Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sidollux

kolezanka dostala pusta koperte

Polecane posty

Gość sidollux

na weselu-oczywiscie nie wiadomo od kogo.Jak zapobiec takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co tylko
kasa się liczy??? moze tego kogos nie stac było zeby cos dac w tej kopercie, a wiedzialby ze jakby nie dal zadnej koperty to by wszyscy to widzieli??? materialisci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może ktos ukradł zawartość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmieszne
to w kopercie nie było nawet kartki z życzeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sidollux
jasne,ale odage ten ktos miał i "honor" zeby przyjs i jej kosztem sie zabawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sidollux
nikt na pewno nie ukradł, na 100% ,koperta była ładna,duża ze sztywnego papieru,zaklejona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rutkowkiego zatrudnij
juz on sie dowie kto to zrobił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sidollux
uwazam ze to jest ponizej poziomu kolezanka miala dola przez to i zeby ja pocieszyc musialam sumiennie wylizac jej odbyt :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzódek
ktos z gości zapomniał włozyć , ale wątpie bo czuł by ze koperta miekka bez kartki z zyczeniami i bez kasy. raz słyszałam ze pociete gazety włozyli, często zdaza się ze daja puste koperty, ale da sie wyczuc przez koperte:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie oooo ludzie
ale błysnęłaś. Żebyś wiedziała kasa się liczy. Nikt nie wymaga od biednych ludzi niewiadomo jakich kwot. ja wiem że u mnie będą prezenty po 50zł bo są osoby, dla których nawet to będzie wydatek i ja to szanuję ale pusta koperta to tylko hamstwo i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sidollux
to nie moj problem,tylko jej.Ja jestem przed weselem i wiem,ze sa bezczelni ludzie,ktorzy tak robia.Nie jestem materialistka ale chyba nikomu w takiej sytuacji nie było by miło.Nie mam zamiaru zatrudnic tez fotografa i kamerzyste tylko po to by rejestrowali kto co daje parze młodej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolciaaaaaa2222
trche glupio, ze ktos pusta koperte, jak nie ma ktos kasy to powinien w ogole ni przychodzic przynajmniej ja tak bym zrobila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niiiiiiieeee
ale ktos mial poczucie humoru, nazarl sie za darmo i polazl -- ciekawe jak sie teraz czuja ta swinia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to zabawa na jej koszt
przecież urządza wesele zeby sie inni na nim bawili, razem cieszyli, a nie dla kasy chyba?? mi nigdy taka mysl do glowy nie przyszla, zeby kazdy koszty wesela zwracał w kopercie. moze trzeba zrobic liste gości rozesłać zaproszenia i na nich dodać: UWAGA!!!! WSTĘP PŁATNY!!! Bez przesady, kogoś moze nie stać na to by dać kopertę, a skoro ktoś na ślub zaprasza to zalezy mu na czyjejs obecnosci a nie na jego kasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa
wiesz to dość powszechne w kiepskim towarzystwie - pamiętam u mojej koleżanki takich chamskich, pustych kopert było ok. 3 i to nie, że ktoś zapomniał włożyć tylko celowo - taki typ ludzi :( u nas też było kilka osób, ktore wolą pieniądze przeznaczyć na własne rozrywkowe potrzeby, ale takiej sytuacji na szczęście nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlatego proponuje robic
mniejsze wesela, jak same widzice duze weseliska wcale nie sa gwarancja ekslkuzywnych prezentow i góryyyyyy kasy :P zapraszajcie tylko bogatych gosci, reszte sobie darujcie, bo potem uzalacie sie nad takimi pierdolami na forum........ żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa
i do obrońców - w takich sytuacjach jak kogoś nie stać to nie daje się anonimowych kompletnie pustych kopert tylko przynajmniej z życzeniami. U nas akurat takie były dwie (kartka z życzeniami od kogo) i w żadnym wypadku nie byliśmy obrażeni czy cokolwiek - to na marginesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sidollux
Chyba to naormalne,ze młodzi u progu zycia licza na prezenty weselne?Tu nie chodzi o ich wielkość, ekskluzywność-czasem może być to skromny prezent.Wnaszej kulturze przyjęło się,ze goście na imieniny, urodziny, ślub czy inne okazje przynoszą prezenty.Chodzi tylko o odwagę cywilną.Jesli u mnie pojawiła by sie pusta koperta i doszłabym od kogo zerwałabym z ta osoba kontakty.To jest zwykłe chamstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie oooo ludzie
Jest jednak możliwość, że zapomnieli włożyć. uwierzcie mi ja o mało co też nie dałabym pustej koperty. W zeszłym roku bylam na weselu i przed wyjazdem zauważyłam że nie włożyłam jeszcze pieniędzy do koperty. Normalnie to zauważyłabym, że mam za dużo pieniędzy ale wtedy miałam akurat odłożone na remont i dobrze że sprawdziłam bo w tym całym roztargnieniu też dałabym pustą kopertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no oki
moze rzeczywiscie ktos glupio postąpił, trzeba bylo te zyczenia włożyć ale stało sie i trudno. tyle ze ja nie rozumiem postawy ludzi typu "jak temu zapobiec".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja myslalam ze jak sie robi
wesele i zaprasza te wszystkie dawno niewidziane ciocie, stryjów, kuzynostwo itp, to po to, zeby podzielic sie swoim szczesciem, ale wy liczycie na zwroty kosztów i to pewnie jeszcze z górką :P trzeba bylo zrobic wczesniej liste prezentow, i chodzac od drzwi do drzwi zapraszajac gosci podtykac im ja pod nos, dac 5min na zastanowienie i wpisanie co kto deklaruje sie kupic, bylyscie za malo błyskotliwe zeby to zrobic?????? niech kolezanka zrobi dochodzenie kto to i domaga sie zwrotu kosztow poniesionych osobowo na wesele :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestes sidollux po prostu
podły i tyle. zrob na prawde te zaproszenia ze wstepem platny, nikt cie wtedy nie zawiedzie. To normalne ze ktos liczy na prezenty, ale jezeli ktos nie moze dac to z dupy sobie nie wyciągnie. A jezeli zalezy ci tylko na prezencie a nie na obecnosci kogos na weselu to po prostu go nie zapraszaj bo cie jeszcze zawiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooprix
kurde ludzie w jakim swiecie wy zyjecie?!chamstwa i drobnomieszczanstwa skoro uwazacie takie podłe zachowanie za cos wytłumaczalnego.Tego nie da się wytłumaczyc!Braku kultury.Zycze wam abyscie kiedykolwiek wyprawiając wesele, imieniny czy inna impreze dostali tylko ...towarzystwo gości.Jeszcze raz wam powtarzam -nie chodzi o to aby na weselu sie dorobić fortuny,zeby się zwróciło-bo i tak za wesele czesto płaca rodzice,ale o to jak walczyc z brakiem kultury i cwaniactwem.Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allla
To bardzo przykre. Ja wychodziłam za mąż rok temu i na szczęście nie miałam takiej sytuacji. Z kolei podejrzewam, że w kopercie od mojej cioci było więcej pieniędzy niż do mnie dotarło i obwiniam o kradzież dzieci mojej ciotki. Ale mam odwagę to robic tylko w duchu. jakoś głupio mi z nią rozmawiac na ten temat. Bo jeśli na prawdę włożyła tam tylko taką małą kwotę to jeszcze pomyśli, że wymagam nie wiadomo ile. Wspłoczuję Ci. Nie wiem co zrobiłabym na Twoim miejscu. Przykra sprawa. Uważam, że jeśli zaprasza się kogoś na wesele i ten ktos nie ma kasy na prezent to powinien wiedziec, że mimo to jest mile widzianym gościem, a już na pewno nie powinien wciskac komus pustej koperty. Żenada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyu
Różnie się zdarza, przypadki chodza po ludziach. Ja co prawda nie dostałam pustej koperty, ale gdyby nawet była tylko kartka z życzeniami to nie obraziłabym się. Liczy się pamięć. Wiem, że niektórych nawet na najmniejsze dodatkowe wydatki nie stać. Choć takie osoby to raczej w ogóle nie przychodzą. Sama namawiałam ciocię i wujka, którym się nie przelewa, żeby przyszli na wesele choćby bez prezentu. Żałuję, że ich nie było bo bardzo ich lubię. Kasa była ostatnią rzeczą o której wtedy pomyślałabym. Na wesele zapraszaliśmy osoby, które chcieliśmy widzieć przy sobie w tym szczególnym dniu. Zaprosiłam nawet koleżankę, która mnie na swoje wesele nie zaprosiła. Zrozumiałam jej powody ale chciałam aby była na moim weselu. Kasa jest ważna ale nie najważniejsza. Choć sama nie dałabym nigdy tylko kartki z życzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzódek
jak to nie stać? skoro wiedzą na rok wczesniej ze u Joli czy Zosi zanosi sie na weselisko to juz się oszczędza kasę. Nie sądzę by tych 300 zł na rodzine nie uzbierali na wesele. Bez przesady. Nie róbcie z tych ciotek, kuzynek biedaków bo pewnie nie jedna z nich ma lepiej w domu, ma lepszy samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie oooo ludzie
oooooooooprix w 100% się zgadzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyu
wiesz co akurat tę ciotkę i wujka doskonale znam i wiem jak u nich jest. Ale to nieważne bo wtedy nie chodziło mi absolutnie o kasę. chciałam, żeby byli a nie żeby przynosili kase w prezencie skoro wiem że nie mają. Zresztą sami mi o tym powiedzieli od razu na samym poczatku przy zapraszaniu. Jednak ja nadal wyobraź sobie, że chciałam żeby przyszli. Czy to takie trudne do zrozumienia, że może byc coś ważniejszego niż forsa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyu
Ale w końcu nie wiem czy w kopercie była kartka z życzeniami czy też była całkiem pusta. Bo jeśli całkiem pusta to zgadzam się, że to było chamstwo. Nawet kartki nie dać. Cały czas piszę o sytuacji gdy jest kartka i kwiaty a nie ma do tego pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzódek
wstyd dac sama kartke w kopercie. nawet 200 zł aby nie uzbierac i dziada zgrywać? to juz lepiej było nie iśc na wesele tylko na slub , a nie nie dac nic a iśc się najeść za darmoche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×