Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

Czesc. Ja juz sie poddałam, pokarmu nie mam, mały nie chce ssac, co najwyzej traktuje mnie jak smoczek. Straszny z niego niejadek , wczoraj bylismy u lekarza i przybył juz w sumie od poniedziaku ponad 130 gram. Nie wiem czy to duzo, odpowiednio ale ciesze sie dosłownie z kazdego grama. Moze macie pomysły jak go zmusic do jedzenia, na razie je mi srednio na dobe ok 380 ml mleka. Lekarka kazała próbowac zwiekszac porcje mleka, ale ten moj uparciuch ma miarke w buzi, tylko 2 razy zjadł mi 60 ml. Na spiaco juz w ogóle nie umiem go nakarmić. Moze któras z Was karmiła butelka i mi cos doradzi? Nie wiem sama co robic, przewijam go co dwie godziny i tym go wybudzam i podaje mu mleko, bo tak to by przespal i 4 bez jedzenia. Musimy porobic konsultacje min u kardiologa i neurologa, bo wyziebia sie i sinieja mu raczki i nóżki np jak go przewijam. W ciagu tygodnia stałam sie kobieta zaniedbaną. Robie wszytsko na raz kiedy Tomek spi, a moje zycie kreci sie wkoło militrów mleka i zeszytu w którym wszytsko notuje. ok zajrze pozniej bo mały piszczy. Moze głodny????? papappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w ciazy cierpialam z powodu okropnego swedzenia :( tak bardzo swedzialy mnie plecy ze drapalam sie jak glupia miala pelno sladow ktor potem szczypaly co noc maz musial smaorowac mnie zimnym balsamem ktory troszke to lagodzil:( nie nawidzilam sie ubierac wtedy to juz wogole cierpialam:( a ile razy plakalam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprotko, ja niestety nie potrafię ci pomóc. Jeżeli nie masz pokarmu to dokarmiaj dziecko i jednocześnie staraj się karmić jak długo się da. Jeżeli nie, to trudno. Pociesz się, ze codziennie będzie lepiej. W ciągu pierwszych tygodni na nic nie ma czasu, nawet na ubranie i zjedzenie śniadania. Potem człowiek jakoś zapanowuje nad tym wszystkim. Głowa do góry, bo masz już swoje dziecko i to najważniejsze. Teraz przypomniałam sobie, że można karmić strzykawką. Nie wiem czy to coś da, ale możesz spróbować. Miałam wydrukować zdjęcia na dzień babci, ale tak długo nie używałam drukarki, że tusz zaschnął. Muszę kupić nowy, a wiecie, ile to kosztuje. Czasami lepiej już kupić nową drukarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej maly jest juz na swiecie.nazywa sie michas i urodzil sie 16 stycznia.pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie gratulacje Mysica🌻🌻 Dla Twojego syneczka Michasia❤️❤️ Dobrej nocki dla wszystkich, jutro odezwę się na dłużej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja tylko na minutke,bo prosto ze szkoly. Podrazenienie nadal jest, ale staram sie nie drapac :( obcisle koszulki jakby mi to nasilaly, musze kupic wieksze, na razie choc jedna na wyjscie, bo po domu to i tak chodze w dresie, i w luznych rzeczach :P jutro ide do dermatologa, ale poczytalam o tym swedzeniu na necie i to faktycznie moze bbyc od rozciagania sie skory, zwlaszcza ze to jest w tych miejscach gdzie sie rozciaga (boki i troche srodek) jak zaczne drapac to jest to koszmar swedzi coraz bardziej i robia sie takie czerwone plamy :( no ale histeria sie opanowala dosyc szybko, jeszcze w ten sam dzien :P uciekam bo mi zaraz kregoslup peknie, na drobne kawalkil :( pozdrawiam, mysico gratuluję :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobietki marchewko ja tez mam problemy ze skóra, ale to ze wzgledu na alergie, skóra mnie strasznie swędzi i niestety mam ślady drapania na całym ciele. Młoda mamuniu Ciebie też swędziała skóra co robiłaś z tym problemem?? Mysico wielkie gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysica - gratulacje 🌻 i dużo 👄 dla dzidziusia. Napisz trochę więcej, jak znajdziesz chwilę i prosimy o zdjęcia. Dlaczego nie Antoś? Ale Michałek bardziej mi się podoba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) tak jak pisalam wyzej maz smarowal moje plecki zimnym balsamem z johnsona ale tak naprawde to musialam to przecierpiec z czasem swedzialo coraz mniej:) :classic_cool: ale przeplakalam wiele nocy bo juz mialam dosc:( Ja tez mialam zajety weekend ostatni zjazd na uczelni dwa egzaminy juz za mna zostaly jeszcze dwa najtrudniejsze:(a potem ostro sie biore za pisanie magisterki... chimero jak tam twoja dzialalnosc??/mozna wiedziec w jakiej branzy zaczelas dzialac??bo my z mezem tez ostatnio myslimy nad swoja dzialalnoscia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, widze, że wszyscy rozpoczynają własną działalność. A ja jakoś nie mam odwagi. :( Mamuniu, a co wy chcielibyście robić? My w sobotę byliśmy w Aquaparku. Kurcze, kompletnie nie mam kondycji. Przepłynęłam 4 długości i dostałam zadyszki :( Takie wyjście to strasznie droga impreza, a najbardziej wkurzające jest to, że płaci się nie za sam pobyt na basenie tylko za czas ubierania/rozbierania czy suszenia włosów również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysica serdeczne gratulacje. Mój synek ma na drugie imie Michał, po tacie. Pewnie bedziemy przezywac te same rozterki i dylematy. Tomek już skonczył dwa tygodnie, szybko minęły i mysle ze z dnia na dzien bedzie u nas lepiej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
Jeszcze raz gorące gratulacja dla młodych mam : Paprotko, Mysico :) :) Nie poddawajcie się z karmieniem naturalnym , jeśli planowaliście właśnie ten sposób karmienia. Wszystkiego trzeba sie powoli nauczyć : i Wy i Wasze słoneczka muszą się wdrożyć do tej pracy :) :) Co mogę poradzić ( z doświadczenia koleżanek, bo ja mam termin porodu na koniec marca :)) Dużo płynów! Dobra dieta! Dużo cierpliwości! Próbowac! Próbować! Marchewko , ja smaruje całą ciążę skórę kremem z Gerbera na rozstępy, ma on tez działanie nawilzajace i ujędrniające... i dużo płynów!!! A u mnie właśnie przyszli fachowcy mątowac szafe w pokoju Alicji.....i chyba srednio mi sie podoba płyta , którą wczesniej wybrałam....ale narazie tylko tak z niesmiałoscia zerkłam, zeby w razie czego sie nie denerwowc..... Dużo odpoczywam i staram sie byc dobrej mysli. Trzymajcie za moją Alę kciuki, niech rośnie zdrowiutko!!!! A ja ide zrobic sobie kakao :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się nie zgadzam z tym karmieniem. Widziałam, jak męczyła się moja siostra i jej dziecko. Wiecznie głodne, pobudki co kilka godzin. W poddała się i zaczęła dziecko dokarmiać. Obojgu to wyszło na dobre. Dlatego jestem przeciwniczką lansowania hasla, że im więcej się karmi tym więcej ma się pokarmu. Może tak jest, ale nie zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam babeczki:) Mam pytanie, czy któraś z Was zna ginekologa Rafała Stojko albo Małgorzatę Janik i moze sie wypowiedziec na temat ich sposobu prowadzenia ciąży? Jestem na samym początku tej dłuuuugiej drogi i jak wiadomo chciałabym dobrze trafić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
Też jestem zdania że nic na siłe! Ale z karmieniem jest tak jak ze wszystkim , jeśli nie dasz sobie szansy - stracisz ja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. mieszkam w Tychach poradzcie mi gdzie moge zrobic usg3d i za ile z gory dzięki,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też nie znam tych lekarzy. zaraz wybieram sie do dermatologa i dowiem sie co moge na to zastosowac, chociaz mam juz pewne przypuszczenia ;) dotad smarowalam sie oliwka, i czulam jakby mi sie skora jeszcze barddziej wysuszala i swedzialo tez mocniej, ale wczoraj sie posmarowalam resztkami balsamu z Avonu, srednio z niego bylam wczesniej zadowowlna, ale od wczoraj nic nie swedzi :D choc te krostki i zaczerwienie nadal są :( drogi był ten balsam Gerber? wracam do moich warzyw na patelnie, bo musze je pomieszac, zjadam i sie do dermatol. jak wroce to wam opowiem smieszna historyjke :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
Ja też nie znam lekarzy z Tychów . Marchewko ten krem kosztuje 27 zł, ja smaruje sie raz dziennie - brzuch i piersi - starcza na 3 tygodnie. Szafa już gotowa, fajna! Mąż kochany zabrał sie za sprzatanie, a ja poleze bo brzuszek stwardniał. Choc najchętniej powkładałabym ciuszki niemowlece do szafki Ali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem :D a więc to swędzenie to jest albo uczulenie na jakiś produkt, proszek lub plyn do tkanin, albo na rajstopy które nosze, albo...to jest to rozciaganie skóry. Możliwości wiele, i nie wiadmo do której i jak się ustosunkować :( na razie dostałam krem który ma to zlagodzic, ale czy pomoże niewiadomo :O lekarka powiedziala ze w tej chwili to wygląda jak rozstępy, ale jak je podrapie to z kolei zamienia sie w podraznienie, jakby świad, no ale w kazdym razie jak sie nie zacznie powiekszac, to mam kupic balsam na rozstepy, nawilzajacy i smarowac, a oliwke odstawic. \"Rozstępy to wrzecionowate pasma, występujące najczęściej na pośladkach, brzuchu, udach, piersiach. Wyróżniamy dwie fazy tworzenia się rozstępów. W fazie I - zapalnej mają one postać czerwonych pasm (striae rubra). Na tym etapie mamy jeszcze największe szanse by się ich pozbyć.\" - to by sie zgadzalo, wyglada podobnie, a ja jestem pewnie jedynym przypadkiem który to swedzi :D Byłam też u lekarki rodzinnej, bo okazało sie ze mam zle dobrany antybiotyk (po badaniu okazalo sie ze nie jest w ogole potrzebny), i tak podczas badania ona do mnie hasło: Gdzie pani schowała to dzieciatko, pani w ogole nie ma brzuszka :( Dziewczyny czy to normalne ze jeszcze mi nie wyskoczyl brzuszek? Ja chce już mieć brzuch :P w ogole przytylam tylko 2 kg na razie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra jest taki baaaaaaaaaaardzo malutki bardzo ale to bardzo ;) CHYBA MÓJ MALUSZEK ZACZĄŁ KOPAĆ :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D na razie są to takie delikatne kopniaczki, boję się tylko że mylę je z tymi...no....skurczami mięśni.... jeśli to kopniaczki to tak sie cieszę, po prostu super :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marchewko, gratulacje! To takie wzruszające poczuc pierwsze ruchy! Brzuch ci jeszcze urośnie. Zreszta są kobiety, które do końca ciąży nie mają dużego brzuszka. :) Ciekawa jestem czy spadnie dziś śnieg. Tak zapowiadają, ale nic na to nie wskazuje, choć mróz jest. Co to za zima :( Dobrze, że zrobiliśmy bałwana, bo zima zaliczona :) Dziewczyny, co z wami? Musiałam wygrzebywać nasz topik. Co z Mamunią? Ona zawsze sie udziela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
Jak mi dobrze na L4 :):) Wstałam sobie o 11, powolutku i bez pośpiechu. Na pierwsze sniadanko wszamałam bułe wieloziarnista z białym serem i miodem + dwa kiwi. Na drugie - już czeka słodka bułka i kakao. Waże 55,5 kg. W zeszłym tyg przytyłam 0,5 kg, a jak wyczytałam w trzecim trymestrze średnio przybywa sie pół kilo na tydzien....wiec niech mi nikt nie mowi ze za mało jem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
A teraz mam zamiar ubrac sie ciepło i isc do parku z Alą na mały spacerek, i niech nikt mi nie mówi że sie nie dotleniam :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu, najważniejsze, żebyś nie przedobrzyła :) Bo potem będziesz się udzielać na topikach typu \"Ratunku, ważę 100 kg\". Albo będziesz twierdzić, że po ciązy zostało ci 40 kg, ale to przeciez normalne. Bo co to za moda, która lansuje wieszaki zamiast stukilowych \"lekko puszystych\" Aaaa, jestem taka złosliwa, bo zazdroszczę ci takiego jedzonka. :o U mnie wciąż dietetycznie... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
no no no nie mam zamiaru przekroczyc 60 - wtedy w sumie przytyłabym 13 kg wiec to jak na ciąże chyba zdrowo. Mam nadzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
Aha - Marchewko - ten krem z Gerbera jest przeciw rozstepom , ale jeśli już Ci sie pojawiły to myslę że powinnas sobie kupic cos mocniejszego na rozstepy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×