Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Gość wiesiek60
Witam wszystkich.Wczoraj byłem u neurologa z moimi wynikami MR i czwartek mam być na wizycie u neurochirurga oczywiście prywatnie bo na NFZ trzeba czekać 2 m-ce. U mnie jakby bóle ustępowały wystarcza teraz jedna tabletka przeciwbólowa na cały dzień. Może przejdzie bez operacji.Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Witam dyskopatki i dyskopatów ;)) Ja wczoraj zrobiłem sobie spacer ok. 7 km z domu do parku (Zielona - pewnie skojarzysz, bo on jest na trasie do Zgierza ;)). Na początku trochę mi ból w pośladku dokuczał, ale z biegiem czasu (a szedłem prawie non stop przez 2,5 godziny i coraz szybciej) był coraz mniejszy i zanim doszedłem z powrotem do domu zniknął. Do końca dnia miałem spokój. Dziś rano musiałem się porozciągać, strasznie miałem wszystko sztywne, ból podczas kociego grzbietu łapał mnie w udzie trochę. Mrowienie z krocza mi zniknęło. Nie odczuwam od przedwczoraj. Dziś spacer chyba nie wypali, deszcz trochę siąpi :P Odpaliłem też to moje TK. Znowu. Na ogólnym obrazie jedyne co wypatrzyłem, to półokrąg między L5 i S1 po stronie kanału kręgowego :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 kilometrów pieszo, bez przystanków. WOW. Ja w pracy na początku kuleję, pózniej prawie normalnie, pózniej znowu kuleję, mam pracę trochę siedzącą trochę chodzącą, idealną dla kręgosłupa. A i tak noga przypomina o swojej bytności :). Ale i tak się bardzo cieszę, że moge pracować.I też mam szczęście, że pracuje na tym dziale gdzie obecnie jestem, nie dzwigam. Tylko denerwuje mnie głupie gadanie: byłaś u lekarza? Kręgarza itp. Nie.... kuleje z nudów... Najgorzej teraz to się połozyć, co wcześniej przynosilo ulgę, teraz jest odwrotnie, stopę jakby ktos mi chciał ją wykrecić na druga stronę i trzymał ją w uścisku, jak wstanę to mi ją mrówki zalewają, pózniej jest oki, a pózniej mam problem z chodzeniem, noga jest "nie posłuszna" a mrówki zaczynają "gryżć" :), ale na szczęście tabl przeciwbólowe pomagają. Więc jest super. ...... Ale znalazłam w necie dobry patent na kichnięcie czy kaszlnięcie, trzeba odgiąć głowę do tyłu, pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy od pracy fizycznej w krotkim czasie przepuklina moze sie zwiekszyc? mialem 2-3 mm dwa lata temu a teraz kregoslup mnie boli o wiele bardziej i nie wiem czy warto isc do neurologa bo nie chetnie daje skierowanie na rezonans a przydalo by mi sie orzeczenie o niepelnosprawnosci aby miec lzejszą prace bo poki co moje schorzenie sie nie kwalifikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepuklina może się zmienic, nawet w ciągu kilku miesięcy, a jeżeli coś dzwigniesz to nawet w ciągu kilku chwil, a o orzeczeniu nigdy bym nie pomyślała, nie słyszałam żeby ktoś miał orzeczenie z powodu przepukliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, dzisiaj mam doła, po tylu miesiącach mam dość, a domownicy myślą ze jestem przeczulona, jeden z domowników dotknął mój pośladek, a ja zobaczyłam gwiazdy, a noga zaczęła mocniej boleć i wykrecać, kurcze mam teraz drobne skurcze, no to nockę mam z głowy, najgorsze jest to że najbliżsi nie wierzą, ze dotyk moze być tak bolesny. Kużwa mać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniva
Zazizaza Tez mam dość.... Operacja na NFZ rok... Dzwonilem dziś do szpitala. Mam dość lezenia, Czy mam iść prywatnie tez nie wiem... Kupa szmalu. Chętnie bym wyszedł z domu. Choć z plusów lekka poprawa dosłownie o włos ale poprawa. Ech życia. Leze i słucham jazzu Pomaga :) Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolan
Moniva , a może spróbowałbyś przez tego mojego lekarza,może u niego termin byłby krótszy? oczywiście mam na myśli NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolan
Moniva , wiadomo że kazdy chce być operowany przez najlepszego specjalistę ale wiadomo kasa albo termin.Ja dostałam miesieczny termin na botanicznej , chociaż nie wiem kto tam jest dobry, może tam coś byś się dowiedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniva
Witam Zolan Działam Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolan
Jakbyś chciał namiary na doktora chrz. to napiszę ci ma emaila , ale najpierw puść mi jakiś sygnał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolan
zapomniałam o moim adresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolan
pisz na adres zzazel@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myha
Carolina Medical Center, zadzwoniłam dowiedziec się o koszty. Przyblizone oczywiście. Sama operacja 19 000 plus wszystkie wykorzystane materiały. Dobija nawet do 30 000. SZOK Konsultacja profesorska 370 zł. Tak sie ludzi sprowadza na ziemię. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @zielona
U mnie nadal ok wczoraj nawet zaliczyłam cyrk z moją córka 3 godziny a to posiedzialam, pokucalam, poklekalam i postalami dałam radę, nic nie bolało tylko czułam zmęczenie kręgosłupa. Spacerki robię codziennie i też dochodzą do kilku dobrych kilometrów, a dzisiaj jadę pierwszy raz na basen zobaczymy. Generalnie funkcjonuje normalnie, jak czuje że kręgosłup jest zmęczony to chwila lezenia i pomaga. Myha niezla sumka za operacje, kogo na to stać. Ja bym walczyła i na nfz zrobiła. Moniva trzymam kciuki za szybki termin operacji. Do pana z dyskopatia - super że są efekty i nie boli a park znam i zazdroszczę fajny teren na spacery. Ja nieraz jeżdze do lasu łagiewnickiego ale ostatnio byłam sama i mnie grzybiarz przestraszył;-) a że cienko u mnie z bieganiem to do domu wróciłam na rzesach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
@zielona - też biegać nie mogę, aczkolwiek jeszcze żaden grzybiarz mnie nie wystraszył ;)) u mnie w miarę ok, w nocy spałem raz na brzuchu, raz na plecach, raz na boku. Ogólnie to czuję sztywność w kręgosłupie. Dobrze, że pogoda się poprawiła, będzie można trochę pochodzić. Dziś już poleżę na podłodze z nogami na krześle, a potem poćwiczę. W ogóle dziś pół na pół - rower/spacer i park położony nieco dalej. Do Łagiewnik mam nieco dalej (mieszkam w rejonie Zachodniej), tam musiałbym wsiąść w autobus, przynajmniej w jedną stronę :P Czekam na Twoje opowieści z basenu, na który się wybrałaś? ja nadal mam deficyt w kasie, więc na razie odkładam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ja dziękuję, gdzie jest aż tak długi termin, rok czasu!!!!!!, ja to mogę być szczęściarą, pierwsza wizyta u neurochirurga, od razu skierowanie na styczeń 2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj biadoliłam, a dzisiaj jest super!! Chyba nie mogę mieć wolnego :), jednego dnia jestem pesymistką, drugiego optymistką, kurczę będzie lepiej :) Muszę zacząć chodzić na basen. A mam blisko 200m, po prostu grzech nie chodzić, pływam tylko na plecach, i nawet mi to nieżle idzie. Chyba wezmę do pracy, strój, żeby skoczyć po pracy na basen, na plecki i pełen relaks :) Już przygotowuje strój. I do wody... jutro chlup:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @zielona
Witam wieczorowa porą;-) Właśnie wróciłam z basenu pierwszy raz po 7 tygodni od operacji, i wiecie co- było super:-) Przepłynełam 12 długości basenie stylem grzbietowym. Najgorsze było pierwsze parę metrów, dość c zrobiłohłodna woda ale po chwili zrobiło się przyjemnie. W czasie pływania jeden epizod nie tyle bolowy co taki skurcz który szybko ustąpił. Jak narazie super jestem zrelaksowana, mniej spieta zobaczymy jutro czy nie bedzie zakwasow . Ratowniczka z która rozmawiałam nie mogła uwierzyć że jestem po operacji kręgosłupa i to tak niedawno:-) Do pana z dyskopatia na basen jeżdżę na Nową Gdynię bo mam free...i całkiem blisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @zielona
Zaziza kochana pakuj się i jutro zasuwaj na basen, pływanie jest najlepsze dla naszego kręgosłupa. Co mogę ci poradzić to popros instruktora bądź ratownika żeby sprawdził czy prawidłowo plywasz na plecach. Mnie dzisiaj uświadomiła Ratowniczka co robię nie tak i na bieżąco poprawiłam błędy, dlatego pływało mi się dobrze i nic nie bolało.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Tak myślałem, że Nowa Gdynia, sam planowałem czy tam nie iść. Ale najpierw raczej nauka pływania w moim przypadku, bo z tym u mnie jest bardzo źle, bo nigdy nie pływałem. Pozdrawiam dyskopatów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniva
Cieszę sie że Wam dobrze idzie dziewczyny. Mnie dretwieją palce u lewej nogi paskudne uczucie. Coś czuje ze prywatnie pójdę na ta operacje. Chyba lekko wysiadam bo od dwóch nocy śnią mi sie jakieś koszmary i budżetu sie po kilka razy. Lipa. Cały czas sie zastanawiam jak wytrzymam na lezaco np. Do grudnia? Ech... Pozdrawiam Mój mail brodzinski.m@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniva
Cieszę sie że Wam dobrze idzie dziewczyny. Mnie dretwieją palce u lewej nogi paskudne uczucie. Coś czuje ze prywatnie pójdę na ta operacje. Chyba lekko wysiadam bo od dwóch nocy śnią mi sie jakieś koszmary i budżetu sie po kilka razy. Lipa. Cały czas sie zastanawiam jak wytrzymam na lezaco np. Do grudnia? Ech... Pozdrawiam Mój mail brodzinski.m@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @zielona
Witam, u mnie nocka dobrze. Właśnie wróciłam ze spacerku pogoda super aż się nie chce iść do domu;-) Noga od czasu do czasu daje o sobie znać aczkolwiek nie boli tylko od czasu do czasu czuje ucisk w udzie zawsze w tym samym miejscu. Mam pytanie czy mozliwe jest ze ten nerw kulszowy troszkę się przykrocil i czy są ćwiczenia na rozciagniecie nerwu kulszowego. Moniva współczuję czekania ja czekałam tydzień na operacje, ale miałam w trybie pilnym. Może się uda przyśpieszyć, kurcze do grudnia sporo czasu i tyle męczarni. Przytulam was wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolan
Witam, zielona dolegliwości w nodze mozesz mieć nawet pół roku, poprostu nerw zapamiętał ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate 73
Do @ zielona. Tak jak wspominałam już wcześniej, kup piłkę do rehabilitacji i ćwicz nogi a efekty zobaczysz szybciutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Witajcie! u mnie nawet ok, ale noc była częściowo nieprzespana :/ chyba źle się ułożyłem, a na wznak zbytnio nie mogę , bo podobno chrapę :p do tego zasycha mi w gardle i rano nie czuję języka :P Na spacerze ból w kręgosłupie dorwał mnie dziś raz, gdy potknąłem się lekko o wystającą płytę chodnikową i co lepsze nie w L5/S1 tylko trochę wyżej. W trakcie ćwiczenia rozciągającego też mnie dorwał. Noga różnie - raz zaboli, raz zapiecze, mrowi w kroczu trochę (znowu). A co do ćwiczeń, ja wykonuję m.in. takie: - podpieram się jak do kociego grzbietu. Prostuję lewą rękę i prawą nogę, a potem prawą rękę i lewą nogę i tak na zmianę, - ukłon japoński. Siadam by pośladki dotykały pięt, wyciągam ręce w przód i naciągam się jak najdalej, brzuch prawie przy nogach, ręce na podłodze przed sobą. Co prawda łapią mnie bóle, pieczenia w udzie, ale potem jest spoko. Oba ćw dostałem w przychodni (i inne, m.in. przeprost z terapii McKenziego). I też mi powiedziano, że nerw musiał się przykurczyć, zresztą przy rozciąganiu nerw się odzywa troszkę. Ból, jak mam, to lekki w pośladku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie poszłam na basen. W wiekszości popływalam na pleckach, parę metrów niedozwoloną żabką, ale bez ruszania nogami, to wtedy jest ok. Czy u Was też byl dzisiaj tak gorąco prawie 20C, i na ulicach spacerowali ludzie w kurtkach zimowych i krótkich rekawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×