Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Gość pan z dyskopatią
@ zielona: może dolegliwości mam mniejsze, ale nie wiem czy tam coś w kręgosłupie się coś poprawiło. Musiałbym znowu dostać skierowanie na kolejny tomograf. Głównie jak się źle ułożę w nocy, to trochę czuję w ciągu dnia, po ćwiczeniach mam spokój :) No cóż, na razie się nie daję i nie myślę o operacji. Ale o tym co dalej zdecyduje moja dr rehabilitacji. A Zgierz to też blisko mnie, bo ja z Bałut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniva
Witam. Mnie oczywiście dopadło to samo.. Tylnoboczna 13 mm... Jutro idę do neurochirurga i zobaczymy. Rehabilitacja nic nie daje - chodzę od 1 września do renomowanej placówki w Krakowie. Powoli przyzwyczajam sie do myśli ze nie wrócę do pracy. Nie jest dobrze... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolan
do moniwa. ja jestem z krakowa i w lipcu miałam operację w szpitalu rafała a gdzie ty planujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @zielona
Moniva u mnie też rehabilitacja nic nie dała, tylko przyspieszyła operacje teraz najważniejsze to znaleść dobrego neurochirurga. U mnie coraz lepiej od czasu do czasu coś poczuje w nodze ale to nic. Jest super, zapomniałam o bólu. Oczywiście nadal nic nie robię tylko spacery i odpoczynek. W pon. mam wizytę kontrolna o swojego neurochirurga zobaczymy co powie. Mam jedno pytanie, w prawej nodze która bolała czuje takie dziwne drgania jakby mi coś skakalo pod skórą , nieraz to nawet widać czy to może być nerw czy osłabione mięśnia się regeneruja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniva
Jutro wybieram sie do doktora Godlewskiego. Postaram sie rownież skonfrontowac sprawkę z innym lekarzem. Myślałem o dr Kuzaju z Wrocławskiej. Nic jeszcze nie planuje bo sprawa jest świeża . W zeszły weekend śmigalem jeszcze - z bólem co prawda - po górach. Mam na szczęście przyjaciół wsród bardzo dobrej rehabilitacji w KrAkowie więc wiem co mnie czeka.. Na razie leżę jak służba zdrowia w Polsce i kwiczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniva
Zolan Tez mam kontakt u Rafała ale domyślam sie ze byłeś operowany prywatnie... Jakie to są koszty? Napisz jak wrażenia bo ja jestem z tych co boja sie pobierania krwi :) Zielona U mnie podobnie reha nic nie dała podobnie jak zmiana trybu życia. U mnie ma to związek z jazda autem. Od 1 września reha 2x tyg, basen 2xtyg i jazda z pasem lędźwiowym w samochodzie. Jestem, a raczej byłem :) menadzerem rynku i głownie jeździłem po 2 województwach. Pożyjemy zobaczymy jutro po wizycie. Zielona Sciskam za Twój optymizm. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolan
Moniva. Tak byłam operowana prywatnie, przez dr,Chrzanowskiego. Muszę ci powiedzieć , że jest różnica między tym co było i jest,ale niestety ja miałam problemy z szyjnym a lędzwiowy dał znać o sobie nagle po 10 latach spokoju. Teraz jestem rehabilitowana , ale lekarz nie wyklucza operacji szyjnego . Mogę ci szczerze powiedzieć , ze nie ma sie czego bać, ja po operacji się obudziłam i nic mnie nie bolało, więc gdyby nie moja szyja byłoby idealne.Ten miesiąc bez siadania też nie jest najgorszy, ja w dniu przyjscia ze szpitala w trzeciej dobie, wybrałam się do ikei z mężem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniva
Dzięki Zolan za info. Dam znać jutro po wizycie. Mam nadzieje ze jakoś sie doczołgam tam i z powrotem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myha
Witam, Słyszał ktoś o mało inwazyjnych metodach "operacji" w Carolina Medical Center w Warszawie? a moze ktos korzystał, był chociaż na konsultacji? Wrażenia? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @zielona
Moniva daj znać po wizycie trzymam kciuki, nawet jeśli będzie operacja to nie koniec świata- z tym prostu można żyć i być aktywnym sportowo i zawodowo. Ja w sobotę idę na zawody w łucznictwie/ syn startuje/ i na zawody mma kibicować chłopakom:-)uwielbiam;-)ale już sobie nie potrenuje za duże ryzyko. Acha , pisales że dużo jeździsz samochodem ja mam taka podkladke na ledźwia do auta super działa kupiłam chyba w tesco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @zielona
Do myha nie znam tej kliniki ani tej metody ale warto skonsultować sie z lekarzem z tej kliniki. Ja byłam operowana klasycznie i jest ok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @zielona
Do myha nie znam tej kliniki ani tej metody ale warto skonsultować sie z lekarzem z tej kliniki. Ja byłam operowana klasycznie i jest ok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
U mnie znowu nastąpił gorszy dzień, tzn. ból nie był straszny, taki raczej z lekkich. Do tego kłucie w kręgosłupie doszło, nigdy takiego czegoś nie miałem. Poratowałem się Olfenem, dziś miałem przynajmniej spokój. Aha - tu pytanie do Panów, Pań może też: czy czujecie mrowienie w okolicach krocza? ja dopiero od jakichś 2 tygodni czuję jakby w bokserkach chodziły mi mrówki. To jest chwilowe, parę sekund dosłownie. Aha, Sowa1 i Sebastian przepuklina - napisalibyście co u Was, bo dawno nie było nic od Was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniva
Pan z dyskopatią Bóle i mówienie w okolicach krocza to tez typowe objawy. Ja np nie biorę olfenu ani innych leków bo wogole mi to nie pomaga. Moja 13 stka jest tak olbrzymia ze dziś usłyszałem jedno - tylko pod nóż. Może ten jutrzejszy zastrzyk sterydowy zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Wracam na forum po roku. Już 14 miesięcy minęło od operacji odcinka L4/L5 (dysk wpadł mi do kanału kręgowego). Zrehabilitowałam się, od czasu do czasu wykonuję ćwiczenia (powinnam częściej :P), chodzę czasem na basen i pływam wtedy na plecach, bo żabką nie wolno (nie ukrywam, że próbowałam i czułam ciągnięcie, więc wolę nie ryzykować). Niedawno dostałam skierowanie na kriokomorę i to dość ciekawe przeżycie heh, chociaż pomogło to głównie na moje samopoczucie, nie zaś na ból. Mimo wszystko polecam. Generalnie po 14 miesiącach funkcjonuję normalnie, poza tym, że nie schylam się, podnoszę rzeczy na ugiętych nogach, unikam sportów i czynności, które są urazowe. Czasem boli, niestety, ale ten ból to pryszcz w porównaniu z tym, jak czułam się przed operacją. Czuję nogę, której nie czułam, nie mam mrowienia etc., a ból ogranicza się do lekkiego ukłucia w pośladku, jeśli zrobię jakiś spektakularny ruch, albo najzwyczajniej jestem fizycznie zmęczona. Wtedy leżenie z ugiętymi nogami i ćwiczenia izometryczne pomagają. Teraz przede mną wielkie wyzwanie - jestem w kilkutygodniowej ciąży... Nie wiem, jak będę się czuła. Trochę się boję, bo to pierwsza ciąża, pierwsze dziecko i nie wiem, czy ten stan nie osłabi tego mojego wątłego kręgosłupa... no a potem będzie pewnie jeszcze gorzej, bo przecież dzieciątko będzie trzeba nosić... Będę tu wpadać i podrzucę Wam od czasu do czasu info jak to być ciężarną bez dysku, po operacji heh... Chyba po prostu muszę być dzielna :) I Wam też tego życzę :) bądźcie dzielni w walce z bólem ! W walce o komfort swojego życia! Pozdrawiam! A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @zielona
Takie mrowienie i klucie jest objawem ucisku na nerwy trzeba obserwować żeby nie było problemów ze '' zwieraczami '' , ja bardzo często chodziłam do toalety i to też było dowodem że nie mam co zwlekać z operacja. Moniva no ogromną masz tę przepukline i napewno daje ci palić:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @zielona
Takie mrowienie i klucie jest objawem ucisku na nerwy trzeba obserwować żeby nie było problemów ze '' zwieraczami '' , ja bardzo często chodziłam do toalety i to też było dowodem że nie mam co zwlekać z operacja. Moniva no ogromną masz tę przepukline i napewno daje ci palić:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @zielona
Takie mrowienie i klucie jest objawem ucisku na nerwy trzeba obserwować żeby nie było problemów ze '' zwieraczami '' , ja bardzo często chodziłam do toalety i to też było dowodem że nie mam co zwlekać z operacja. Moniva no ogromną masz tę przepukline i napewno daje ci palić:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniva
Do ania26połamana Trzymaj sie Aniu mocno. Ja dziś dowiem sie kiedy na mnie przyjdzie pora. Napisz jak długo sie z tym meczysz bo ja już rok. Na RM wyszło ze mam 3 przepukliny ale tylko jedna aktywna. Od sierpnia praktycznie boli codziennie a od 2 tyg jest masakra. Ale mogę leżeć :) u mnie na osiedlu zlikwidowali wszystkie ławki i nawet koledzy nie zniosą mnie na zewnątrz:) Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myha
witam, Mam nie ustajace mrowienie z pieczeniem jakby ktoś pod napięciem śrubę wkrecał, w biodrach, w prawym biodrze mogłabtm skóre wyciać zero czucia skórnego, zastanawiam się czy to ma związek ze związkiem. Masakra Podaje link uparcie do Carolina Medical Center może komus się przyda a moze ktoś coś juz wie... Info mile widziane. Acha jako ciekawostkę czekałam tyle miesiecy na rehabilitację z NFZ a Pani do mnie zadzwoniła żeby mi powiedzieć ze Pan Doktor jest na chorobowym do odwołania....Prosze się zapisac do drugiego Pana doktora ...na marzec :) http://www.carolina.pl/pacjent/264-stabilizacja_kregoslupa_metoda_implantacji_in_space.html pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @zielona
Myha boli cię tylko biodro czy promieniuje do nogi. U mnie kawałek posladka też był zdretwialy i mogłam sobie igły wbijac nic nie czułam teraz czucie powoli wraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @zielona
Fajnie wygląda ta klinika, widzę że mam podpisana umowę z nfz, ciekawe:-) Co do tej metody endoskopowego wszczepiania implantu nie wiem, ja nic nie mam. Napewno lekarz na wizycie ci to wszystko wyjaśni, wes aktualny rezonans i szczegółowo i dokładnie opisz swoje objawy to bardzo ważne. warto też skonsultować się z innym lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myha
tak to kolejna konsultacja, bije sie z myslami bo juz jeden cudotwórca zaprasza mnie do siebie na rehabilitację. Ale spróbuje zobaczymy może tym razem to będzie trafione. Boli mnie i jedno i drugie biodro, promieniuje do nogi lewej ale kłucia mnie świdrują w obu szczególnie jak siedzę... i ten pośladek z biodrem, ale mówią ze ja na rezonansie nie mam ucisku na nerwy a jest coraz gorzej więc nie wiem może to nie od tego. nic juz nie wiem. Obiecujaco brzmią te metody jak się o tym czyta. Ale dr Lis powiedział ze jak rehabilitacja ( u niego prywatna) nie pomoże to w moim przypadku tylko metoda tradycyjna, i bądź tu mądrym komu wierzyć. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniva
Myha Jak biodro (pośladek) to lepiej, jak schodz do nogi to gorzej... U mnie do nogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolan
Moniva. jak po wizycie u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniva
Myha Jak biodro (pośladek) to lepiej, jak schodz do nogi to gorzej... U mnie do nogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniva
Zolanku Godzina zero to 18sta.... Już umieram ze strachu :) dam znać po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniva
Zolanku Godzina zero to 18sta.... Już umieram ze strachu :) dam znać po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @zielona
Moniva trzymam kciuki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @zielona
Moniva trzymam kciuki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×