj synek wydaje sie zadowolony,bardzo zadko placze marudzi tylko jak jest spiacy lub glodny, napiszcie co wy podajecie karmiac piersia,bede wdzieczna,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na oym sie obiad mozesz sama przygotowac dla swojej pociechy cos pysznego.Moja corcia uwielbiala w tym wieku domowy krupnik oczywiscie zmiksowany.Jesli ma miec wiecej kalorii to dodaj do zupki maslo.A jesli twoje dziecko jest zdrowe i pelne energii to niczym sie nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki asiulek:) dziewczyny jestescie superrrrr ;) a jeszcze pytanko jak np. chcialabym ugotowac jakies tam zupki to jak je przechowywac zeby byly dluzej swierze? niewiem moze wlozyc w jakies sloiczki czy cos,a pozniej chcialabym to zostawiac opiekunce.Co myslicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po ugotowaniu zupki miksowałam na gorąco i pakowałam do słoiczków np.gerbera i tak zassało że miałam problem żeby to otworzyc a zimne do lodowki i mialam spokój na kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DZIEWCZYNO BYLAS U
LEKARZA TO NIE MOGLAS PYTAC?? JAK COS BY BYŁO NIE TAK, TO LEKARZ MUSI O TYM POINFORMOWAC?? MATKA POLKA NIEDORAJDA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saman jestes niedorajda!! mieszkam za granica i niewszystko musze rozumiec w obcym kraju zwlaszcza ze tu panuja inne zwyczaje,ale po to jest forum zebysmy sobie pomagaly,a nie dokuczaly.Jesli Ci sie cos niepodoba to niekometoj tego dobra?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumie jak tos sie tak wymądrza ... skoro dziewczyna jest niedoinformowana to mozna jej pomóc ja sama ciagle sie ucze bo tez pierwszy raz jestem mamą a jesli dziecko jest alergikiem to amiast masła oliwy :) papa dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luizjana234
A moja córcia ma prawie 7 miesiecy i waży prawie 10 kilo!!! długość jakieś 71 cm:) To dopiero kobitka, wcale duzo nie je! potrafi nie chcieć jeść przez 6 godzin:) ale pije na umór:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia ma 6,5 m iesiaca i wazy 6700 i lekarz tez nic nie mówi do tego jest bardzo drobniutka ale ja tez nie jestem wielka bo mam tylko 1,5 i 45 kg jest na cycu i dostaje dodatkowo kaszke zupke i deserek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luizjana234
Ja mam 180cm , a moj mąż 190:) pewnie ma to po nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jeszcze bede wdzieczna jesli odpowiecie mi na jeszcze jedno pytanie. Czy np.te zupki czyms przyprawiacie? bo wlasnie gotuje marcheweczke,pietruszke na piersi z kurczaczka i pozniej czyms przyprawic? bo na koniec chcialabymwsypac troszke kaszki zeby zagescic,wlozyc do sloiczka i do lodowki zeby bylo na kilka dni z glowy z gotowaniem.Prosze napiszcie jak dokladnie to robicie,proszeeee!! jestem mloda mama i naprawde niemam kogo zapytac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu pewnie już ugotowałaś ale napiszę ci jak ja to robie kroje w kostkę poszczególne warzywa czy jarzyny, kawałki delikatnego mięsa iwoda ,niczym nie doprawiam ,żadnej soli bo po co? dorzucam garstke ryżu i po ugotowaniu miksuje na gorąco i do słoiczków napisz jak ci poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumijagodo zrobilam tak: pokrojona marchew,pietruszke i piers z kurczaka ugotowalam,bez zadnego przyprawiania,zmiksowalam ale bez tej wody tylko dodalam moje mleko.Chyba ok? tylko moje dziecko cos niezabardzo to lubi:( a moze cos innego ugotowac? tylko niezabardzo niewiem co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W wieku 12 miesięcy dziecko powinno POTROIĆ masę urodzeniową. Także zakładając, że dziecko ważyło 3500 g przy urodzeniu to w wieku 1 roku powinno ważyć ok. 10,5 kg (oczywiście nie musi koniecznie ważyć idealnie tyle... jest jakaś granica tolerancji). :) Jeśli Twoja córcia ma dopiero 6 m-cy i 7 kg to zobacz, że w ciągu następnych 8 miesięcy przytyje TYLKO ok. 4 kg. Im straszy bobas tym wolniej przybiera na wadze... Nie ma powodów do niepokoju!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam aneczko. chodziło mi o synka a machnęła mi się córeczka. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu a może spróbuj jednak z wodą a bez tego mleka bo zasadniczo zmienia się smak,mój synek je wszystko co mu ugotuje ,ale córcia była bardzo wybredna pisz jak ci idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×