Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pewnie tak

KTO WYPIJA PIWO A POTEM CHCE NASTEPNE

Polecane posty

No to lily nie zazdroszczę, ale jeśli on chce sie osiedlic tam gdzie ty co w czym problem?? Ja gdybym miała taka możliwośc też bym wyjechala z Polski, i chociaż to mój rodzinny kraj to nie widzę w nim przyszłości, no ja akurat na dzień dzisiejszy nie narzekam ale co będzie za pare lat I\'dont now

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honey - zdawaj na co najmniej 2 kierunki . psychologia i architektura sa oblegane chyba - gdzie sie dostaniesz - tam idz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honey mooja ciotka pielegniarka pracowala i pracuje w przychodni, ma dyzury nocne w psychiatryku, syna 15-letniego, meza, ogordek i caly dom na glowie, a skonczyla pedagogike z wyroznieniem, potem specjalizacje z psychologi robila tez z wyroznieniem skonczyla a teraz zacznie drugi rok informatyki i skonczyla w tym roku 37 lat choc do 18 tylko sie przyznaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honey - to nie jest latwa sytuacja - rzeczywiscie. a ty tutaj mieszkasz juz na stale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cloe ja nie chce robic tego co da mi zysk , chcę robic to co daje mi przyjemność, chce budzic sie rano i pędzic co sił w nogach do pracy. Wiem może to i głupie ale juz taka jestem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cloe-> 3 lata i awansuje malymi kroczkami ale jakos leci zaczynalam od au-pair, potem dzieci ale lepiej platne i coraz wiecej a teraz tez dzieci ale juz w biurze sprawy organizacyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój stary namawia mnie na cosik związnaego z informatyką bo twierdzi ,że mu pomogę prowadzic jego firmę, ale mnie to nie kręci. Jejku czemu tak trudno jest w tym naszym zakręconym życiu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honey - nie chodzilo mi o zysk. po jakim kierunku latwiej dostac prace ? przeciez ta praca bedzie wlasnie wykonywana z zamilowania. bo co z tego, ze skonczysz np. psychologie a potem o prace bedzie trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lily , to juz stoisz na tzw twardym gruncie. zycie sobie tutaj zorganizowalas i gdyby twoj facet dolaczyl do ciebie - nie byloby to lepsze?? bo do kraju chyba nie chcesz wracac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety , takie jest zycie , ze ciagle musimy wybierac - a w danej chwili nie wiemy czesto co bedzie dla nas najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, chyba ciagle tesknie :) ale w sumie to wolalabym zeby on tutaj przyjechal on ma prace w polsce wiec nie chce zeby ja rzucil od tak chce zeby najpierw cos sie tutaj dla niego znalazlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak - bo to jest wazne. ale ty masz tutaj swoje sprawy uregulowane - tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, wiesz od 3 lat jestem wiec to moj dom ponoc nawet po niemiecku przez sen mowie :D troche to potrwalo, poczatki byly trudne, ale w koncu mi sie tutaj ulozylo wiesz do polski nie mam co wracac, nie ma studiow jeszcze bo mi czasu brakuje doswiadczenie w pracy? a komu w polsce potrzebna opiekunka z niemieckim i doswiadczeniem 3-letnim? i kto mi tyle zapalci zebym mogla zyc jak tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz wszycy polacy jakich tu znam, zyja prawie jak bydlo, byle gdzie, byle jak oszczedzaja na pascie do zebow a ja tu caly czas zyje jak w domu jak polacy w polsce nie oszczedzam na to zeby blysnac kasa jak do polski przyjade i nie pakuje wszystkich pieniedzy w polske raczej w siebie i sie doksztalcam jak tylko moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie - masz racje. ja w polsce skonczylam studia i wiesz , przez kilka miesiecy pracy nie moglam znalezc. albo bylam za stara , albo woleli mezczyzne - bo ja moge w ciaze zajsc. w koncu znalazlam , nawet niezla - ale nie finansowo. i ta praca wykanczala mnie psychicznie. ja jedna a pracy dla 3 osob. nie moglam dlugo dojsc do siebie. wielu pracodawcow wykorzystuje olbrzymie bezrobocie niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwestuj w siebie lily - to ci sie oplaci. a ja z polakami tutaj nie utrzymuje zadnych kontaktow. jest tylko 1 wyjatek - znajomy mojego meza - polak , dzieki niemu sie poznalismy. ale on jest OK !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i zadnej ochrony ciezarnych w pracy wiesz tez sie boje teraz co bedzie jak od wrzesnia zaczne nowa robote a zajde w ciaze nie wiem czy bede miala mozliwosc wrocic potem nei wiem do kiedy bede mogla pracowac i nie wiem na co wroce jak mnie potem przeniosa do innego miasta albo kaza jezdzic po kraju? ehh, i zostawiac dziecko male z opiekunkami czy w przedszkolu mloda jestem i glupia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niech sie uczy niemieckiego , jezeli ma smykalke do jezykow - a chyba ma - to sie szybko nauczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lily - w niemczech nie mozna ciezarnych zwalniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, zobaczymy co wyjdzie na wspolnym urlopie w sierpniu :) wtedy sie bede albo martwic albo cieszyc i pewnie mama moja powie ze ja wrobilam w bycie babcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×