Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość specjalisci od kuracji Huldy C

Kuracja oczyszczenia wątroby metodą Huldy Clark

Polecane posty

Gość DeeJay
I jeszcze dołącze Glukozamie, Chondroityne i Kolagen:) Ciekaw jestem efektów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to mms?poprosze o jakies szczegolowe linki na temat tego(cokolwiek to jest). Juz nie pierwszy raz o tym ktos pisze a ja dalej nie wiem o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeeJay
Przemek 27 :):):) Lepiej na początek MSM niż MMS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co to MSM?(na kosci i stawy :-)?).MMS jest w sam raz na moje problemy z zatruciem organizmu pasozytami,grzybami i innym syfem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeeJay
Dobrze to przemyśl..... bo to terapia extremalna. MSM też jest na pasożyty. Czyści krew. To siarka organiczna. Ma kilkadziesiąt zastosowań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeeJay
Użytkownicy IRA:) Jak tam wrażenia. Napiszcie coś - co zaobserwowaliście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *matylda*
Witam:) Proszę o wypowiedź na temat wyciskarek,na poprzedniej str podałam które mnie interesują.Na początku chciałam Omegę,ale ze wzgl finansowych,wybrałam te inne. Mona Chyba nie będę czyścić teraz wątroby,bo powtórzę kurację z orzecha,no a potem nie wiem co na tą włosogłówkę.Wiadomo,muszę całą rodziną się zająć,dlatego na razie ten orzech,a potem zobaczę co dalej:( Cały czas pijemy koktajl S i soki(mam właśnie utrudnione wyciskanie i dlatego zakup tej wyciskarki) i wrotycz i nie wiem co już robić. Wątroba mnie "swędzi" i czasem boli,mam takie objawy jak koło 2 i 3 czyszczenia,więc chyba nie będę ryzykować i robić miejsca robalom. Muszę się z tym uporać... Na lekarkę nie mam co liczyć,chyba,że wyjdzie w badaniu qpki.A no i przybyło mi 2 kg i mam chęci na słodkości,więc coś się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wyżej to ja napisałam,chyba coś źle wpisałam. Miłego weekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMS nie jest ekstremalne jak bierze sie 1krople na 10kg wagi ciala 1x dziennie...a jakies wymioty czy mdlosci to raczej przeboleje - twardy jestem (a co :) hehe )) Co to jest MMS 2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeeJay Po zapoznaniu się z różnymi ofertami/metodami energetyzowania-przywracania pierwotnej struktury wody myślę że pręt Grandera jest najlepszym rozwiązaniem dla mnie. Poczytałem niemieckie fora takie jak to na którym jesteśmy i mam rozszerzony pogląd w temacie wody:) Twoja opinia też się przydała, dzięki. Wniosek mam taki: do wody z osmozy mogę dodać coś co podnosi pH, następnie prętem Grandera przywrócić smak przy okazji naenergetyzować ją. Wolę sam na nią oddziaływać niż mieć urządzenie które mi taką czy podobną wodę zrobi. Makler kiedyś pisał że pił z takiego urządzenia. Czyli już ktoś wpadł na ten pomysł, (masz może namiar na ten filtr) matylda Ja bym kupił tą tańszą wyciskarkę, jak się okaże że spełnia moje oczekiwania, używałbym ją póki nie padnie i następną kupił już porządną (droższą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roch
starakość ////// Nie ma w tym nic nadzywczajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rochu - Wiem, ale mnie to cieszy :) Chyba może nie ? Zwłaszcza iż ilość spadła o całe 25% w ciągu niecałego pół roku :D Dodając do tego lepszy tzn niższy poziom testosteronu to naprawdę jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroslaw nie wiem czy do mnie sie odnosilo twoje zapytanie... wpisz w googlach woda kangen i bedziesz mial to.. z czego ja pilem wode, cena powala bo ja pilem z "flagowego" cudenka firmy jednak jak poszukalem...to i za 5 tys...nawet chyba kolo 3 cosik znalazlem - oczywiscie nie o takich parametrach :) przemek u mnie na chomiku jest ksiazka jima o mms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze duzo... niektorym sie nie chce czytac ksiazek czy tez kupowac calej ksiazki tylko po opis kuracji... a szkoda lepiej bazowac na tekscie autora opracowujacego dana metode niz na skrotach nie wiadomego pochodzenia w necie czy tez porad kolezanki o nie pelnej wiedzy jeszcze nie bylo... a powinno byc Małachow Oczyszczanie organizmu i prawidłowe odżywianie str 38 Idealnymi produktami do oczyszczania wątroby jest oliwa z oliwek tłoczonych na zimno i sok z cytryny. Lecz doświadczenie moje i moich pacjentów pokazało, że można z takim samym dobrym skutkiem używać innych olejów - słonecznikowego, kukurydzianego, rzepakowego itp. Cały sekret i efektywność oczyszczania wątroby polega na uprzednim przygotowaniu, "zmiękczeniu" organizmu. Zmiękczenie w postaci termicznych procedur wodnych (patrz odpowiedni rozdział na str. 24) trzeba zastosować trzy - cztery razy. Każdą taką procedurę kończymy krótkim chłodnym prysznicem. Wtedy już od pierwszego razu - na pewno pozbędziemy się drobnych kamyczków i innych ohydnych drobin. Ostatnią procedurę zmiękczającą robimy na dzień przed właściwym czyszczeniem wątroby. Jeśli 3-4 dni przed oczyszczaniem wątroby nasz jadłospis będzie zawierał przeważnie produkty roślinne i świeżo wyciśnięte soki (1 część buraków i 4-5 jabłek mocno kwaśnych)robiąc raz dziennie oczyszczające lewatywy z uryny, to przygotowanie okaże się idealne. I oto nadszedł dzień kuracji oczyszczającej. Dobrze, by działo się to w pełnię księżyca. Rano warto zrobić lewatywę, potem - napić się soku i zjeść lekkie śniadanie. Obiad również musi być niezbyt obfity i lekki. Po 1-2 godzinach po obiedzie można już zacząć ogrzewać okolicę wątroby - wystarczy położyć na to miejsce termofor lub poduszkę elektryczną. O godzinie 19-20 zaczynamy procedurę oczyszczania. Oliwę i sok odgrzewamy do 30-35C. Dawkowanie dobiera się indywidualnie - w zależności od wagi ciała i tolerancji przez organizm oleju. Wszystko już przygotowane, stoją dwie szklanki - jedna z olejem a druga z sokiem. Pijemy 1-2 łyżki oliwy, i popijamy to taką samą ilością soku. Po 15-20 minutach, jeśli nie wystąpią mdłości, powtarzamy te czynności. I tak kilka razy - dopóki nie wypijemy całej oliwy i soku. W tym wypadku, gdy ktoś źle toleruje olej i występują mdłości, już po pierwszym zażyciu należy odczekać tyle czasu, by te nieprzyjemne odczucia ustąpiły i tylko wtedy powtórzyć picie. Jeśli zaś mdłości nie mijają, można ograniczyć się do zażyte) ilości - będzie to wystarczające. Po tym, jak oliwa i sok zostaną wypite (ilość wypitej oliwy i soku waha się między 100 300g) można uczynić kilka zabiegów, które wzmocnią efekt. Mniej więcej po 1-1,5 godziny po zakończeniu picia siadamy wygodnie (najlepiej na pięty), zatykamy lewe nozdrze, i oddychamy przez prawe. Na język kładziemy trochę czarnego pieprzu, a na okolicę wątroby aplikator Kuzniecowa. To wszystko będzie sprzyjać generacji energii i ciepła z ukierunkowaniem jej w okolicę wątroby. Dodatkowo wyobrażamy sobie, że na wydechu kierujemy strumień ognia do wątroby. Oddychamy wolno i spokojnie (4-6 razy na minutę), mocno pracując przeponą. Wypinamy brzuch na wdechu, wciągając go na wydechu. To zapewni nam znakomity masaż wątroby, poprawi jej krwioobieg i wypłucze złogi, "żużel" i skrzepy. Tak należy oddychać 15-30 minut, po godzinie odpoczynku, dobrze jest znów to powtórzyć. W czasie odpoczynku, nie zapomnijcie położyć na wątrobę aplikatora lub zwykłego magnesu. Terapia magnesem jest niezwykle ważna, ponieważ przyspiesza krwioobieg kapilarny. Zostało udowodnione, że krwinki czerwone nie są w stanie przejść przez kapilary tylko dzięki ciśnieniu krwi. Główny mechanizm ich przesuwania się polega na tym, że w rozszerzonym końcu kapilary ciśnienie zbliża krwinki czerwone do siebie. Dalej, ze względu na to, że mają jednako-we ładunki elektryczne, odpychają się od siebie w kierunku mniejszej koncentracji, i w rezultacie przesuwają się przez kapilary. Bardzo ważne jest, aby wykorzystać to dla ulepszenia obiegu krwi w wątrobie, która posiada unikalny, kapilarny system żylny. Po za tym pole magnetyczne aktywizuje fermenty, które odgrywają niebagatelną rolę w procesach oczyszczania. To wszystko razem: ciepło, aktywizacja fermentów, wzmocniony krwioobieg, zwiększenie ilości czerwonych krwinek, mocny strumień wolnych elektronów (aktywizatorów fermentów) z aplikatora, pozwoli rozdrobnić, roztopić, wypłukać, usunąć wszystkie kamienie i zanieczyszczenia. Te sposoby pozwalają uruchomić najgłębsze poziomy kwantowe organizmu, odpowiedzialne za czynność, oczyszczenie, przywrócenie zdrowia. Żadna, inna procedura oczyszczająca nie ma tak potężnego oddziaływania jak ta. Około godz. 23 lub później (zdarza się i rano), gdy biorytm wątroby i woreczka osiągają poziom maksymalny, zaczyna się wyrzucanie kamieni i nieczystości. Wtedy zobaczymy "cały majątek", zdobyty poprzez nieprawidłowy tryb życia i złe odżywianie. Jasne, że nie ma sensu rozprawiać o zdrowiu, kiedy ten "skarb" tkwi w naszym organizmie. Rano dobrze jest dodatkowo zrobić przeczyszczającą lewatywę. Po krótkim odpoczynku można coś zjeść. Pierwszy posiłek powinien składać się z pół litra soku (z marchwi i buraczano-jabłkowego w proporcji 1:5). Sok dodatkowo przepłucze wątrobę. Tylko po tym można jeść surówki, sałatki, kasze gotowane na wodzie i wejść w normalne życie. Zalecenia praktyczne do oczyszczania wątroby Jak wykazała praktyka, dla mężczyzn i kobiet z wagą 60-65 kg pierwsze czyszczenie wątroby można wykonać ze 150-200 g oleju (w zależności od tolerancji oleju). Następnie można zwiększyć dawkowanie do 300 g lub zostać przy takim samym. Jeśli po jakimś czasie wystąpiły torsje, przy czym w masach wymiotnych wykrywamy fragmenty flegmy zielonego i czarnego koloru, oznacza to, że olej i sok zadziałały w żołądku, oczyściły go od znajdujących się tam patologicznej warstwy (otoczki). Tak czasami zdarza się przy pierwszym czyszczeniu. Drugie czyszczenie w tym wypadku należy przeprowadzić z mniejszą ilością oleju i soku, a przy trzecim można tę ilość nieznacznie zwiększyć. W trakcie czyszczenia należy rozluźnić się, być spokojnym i nie skupiać się na tej czynności. Z reguły w czasie tej procedury nie występuje żaden ból. Dlatego nie trzeba się jej wcale bać. Strach przyczynia się do skurczów naczyń i przewodów żółciowych. Właśnie z tego powodu może nam się coś nie udać. Jeśli jednak z jakichś przyczyn pojawiło się uczucie strachu, niepokoju, związane z oczekiwaniem na rezultat czyszczenia, radzę wziąć 2 pigułki Nospa i uspokoić się. Reszta stanie się za sprawą naszego organizmu. Nie róbcie czyszczenia wątroby po ciężkiej pracy, po dłuższych głodówkach. Należy odpocząć 3-5 dni, zregenerować swoje siły. W przeciwnym razie mogą być 2 warianty: w pierwszym po prostu zjada się olej i sok, w drugim mocno wyczerpuje się organizm. Pamiętajmy, że jednak jest to inwazja do wątroby i w związku z tym ona też potrzebuje siły do tego obciążenia. Można wyczuć jak wątroba wibruje i "oddycha", zwłaszcza w czasie pierwszych czyszczeń. Ile razy i jak często należy czyścić wątrobę? Pierwsze czyszczenie przechodzi się najciężej, organizm zużywa dużo sił. Zdarza się, że za pierwszym - razem wychodzi bardzo dużo starej żółci, pleśni, a kamieni prawie nie ma. Nie oznacza, to, że czyszczenie nie udało się. Wszystko jest w porządku, lecz wątroba jest zbyt mocno zatkana, a kamienie posypią się za drugą i następnymi próbami. Drugie i następne czyszczenie należy przeprowadzić zgodnie z samopoczuciem - będą one znacznie łatwiejsze dla organizmu. Na przykład, swoje przeprowadziłem tak: 3 pierwsze czyszczenia co 3 tygodnie, czwarte po miesiącu, piąte po dwóch miesiącach. W następnym roku zrobiłem jeszcze 2 czyszczenia, a potem za rok tylko jedno. Można stosować metodę jednego czyszczenia co 3 miesiące. Moja rada to: należy przeprowadzić 3-4 procedury raz w miesiącu w pełnię księżyca. Im szybciej pozbędziemy się brudu w wątrobie, tym prędzej zostanie przywrócona normalna przemiana materii i obieg krwi. Czyszczenie można zakończyć, gdy przestaną wychodzić skrzepy. Powstaje uzasadnione pytanie - dlaczego trzeba przeprowadzać tyle oczyszczeń? Z tego powodu, że wątroba składa się z czterech segmentów. W trakcie jednego czyszczenia tylko jeden segment może być całkiem oczyszczony. Jeśli nawet jeden segment pozostaje zatkany, jakiś rodzaj wymiany na pewno będzie zaburzony. Osobom z chorą wątrobą nie zaleca się przeprowadzać oczyszczenia jesienią. Zgodnie z chińską biorytmologią o tej porze roku wątroba jest najsłabsza i oczyszczanie zabierze jej ostatnie siły, co znacznie pogorszy stan zdrowia chorego. Najbardziej celowym jest (po tym jak już przeprowadzimy czyszczenie 4-5 razy w ciągu pierwszego roku) czyścić ją na wiosnę, szczególnie w marcu, gdy w drzewach zaczynają krążyć soki. W tym czasie wątroba jest najsilniejsza. Wiosną nie należy przebywać na wietrze, by patogenna energia wiatru nie wniknęła do naszego organizmu i nie wpłynęła na wątrobę. *Silnymi środkami wywołującymi obfite wydzielenie żółci są również żółtka, oleje, siarczan magnezji, sól "Barbara" i "karlowarska". 40-50 ml trzydziestotrzyprocentowego roztworu magnezji, zagrzanego do 40 stopni, wywołuje skurcz woreczka i przewodu żółciowego. Ci, którzy nie tolerują magnezji mogą użyć stężony roztwór glukozy, sorbitu lub olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moritz Niezwykłe płukanie wątroby i woreczka żółciowego str 120 Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego z kamieni żółciowych jest jednym z najważniejszych i najbardziej skutecznych działań, jakie możesz przedsięwziąć aby poprawić swoje zdrowie. Płukanie wątroby wymaga 6 dni przygotowań a następnie 16 do 20 godzin samego płukania. Aby usunąć kamienie żółciowe będziesz potrzebował następujących produktów: Sok jabłkowy 6 l Sól gorzka (Epsom Salt) (lub cytrynian 4 łyżki stołowe magnezu) rozpuszczone w 3 szklankach (750ml) wody Oliwa z oliwek typu extra virgin, tłoczona 12 szklanki (125 ml) na zimno Świeży grejpfrut (najlepiej różowy) lub taka ich ilość aby zamiast tego cytryna i pomarańcza wycisnąć 34 szklanki soku 2 słoiki (litrowe), jeden z nakrętką Uwaga: * Poszukaj soli gorzkiej lub angielskiej (siarczan magnezu).Jeżeli nie będziesz mógł jej kupić użyj cytrynianu magnezu. ** Za jednostkę miary płynów przyjąłem „szklankę zamiast „kubka ze względu na różne znaczenie tej miary objętości w różnych krajach. *** Jeżeli nie możesz pić soku z grejpfruta lub jeżeli jest ci po nim niedobrze, możesz użyć równych objętości świeżo wyciśniętego soku z cytryny i pomarańczy. Efekt będzie taki sam w obu przypadkach. Przygotowanie Pij 1 opakowanie (960 ml) soku jabłkowego (lub zobacz opcje poniżej) dziennie przez 6 dni: (Możesz pić większą ilość, jeżeli nie jest to dla ciebie uciążliwe). Kwas jabłkowy w soku jabłkowym rozmiękcza kamienie żółciowe i sprawia, że będą przechodziły przez drogi żółciowe łatwo i bezboleśnie. Sok jabłkowy ma silne działanie oczyszczające. Przez pierwsze dni, osoby bardziej wrażliwe mogą doświadczyć wzdęć i niekiedy biegunki. Większa część takiej biegunki wywołana jest przez zastałą żółć wydaloną teraz przez wątrobę i woreczek żółciowy (ma brązowawo-żółty kolor). Fermentacyjne właściwości soku pomagają w rozszerzeniu kanałów żółciowych. Jeżeli z jakiegoś powodu picie soku będzie dla ciebie niewygodne, możesz rozcieńczyć sok jabłkowy wodą lub możesz zastosować inne metody, omówione poniżej. Pij sok jabłkowy powoli, przez cały dzień, pomiędzy posiłkami (unikaj picia soku w trakcie, tuż przed i w ciągu dwóch godzin po posiłku, a także wieczorem). Traktuj go jako dodatkowa ilość do dziennej ilości wody, jaką powinieneś pić, to jest od sześciu do ośmiu szklanek. Uwaga: Zalecam sok naturalny, ale dla celów płukania może być użyty jakikolwiek produkowany przemysłowo dobry sok jabłkowy (nawet pochodzący z koncentratu) czy nawet napój jabłecznikowy. Możesz być zmuszony wypłukać usta sodą oczyszczoną lub umyć zęby kilkakrotnie w ciągu dnia, aby zapobiec uszkodzeniu szkliwa zębów przez kwas. Jeżeli nie możesz pić soku jabłkowego lub jeżeli jesteś na niego uczulony, przeczytaj o możliwych produktach zastępczych opisanych w podrozdziale Masz trudności z płukaniem? pod koniec tego rozdziału). Zalecenia dietetyczne: W ciągu całego tygodnia przygotowującego cię do płukania i oczyszczania unikaj zimnego lub schłodzonego pożywienia i napojów. Spowodują schłodzenie wątroby, tym samym ograniczając efekty płukania. Wszystkie napoje i potrawy powinny być ciepłe lub przynajmniej mieć temperaturę pokojową. Aby pomóc wątrobie w przygotowaniu do głównego płukania, spróbuj unikać produktów pochodzenia zwierzęcego, nabiału oraz potraw smażonych. Poza tym jedz normalne posiłki, ale unikaj przejadania się. Najlepszy czas na płukanie: Główną część płukania najlepiej przeprowadzić podczas weekendu, kiedy nie spieszymy się nigdzie i mamy dość czasu aby odpocząć. Pomimo, że płukanie jest skuteczne w ciągu całego miesiąca, najlepiej gdy zbiegnie się w czasie z okresem pomiędzy pełnią a nowiem. Staraj się nie przeprowadzać głównej części płukania w trakcie pełni (w tym dniu ciało ma skłonności do przechowywania większych ilości wody w mózgu i tkankach niż w inne dni). Najlepszym dniem na oczyszczanie i leczenie jest dzień nowiu. Jeżeli przyjmujesz leki: Podczas płukania unikaj przyjmowania jakichkolwiek leków, witamin lub suplementów, które nie są absolutnie niezbędne. Ważne jest, aby nie obciążać wątroby dodatkową pracą, która może wpłynąć na efekty oczyszczania. Upewnij się, że oczyścisz swoje jelito grube zanim zaczniesz płukanie, jak również po jego zakończeniu: Regularne wypróżnienia nie są wystarczającym dowodem na to, że twoje jelito jest wolne od blokad. Oczyszczanie jelita grubego na kilka dni przed płukaniem, lub najlepiej w szóstym dniu przygotowania, pomaga zmniejszyć uczucie dyskomfortu i nudności, które mogą pojawić się podczas samego płukania. Zapobiega również cofaniu się mieszanki oleju i produktów odpadowych z jelit do żołądka. Pomaga także ciału w szybkim wydalaniu kamieni żółciowych. Oczyszczanie jelita grubego (hydroterapia jelita grubego) jest najszybszą i najłatwiejszą metodą przygotowania jelita na płukanie wątroby. Hydroterapia przy użyciu specjalnej deski jest jedną z najczęściej stosowanych metod (więcej szczegółów znajdziesz w części Nie zanieczyszczaj swojego jelita grubego w rozdziale 5). Co powinieneś zrobić szóstego dnia picia soku jabłkowego: Wypij całe opakowanie soku jabłkowego rano. Możesz zacząć pić sok zaraz po przebudzeniu. Jeżeli czujesz głód, zjedz lekkie śniadanie, jak płatki na ciepło, najlepsza jest owsianka. Unikaj cukru i innych słodzików, przypraw, mleka, masła, olejów, jogurtu, sera, szynki, orzechów, pieczywa, płatków na zimno i tym podobnych. Owoce i soki owocowe są dozwolone. Na lunch zjedz gotowane lub przyrządzone na parze warzywa z białym ryżem (najlepiej ryż typu basmati) i przypraw je niewielką ilością nierafinowanej soli morskiej lub kamiennej. Przypominam, nie jedz żadnych produktów białkowych, masła lub oleju, bo możesz czuć się źle podczas samego płukania. Nic nie jedz ani nie pij (poza wodą) po 13:30 ponieważ możesz mieć trudności z wydaleniem kamieni! Zastosuj się do dokładnego rozkładu podanego poniżej. Płukanie Wieczór 18:00: W słoiku z 750 ml przefiltrowanej wody wymieszaj 4 łyżki stołowe soli angielskiej (siarczan magnezu). Powstaną w ten sposób 4 porcje. Wypij pierwszą część mieszanki (3/4 szklanki). Możesz popłukać usta kilkoma łykami wody dla zabicia gorzkiego posmaku lub możesz dodać nieco soku z cytryny, aby poprawić smak mieszanki. Niektórzy piją ją przez słomkę, żeby ominąć kubki smakowe języka. Pomaga też umycie zębów lub wypłukanie ust sodą oczyszczoną. Jednym z efektów działania soli gorzkiej jest poszerzenie dróg żółciowych, co ułatwia przechodzenie kamieni. Ponadto sole te oczyszczają jelita ze złogów, które mogą utrudniać pozbywanie się kamieni. (Jeżeli jesteś uczulony na sól gorzką lub jeżeli nie możesz jej przełknąć możesz użyć innej równie skutecznej substancji cytrynianu magnezu - w takiej samej dawce). Naszykuj cytrusy, których użyjesz później, aby mogły ogrzać się do temperatury pokojowej. 20:00: wypij drugą porcję (3/4 szklanki) soli gorzkiej. 21:30: Jeżeli jeszcze nie wypróżniałeś się i nie przeprowadziłeś czyszczenia jelita grubego w ciągu ostatnich 24 godzin, zrób lewatywę wodną. Wywoła ona serię wypróżnień. 21:45: Umyj dokładnie grejpfruty (lub cytryny i pomarańcze). Wyciśnij je ręcznie i usuń miąższ. Potrzebujesz 34 szklanki soku. Wlej sok i pół szklanki oliwy z oliwek do słoika. Zamknij szczelnie i mocno potrząśnij dopóki roztwór nie stanie się wodnisty. Najlepiej gdy wypijesz tą mieszankę około 22:00, ale jeżeli w między czasie poczujesz, że musisz jeszcze kilka razy iść do łazienki możesz opóźnić to o 10 minut. 22:00: Stań przy łóżku (nie siadaj) i wypij całą tę miksturę bez przerywania. Niektórzy wolą pić ją przez słomkę. Picie z zatkanym nosem wydaje się działać najlepiej. Jeżeli musisz, pomiędzy łykami użyj trochę miodu, co pomoże w łatwiejszym przełknięciu mikstury. Większość osób nie powinna mieć jednak problemów z wypiciem mieszanki na raz. Postaraj się, aby nie zajęło ci to więcej niż 5 minut (jedynie osoby w podeszłym wieku lub osłabione mogą poświęcić więcej czasu). POŁÓŻ SIĘ NATYCHMIAST! Ma to zasadnicze znaczenie dla uwolnienia kamieni żółciowych. Zgaś światło i połóż się płasko na plecach z poduszką lub dwoma poduszkami pod głową. Głowa powinna być wyżej niż brzuch. Jeżeli jest ci niewygodnie połóż się na boku z podciągniętymi kolanami. Leż nieruchomo przez przynajmniej 20 minut i postaraj się nic nie mówić! Skup się na wątrobie. Niektórym pomaga umieszczenie kompresu z oleju rycynowego na brzuchu nad wątrobą. Możesz poczuć jak kamienie przemieszczają się przez drogi żółciowe niby kulki. Nie będziesz czuł żadnego spazmu czy bólu ponieważ magnez z soli gorzkiej będzie utrzymywał kanały żółciowe otwarte i rozluźnione, a żółć wydzielona razem z kamieniami ułatwi im przesuwanie się w wątrobie. (Zdecydowanie różni się to od ataku kamieni żółciowych gdy nie ma magnezu i żółci). Jeżeli w nocy poczujesz konieczność wypróżnienia, zrób to. Sprawdź też czy już wydaliłeś małe kamienie (zielonkawe lub brązowawe), które będą pływać w muszli. W nocy i w ciągu pierwszych godzin poranka możesz czuć mdłości. Jest to głównie spowodowane silnym i nagłym wydaleniem kamieni żółciowych i toksyn z wątroby i woreczka żółciowego, co powoduje wpychanie mikstury z powrotem do żołądka. Mdłości miną w ciągu następnych kilku godzin. Następny poranek 6:00-6:30: Po przebudzeniu, ale nie przed 6:00 rano, wypij trzecią szklankę soli gorzkiej (jeżeli czujesz pragnienie wypij szklankę ciepłej wody przed wypiciem soli). Odpoczywaj, czytaj lub medytuj. Jeżeli czujesz się zmęczony możesz wrócić do łóżka, choć lepiej będzie jeżeli pozostaniesz w pozycji pionowej. Większość osób czuje się dobrze i mogą wykonać niezbyt forsowne ćwiczenia, jak joga. 8:00-8:30: Wypij czwartą, ostatnią, porcję soli, 34 szklanki. 10:00-10:30: Możesz wypić świeżo wyciśnięty sok owocowy. Po pół godzinie możesz zjeść jeden lub dwa kawałki świeżego owocu. Po godzinie możesz zjeść zwykły posiłek (lekkostrawny). Przed wieczorem lub przed następnym porankiem powinieneś wrócić do normalnych czynności i zauważyć pierwsze oznaki poprawy. Kontynuuj spożywanie lekkich posiłków przez następne 2-3 dni. Pamiętaj, że twoja wątroba i woreczek żółciowy przeszły właśnie poważną „operację, jednakże bez szkodliwych skutków ubocznych lub kosztów. Uwaga: Pij wodę jak tylko poczujesz pragnienie, prócz momentów zaraz po wypiciu soli i przez pierwsze dwie godziny po wypiciu mieszanki oliwy. Aby całkowicie uleczyć zapalenie kaletki, bóle pleców, alergie lub inne problemy zdrowotne i aby zapobiec pojawianiu się innych chorób, musisz usunąć wszystkie kamienie. Może to oznaczać 8 do 12 płukań, które możesz przeprowadzać w odstępach trzytygodniowych lub co miesiąc. (Nie przeprowadzaj płukań częściej!) Trzytygodniowa przerwa pomiędzy płukaniami może zawierać sześciodniowe przygotowanie do następnego płukania, ale najlepiej aby kolejne zaczęło się po upływie trzech tygodni od ostatniego płukania. Jeżeli nie możesz przeprowadzać ich tak często, możesz robić to rzadziej. Ważne abyś pamiętał, że gdy zaczniesz oczyszczać wątrobę, powinieneś kontynuować oczyszczanie dopóki przez dwa kolejne płukania nie wydalisz żadnych kamieni. Pozostawienie wątroby do połowy wolnej od kamieni przez dłuższy okres czasu (trzy miesiące lub dłużej) może spowodować większy dyskomfort niż nieczyszczenie jej wcale. Wątroba zacznie funkcjonować lepiej już po pierwszym płukaniu i możesz zauważyć nagłą poprawę, czasem nawet w ciągu kilku godzin. Bóle złagodnieją, nabierzesz energii i zdecydowanie poprawi się twoja jasność myślenia. Jednakże w ciągu następnych kilku dni kamienie z głębi wątroby przemieszczą się „do przodu w kierunku dwóch głównych kanałów żółciowych (kanałów wątrobowych), co może spowodować nawrót części lub wszystkich poprzednich symptomów i uczucia dyskomfortu. W zasadzie możesz być nieco rozczarowany krótkotrwałą poprawą stanu zdrowia. Jednak objawy te oznaczają jedynie, że niektóre z kamieni nie zostały usunięte i są gotowe do uwolnienia się przy kolejnym płukaniu. Jednakże, zdolności wątroby do samoregeneracji i reakcje oczyszczania polepszą się znacznie, dodając niezwykłą dawkę efektywności do tego jakże ważnego organu ciała. Jeżeli kilka mniejszych kamieni pozostanie w wątrobie przemieszczając się po tysiącu mniejszych kanałów żółciowych w kierunku większych dróg żółciowych, mogą one łączyć się w większe skupiska i wywołać objawy, których doświadczałeś wcześniej, jak bóle pleców, bóle głowy, bóle uszu, problemy trawienne, wzdęcia brzucha, drażliwość, złość i tak dalej, choć mogą być one mniej uciążliwe niż te, których doświadczałeś poprzednio. Jeżeli w dwóch następujących po sobie płukaniach nie wydalisz kamieni, co może się zdarzyć już po 6 lub 8 płukaniach (w zaawansowanych przypadkach może być potrzebne 10 do 12 lub więcej), twoja wątroba może zostać uznana za „wolną od kamieni. Jednakże zaleca się, aby powtarzać płukanie co sześć do ośmiu miesięcy. Każde płukanie będzie dodatkowym pozytywnym impulsem dla wątroby i uwolni ją od toksyn lub nowo utworzonych kamieni, które mogły pojawić się w międzyczasie. Przestroga: Nigdy nie przeprowadzaj płukania gdy cierpisz na dolegliwość o ostrym przebiegu, nawet jeżeli jest to zwykłe przeziębienie. Jeżeli cierpisz na chorobę przewlekłą oczyszczenie wątroby będzie najlepszą rzeczą, jaką możesz dla siebie zrobić. Pomimo, że samo płukanie wątroby jest niezwykle skuteczne, najlepiej jeżeli przeprowadzane jest po oczyszczaniu jelita grubego i nerek. Oczyszczanie jelita grubego (przeczytaj podrozdział Przygotowanie) zapewnia bezproblemowe usunięcie kamieni żółciowych. Z kolei oczyszczanie nerek sprawia, że toksyny uwolnione z wątroby podczas płukania nie będą obciążały tych niezwykle ważnych organów wydalniczych. Jednakże jeżeli nie miałeś nigdy problemów z nerkami, kamieni nerkowych lub zapalenia pęcherza możesz od razu zacząć sekwencję oczyszczanie jelita-płukanie wątroby-oczyszczanie jelita. Tym niemniej upewnij się, że oczyścisz nerki później. Powinieneś przeprowadzić oczyszczanie nerek po mniej więcej 2 do 4 płukań wątroby i powtórnie po tym, jak twoja wątroba będzie zupełnie czysta (przeczytaj również Oczyszczanie nerek w rozdziale 5). Zamiast tego możesz wypić szklankę herbatki nerkowej (przeczytaj przepis na oczyszczanie nerek) po 2 lub 3 dniach po każdym płukaniu wątroby. Zastosuj główne wskazówki tak samo jak w wypadku przygotowania do oczyszczania nerek. Płukanie nerek i wątroby może przebiegać w tym samym czasie, ale unikaj picia herbaty oczyszczającej nerki w dniu samego płukania wątroby. Osoby, których jelito grube jest w znacznym stopniu zablokowane, lub które mają historię zaparć, powinny zastosować 2 do 3 czyszczeń jelitowych zanim przystąpią do płukania wątroby. Ponadto trzeba podkreślić, że bardzo ważne jest, aby oczyścić jelito do trzech dni po każdym płukaniu wątroby. Usunięcie kamieni żółciowych z wątroby i woreczka żółciowego może pozostawić niektóre z kamieni i toksycznych odpadów w jelicie. Usunięcie ich jest niezbędne dla zdrowia. Uwaga odnośnie picia wody podczas oczyszczania Podkreślam, że możesz pić wodę w dowolnym czasie podczas płukania, oprócz momentów tuż przed i tuż po wypiciu mieszanki soli gorzkiej (odczekaj mniej więcej 20 minut). Ponadto unikaj picia wody pomiędzy 21:30 a 2:00 (jeżeli obudzisz się). Poza tymi momentami możesz pić wodę kiedy tylko poczujesz pragnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Następny poranek 6:00-6:30: Po przebudzeniu, ale nie przed 6:00 rano, wypij trzecią szklankę soli gorzkiej (jeżeli czujesz pragnienie wypij szklankę ciepłej wody przed wypiciem soli). Odpoczywaj, czytaj lub medytuj. Jeżeli czujesz się zmęczony możesz wrócić do łóżka, choć lepiej będzie jeżeli pozostaniesz w pozycji pionowej. Większość osób czuje się dobrze i mogą wykonać niezbyt forsowne ćwiczenia, jak joga. 8:00-8:30: Wypij czwartą, ostatnią, porcję soli, 34 szklanki. 10:00-10:30: Możesz wypić świeżo wyciśnięty sok owocowy. Po pół godzinie możesz zjeść jeden lub dwa kawałki świeżego owocu. Po godzinie możesz zjeść zwykły posiłek (lekkostrawny). Przed wieczorem lub przed następnym porankiem powinieneś wrócić do normalnych czynności i zauważyć pierwsze oznaki poprawy. Kontynuuj spożywanie lekkich posiłków przez następne 2-3 dni. Pamiętaj, że twoja wątroba i woreczek żółciowy przeszły właśnie poważną „operację, jednakże bez szkodliwych skutków ubocznych lub kosztów. Uwaga: Pij wodę jak tylko poczujesz pragnienie, prócz momentów zaraz po wypiciu soli i przez pierwsze dwie godziny po wypiciu mieszanki oliwy. Aby całkowicie uleczyć zapalenie kaletki, bóle pleców, alergie lub inne problemy zdrowotne i aby zapobiec pojawianiu się innych chorób, musisz usunąć wszystkie kamienie. Może to oznaczać 8 do 12 płukań, które możesz przeprowadzać w odstępach trzytygodniowych lub co miesiąc. (Nie przeprowadzaj płukań częściej!) Trzytygodniowa przerwa pomiędzy płukaniami może zawierać sześciodniowe przygotowanie do następnego płukania, ale najlepiej aby kolejne zaczęło się po upływie trzech tygodni od ostatniego płukania. Jeżeli nie możesz przeprowadzać ich tak często, możesz robić to rzadziej. Ważne abyś pamiętał, że gdy zaczniesz oczyszczać wątrobę, powinieneś kontynuować oczyszczanie dopóki przez dwa kolejne płukania nie wydalisz żadnych kamieni. Pozostawienie wątroby do połowy wolnej od kamieni przez dłuższy okres czasu (trzy miesiące lub dłużej) może spowodować większy dyskomfort niż nieczyszczenie jej wcale. Wątroba zacznie funkcjonować lepiej już po pierwszym płukaniu i możesz zauważyć nagłą poprawę, czasem nawet w ciągu kilku godzin. Bóle złagodnieją, nabierzesz energii i zdecydowanie poprawi się twoja jasność myślenia. Jednakże w ciągu następnych kilku dni kamienie z głębi wątroby przemieszczą się „do przodu w kierunku dwóch głównych kanałów żółciowych (kanałów wątrobowych), co może spowodować nawrót części lub wszystkich poprzednich symptomów i uczucia dyskomfortu. W zasadzie możesz być nieco rozczarowany krótkotrwałą poprawą stanu zdrowia. Jednak objawy te oznaczają jedynie, że niektóre z kamieni nie zostały usunięte i są gotowe do uwolnienia się przy kolejnym płukaniu. Jednakże, zdolności wątroby do samoregeneracji i reakcje oczyszczania polepszą się znacznie, dodając niezwykłą dawkę efektywności do tego jakże ważnego organu ciała. Jeżeli kilka mniejszych kamieni pozostanie w wątrobie przemieszczając się po tysiącu mniejszych kanałów żółciowych w kierunku większych dróg żółciowych, mogą one łączyć się w większe skupiska i wywołać objawy, których doświadczałeś wcześniej, jak bóle pleców, bóle głowy, bóle uszu, problemy trawienne, wzdęcia brzucha, drażliwość, złość i tak dalej, choć mogą być one mniej uciążliwe niż te, których doświadczałeś poprzednio. Jeżeli w dwóch następujących po sobie płukaniach nie wydalisz kamieni, co może się zdarzyć już po 6 lub 8 płukaniach (w zaawansowanych przypadkach może być potrzebne 10 do 12 lub więcej), twoja wątroba może zostać uznana za „wolną od kamieni. Jednakże zaleca się, aby powtarzać płukanie co sześć do ośmiu miesięcy. Każde płukanie będzie dodatkowym pozytywnym impulsem dla wątroby i uwolni ją od toksyn lub nowo utworzonych kamieni, które mogły pojawić się w międzyczasie. Przestroga: Nigdy nie przeprowadzaj płukania gdy cierpisz na dolegliwość o ostrym przebiegu, nawet jeżeli jest to zwykłe przeziębienie. Jeżeli cierpisz na chorobę przewlekłą oczyszczenie wątroby będzie najlepszą rzeczą, jaką możesz dla siebie zrobić. Pomimo, że samo płukanie wątroby jest niezwykle skuteczne, najlepiej jeżeli przeprowadzane jest po oczyszczaniu jelita grubego i nerek. Oczyszczanie jelita grubego (przeczytaj podrozdział Przygotowanie) zapewnia bezproblemowe usunięcie kamieni żółciowych. Z kolei oczyszczanie nerek sprawia, że toksyny uwolnione z wątroby podczas płukania nie będą obciążały tych niezwykle ważnych organów wydalniczych. Jednakże jeżeli nie miałeś nigdy problemów z nerkami, kamieni nerkowych lub zapalenia pęcherza możesz od razu zacząć sekwencję oczyszczanie jelita-płukanie wątroby-oczyszczanie jelita. Tym niemniej upewnij się, że oczyścisz nerki później. Powinieneś przeprowadzić oczyszczanie nerek po mniej więcej 2 do 4 płukań wątroby i powtórnie po tym, jak twoja wątroba będzie zupełnie czysta (przeczytaj również Oczyszczanie nerek w rozdziale 5). Zamiast tego możesz wypić szklankę herbatki nerkowej (przeczytaj przepis na oczyszczanie nerek) po 2 lub 3 dniach po każdym płukaniu wątroby. Zastosuj główne wskazówki tak samo jak w wypadku przygotowania do oczyszczania nerek. Płukanie nerek i wątroby może przebiegać w tym samym czasie, ale unikaj picia herbaty oczyszczającej nerki w dniu samego płukania wątroby. Osoby, których jelito grube jest w znacznym stopniu zablokowane, lub które mają historię zaparć, powinny zastosować 2 do 3 czyszczeń jelitowych zanim przystąpią do płukania wątroby. Ponadto trzeba podkreślić, że bardzo ważne jest, aby oczyścić jelito do trzech dni po każdym płukaniu wątroby. Usunięcie kamieni żółciowych z wątroby i woreczka żółciowego może pozostawić niektóre z kamieni i toksycznych odpadów w jelicie. Usunięcie ich jest niezbędne dla zdrowia. Uwaga odnośnie picia wody podczas oczyszczania Podkreślam, że możesz pić wodę w dowolnym czasie podczas płukania, oprócz momentów tuż przed i tuż po wypiciu mieszanki soli gorzkiej (odczekaj mniej więcej 20 minut). Ponadto unikaj picia wody pomiędzy 21:30 a 2:00 (jeżeli obudzisz się). Poza tymi momentami możesz pić wodę kiedy tylko poczujesz pragnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieumywakin Woda utleniona na straży zdrowia str 82 Oczyszczanie wątroby Wybierzcie 4 dni tak, aby oczyszczanie przypadalo na sobotę i niedzielę. 3 dni wcześniej przejdźcie na dietę bezbiałkową wegetariańską i herbaty żółciopędne. W tym czasie pożądane jest picie jak największej ilości soku jabłkowego lub jedzenie kwaśnych odmian jabłek. Codziennie wykonujcie lewatywę. Czwartego dnia o 15.00 należy przyjąć 2 tabletki środka żółciopędnego. Przygotujcie 100-150 ml oliwy z oliwek lub oleju rafinowanego. Jeśli macie taką możliwość, weźcie 100 ml soku z cytryny, borówki, brusznicy, żurawiny, choć możecie ograniczyć się do samej cytryny. Weźcie 2 szklanki i wszystko zmieszajcie. Jeśli macie tylko cytrynę, potnijcie ją na cząstki i ułóżcie obok szklanki. Podczas przyjmowania mieszanki niekiedy pojawiają się mdłości. By tego uniknąć, rozgniećcie ząbek czosnku, umieśćcie w zamkniętym słoiczku, i w razie konieczności powąchajcie czosnek, a wszystko przejdzie. O 18.00 zażyjcie 2 tabletki " No-spa". Jeśli macie podwyższone lub niskie ciśnienie, przyjmujcie po jednej tabletce "No-spa", albo w ogóle z niej zrezygnujcie, ze względu na jej właściwości rozszerzające naczynia. Ponieważ podczas oczyszczania wątroby ma miejsce duża utrata płynów wewnątrztkankowych z kałem, należy pić gorącą herbatę z miodem i cytryną, oraz wywary z suszonych owoców i rodzynek. O 18.30 przyjmijcie kąpiel (15 minut) i dobrze się rozgrzejcie. Przygotujcie pościel i równo o 19.00 połóżcie się, umieściwszy grzałkę (termofor) w okolicy wątroby, na prawym podżebrzu. Wypijcie lekko podgrzaną mieszankę w ciągu 10-15 minut, na 2 tury (niektórzy są w stanie wypić wszystko od razu), uprzednio zamieszawszy. W czasie zabiegu najlepiej nie chodzić. Po upływie 3-8 godzin mogą pojawić się bóle w okolicy prawego podżebrza. W takim wypadku zażyjcie ponownie 2 tabletki środka żółciopędnego i 1-2 tabletki "No-spa", połóżcie się w wannie, rozgrzewajcie się przez godzinę, a potem poskaczcie lub postukajcie piętami, stając na palcach. Ponownie połóżcie się do łóżka. Rankiem poczujecie potrzebę udania się do toalety. Następnego dnia, niezależnie od tego czy wyszły kamienie, w południe wykonajcie zwykłą lewatywę. Może wystąpić chwilowe osłabienie. O 15.00 lub 16.00 powtórzcie wszystko, czyli zróbcie jeszcze jedno oczyszczanie. Zabieg ten należy powtórzyć po upływie miesiąca, a możliwe, że jeszcze raz za kolejny miesiąc, lecz nie więcej niż 3 razy pod rząd. Potem trzeba wykonywać go 1-2 razy do roku. ..... spożycie 200 ml oleju lub więcej stanowi ogromne obciążenie dla wątroby, układu sercowo-naczyniowego i układu wydzielniczego co może doprowadzić do nieprzewidzianych procesów ..... jeśli masz więcej niż 40 lat, lub tym bardziej ponad 50 lat, spożycie oleju roślinnego powinieneś ograniczyć do 100 ml. Zmieszaj go ze 100 g biokefiru lub kwaśnego mleka, podgrzej, wymieszaj i wypij, a nie odczujesz nawet, że pijesz olej. Taka ilość oleju z kefirem łagodzi cały proces oczyszczania wątroby, nie wywołując obciążenia poszczególnych układów organizmu. Należy jeszcze wziąć pod uwagę, że im więcej masz lat, tym mniej gorąca powinna być grzałka (termofor).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tombak Jak żyć długo i zdrowo str 140 Instrukcja metodyczna oczyszczenia wątroby Skuteczność oczyszczenia wątroby zależy od całkowitego stosowania się do przepisu i przeprowadzenia wszystkich etapów. Etap pierwszy. Wcześniejsze przygotowanie - „złagodzenie" organizmu. Jest to niezbędne do tego, by rozluźnić, nagrzać i nawilżyć organizm. „Złagodzenie" organizmu można osiągnąć korzystając z sauny (suchej lub parowej) lub biorąc gorącą kąpiel. Takich zabiegów powinno być przynajmniej 5 (czas trwania od 10 do 20 minut). Najważniejsze, by poczuć rozluźnienie, zrelaksowanie po takim zabiegu łagodzącym i rozgrzanie całego ciała. Ostatnie „złagodzenie" proszę przeprowadzić na dzień przed głównym zabiegiem oczyszczającym. Etap drugi. Przez 3-4 dni przed oczyszczeniem żywić się tylko głównie produktami pochodzenia roślinnego, pić 0,5 l świeżo wyciśniętego soku z buraka + jabłek, w proporcji (1:4), a codziennie na noc pić napar z ziół przeczyszczających. Etap trzeci. Oczyszczenie właściwe lepiej przeprowadzać pod koniec tygodnia (piątek-sobota lub sobota-niedziela). 1 - 2 dzień - przez cały dzień pić tylko sok w dowolnej ilości. Gdy chce się jeść - pijcie sok, chce się pić - pijcie sok (burak + jabłka, 1:4). Podczas dnia jak najwięcej się poruszać, przebywać na świeżym powietrzu (tylko nie należy marznąć i schładzać ciała). Przy silnym uczuciu głodu jeść pieczone jabłka z miodem. Wieczorem przed snem wziąć ciepłą kąpiel (10-15 min.), wypić napar z ziół przeczyszczających. 3 dzień - rano wypić napar z ziół przeczyszczających, następnie w ciągu dnia do godziny 18-ej pić sok (podczas silnego głodu jeść pieczone jabłka z miodem). Po godzinie 14-ej od czasu do czasu nagrzewać powierzchnię wątroby poduszką elektryczną lub termoforem - tak do godziny 18-ej. O 18-ej przyrządzić mieszankę z: 150 g oliwki z oliwek i 150 g soku z cytryny, 6 plasterków cytryny, ząbek czosnku - rozdrobnić i przełożyć do słoiczka z wieczkiem. Przygotować ciepłą pościel. Jeżeli już wszystko jest przygotowane należy o 1830 wziąć gorący prysznic, dobrze rozgrzać ciało, wytrzeć do sucha i położyć się do łóżka. O 19 wstać, wypić 2 łyżki oliwki i natychmiast popić 2 łykami soku z cytryny, jeśli zbiera się Państwu na wymioty wziąć i ssać plasterek cytryny, jeśli ten stan nie mija, otworzyć słoiczek z czosnkiem i powąchać. Nieprzyjemne uczucie minie. Potem należy znów się położyć i rozgrzewać wątrobę. Za 15 minut znów wypić oliwkę i sok z cytryny. I tak co 15 minut, dopóki nie wypijecie Państwo całej oliwki i całego soku. Jeśli po kolejnej porcji (zwykle po czwartej) nudności nie przechodzą, proszę się ograniczyć do już wypitej ilości. Następnie należy się położyć do łóżka na prawy bok, położyć poduszkę elektryczną lub termofor na wątrobę i oglądać telewizję lub czytać. Jeśli pojawił się niepokój, proszę zażyć 2 tabletki Nospy. Po 1,5-2-3 godzinach rozpocznie się parcie i opróżnienie jelit. Mniej więcej około północy proszę wypić napar z ziół przeczyszczających i położyć się spać. Rano wypijcie napar z ziół przeczyszczających i zjedzcie lekkie śniadanie z produktów roślinnych, owoców i warzyw, można zjeść kaszę na wodzie. Na obiad zupę wegetariańską (jarzynową), na kolację pieczone lub gotowane ziemniaki z dodatkiem zieleniny, ryż z duszonymi warzywami, itp. Od następnego dnia rozszerzajcie menu. Ile razy należy czyścić wątrobę? Pierwsze czyszczenie jest najtrudniejsze, ponieważ organizm traci dużo sił. Zwykle jest wydalane dużo starej żółci, pleśni, białych nici, zielonych „koreczków" ale kamieni może nie być. To nie oznacza, że oczyszczenie się nie udało. Po prostu wątroba jest silnie zanieczyszczona i podczas kolejnych oczyszczeń pojawią się kamienie. Drugie oczyszczanie jest już łatwiej przeprowadzić. Powinno się ono odbyć po 3-4 tygodniach, następne oczyszczenia proszę przeprowadzać raz na 3 miesiące. Po 5 - 7 oczyszczaniach można przeprowadzać kurację raz na rok. Czytelnik może zadać słuszne pytanie: po co tak często należy przeprowadzać kurację pierwszych oczyszczeń wątroby. Po to, że ponieważ wątroba składa się z 4-ech części w ciągu jednego zabiegu oczyszczania zdąży się oczyścić tylko jedna część, w ciągu drugiego - druga..., a jeśli zmienią Państwo sposób odżywiania się, to po każdym z oczyszczań będą się z Państwa sypać kamienie jak w kamieniołomach. Kolejne oczyszczania jeszcze są niezbędne dlatego, że kamienie w wątrobie i przewodach żółciowych powoli się osadzały przez wiele lat stając się gładkie, przyjmowały kształt przewodów żółciowych. (Proszę sobie przypomnieć kamienie na plaży oszlifowane przez morską wodę). Dlatego one Państwu nie dokuczają bólami, tylko przeszkadzają wątrobie normalnie funkcjonować. Przeprowadzając oczyszczanie, rozdrabniacie Państwo kamienie, one zaczynają się poruszać ich kształt i położenie się zmienia, swoimi chropowatymi brzegami mogą podrażniać ścianki przewodów żółciowych. W czasie kolejnych oczyszczań kamienie się zmniejszają i następnie są swobodnie wydalane. Jeśli po 2 dniach od czasu pierwszego oczyszczania odczuwacie Państwo ciężkość w wątrobie, po 2 tygodniach należy zabieg oczyszczania powtórzyć. Osoby, które mają usunięty pęcherzyk żółciowy na pewno zapytałyby: A czy mogą one czyścić wątrobę? Nie tylko mogą, ale jest to nawet konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clark KURACJA ŻYCIA METODA DR CLARK str 417 Oczyszczanie wątroby Oczyszczanie wątroby z kamieni znacznie poprawia trawienie będące podstawą dobrego zdrowia. Również za każdym razem będziesz obserwować, jak znikają twoje alergie. Kuracja ta - co jest rzeczą niezwykłą - pomoże ci pozbyć się także bólu ramion i karku. Będziesz mieć więcej energii i lepsze samopoczucie. Oczyszczanie wątrobowych dróg żółciowych jest najskuteczniejszą metodą na poprawę zdrowia. Nie należy go jednak przeprowadzać przed wykonaniem programu usuwania pasożytów. Aby osiągnąć najlepsze wyniki, przed oczyszczaniem wątroby oczyć nerki oraz przeprowadź wszystkie zabiegi dentystyczne. Zadaniem wątroby jest produkowanie 1-1 1/2 litra żółci dziennie! Narząd ten ma wiele kanalików, które przenoszą żółć do jednego wspólnego przewodu żółciowego. Łączy się on z pęcherzykiem żółciowym, przechowującym tą substancję. Jedzenie tłuszczy i białka zmusza woreczek żółciowy do całkowitego opróżnienia w przeciągu 20 minut. Przechowywana w nim żółć przechodzi wtedy przez wspólny przewód żółciowy do jelit. U wielu osób, w tym także dzieci, drogi żółciowe zatkane są kamieniami. W niektórych przypadkach są one przyczyną alergii lub wysypek, a czasami ich obecność nie powoduje żadnych dolegliwości. Nie widać ich na badaniu USG ani zdjęciu rentgenowskim. Z reguły nie ma ich w woreczku żółciowym. Oprócz tego, większość z nich jest zbyt mała i niezwapniona - warunek konieczny, by były widoczne na zdjęciu rentgenowskim. Istnieje kilka rożnych rodzajów kamieni żółciowych, spośród których większość zawiera kryształki cholesterolu. Mogą mieć różne kolory: czarny, czerwony, biały, zielony lub jasnobrązowy. Kolor zielony mają kamienie powleczone warstwą żółci. Na zdjęciu możesz też zauważyć, jak wiele z nich zawiera ciała obce. Czy są to resztki pasożytów? Zwróć uwagę, że wiele z nich ma kształt korków z poprzecznymi rowkami przy końcu. Patrząc na ich kształty, możemy więc wyobrazić sobie pozatykane drogi żółciowe. Niektóre kamienie składają się z wielu mniejszych, co wskazuje, że zmieniły swoje miejsce w kanalikach żółciowych jaki czas po ostatnim oczyszczaniu wątroby. W samym środku każdego kamienia znajduje się ognisko bakterii, co zdaniem naukowców sugeruje, że kamienie tworzą się na bazie martwych ciał pasożytów. Gdy kamienie rosną i jest ich coraz więcej, ucisk na wątrobę powoduje zmniejszenie ilości produkowanej żółci. Wyobraź sobie, co by się stało, gdyby twój wąż do podlewania ogrodu miał w środku kamienie. Znacznie ograniczyłyby one przepływ wody, a to z kolei ograniczyłoby możliwoć wypłukiwania ich z węża. Kamienie żółciowe blokują usuwanie cholesterolu z ciała i mogą spowodować wzrost jego poziomu. Kamienie żółciowe, ze względu na swoją porowatość, gromadzą wszelkie bakterie, torbiele, wirusy i pasożyty, które przedostały się do wątroby. W ten sposób tworzą się ogniska stale dostarczające ciału nowych bakterii. Żadnej infekcji żołądka, jak np. wrzodów czy wzdęcia jelit nie da się całkowicie wyleczyć bez oczyszczenia wątroby z kamieni. Oczyszczaj wątrobę dwa razy w roku. Przygotowanie Nie wolno oczyszczać wątroby, gdy znajdują się w niej żywe pasożyty. Nie wydaliłbyś zbyt wielu kamieni i czułbyś się bardzo osłabiony. Zanim przystąpisz do kuracji, przez tydzień codziennie używaj zappera lub przejdź przez pierwsze 3 tygodnie programu zabijania pasożytów. Jeśli jesteś na podtrzymującym programie przeciwpasożytniczym, możesz przystąpić do oczyszczania wątroby w każdej chwili. Równie ważne jest zakończenie oczyszczania nerek przed tą kuracją. Nerki, pęcherz moczowy i drogi moczowe powinny być w jak najlepszej kondycji, by mogły skutecznie usuwać niepożądane substancje, które czasami mogą wydostawać się z jelit w czasie wydalania się żółci. Jeśli to możliwe, najpierw wylecz zęby. W ustach nie powinno być metalu i bakterii (zębodoły powinny być oczyszczone). Zanieczyszczona jama ustna może stanowić duże obciążenie dla wątroby. Przed kuracją pozbądź się więc i tego problemu, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat. Składniki sól gorzka (epsomit)4 łyżki oliwa z oliwek1/2 szklanki (rzadszy olej jest łatwiejszy do wypicia) świeży grejpfrut czerwony1 duży lub 2 małe, by uzyskać 2/3 do 3/4 szklanki soku Ornitynaod 4 do 8 kapsułek, aby móc zasnąć. Nie pomijaj jej, bo możesz doświadczyć najgorszej nocy w swoim życiu! duża plastikowa słomkapomocna przy piciu półlitrowy słoik z pokrywką Wybierz na kurację odpowiedni czas (np. sobotę), tak aby móc odpocząć następnego dnia. Nie zażywaj żadnych lekarstw, witamin czy pigułek, bez których możesz się obejść - mogą przeszkadzać w kuracji. Dzień wcześniej przerwij picie ziół na nerki i kurację przeciwpasożytniczą. Zjedz śniadanie nie zawierające tłuszczów, a na obiad - na przykład gotowaną kaszkę z owocami, sok owocowy, chleb z konfiturami lub miodem (bez masła i mleka), pieczone ziemniaki czy inne warzywa doprawiane jedynie solą. To pozwoli, by w wątrobie zgromadziła się żółć i zwiększyła w niej ciśnienie. Zwiększone ciśnienie umożliwi szybsze wypłukiwanie kamieni. 14.00. Po godz. 14:00 nic nie pij ani nie jedz. Jeśli złamiesz tą zasadę, możesz się rozchorować. Przygotuj sól gorzką (epsomit). Rozpuść 4 łyżki w 3 szklankach wody i wlej do słoika. Wyjdź z tego 4 porcje, po 3/4 szklanki każda. Włóż słoik do lodówki, by schłodzić (jedynie dla wygody i poprawy smaku). 18.00. Wypij jedną porcję (3/4 szklanki) schłodzonej soli gorzkiej. Jeśli nie przygotowałeś jej wcześniej, rozpuść 1 łyżkę w 3/4 szklanki. Możesz dodać 1/8 łyżeczki witaminy C do smaku. Po wypiciu soli możesz też przepłukać usta wodą. Wyjmij oliwę z oliwek i grejpfrut z lodówki, by się nagrzały. 20.00. Wypij następne 3/4 szklanki soli gorzkiej. Choć nie jadłeś nic od 14:00, nie będziesz odczuwać głodu. Wykonaj wszystkie swoje wieczorne obowiązki. Czas pełni bardzo ważną rolę w tej kuracji. Nie możesz opóźnić ani przyspieszyć żadnego z etapów o więcej niż 10 minut. 21.45. Odmierz 1/2 szklanki oliwy i wlej do półlitrowego słoika. Wyciśnij ręcznie sok z grejpfruta do miarki. Wyciągnij z miarki kawałki grejpfruta widelcem. Potrzebujesz przynajmniej 1/2 szklanki soku lub więcej (do 3/4 szklanki). Jeśli nie otrzymasz wystarczającej ilości soku z grejpfruta, możesz dodać odpowiednią ilość soku z cytryny. Dodaj sok do oliwy. Zamknij szczelnie słoik i mocno wstrząśnij, aż mieszanina stanie się wodnista (jest to możliwe tylko wtedy, gdy sok z grejpfruta jest świeży). Teraz pójdź do toalety przynajmniej raz, nawet jeśli przez to nie zdążysz wypić mikstury punktualnie o 22:00. Nie spóźnij się jednak więcej niż 15 min. 22.00. Wypij miksturę. Zażyj 4 kapsułki ornityny po kilku pierwszych łykach, by móc zasnąć w nocy. Jeśli cierpisz na bezsenność, zażyj 8 kapsułek ornityny. Picie oliwy z sokiem z grejpfruta jest łatwiejsze. Po każdym łyku mikstury możesz też zjeść troszeczkę keczupu, cynamonu lub brązowego cukru. Możesz postawić miksturę koło łóżka, ale pij ją na stojąco. Wypij w ciągu 5 minut (15 minut w przypadku osób starszych lub osłabionych). Natychmiast połóż się do łóżka. Jeśli tego nie zrobisz, kuracja może się nie udać. Im szybciej się położysz, tym więcej kamieni zostanie usuniętych z wątroby. Dlatego przygotuj się do spania dużo wcześniej. Nie sprzątaj kuchni. Jak tylko wypijesz miksturę, połóż się do łóżka na plecach z głową ułożoną wysoko na poduszce. Spróbuj myśleć o tym, co dzieje się w wątrobie. Spróbuj nie ruszać się przez przynajmniej 20 minut. Możesz być w stanie wyczuć, jak kamienie przesuwają się wzdłuż dróg żółciowych. Jest to bezbolesne, gdyż zastawki dróg żółciowych są otwarte (dzięki soli gorzkiej). Zaśnij. Nie wstawaj z łóżka, bo może ci się nie udać pozbyć kamieni. Rano. Po przebudzeniu wypij trzecią porcję soli gorzkiej. Jeśli masz mdłości lub problemy z żołądkiem, poczekaj z wypiciem soli aż miną. Możesz ponownie się położyć. Nie wypijaj tej porcji przed 6.00 rano. 2 godziny później. Wypij czwartą, ostatnią porcję soli gorzkiej (3/4 szklanki). Możesz wrócić do łóżka. Po następnych 2 godzinach. Możesz jeść. Zacznij od soku owocowego. Pół godziny później zjedz jakiś owoc. Po godzinie możesz jeść lekkie potrawy, a do kolacji powinieneś już czuć się dobrze. Jak ci poszło? Z rana możesz spodziewać się rozwolnienia. Do obserwowania kamieni w stolcu użyj latarki. Zwróć szczególną uwagę na obecność zielonych kamieni, gdyż kolor ten jest dowodem na to, iż są to autentyczne kamienie wątrobowe, a nie resztki pokarmu. Jedynie żółć wątrobowa ma zielony kolor. Kał osiada na dnie, a kamienie wątrobowe unoszą się na powierzchni wody, gdyż zawierają cholesterol. Oszacuj ilość zielonych i jasnobrązowych. Będziesz musiał pozbyć się 2000 kamieni, zanim wątroba będzie wystarczająco czysta, by trwale uwolnić cię od alergii, zapalenia kaletki i bólów karku. Po pierwszym oczyszczaniu dolegliwości te mogą ustąpić na kilka dni. Symptomy pojawią się ponownie, gdy kamienie z głębszych części dróg żółciowych przesuną się do przodu. Możesz powtarzać oczyszczanie w dwutygodniowych odstępach czasu. Nie przeprowadzaj kuracji w trakcie choroby. Czasami w drogach żółciowych formują się kryształki cholesterolu, które nie przyjęły formy okrągłych kamieni. Wyglądają one jak „sieczka", gdy unoszą się na wodzie w toalecie. Mogą mieć jasnobrązowy kolor i mieścić w sobie miliony drobnych białych kryształków. Oczyszczanie się z tej „sieczki" jest równie ważne, jak oczyszczanie z kamieni. Czy oczyszczanie wątroby jest bezpieczne? Tak. Moja opinia jest oparta na doświadczeniu 500 osób, w tym wielu po 70 czy 80 roku życia. Żadna z nich nie musiała pójść do szpitala. Nikt nawet nie skarżył się na ból. Jednak parę osób źle się czuło przez kilka dni po kuracji, choć w każdym z tych przypadków zaniedbano program likwidowania pasożytów. Dlatego właśnie w instrukcjach doradza się wcześniejsze przejście programu przeciwpasożytniczego i oczyszczania nerek. GRATULUJĘ! Pozbyłeś się kamieni żółciowych bez operacji! Chciałabym powiedzieć, że to ja stworzyłam tą kurację, ale nie mogę, gdyż została ona wynaleziona setki, jeśli nie tysiące lat temu. DZIĘKUJĘ WAM ZIELARZE! Procedura ta przeciwstawia się wielu nowoczesnym poglądom medycznym. Uznaje się, że kamienie żółciowe tworzą się w woreczku żółciowym, a nie w wątrobie. Uważa się również, że jest ich kilka, a nie tysiące i że nie są one przyczyną bólu innego niż atak pęcherzyka żółciowego. Łatwo wytłumaczyć, skąd bierze się takie zrozumienie: gdy pojawi się silny atak bólu, kamienie są już w woreczku żółciowym wystarczająco duże i zwapnione, by dostrzec je na zdjęciu rentgenowskim. Poza tym spowodowały już stan zapalny. Gdy usunie się pęcherzyk żółciowy, zanikają ostre bóle, ale stany zapalne, bóle i problemy z trawieniem pozostają. Prawda mówi sama za siebie. U ludzi, którym operacyjnie usunięto pęcherzyk żółciowy, podczas kuracji oczyszczania wątroby nadal obserwuje się dużą ilość zielonych, powleczonych żółcią kamieni. Każdy, kto chciałby je zanalizować, może prze-konać się, że koncentryczne okręgi i kryształki cholesterolu są dokładnie takie same, jak w kamieniach żółciowych na zdjęciach w podręcznikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogą mieć jasnobrązowy kolor i mieścić w sobie miliony drobnych białych kryształków. Oczyszczanie się z tej „sieczki" jest równie ważne, jak oczyszczanie z kamieni. Czy oczyszczanie wątroby jest bezpieczne? Tak. Moja opinia jest oparta na doświadczeniu 500 osób, w tym wielu po 70 czy 80 roku życia. Żadna z nich nie musiała pójść do szpitala. Nikt nawet nie skarżył się na ból. Jednak parę osób źle się czuło przez kilka dni po kuracji, choć w każdym z tych przypadków zaniedbano program likwidowania pasożytów. Dlatego właśnie w instrukcjach doradza się wcześniejsze przejście programu przeciwpasożytniczego i oczyszczania nerek. GRATULUJĘ! Pozbyłeś się kamieni żółciowych bez operacji! Chciałabym powiedzieć, że to ja stworzyłam tą kurację, ale nie mogę, gdyż została ona wynaleziona setki, jeśli nie tysiące lat temu. DZIĘKUJĘ WAM ZIELARZE! Procedura ta przeciwstawia się wielu nowoczesnym poglądom medycznym. Uznaje się, że kamienie żółciowe tworzą się w woreczku żółciowym, a nie w wątrobie. Uważa się również, że jest ich kilka, a nie tysiące i że nie są one przyczyną bólu innego niż atak pęcherzyka żółciowego. Łatwo wytłumaczyć, skąd bierze się takie zrozumienie: gdy pojawi się silny atak bólu, kamienie są już w woreczku żółciowym wystarczająco duże i zwapnione, by dostrzec je na zdjęciu rentgenowskim. Poza tym spowodowały już stan zapalny. Gdy usunie się pęcherzyk żółciowy, zanikają ostre bóle, ale stany zapalne, bóle i problemy z trawieniem pozostają. Prawda mówi sama za siebie. U ludzi, którym operacyjnie usunięto pęcherzyk żółciowy, podczas kuracji oczyszczania wątroby nadal obserwuje się dużą ilość zielonych, powleczonych żółcią kamieni. Każdy, kto chciałby je zanalizować, może prze-konać się, że koncentryczne okręgi i kryształki cholesterolu są dokładnie takie same, jak w kamieniach żółciowych na zdjęciach w podręcznikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyzej... przeglad metod oczyszczania watroby, z tych ksiazek ktore posiadam i ktore sa na chomiku ( na chomiku w jednym pliku :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarosław Dziękuję za Twoje zdanie w sprawie wyciskarek.Tylko czy Hurom czy Versapers?Czy uważasz,że postępuję dobrze odkładając czyszczenie wątroby,aż będę zupełnie pewna,że poradziłam sobie z robactwem? Makler Bardzo przydatne wiadomości,szczególnie te o przygotowaniu do oczyszczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matylda, o, to szkoda :( Ale Cie rozumiem - widziałaś co w Tobie siedzi to i jesteś bardziej "przewrażliwiona" na tym punkcie od reszty. Każdy by był. No to ja robię drugie oczyszczanie sama, a może spotkamy się przy moim trzecim :) Ja mam wyciskarkę Omegę, więc Ci nie doradzę, ale powiem, że jestem bardzo zadowolona, że wogóle ją mam. Soki robi się szybciutko i nie brudzi się aż tyle co w sokowirówce. Mycie - żaden problem, bo nie ma tylu elementów, sitek, nożyków itd. Ziółek na robaki na razie nie piję, pamiętam jeszcze jak źle sie po tym czułam :( Zappuję i robię soki z marchewki i dyni - rzeczywiście pyszne :) Starakość - a jak Twoja waga? Wzięłaś się za to? Ja pracuję ciężko na tymi 4 kilogramami nadprogramowymi, i jeden już mniej :) Makler, czy wydaje Ci się, że oliwę z oliwek można zastąpić olejem lnianym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mona z tego co ja wiem to oliwa najskuteczniejsza, ale srednio smaczna lniany tez nie jest zbyt smaczny ludzie ida w inne oleje bo szukaja sposobu na smaczniejsza miksture wazne zeby olej byl z pierwszego tloczenia na zimno z tego co pamietam... nie wyszczegolniali lnianego... co jednak chyba go nie dyskwalifikuje, bardziej autorzy polecali slonecznikowy czy winogrowy bo smakowo dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×