Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

Mamunia - ;) wprawił mnie w dobry humor z rana :) teraz czytam mężulowi :D Paprotko - podziel się wiedzą z czym nie trafiłaś? ja mam to samo z jezykami obcymi, mimo że rozumiem o czym się rozmawia, to niesety mimo dobrych chęci nie odpowiem, szybko się zniechęcam do nauki, to chyba dlatego. A tak mi się podoba angielski na przykład :) Mysica - o właśnie, zapomniałam o śpiworku, że w sumie to najlepsze dla dzidziusia małego :) dzięki :) pościel własnie dlatego bym chciała od razu ciut wiekszą, zreszta nasze małe dopiero latem to może nie będzie od razu potrzebowało pościelki, a na jesień akurat będzie jak znalazł :) A my zjedliśmy na kolacyjkę pyszne zapiekanki, wyszły przepyszne :D :D :D :D chcę jeszcze :) :) a tu już ni ma pieczarek :( Uciekam bo mi mąż stawia ultimatum że mnie nie zafarbuje jak zaraz nie zejde :P miłego wieczorku :) do jutra :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Marchewko:) nie było tych rzeczy az tak wiele. Oczywiscie nie sprawdziło sie to u mnie. Pościel kup sobie wieksza, zawsze dłuzej bedziecie z niej korzystac. No to u mnie niepotrzebne okazały sie kosmetyki, tzn kupiłam z Bambino i Nivei, a używam głównie Linomagu zielonego do pupy, do natł. buzi, pomógł na ciemieniuszke na brwiach i w ogóle dla mnie rewelacja. Teraz bede próbowac olejku do kąpieli z Linomagu. Do tej pory kapałam w Balneum - kolejny niewypał, drogie to a w ogóle nie natłuszcza, musiałabym chyba wlac tego pół butelki do wody. Totalna porazka to krem na kazda pogode z Nivei, nie da sie rozprowadzic na buzi, ale fajnie natłuszcza mi dłonie;) Akcesoria typu gruszka, sopelek, nożyczki Canpola, cerata do łożeczka (straszny plastik, połozyłam podkład z apteki,) leża nieuzywane. Gaziki Leko do pepka - kolejne naciaganie naiwnych rodziców. Jakby co to jestem specjalistką od pepka;) Nam odpadał długo i był generalnie problemem (zdazyłam odwiedzic ostry dyzur w szpitalu na Klimontowie) wiec jakby co to pisz. Nie przydały mi sie biustonosze do karmienie wkładki koszule . laktator ale to oczyiscie juz inna historia, bo kto przewidział ze nie bede karmic. Ubranka. Nie uzywałam w ogóle rzeczy z weluru, bo w domu za gorąco a na spacery zaczełam chodzic stosunkowo niedawno i Tomek z wiekszosci wyrosł.W ogóle kupiłam np body z krotkim rekawkiem na 56 a nie załozyłam mu ani razu:) Takie własnie głupoty popełniłam przy kupowaniu ubranek. Np ciepła czapka , na 40 cm, bo wydawało mi sie ze głowka noworodka jest nie wiem jak duża:) Za to np. przy wanience była taka specjalna gabka na ktorej mozna połozyc dziecko. Oczywiscie na poczatku stwierdziłam ze nigdy tego nie uzyje bo to siedlisko bakterii itd ( w ciazy naczytałam sie gazet) ednak wczoraj połozyłam na niej synka i dokonał sie przełom. On przestał płakac a mnie nie dretwiała juz reka od trzymania synka.Generalnie obraz zadowolonego Tomka przysłonił mi wizje czających sie na niego bakterii:) Jutro napisze co jeszcze, bo mąz mnie wygania a Tomek spi od 18 i nie jestem w stanie go obudzic ( troche tez nie chce) a tu kapiel czeka, Pppapa Oby jutrzejszy dzien był podobny do dzisiejszego:) Dobrej Nocki j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) paprotko- co do gabki do kapieli to ja jestem niezadowolona moze dziecko lezy sobie wygodnie i wysoko niemniej jednak to co sie z tego zrobilo szkoda slow zreszta caly ten koszmar z wykrecaniem tego bleee Wogole nie uzylam termopaka do butelki( karmilam piersia ajka zaczelam butla to tylko wieczorem) POdgrzewacz uzylam ze dwa razy niemniej jednak warto go miec:) Ja kupowalam w hurtowni u meza cioci i powiem szczerze kupilam naprawde tyle ile trzeba:) Paprotko z kazdym miesiacem bedziesz coraz bardziej doswiadczona mama i juz nie wydasz tyle kasy niepotrzebnie:) Chociaz moi tescie wychowali dwoch synow i co?? kupili Alkowi na dwa tygodnie zimi super ocieplane buty ktorych nie zalozyl ani razu bo juz jedne mial a nie sadze zeby 25 byly dobre na nastepna zime?? moj syn jak narazie ma duza stope;) po tatusiu zreszta powiem wam ze teraz wogole rodza sie duze dzieci u kolezanki na topicu marcowek jest wiele dzidziorkow 3900 a nawet 4kg i jedno 4,5kg i wszystkie dlugie ponad 57cm :)coz za dorodne dzieci rodzimy hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIlka czapeczek i body tez ALus nigdy nie nosil:( podobnie jak slicznych bialych bucikow ktore dostal od babci ELi 😭 najpierw bylystanowczo za duze potem nagle bach i juz a ciasne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam, co kto poleca i odradza i stwierdzam, że co człowiek, to opinia. Nie wierzcie Mysicy w jej kilogramy, bo wygląda super. Zresztą ona nawet w ciąży była zgrabniejsza niż ja po odchudzaniu :( My dziś mamy kolejna imprezę - imieniny szefa. Strasznie mi to nie pasuje, bo mam mnóstwo roboty i będę musiała wziąć coś do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkaa- ale ci sie udalo hehe to sie troszke rozerwiesz :) wiesz ja mam taka kolezanke co nic nie robi tylko radzi i wierz mi ze czasme mam dosc bo ona uwaza ze tylko ona ma racje i podwaza doslownie wszystko!! ( roznimy sie bardzo od siebie i moze dlatego nadal sie przyjaznimy heh) Najbardziej mnie wkurza jak juz przegina bo oczywiscie nie da sobie nic powiedziec!!oj ciezko sie z nia spiera heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My własnie po porannej kapieli bo Tomek tak ulał nad ranem ze musialam go wykapac. Gabke mocze w goracej wodzie, potem ja susze, pouzywam ja troche poki nie opanuje innej techniki kapania, Tomek tak sie wierci ze trudno mi go było utrzymać. Teraz udaje ze spi:) Termoopakowanie to kolejny bubel. Nawet wrzatku nie trzyma dłuzej niz godzine. Przerzucilm sie na zwykły termos:) ide gptowac buteli na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprotko - dziękuję :) jak ci się jeszcze coś przypomni to napisz :) czyli czapeczka 40 za duża, myślisz żeby wziąć ten najmniejszy rozmiar? te czapeczki w sklepie faktycznie wyglądają jakby były za małe, też bym kupiła w takim rozmiarze :) w ogóle dzięki dziewczyny :) jaka jestem głodna :D idę na śniadanko (meżulo zrobił pięęęęęękne zakupy, wszystko jest :D oprócz chleba :O zapomniał :O ) więc czeka mnie wyprawa aż do sklepu, będzie wprawka przed jutrzejszymy wyjazdem na uczelnie :P P>S ale mi ciśnienie skoczyło na mojego męża :( znowu wywieźli nam prawie pusty kosz na śmieci, bo zapomniał załadowć popiołem :( tyle kasy sie za to płaci, a jego to nie wzrusza, mówi: "następnym razem", i tak znowu popiół leży w piwnicy a pusty kosz sobie jedzie papa :( faceci wrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marchewko mój Tomek ma teraz az 38 cm obwodu a urodził z 32 cm , ma duzo czapek a zadna nie jest dobra:) Sprawdza sie u mnie rozek do tej pory, zakraplacz taki szklany z apteki do wpuszczania soli fiz. do noska, chusteczek uzywam mało bo myje małego woda ale kupuje takie zielone w Plusie, Bella jak dla mnie suche, Bambino ok. Butelka z Nuka u nas sie nie sprawdziła, dziwny smoczek, Tomek nie potrafi go dobrze zassac. No i smoczki, najlepsi kumple mojego dziecka:) Fajne sa z aventu bo nie odciskuja sie na buzi ( z nuka za to bardzo) i sa od razu w pudełeczku. No jak cos sobie przypomne to napisze. Gotuje dzis zupe pomidorowa, oczywiscie od razu na 2 dni , ale Tomek znów mi lezy w ramionach i powoli mi sie wygotowuje wywar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cha cha ja też mam dziś pomidorówkę. Moim zdaniem po 10 szt kaftaników i śpioszków starczy. ja mam cały wór po swoim Jaśku i teraz dziele się z koleżanką, która ma tak samo termin jak ja. A wiadomo, że zawsze coś jeszcze potem przyniosą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marchewo- tacy sa faceci moj naprzyklad wczoraj jak tylko wszedl do mieszkania zaczal sie wymadrzac:( ( wypralam mu krtke i oczywiscie musial wtracic trzy grosze gdzie to on ja powiesi wiec mowi mu ze ani w lazience ani na kaloryferach nie ma miejsca aon ze jest to nic ze przed jego przyjsciem wyciagnelam pranie i wieszlam) z wielkimi oporami pofatygowal sie rozlozyc suszarke na balkonie i tam ja powiesil gadania bylo co nie miara!! a tak sie cieszylam ze przyjdzie z pracy?uffff Co tam dzis gotujecie?? ja klopsy w sosie koperkowym, ryz i duszona marcheweczke:) hej spectro!! gdzie sie podziewasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuniu super obiad. My taki jemy jak mi rodzice przywioza;) czasem mój tata wpada w do wnuka to mi podrzuci jakis obiadek. Troche sie nim zajmie a ja w tym czasie nadrabiam zaległosci w pracach domowych. Oczywiscie j ak przyjezdza to udziela mi rad w stylu: nie noś go!!! a sam zamyka sie z nim w pokoju , nosi go i całuje po raczkach:) Tak to sie wstydzi:) Tomek znowu spi w wózku. Ide konczyc te pomidorówke póki śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, jak dobrze że piątek. Co do obiadu to dziś rybka. Rano byłam się trochę podziubać na badaniach , a w poniedziałek do ginki. Szukałam proszku dzidziuś i nigdzie nie mogę go znaleźć i nie wiem jaki teraz kupić może jelp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia0809
witam!!! jezeli chodzi o kontrakt z NFZ to jest przedluzony, dzwonilam do sekretariatu tego szpitala bo tez wyczytalam taka informacje i dowiedzialam sie ze teraz juz maja ciaglosc i ze wszystko jest juz ok. taka konsultacja trwala okolo 15 minut, przyjmowana bylam miedzy innymi pacjentkami bo tam jest gabinet ogolnodostepny. nie czulam sie zbywana, lekarz mnie zbadal potem zrobil usg a jako ze ma usg 4d to nawet dal poogladac dzidzie i wydrukowal zdjecie buziuniu w calej okazoalosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia0809
ogolnie lekarz sympatyczny i dosyc szczegolowo odpowiadal na pytania moje i meza, a mozesz mi wierzyc ze troche go maglowalismy:)kazal przyjsc na jeszcze jedna taka konsultacje w dniu terminu o ile wczesniej nic sie nie bedzie dzialo. zaproponowal tez cesarke w przypadku gdy Emilka urosnie do 4 kg bo niestety u nas ta waga nie bedzie wynikala z indywidualnych predyspozycji coreczki a z mojej nietolerancji glukozy. kazal zapytac rowniez jak zaopatruje sie na to moj lekarz prowadzacy i to w zasadzie tyle. w kazdym razie nie czulam sie ponaglana czy zbywana i z wizyty wyszlam spokojna:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak juz piszeczie dziewczynki o obiadkach to ja sie pochwale ze mam zamiar hihi zrobc pierogi z serem :) ale niewiem czy to sie uda bo niestety dostalam okropnego bolu w pleckach z prawej strony ze lezalam 30 min i plakalam z bolu . Na poczatku tj nerka ale potem jak juz oddechu zlapac nie moglam to pomyslalam nie raczej nie :( Siostra poradzila mi najpierw nospe a potem jak cos dzwonic do lekarza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fraszka jak bedziesz na wizycie u lekarza i jezeli ma usg niech Ci sprawdzi te nerke , tak na wszelki wypadek. U mnie w ciązy tez zaczeło takim bólem, okazało sie ze mam stan zapalny, przez nerke miałam wczesniej cc i do dzis ja lecze bez efektu. A z pęcherzem wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprotko- ja ogolnie duzo siusiam, potrafie isc do Wc 4 razy w nocy .Juz nie pije na noc bo niewiem czy wyszlabym wogole:) . Na pocztaku ciazy tak w 8 tyg mialam bardzo bolesnoa infekcje drog moczowych .W sumie nic mnie teraz nie boli na infekcje ale moze ...? Nawet staram sie nie jesc ciezkich rzeczy . Mam nadziej ze nie bedzie juz takiego ataku bo nie mam juz lez :) tak sie poryczalam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fraszko ty sobie poleż a pierogi zrób jutro:) Pare dni zainstalowalismysobie program Skype, fajny, można sobie pogadać:) Może któras z Was Też go ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia - dzięki :) :) :) fajnie że się wyjaśńielo z tym NFZ :) Fraszka- robiłaś ostatnio bad.moczu/posiew itp? Poproś lek. przy najbliższej okazji żeby ci dała skierownaie albo zrób sobie na własną rękę, dziewczyny ci w labolatorium podpowiedzą jakie to ma byc dokładnie bad., bo może masz tak jak ja, wcale nie czułam infekcji d.moczowych a tu okazało sie po bad. że pełno bakterii i inne przyjemności sie tam czaiły :O Paprotko - ja (a własciewie mężulo ;) ) mam tego Skypa, ale jak to działa i na czym to wszystko polega to nie wiem do dziś :O więc to takie bardziej jego :P on jest bardzo zadowolony, jak sie zgada z chłopakami to mogą gadać nawet ze 2 godziny, tylko wrzaski słychać bo się czymś emocjonuje :P wróciłam z tego sklepu :) po malutku doszłam tam i z powrotem ;) więc może jutro nie będzie tak źle :) dokupiłam nawet pieczarek bo taką mam nadal ochotę na tą zapiekankę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja siedzę w domu wkur.... Miałam iść na umówione spotkanie, mieli nam przywieść okno balkonowe a co najważniejsze miałam iść na badanie obciążenia glukozą i nic i nic i nic!!!!!!!!!!!!!!! grrrr bo mój ukochany mąż zamiast nocki poszedł na 14 do pracy po nocy więc musiał spać do południa. Na badania nie zdążyłam (rano lekarstwa dla małego itd...) okno niech se sam załatwia no i przepadło mi umówione dużo wcześniej spotkanie... Aż się poryczałam taka zła byłam i jestem. Ciekawe kiedy to badanie zrobię jak w środę idę do lekarza a jutro jeszcze szkoła i ostatnie zaliczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziu- biedactwo pewnie i tak wszystko zalatwisz szkoda tylko twoich nerwow ale wiem jak czlowiek sie moze wkurzyc w takije sytuacji:( skype- to fajny program bo mozna ze soba gadac wiele godzin za darmo jak tam dzwonie do mamy ktora jest w Anglli:) mamy tez doladowane konto wiec uzywamy skype jak tel. stacjonarny dzwonie gdzie chce :)a z konta pobiera:) pospalismy sie cala rodzinka nie ma jak drzemka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marchewka- badanie moczu mialam robione 7.03 bo musialam miec wyniki na 13.03 dla ginekologa . I z tego co wiem wyszly dobrze . Wydaje mi sie ze gdyby bylo zle to chyba by mi powiedzieli. Chociaz w sumie w 8 tyg jak mialam infekcje to wyniki tez wyszly calkiem dobre a ja leczylam sie antybiotykim i mascia chyba ze 2 tyg. Znow boli mnie ta \"nerka\" taki wlasnie kujacy ten bol tyle ze slaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fraszka - w moim bad. (w wynikach znaczy) pisało że tam bakterie mam i te inne świństwa (w tym piasek (??) ), to już wiedziałm po drodze ze cos nie tak, wiec moze faktycznie niech ci obadają tą nerkę na usg :) LOZECZKO PRZYJECHALO :D :D :D :D :D :D JUPI :D kurde wyglada jak nowe :D i pachnie drewnem :D :D :D ciekawi mnie gdzie zeby tego malego rekinka :D ale na razie stoi zapakowane i jest diabelnie ciezkie - przynajmnije tak powiedzial pan ktory je wnosil :P więc z otwieraniem czekam na mego Królinia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki:):) dopadłam wreszcie do kompa i jestem, jestem, nie zapomniałam o Was:) Ale miałam pełno bieganiny i zero czasu na poklikanie. Ale nie będę Wam przynudzać o 1.00 w nocy. Jutro pogadamy. Idę spać. Uzależniłam się od Was, jak nie moge pisać to myslę o Was, co nowego, jak się macie wszystkie:) Jak Brzuchatki:) Jak nasze topikowe dzieciaczki:) Dobrej nocki i do jutra🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spectro - co ty robiłaś o tak zabójczej porze na kompie :P Łóżeczko stoi skręcone (nie mogłam sie doczekać żeby zobaczyć je w całej okazałości :P ), okazało się że własciciel zapomniał dołączyć 3 wyjmowane szczebelki :D :D :D mąż sie darł że pewnie z poczty ukradli albo zgubili i nie sprawdziłam przy odbiorze, ale miałam wczoraj z niego ubaw :P wiedziałm że zapomniał dołączyć :D teraz czeka na ponowne rozkręcenie celem umycia, doszlifowania i innych tym podobnych czynności :P zęby rekinka są, ale wyglądają jak delikatne otarcia :) prawie niewidoczne :) niestety podczas transportu nasza ukochana Poczta uszkodziła takie małe drewienko które się zazwyczaj znajduje pod materacem i się złamało :( , wybaczam im bo to mężulo już obiecał naprawić :D idę się szykować bo jadę na cwiczenia :) miłego popołudnia :) papapa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta187
Witajcie,ja jestem młodą mamusia z katowic,zostałam nia 4 miesiace temu i jestem bardzoooooooooo szczesliwa,teraz moje malenstwo zrobilo kupke i musze isc mu z pomoca:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×