Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

a mi sie marzy wypad nad morze............:) mielismy w tym roku jechac na wakacje nad wybrzeze, ale ciaza troszke nam pomieszala plany, wiec jedziemy w przyszlym roku, juz z malym synkiem:) milego dnia, pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, chciałabym przyłączyć się do Was. Jestem tyszanką od dwóch lat choć nie pochodzę ze Śląska ale czuję się tu dobrze. Jestem mamą Kasi, dziś kończy 15 miesięcy. Urodziłam ją w szpitalu w Tychach, byłam tu nowa i nie znałam specjalnie innych opcji. Nie żałuję, bo wszystko poszło dobrze, dzidzia urodziła się zdrowa a ja byłam w euforii. Ale tak na chłodno znalazłabym niejeden minus dotyczący tego szpitala, obsługa taka sobie, trochę niedoinformowania, mówiąc delikatnie, na oddziale noworodków ze strony personelu i lekarzy. I duzy minus, nie ma znieczulenia zoo, podają tylko dolargan, przynajmniej tak było jak rodziłam. Nie korzystałam ze znieczuleń więc nie było dylematu. To na razie tyle o mnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paprotka27
Cześć Dziewczyny Ten upał mnie wykańcza. Gdzieś tam wyczytałam, że ma być tak gorąco do października, ale może sie nie sprawdzi. Jutro jadę nad wodę, może sobie chociaż nogi troszkę opalę, bo tak to bazuje na balsamie opalającym, który i tak nic nie daje;) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja jestem z Chorzowa i mamą zostanę w styczniu:) Jeszcze nie zastanawiałam się gdzie będę rodzic - choć kilka osób poleciło mi szpital w Katowicach na Racławickiej (o ile nie pokręciłam nazwy ulicy). Na razie na pewno wybieram się na szkołę rodzenia:) A dziś do 19 jeszcze siedze w pracy, ale jutro już weekend:) Pozwolę sobie czase do Was zaglądac. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem z Siemianowic i chce się przyłączyć. Dafodille napisz o tym usg genetycznym - ile kosztowałao, w któtym tyg. je robić i daj telefon jak możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysica, robilam to usg w 22tc (kiedy umawialam sie na wizyte, lekarz zalecal zeby zrobic w 21-24 tc), kosztowalo 100 zl. Telefon do lekarza ktory robi to badanie dostalam od mojej doktorki. A lekarz naprawde super! taki mily, uprzejmy i bardzo kompetentny. bardzo dokladnie wszystko tlumaczyl, pokazywal i opowiadal. Nie wiem tylko czy robia nagrania na plytke bo nie spytalam, ale sam sprzet ma swietny-kierują do niego pacjetki z podejrzeniami wad plodu, bo na tym sprzecie doskonale wszystko widac. Mam jego dane z wyniku badan: Arkadiusz Kucharek ul, katowicka 23-25 Bytom, tel 2828338 lub kom 606 71 36 71. Mysle ze mozesz dzwonic na kom. gdyz ma ją oficjalnie na pieczątce. pozdrawiam:) aha, znasz moze jakies opinie na temat siemianowickiej porodówki? jestem bardzo ciekawa bo niedlugo tam trafie hihi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamy i przyszłe Mamy, fajnie, że jest nas coraz więcej. Dziewczyny w ciąży, nie jest Wam lekko przy tych upałach, prawda? Moja ciąża była w okresie jesień-zima-wiosna więc nie wiem co to znaczy cierpieć z powodu zbyt wysokich temperatur. Ogólnie Wam zazdroszczę, bo okres ciąży wspominam wspaniale. Nie zawsze było różowo, wiadomo, miałam też problemy ze stawiającą się macicą, zbyt twardym brzuszkiem, cierpnącymi kończynami ale psychicznie czułam się cudnie. Teraz Kasia ma 1 rok i 3 mies. i powoli myslimy o drugim dziecku. Więc znowu wszystko przede mną, mam nadzieję. A jak się czujecie już mamy i dzieciaczki? Zmykam sprzątać i coś porobić w kuchni. Mamy gości dziś wieczorem, kolacja +nocleg. Pa, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z Katowic
Cześć Kobitki, Jestem z Katowic i chętnie do Was dołączę. Mam 10 miesięcznego szkraba i wiem, że bycie mamusią to najpiekniejsze co może nas spotkać. Cieszę się, że topik się rozwija. Będzie nas jeszcze więcej! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile , koleżanka ostatnio mówiła że nie jest żle na tej porodówce, podobno gorzej z pielęgniarkami z noworodków, ale to też zależy na kogo trafisz. Więcej nic nie wiem, mam nadzieje, że we wrześniu ty mi opiszesz wrażenia, bo ja tu mieszkam od niedawna więc brak znajomych wyklucza jakieś obrzerniejsze wiadomości :D A i napisz czy to było usg 2d czy 3d. Ja dziś rozpoczynam 14 tydzień pojutrze ide na usg do poradni i mam nadzieje, że będzie dobrze i chociaż coś będzie widać. Pozdrawiam wszystkie mamuśki z okoli Katowic i śląslka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile jescze jedno pytanie czy ty na tym usg byłaś u niego w NZOZ Sigma -Bi w Bytomi na ul. Okulickiego? Bo znalazłam, że on tam przyjmuje i tam robią takie usg genetyczne. Bo dane, ze stempelka to może być jego prywatny adres zamieszkania i nie chce dzwonić do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej , ja jestem:) Mysica, to bylo usg 2D, ale bylo bardzo dokladnie widac wszystkie narzady maluszka, takze sedruszko w drodku, nerki itd. a ten adres ktory podalam to jest wlasnie adres tej poradni. Nie wiem czy sie nazywa SIGMA, ale pod tym adresem jest chyba jeszcze stomatolog-mam na mysli ul. Bytomska, bo tam bylam.. Ja dzwonilam do niego na komorke i nie bylo zadnego problemu. Na Okulickiego nigdy nie bylam. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile dzięki - zadzwonie też na komórkę, jutro ide na usg w przychodni, zobacze co mi powiedzą. Trzymaj się i dbaj o maluszka. Poczytuje sobie wasz wrześniowy topik - fajnie, że macie już końcówkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paprotka27
Hej:) Ja byłam na takim usg genetycznym w Rudzie Śląskiej w fundacji Genom w 12 tygodniu. Jest tam usg chyba 2 D ale takie dobrej jakości.Koszt to 150 zł i w ramach tego wydruk z opisem plus ok 5 zdjęć. Można również mieć zapis na DVD ale to już dodatkowe 20, 00 zł. Drugie takie usg można zrobić ok 20 tyg. - cena 180 zł, z tym że wtedy już oglądaja bardzo dokładnie narządy dziecka i pewnie dlatego droższe. Tel. to 244 46 63.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja mialam robione usg genetyczne w 22 tc i kazdy narzad byl bardo dokladnie badany, omawiany. Lekarz tlumaczyl jak powinien wygladac zdrowy narzad, a jak wyglada chory-moglam sama sie upewnic ze wszystko jest w porzadku. Zdjecia dostalam tylko 2 + opis. Wydaje mi sie ze 100 zl to bardzo tanio. zostaly mi 4 tyg do terminu:) nie moge sie doczekac!!!!!!:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, jak się macie w piękny sierpniowy już dzień? Tak sobie myslę, że jestem tu jako nieliczna juz mama i może tu do Was trochę nie pasuję. Ale może też czasem Wam coś podpowiem jak to jest z tymi naszymi maluszkami. Daffodile i Mysica, ja podobnie jak Paprotka byłam na USG genetycznym w 21 tc w Rudzie sląskiej w Genomie u dr Wojciecha Cnoty. Kosztowało mnie to wtedy ok. 100 zł ale to było w styczniu 2005. Lekarz był przesympatyczny a z badania byłam b. zadowolona ( superdokładnie i kompetentnie). Tam też poznaliśmy z mężem płeć dzidzi. P. dr zapytał mnie czy widzę coś \" między nóżkami\" mojego dZiecka a ja na to, że nic nie widzę. Kiedy zapytał CO TO ZNACZY odpowiedziałam mu trochę zszokowana, że nie wiem. Jak to pani nie wie, no proszę pomysleć. A ja na to, że naprawdę nie wiem. A on na to, że będzie dziewczynka i że jeśli pomyliłby się, stawia nam flaszkę i że wiemy gdzie go szukać. Byłam do tego stopnia intuicyjnie \"przekonana\", ze będzie synek, że nie umiałam zatrybić o co facetowi chodzi. Zaskoczenie pełne a dziś wielkie szczęście, gdy na Nią patrzę. A kilka miesięcy później była tam moja koleżanka, z tego co wiem, chyba w ramach NFZ, i była niezbyt zadowolona z nie z badania ale z podejścia lekarza. Nie wiem kto to był, napewno nie dr Cnota. Tego polecam w ciemno. No to dobrze ale się rozpisałam. Do poklikania, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paprotka27
Ja byłam bardzo zadowolona, robiła mi je przemiła Pani doktor. Bardzo to usg mnie uspokoiło psychicznie. Byłam dopiero w 12 tygodniu więc badano ogólnie, ale sprawdzono czy jest kość nosowa, przezierność karkową i czy wykształciły się w ogóle poszczególne organy. Teraz już się nie mogę doczekac tego połówkowego ale to dopiero we wrześniu , mysle ze wtedy już poznamy płeć. Wszyscy przepowiadają mi chłopca i ja też tak czuję, ale zobaczymy:) W ogóle badanie usg mam robione na kazdej wizycie czyli średnio co 2 tygodnie. ale jest ono szybciutkie i nie takie dokładne, ale czekam zawsze z niecierpliwością, żeby sie dowiedzieć ile urosło to moje maleństwo i popatrzeć na nie :) Teraz jadę w czwartek i jak pomyslę o jeździe autobusem do katowic to mi słabo - wróciła mi choroba lokomocyjna:( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki, Spectra ja tez mam wizytę u dr Cnoty na 10 .08. Jeszcze go nie poznałam bo ma mnie przyjac w zastepstwie za mojego gina ktory bedzie na urlopie....ale skoro mówisz ze jest dobry to super. dziewczyny dopisujcie sie do listy, dzieki temu dowiemy sie czegoś więcej o sobie Pozdrawiam NICK.........IMIĘ........WIEK........MIASTO..............TERMIN PORODU Mimi29......Marzena....29..........Tychy?/katowice.....20.02.2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) mysle ze tabelka to dobry pomysl, jesli wiekszosc z Was ma zamiar tu czesciej zagladac:) Ale chyba nie wszystkie jestesmy w ciazy? czy sa tu juz jakies szczesliwe mamusie? pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paprotka27
Hej, hej:) Mimi dopisz mnie bo ja nie wiem jak:) Nick Paprotka27, Anita, lat 27, Sosnowiec, termin 10.01.2007r. Fajnie że dziś chłodniej, odetchniemy troszke. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........IMIĘ........WIEK........MIASTO..............TERMIN PORODU Mimi29......Marzena....29..........Tychy?/katowice.....20.02.2007 Paprotka...Anita.....27..............Sosnowiec.......................10.01.2007 Daffodile...Magda...26............Wojkowice......................29.08.2006 Paprotka-dopisalam Cie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........IMIĘ........WIEK........MIASTO..............TERMIN PORODU Mimi29......Marzena....29........Tychy?/katowice.....20.02.2007 Paprotka.....Anita........27......Sosnowiec............10.01.2007 Daffodile.....Magda.......26......Wojkowice...........29.08.2006 poprawiam bo krzywo wyszlo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paprotka27
Dzięki serdeczne. Też już wiem jak;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........IMIĘ........WIEK........MIASTO..............TERMIN PORODU Mimi29......Marzena....29........Tychy?/katowice.....20.02.2007 Paprotka.....Anita........27......Sosnowiec............10.01.2007 Daffodile.....Magda.......26......Wojkowice...........29.08.2006 Mysica.....Ola............26.....Siemianowice Śl........29.01.2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, No to ładnie... wychodzi na to że jestem tutaj najstarsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimi, zeby nie było Ci smutno, że jesteś najstarsza to ja się dopiszę do tabelki i nie bedziesz najstarsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........IMIĘ........WIEK........MIASTO..............TERMIN PORODU Mimi29......Marzena....29........Tychy?/katowice.....20.02.2007 Paprotka.....Anita........27......Sosnowiec............10.01.2007 Daffodile.....Magda.......26......Wojkowice...........29.08.2006 Mysica.....Ola............26.....Siemianowice Śl........29.01.2007 Judyta16...Ola...........30.....Chorzów................06.01.2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Pracuję w Chorzowie, mieszkam w Mikołowie, rodzić będę w Mikołowie - jak narazie to byłam tylko pozwiedzać porodówkę, ale jak będę po porodzie (termin mam na 24(28).08.) to dam znać jak jest w tym szpitalu. Spectra - ja też byłam przekonana od zawsze że syna będę miała, od początku ciąży czułam że chłopak będzie, na usg połówkowym dzieciaczek nie chciał się ujawnić, dopiero na usg w 34tc ujawnił się i jestem w ciężkim szoku bo okazało się że dziewczynka, nawet wszyscy do okoła twierdzą że syna będę miała, jakie to dziwne uczucie że dziewczynka, a od początku ciąży do brzucha Tomuś mówimy ;) Daff - witaj, jestem na topiku: rodzimy w sierpniu 2006 ale cały czas podczytuje wrzesień 2006 ponieważ jak dowiedziałam się o ciąży (bardzo późno bo dopiero w lutym) to mam przeczucie że urodzę we wrześniu (ale jak wyżej napisałam przeczucie mnie myli więc nie wiadomo jak będzie). Dzięki za namiary hurtowni w Sosnowcu (KOBO) - byłam tam i tak jak pisałaś mają dużo rzeczy i niskie ceny, zakupiłam tam sporo rzeczy dla dzieciaczka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marsjanka a w tej hurtowni to trzeba mieć jakąs specjalną karte, czy tak normalnie jak w sklepie tylko ceny niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest hurtownia ale sprzedają też detalicznie, niektóre rzeczy mają tanio np. rożki, pieluszki flanelowe kolorowe (4,90zł szt) pieluchy tetrowe kolorowe (3,60zł/szt), termometr do wody (6,70zł), czapki dla dzieciaczków (2zł) ale np. niektóre rzeczy nie warto np. wkładki laktacyjne bell są po ok. 11zł a w auchan po 8,50zł kupiłam. to ich strona w internecie - cen na stronie nie mają: www.kobo.sosnowiec.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×