Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

Czesc Dziewczynki , Brzuchy , Brzuszki , Malenstwa , Shreki i inne stworki ... wczorajsze sloneczko zniknelo gdzies dzis i jakos tak znow smetnie , niby juz czuc wiosne , ale co z tego jak nie ma slonca buuuu... Flowerska - dzieki za rade co do torby szpitalnej ... ja tak chyba tylko panikuje , ale wlasciwie to powinnam przezyc heh , w razie co - bede dzwonic po D. i dowiezie , nie ma lekko . Powiedz mni tylko , gdzie bedizesz rodzic ? Ja na Archway ! I tylko boje si eze to za daleko i jak dojdzie juz do akcji to nei zdaze zajechac ... heh ! Ja chyba naprawde jestem przewrazliwiona . Tak powiem wam w tajemnicy , ze calkiem calkiem ida mi przygotowania do nadejscia Tego Wielkiego Dnia - ktory nie wiemy kiedy nadejdzie ! Odkad moj D. naprawde zdal sobie sprawe , ze bedzie ojcem , codzien cos robimy , codzien jakies przygotowania .. z czego jestem zadowolona , bo spi mi sie spokojniej. Np. wczoraj moj KOchany skrecil w koncu kolyske , wiec stoi sobie juz cudenko w naszej sypialni , ze sliczna karuzela ze slimakami ( zeby gralo i sie krecilo Tygrysowi) , lampka tez juz przykrecona do sciany , zeby mu bylo wesolo ... Juz nawet ciuszki popralam ... nie wiem tylko czy nie za wczesnie i czy nie upiore ich raz jeszcze tuz przed .. zobacze tylko ile czasu i sily bede miala . Mam tylko jedno pytanko ... jak ruszaja sie wasze Malenstwa w Brzucholkach ? Bo moj Tygrys to chyba bedzie plywakiem . rusza sie zawsze , i do tego duzo , energicznie , ze nie raz mam male zawroty - bo jak przywali to mnie szarpnie i trace chwilowo rownowage ... heh ... silacz !!! Nie mam spokoju w sumie nigdy , bo albo kopie jak szalony , albo sie rozpycha , albo sie przemieszcza albo wymysli cos innego ... Slyszalam do poloznej ze to dobrze , ze lepiej jak rusza si eduzo niz malo . Ale bardzo chcialabym posluchac jak tam wasze Tygryski brykaja ? I w ktorym dokladnie tygodniu ciazy jestescie , bo np. slyszalam ze w 8 mies. malenstwo to juz sie raczje uspokaja bo nie ma mniejsca ...heh ! nie moje !!! No i jak zwykle znikam do pracy ... zalujac ze nei moge caly dzien z wami poklikac ... pozdrawiam milego dnia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc laseczki! Ja pobilam rekord bo nie spie od 5.30:-) Była juz nawet u mnie kolezanka z poltorarocznym synkiem. Wypytałam ja wczystko co i jak ze szpitalem, ale pewnie cos jeszcze przyjdzie mi do glowy w miedzyczasie. Kohannah, moj synus juz teraz rusza sie mniej, pewnie ma malo miejsca, termin mam na 4 kwietnia. Glownie wpycha sie pod zebra, wczesniej mial upatrzona prawa strone teraz woli lewa:-) Ruda lala, za 2 dni odstawiamy fenoterol:-) Kurcze boje sie normalnie, teraz jak brzuch mi twardnieje nawet nie zwracam juz uwagi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy dostałyście smsa od Rudejamaxi - Goski. Wymeczona po badaniach lezy sobie, bedzie lezala do jutra - a jutro usg nerek i wszystko sie jutro okaze ile bedzie lezec.. bidulka. Poradziłam jej żeby dla rozrywki poczytała kodeks bo ma goze soba. ko-hanah - moja mała ciagle sie ruszam jak ja sie nie ruszam. Czuje kopanie, przeciaganie sie.. bardziej odczuwalne jest to drugie, chyba mało ma miejsca i chcac rozprostowac reke podraznia mi chyba wszystkie narzady. szczególnie o tejporze mam wrazenie jakby chciała wystawic reke przez c**kę i przybic sobie ze mna piątke...w tej chwili powiem wam, ze moja Kama ma czkawkę.. zarłok jeden - chyba za bardzo łapczywie pije te wody!! Ciekawe jak bedzie reagowała na moje cycuszki!! Miłego dnia w pracy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez licze na szybki porod, bo ostatnio jaka kolezanke nie spotkam to slysze,ze uwinela sie w godzine lub dwie. Moze mi sie uda w poł:-) Czekam dzis na lozeczko:-) Zaraz oczywiscie wylegne do ogrodu, bo slonce piekne, moze sie troche opale;-) Zuzanka, uwazaj na wybuchajace samochody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide do miasta moze ktos gwizdnie na mnie przejde sie przez bloki bo widzialam ze tam remontuja bloki to moze i ja sie zalapie :) Rzesy pomalowalam, walnelam sobie fluid bo niestety cala opalenizna zeszla :( i ide w tany Przesle wam pozniej zdjecie tego auta co wczoraj wybuchlo bo oczywiscie zrobilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kohannah, ja rodze na Enfield - Chase Farm Hospital, bardzo blisko mojego domu. Ale z tym nie zdazeniem to bym sie nie martwila, bo w moim szpitalu oficjalnie mowia, ze najlepiej przyjechac jak skurcze sa juz co 5 minut. Zdazaly sie przypadki, ze jak ktos przyjechal bo tylko zaczal czuc bole to odsylali do domu. To zaoszczedza tylko zbyt dlugiego pobytu na porodowce. Mnie to dolozy stresu, ale postaram sie wg ich rad spokojnie i nie spieszac sie przygotowac sie w domu. W ogole wszyscy sa wyluzowani, nie ma nawet co porownywac jak wyglada to tutaj i w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mówia, że w Angli nie mają słoneczka- przyjedzcie do pkowa- tutaj upał, na moim termometrze (który stoi w słońcu i chyba oszalał)- 35 stopni. ;-) co do kopania to moja Igusia teraz zrobiła się jakaś spokojniejsza. Kopie głównie wieczorem tako 23-24. Wtedy daje czadu. A w ciągu dnia czują ją też, ale rzadziej. Teraz to ona już tak pływa. Inne jest wrażenie niż było kiedys. Chociaż jak czasem zasunie kopa to aż mnie zegnie w pół. Aga czekam aż odstawisz ten fenoterol i zobaczymy jaka będzie reakcja. Ja też się zastanawiam czy przypadkiem go nie odstawić od soboty. Gin mi kazał brać go jeszcze do przyszłego czwartku. Ale ja już chcę urodzić, bo dłużej nie wytrzymam tej mordęgi. I mam plan, żeby tak między 26 a 31.03 wylądować na porodówce. Tylko jak to zrobić???? wzięłam sie za pisanie tej pracy mgr i nawet 3 strony napisałam. Jeszcze z jakieś 8. Męczarnia :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tu musze wprowadzic poprawke - sloneczko juz wyszlo i jest pieknie jak wczoraj, moze tylko odrobine chlodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z porodem chcialabym poczekac do maja - moze byc 1 lub 2 maja. Mi sie nie spieszy. Gdybym miala wszystko gotowe to co innego, a tak wole zeby porod mi sie opóznieł niz przyspieszyl! własnie pomalowalam paznokietki - jade po 16 z moimi kolezankami na spacer i kawulke do restauracyjki nad jeziorko - kolo mojego domku- cwaniary chca juz sie wpraszac..ale stwierdzilam, ze jeszcze nie czas i bedzie kawa w miejscu publicznym haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boje sie czwartku, ale ja tez postanowilam pojechac do szpitala dopiero jak skurcze beda czestsze. U nas nie odsylaja do domu tylko klada na patologie jak nie ma jeszcze rozwarcia, ale zazwyczaj po 2 godzinach z tej patologii kobiety znikaja. Obserwowałam to zjawisko jak sama lezałam:-) Przesiew byl niesamowity, kobitki zmienialy sie co chwilke, a salowe tylko z nowa posciela biegaly:-) A panikuja to tylko rodzace, bo personel pełen luz. Dziewczynie odeszły wody w toalecie i sie drze"siostro wody mi odeszły" , a polozna " no i co sie takiego wielkiego stało???!!!" Magda, a Ty moze zaczekaj tak jak Ci lekarz kazał? Wytrzymasz jeszcze ten tydzien:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzanka, nie mow hop:-) Widzisz jakie tu sie dziwnie rzeczy dzieja:-) evanikaa, nie dziwie sie Twoim kolezankom, sama bym sie wprosiła, uwielbiam ogladac takie nowo urzadzone domki i mieszkanka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak macie otwarty nasz topik nie przesladuje was mega pyszny lod po prawej stronie... chyba za chwilke wyskocze do sklepu bo nie moge sie na niego napatrzec!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evenika Ty łasuchu. Wczoraj mnie kusiłaś tortem, a dzisiaj lodami. Ale naprawde ten lód wygląda apetycznie. Ale mnie bolą prawe żebra. I zawsze tylko prawe. Idę chwilę poleżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry wszystkim w tak piekny dzień. Miałam wstac wcześniej,żeby nie marnować dnia ale jak zwykle nie wyszło.Wstałam o 7 z moim M.Zrobiłam mu sniadanko i potowarzyszyłam az nie wyszedł.Potem postanowiłam poleżeć do 10,ale sie przeciągnęło do 11.20.Zjadłam sniadanko i zaraz sie ubieram na jakiś spacer.Alke najpierw muszę zrobić sobie masaż łydek.Obu.Mam tak napięte mięśnie,że ledwo mogę chodzić.Co i raz łapia mnie takie niewielkie skurcze,ale bolesne.Całe łydki mam jak w zakwasach.Idę kupić ten aspargin?,który wczoraj przepisał mi gin bo juz nie wyrabiam.Do wszystkich brzuszków,a szczególnie tych co mają cesarkę.Pamiętajcie,że nie mozna mieć pomalowanych paznokci,bo jak sie cos dzieje w trakcie cięcia to pierwszym objawem jest sinienie paznokci. A ja mam w lodówce lody truskawkowo-smietankowe i zaraz idę je wrąbać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga*25* może niepotrzebnie wypytywałam w tej szkole rodzenia o to spojenie łonowe, ale ono mnie boli od ponad miesiąca i to jest dość ostry ból, nie takie tam ćmienie. Ponoć to wynik rozchodzenia się spojenia łonowego, przygotowującego się do porodu, ale to nie powinno tak bardzo boleć, tylko trochę. A jak boli bardzo i ma się przy tym kaczy chód (nie wiem czy mam kaczy chód) to jest pewne prawdopodobieństwo że spojenie rozejdzie się za bardzo i wtedy jest to wskazanie do cesarki, żeby nie pekło przy porodzie naturalnym. Ja bardzo chciałabym urodzić naturalnie dlatego martwi mnie ta moja kość łonowa. Wczoraj podrążyłam jeszcze temat na ćwiczeniach w szkole rodzenia i położna powiedziała, żebym się nie przejmowała, bo pęknięcie zdaża sie niezwykle rzadko - mam nadzieję, że nie będę tym niezwykle rzadkim przypadkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Brzuchatki! Od 2 dni mam skurcze i to dosyc bolesne. Wczoraj wieczorem jak mnie zlapaly to az mialam łzy w oczach... Dzisiaj rano czulam jakis dziwny ucisk w brzuchu, ale teraz jest juz ok. Za tydzien ide do gina i jestem pewna ze powie mi ze mam rozwarcie. Widze ze coraz wiecej z nas odczuwa te \"bole okresowe\" wiec koniec ciazy juz bardzo bliski! U mnie dzisiaj zaczal sie 36 tydzien wiec Oskar niech poczeka jeszcze do konca marca! Dzisiaj chyba upieke murzynka bo mam mega ochote na cos slodkiego a wszystkie potzrebne produkty mam w domku :) ...zrobie z orzechami i pyszna polewa :D Jak ktoras ma ochote to zapraszam 🌻 Uzupelnie tabelke. NICK.........KWIECIEŃ.....TC......KG+........MIASTO..... ....PŁEĆ........... IMIONA maamonka.....01........34......+11......Warszawa... córcia..Karolinka Aska_kit........01..........21......+6.........Warszawa. ..? izawik..........02...........37.....+9..........Poznań.. .... Gabrysia. mika82.........03...........36....+19..........Łódź..... .........S..............Tomuś aga*25** .......04...........36....+16..........L-ca..............S.. ..........Bartosz nikolla80 ......04...........37.....+10 ..........Kraków .........NIESPODZIANKA Krzyka..........04...........23.....+3...........Lublin. ...........C ? Ania75..........08...........34.....+3,5.........W-wa... .........C. .....Agata kamil_a ........09...........34.....+13,5.........Chełmno.........C? .. . ...Antonina Paulka123.....11............35......+11..........Kraków..... .. ...C .....Marysia flowerska......11............36.....+20........Londyn... ...niespodzianka Moli.............12............36.....+16.............. ... .. córcia ruda_lala.......12...........35......+9.....Mikołów. .....Córeczka - Milena zuzanka14......13...........33......+5.........Cieszyn.. . ............chyba Bartosz muszka11.......13...........29.....+13.........Warszawa. . ......C...... Julia mama bączka..13...........34.....+18........P-ków Tryb......C ....Iga sofijka........13............36.......+13........Irlandi a.....?....Zosia, Szymon rudamaxi.....14.......36......+14......Trzebnica k/Wrocławia....C....Wiktoria,Gloria Doreta..........17...........18.....+1,5........W-wa sarita............17...........34......+12............By dgoszcz.......C......Kasia justaaaa........17...........32......+12...........zach- po m.......S .....Mateusz LightBlue......17.........35......+13..Oława/k.Wrocławia .......C. ....Karolinka koala79.........18...........35......+8..........Węgrów. ........C Aprilka ........17.....36.....+17.....wielkopolska...S.. . Oskar margolcia1......20..........33.....+17...........Białyst ok ......C...Karolinka Myszolka.........20..........26.....+13kg.......N.Sacz.. .........S.... KUBUŚ Doroteczka......21..........35......+8..........Siedlce. ..... ....C...Weronika Kiwiusia ..........22.........17......-4...........W-wa.........? evanikaa.........23..........32.....+7...........Stargar d... ..... C...Kamilka Madziunka26....24..........33.....+13...........Płock. ... .... ....S agawaa...........25.........18......+1...........Gliwice .... ..2xS Kasik26...........26.........22......+7...........Zgierz .... ......C...Aleksandra Ewita2510........27.........32......+16...........Łódź.. . .... C....Wiktoria Janika78..........28.........33...+15...........W-wa... ... .....C...Julcia? Wica...............29.........22...+8..............W-wa. .... ......S Kapikapi.........29-30.......32..+14 ......okolice B-stoku...syn. Piotruś KO-hannah ....20 .......... 34 ..+ 11 ..... London ..... synus - Anthony Tabelka II nick...........data porodu.......waga dziecka....dł. dziecka....... imię mx3............14.02.2007.......1910 i 1710.......46 i 45 cm........Jaś i Marysia 21...............01.03.2007............2700 i 2300.........Mateusz i Kacper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj w szpitalu oglądaliśmy salę porodową - taką komercyjną z bajerami. Nie rodzi się na normalnym łóżku, tylko na \"kole\". Wygląda to dosyć fajnie - taki bujany fotel z różnymi pasami, podnóżkami i generalnie cały ruszający się - można na nim skakać jak na piłce - ale jakoś ciężko mi sobie wyobrazić poród na nim - jakiś mało stabilny. Muszę jeszcze naciągnąć jakąś położną żeby mi pokazała normalną salę, żebym miała porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, evenika mnie nakręciła z tym lodem i znalazłam jakąś roladę tiramisu w mojej zamrażarce, ale wcale nie jest taka pyszna jak myślałam. I zastanawiam się ile ona tam już leży. Mam nadzieje, ze nic mi po niej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aprilka, może to te skurcze przepowiadające? W ogóle mówili nam, że im dłużej trwa pierwsza faza porodu (rozwieranie się szyjki) tym lepiej, bo organizm ma więcej czasu, aby przygotować się do porodu. Szkoda tylko, że to tak boli. Położna też mówiła nam, żeby z tym jechaniem do szpitala tak się strasznie nie spieczyć, bo po co na siłę przyspieszać poród oxytocyną - lepiej jak się wszystko naturalnie rozejdzie. Tez mówiła o tym, żeby czekać aż skurcze będą co 5 minut. Ciekawe, która z nas wytrzyma tak długo czekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz date ważnosci!! ja mam lody w ale waniliowosmietankowe - manhatana - moje ulubione ale wolałabym cos truskawkowego, malinowego, poziomkowego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janika, skurcze przepowiadajace mam juz od ok 6 miesiaca (twardnienie i stawianie brzucha) ale teraz doszly do tego bole jakby na miesiaczke i uczucie jakby dziecko napieralo na szyjke. Zobaczymy dzisiaj jak bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janika-u mnie mówili dokładnie to samo.I jeszcze nastraszyli że poród wywoływany oksytocyną jest bardziej bolesny.Nie wiem czy chciałam to wiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprilka ja mam bardzo często takie uczucie, jakby niunia już chciała wyjść. Tak mnie wtedy ciągnie do dołu. Ale potem przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój gin mi powiedział, że nie mam już szyjki macicy i mi się otworzyła i że bez leków na podtrzymanie to poszłabym już rodzić. Ale ja nie jestem specjalistą i nie wiem jak to rozumieć. Ja już mogę do szpitala, tzn. jeszcze z tydzień, półtora, bo strasznie się męczę. Boli mnie cipla i jestem gruba jak hipcia więc moge rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo baczka, mam jeszcze takie intmne pytanko :P ...czy brka tej szyjki mozna jakos wyczuc paluszkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprilka gin to wyczuje, ale ja nie potrafię. Ostatnio jak mi jej szukał, to mu się na fotelu popłakałam bo tak mnie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×