Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

kar79 witaj. Lepiej późno niż wcale. A razem raźniej. Wpisz się do ostatniej tabelki. I napisz coś więcej o sobie. evenika ja też mam takie ruchy. A wejście i wyjście z wanny to tragedia. No ale co zrobić, myć się trzeba. Oczywiście jakbyś porozmawiała z moją mamą to by Ci doradziła kilku rzeczy odnośnie kąpieli, a mianowicie- najlepiej to tylko się prysznicem wannowym umyć, a jak masz ochotę w wannie, to maxymalnie 38 stopni, i broń Boże nie leżeć, tylko 5 minut- rach ciach i po kąpieli. A ja się z niej śmieję i zawsze mówię, mamuń jak ja zawsze uwielbiałam się wylegiwać w wannie to teraz nie będę??? I zanurzam się w gorącą wodę i leżę tam ze 40 min i do tej pory nie urodziłam, a moja mama twierdzi, że to przyspiesza poród. sratatata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co mnie dzisiaj tak suszy. Jakbym wczoraj popiła. No już nie mam gdzie mieścić tej wody. Oczy mnie bolą już od tego pasjansa :-D zanudzę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam dalej doła. Nie wiem, czy 313 strona jest jakas zaklęta, bo ja za cho*ere nie moge się na nią dostac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kar79
O sobie moge dodac na razie tyle, ze tez chcialabym juz urodzic, chociaz termin mam na 11 kwietnia. Nie bede rodzic w Polsce, podobnie jak moj synek, coreczka urodzi sie na Wegrzech. Na 100% nie jestem przekonana ze bedzie to dziewczynka. No wiecie, tyle sie slyszy, ze lekarze zle dopatrzyli sie. Bardzo bym chciala, zeby bylo zdrowe i najbardziej o to sie martwie, podobnie jak Wy. Moje malenstwo ma juz teraz okolo 3,5 kg wiec szykuje sie ciezki porod. Mojego synka urodzilam w 1 godz 45 min i coz nie bede nikogo straszyc..... Bolalo bardzo. Ale pocieszam te, ktore czuja juz teraz bole menstruacyjne. Ma to podobno oznaczac, ze organizm szykuje sie do porodu a to dobry znak. Nie czulam takich boli bedac w ciazy z Kuba, tak wiec moze jednak nie bedzie az tak bolalo tym razem. To sie okaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co tak nieraz narzekam na tego mojego męża, ale ja go chyba nie doceniam. Kurde stwierdziłam, że on zapieprza jak wół. Kurde raniutko wyjechał w trasę, wróci gdzieć o 22 i musi jechać do firmy, zapakować sobie auto na jutro, czyli wróći gdzieś koło 24 a o 2 w nocy znów wyjeżdża. Nie cierpię tej jego pracy, bo martwię się o niego, bo ile można być za kierownicą. I tak jest cały czas. Niby ma wolną sobotę (ale musi jechać zapakować auto na poniedziałek) i przeważnie wyjeżdża już w niedziele wieczorem. Pies srał taką pracę. Ja bym nie wyrobiła tyle za kierownicą. Jeszcze jak nieraz usłyszę, że był gdzieś wypadek to aż mi się ciśnienie podnosi. Wiem, że on robi to dla nas, ale chciałabym aby zmienił pracę, ale w tym naszym dziadowskim kraju nie ma nic konkretnego. On już przed wyjazdem do Norwegii pracował w tej firmie i zapieprzał tak samo jak teraz, aż w końcu już fizycznie nie wytrzymywał i non stop leciała mu krew z nosa, bo przecież ile w tygodniu można nie spać. Rozumię noc, ale nie 3-4 dni. No i wtedy się zwolnił, a teraz znów tam wrócił. Człowiek wygrałby w jakiegoś lotka, to życie byłoby inne, a tak. WIdzimy się praktycznie tylko w weekend i najczęściej znajdziemy jeszcze jakiś temat do sprzeczek i jest bez sensu. Kurde jakaś sentymentalna zaczęłam się robić. Mam wyrzuty, że ja siedzę w domu, a on musi tak zachrzaniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam dalej doła. Nie wiem, czy 313 strona jest jakas zaklęta, bo ja za cho*ere nie moge się na nią dostac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co tak nieraz narzekam na tego mojego męża, ale ja go chyba nie doceniam. Kurde stwierdziłam, że on zapieprza jak wół. Kurde raniutko wyjechał w trasę, wróci gdzieć o 22 i musi jechać do firmy, zapakować sobie auto na jutro, czyli wróći gdzieś koło 24 a o 2 w nocy znów wyjeżdża. Nie cierpię tej jego pracy, bo martwię się o niego, bo ile można być za kierownicą. I tak jest cały czas. Niby ma wolną sobotę (ale musi jechać zapakować auto na poniedziałek) i przeważnie wyjeżdża już w niedziele wieczorem. Pies srał taką pracę. Ja bym nie wyrobiła tyle za kierownicą. Jeszcze jak nieraz usłyszę, że był gdzieś wypadek to aż mi się ciśnienie podnosi. Wiem, że on robi to dla nas, ale chciałabym aby zmienił pracę, ale w tym naszym dziadowskim kraju nie ma nic konkretnego. On już przed wyjazdem do Norwegii pracował w tej firmie i zapieprzał tak samo jak teraz, aż w końcu już fizycznie nie wytrzymywał i non stop leciała mu krew z nosa, bo przecież ile w tygodniu można nie spać. Rozumię noc, ale nie 3-4 dni. No i wtedy się zwolnił, a teraz znów tam wrócił. Człowiek wygrałby w jakiegoś lotka, to życie byłoby inne, a tak. WIdzimy się praktycznie tylko w weekend i najczęściej znajdziemy jeszcze jakiś temat do sprzeczek i jest bez sensu. Kurde jakaś sentymentalna zaczęłam się robić. Mam wyrzuty, że ja siedzę w domu, a on musi tak zachrzaniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde coś mi się z netem dzieje. Bo forum mi się otwiera, ale strona 313 nie chce mi wyskoczyć. Tekst kontrolny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nnie moglam dostac sie na ostatnia strone, a jak sprawdzalam na innych tematach to normalnie wchodzily bardzo ciekawe... Madzia rozumie cie bo moj maz tez tak tyral narazie jakos jest spokoj zobaczymy na jak dlugo ja tez sie dziwnie czuje ze ona chodzi do roboty a ja sie obijam w domu i to do tego stopnia ze czasami tto nawet niechce mi sie posprzatac. Tez mnie jakies smutki naszly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie rozpisalyscie od popoludnia, hoho Kar79 - mamy ten sam termin porodu. Witaj wsrod kwietniowek. Na forum o ciezarnych w anglii mamy wlasinie jedna dziewczyne chora na cholestaze i dlatego ma wywolywany porod. Z tego co widze to ma juz znieczulenie i odeszly jej wody, jeszcze dzisiaj moze bedziemy mialy dzieciaczka, ma byc chlopiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wreszcie, a już miałam mojego kompa kopnąć, żeby zaczął działać, ale widzę, że nie tylko ja miałam problem. A ja siedzę i ten pasjans mi dupą wychodzi, ale nie mam lepszego zajęcia. zuzanka taki nasz los.Ja też mam wyrzuty, że mi się nic nie chce, a on ciągle pracuje, a ja i tak mam ciągle jakieś pretensje do niego i nie chce mi się nieraz nawet mu kanapek zrobić w trasę. Obiecuję poprawę w stosunku do mojego męża. Wiem,że on mnie kocha, chociaż mi czasem dokucza, a już czuję jak będzie kochał Igę (już ją kocha). On zawsze zanim wyjedzie w trasę to nieważne czy jest 2 w nocy, czy 7 rano przytula się do mojego brzucha i puka do swojej córuni i czeka aż ona mu odpuka. CHyba potem mu się lepiej jedzie ;-) Ja pewnie będę czekać teraz do jakiejś 24 aż on nie wróci. Idę pograć dalej w tego pasjansa. do jutra dziewczynki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze mi się pepsi zachciało. A mam w bareczku więc lecę na łyka. Ten kac dzisiejszy mnie wykończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstałam...taka jak ty Magda z wielkim kacem. W nocy pije jak głupia a pozniej latam do toalety - i faktycznie ciagle chce mi sie pic. Wczoraj wam pisałam, że Kamila z naszego forum tez ma cholestazę, ale nie wspominała nic o wywoływanym porodzie.. Problem z dostaniem sie na 313 strone miałam i ja.... po paru próbach zrezygnowałam i sie polozyłam. Chyba wyszło mi to na dobre bo sie wyspałam. Smigam do kuchni na jakis mały szaberek do kuchni, trzeba zaspokoić duzy głodek, co by mi nie uciekł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uciekam do siebie do domku... jak wroce mam nadzieje, ze bee miała co czytac kochane babeczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też wpadłam aby dać Wam tylko buziaka na dzień dobry i uciekam. Jadę do tego ZUS-u. Trzymajcie kciuki, żebym wróćiła w dobrym stanie. Wszyscy na mnie krzyczą, że jeżdżę samochodem aż mi się moja mama dzisiaj śniła, jak stała nade mną i mówiła: tak jedź tym autem i urodz na środki drogi i że tak się stało. Aż mam lęk wsiąść do auta. Ale nikogo nie ma, więc muszę zapylać sama. Wiecie co zauważyłam, że zaczęłam puchnąć na buzi, na palcach u rąk. Wydaję mi się, że wczoraj jak szłam spać to buzię miałam jakąś normalną, a dzisiaj tak jakby podwoiła swoje rozmiary. Dobra dziewczynki uciekam. MAm nadzieję, tak jak evenika, że jak wrócę to będę miała co czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kar79
A oto tabeleczka, mam nadzieje, ze zalapalam o co chodzi NICK.........KWIECIEŃ.....TC......KG+........MIASTO..... ....PŁEĆ........... IMIONA maamonka.....01........34......+11......Warszawa... córcia..Karolinka Aska_kit........01..........21......+6.........Warszawa. ..? izawik..........02...........37.....+9..........Poznań.. .... Gabrysia. mika82.........03...........36....+19..........Łódź..... .........S..............Tomuś aga*25** .......04...........36....+16..........L-ca..............S.. ..........Bartosz nikolla80 ......04...........38.....+11 ..........Kraków .........NIESPODZIANKA Krzyka..........04...........23.....+3...........Lublin. ...........C ? Ania75..........08...........34.....+3,5.........W-wa... .........C. .....Agata kamil_a ........09...........34.....+13,5.........Chełmno.........C? .. . ...Antonina Paulka123.....11............35......+11..........Kraków..... .. ...C .....Marysia flowerska......11............36.....+20........Londyn... ...niespodzianka kar79...........11............36.....+13........Węgry........córeczka Maja Moli.............12............36.....+16.............. ... .. córcia ruda_lala.......12...........35......+9.....Mikołów. .....Córeczka - Milena zuzanka14......13...........33......+5.........Cieszyn.. . ............chyba Bartosz muszka11.......13...........29.....+13.........Warszawa. . ......C...... Julia mama bączka..13...........34.....+18........P-ków Tryb......C ....Iga sofijka........13............36.......+13........Irlandi a.....?....Zosia, Szymon rudamaxi.....14.......36......+14......Trzebnica k/Wrocławia....C....Wiktoria,Gloria Doreta..........17...........18.....+1,5........W-wa sarita............17...........34......+12............By dgoszcz.......C......Kasia justaaaa........17...........32......+12...........zach- po m.......S .....Mateusz LightBlue......17.........35......+13..Oława/k.Wrocławia .......C. ....Karolinka koala79.........18...........35......+8..........Węgrów. ........C Aprilka ........17.....36.....+17.....wielkopolska...S.. . Oskar margolcia1......20..........33.....+17...........Białyst ok ......C...Karolinka Myszolka.........20..........26.....+13kg.......N.Sacz.. .........S.... KUBUŚ Doroteczka......21..........35......+8..........Siedlce. ..... ....C...Weronika Kiwiusia ..........22.........17......-4...........W-wa.........? evanikaa.........23..........32.....+7...........Stargar d... ..... C...Kamilka Madziunka26....24..........33.....+13...........Płock. ... .... ....S agawaa...........25.........18......+1...........Gliwice .... ..2xS Kasik26...........26.........22......+7...........Zgierz .... ......C...Aleksandra Ewita2510........27.........32......+16...........Łódź.. . .... C....Wiktoria Janika78..........28.........33...+15...........W-wa... ... .....C...Julcia? Wica...............29.........22...+8..............W-wa. .... ......S Kapikapi.........29-30.......32..+14 ......okolice B-stoku...syn. Piotruś KO-hannah ....20 .......... 34 ..+ 11 ..... London ..... synus - Anthony Tabelka II nick...........data porodu.......waga dziecka....dł. dziecka....... imię mx3............14.02.2007.......1910 i 1710.......46 i 45 cm........Jaś i Marysia 21...............01.03.2007............2700 i 2300.........Mateusz i Kacper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy na forum o ciezarnych w anglii dzidziusia. Urodzil sie dzis o 1:44, chlopczyk, maly wazy 2760 i dostal 10 punktow apgar. A poza tym noc jak kazda. Nie wiem czy tez tak macie, ze jak wstajecie w nocy na siku to nie mozecie stanac na nogi. Ja spie cala noc na lewym boku i jak chce wstac to po prostu prawa noga sie ugina i lece, musze sie scian trzymac. Biodra mi odmawiaja posluszenstwa. Ale jak zrobie pare krokow to jest coraz lepiej Musze dzisiaj zaczac sprzatac w domu bo goscie nam sie zwala na glowe w sobote. A ja juz sie w jeden dzien nie wyrabiam, wole sobie to rozlozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kar79
Czytam sobie wlasnie o bolu spojenia lonowego. Moj lekarz powiedzial ze ma mnie prawo wszystko bolec w ciazy, ale czy rzeczywiscie nie jest to cos powazniejszego? Spotkalyscie sie z jakimis opiniami na ten temat? W pierwszej ciazy nie czulam takiego dyskomfortu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie wlasnie wstalam i robie sniadanko. Jak lezalam w szpitalu to dowiedzialam sie ze u nas bardzo ale to bardzo rzadko daja 10 pkt w skali abgar a dziejej sie tak dlatego ze po nizej 10 to jest juz poród trudny i dostaja wieksza kase z NFZ to samo jest z lezeniem w szpitalu (oprocz porodu bo lezy sie krocej) zostawiaja czlowieka na 7 dni po po tych dniach jest wieksza kasa za ciebie. A jeszcze sie dowiedzialam ze dostane kase z PZU za to ze mam cesarke bo licza to jako operacje, a teraz zlozylam wniosek o kase za to ze lezalam w szpitalu fajnie :) a w piatek jeszcze 13-tka kapnie nooo suuuper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nudzi mi sie wiec zmienie tableke :) Zmieniam tylko tydzien aaaa no i kg :( NICK.........KWIECIEŃ.....TC......KG+........MIASTO..... ....PŁEĆ........... IMIONA maamonka.....01........34......+11......Warszawa... córcia..Karolinka Aska_kit........01..........21......+6.........Warszawa. ..? izawik..........02...........37.....+9..........Poznań.. .... Gabrysia. mika82.........03...........36....+19..........Łódź..... .........S..............Tomuś aga*25** .......04...........36....+16..........L-ca..............S.. ..........Bartosz nikolla80 ......04...........38.....+11 ..........Kraków .........NIESPODZIANKA Krzyka..........04...........23.....+3...........Lublin. ...........C ? Ania75..........08...........34.....+3,5.........W-wa... .........C. .....Agata kamil_a ........09...........34.....+13,5.........Chełmno.........C? .. . ...Antonina Paulka123.....11............35......+11..........Kraków..... .. ...C .....Marysia flowerska......11............36.....+20........Londyn... ...niespodzianka kar79...........11............36.....+13........Węgry... .....córeczka Maja Moli.............12............36.....+16.............. ... .. córcia ruda_lala.......12...........35......+9.....Mikołów. .....Córeczka - Milena zuzanka14......13...........37......+6.........Cieszyn.. . ............chyba Bartosz muszka11.......13...........29.....+13.........Warszawa. . ......C...... Julia mama bączka..13...........34.....+18........P-ków Tryb......C ....Iga sofijka........13............36.......+13........Irlandi a.....?....Zosia, Szymon rudamaxi.....14.......36......+14......Trzebnica k/Wrocławia....C....Wiktoria,Gloria Doreta..........17...........18.....+1,5........W-wa sarita............17...........34......+12............By dgoszcz.......C......Kasia justaaaa........17...........32......+12...........zach- po m.......S .....Mateusz LightBlue......17.........35......+13..Oława/k.Wrocławia .......C. ....Karolinka koala79.........18...........35......+8..........Węgrów. ........C Aprilka ........17.....36.....+17.....wielkopolska...S.. . Oskar margolcia1......20..........33.....+17...........Białyst ok ......C...Karolinka Myszolka.........20..........26.....+13kg.......N.Sacz.. .........S.... KUBUŚ Doroteczka......21..........35......+8..........Siedlce. ..... ....C...Weronika Kiwiusia ..........22.........17......-4...........W-wa.........? evanikaa.........23..........32.....+7...........Stargar d... ..... C...Kamilka Madziunka26....24..........33.....+13...........Płock. ... .... ....S agawaa...........25.........18......+1...........Gliwice .... ..2xS Kasik26...........26.........22......+7...........Zgierz .... ......C...Aleksandra Ewita2510........27.........32......+16...........Łódź.. . .... C....Wiktoria Janika78..........28.........33...+15...........W-wa... ... .....C...Julcia? Wica...............29.........22...+8..............W-wa. .... ......S Kapikapi.........29-30.......32..+14 ......okolice B-stoku...syn. Piotruś KO-hannah ....20 .......... 34 ..+ 11 ..... London ..... synus - Anthony Tabelka II nick...........data porodu.......waga dziecka....dł. dziecka....... imię mx3............14.02.2007.......1910 i 1710.......46 i 45 cm........Jaś i Marysia 21...............01.03.2007............2700 i 2300.........Mateusz i Kacper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zmienię tabelkę, bo u mnie jekis zaległy tydzień :-( NICK.........KWIECIEŃ.....TC......KG+........MIASTO..... ....PŁEĆ........... IMIONA maamonka.....01........34......+11......Warszawa... córcia..Karolinka Aska_kit........01..........21......+6.........Warszawa. ..? izawik..........02...........37.....+9..........Poznań.. .... Gabrysia. mika82.........03...........36....+19..........Łódź..... .........S..............Tomuś aga*25** .......04...........36....+16..........L-ca..............S.. ..........Bartosz nikolla80 ......04...........38.....+11 ..........Kraków .........NIESPODZIANKA Krzyka..........04...........23.....+3...........Lublin. ...........C ? Ania75..........08...........37.....+3,5.........W-wa... .........C. .....Agata kamil_a ........09...........34.....+13,5.........Chełmno.........C? .. . ...Antonina Paulka123.....11............35......+11..........Kraków..... .. ...C .....Marysia flowerska......11............36.....+20........Londyn... ...niespodzianka kar79...........11............36.....+13........Węgry... .....córeczka Maja Moli.............12............36.....+16.............. ... .. córcia ruda_lala.......12...........35......+9.....Mikołów. .....Córeczka - Milena zuzanka14......13...........37......+6.........Cieszyn.. . ............chyba Bartosz muszka11.......13...........29.....+13.........Warszawa. . ......C...... Julia mama bączka..13...........34.....+18........P-ków Tryb......C ....Iga sofijka........13............36.......+13........Irlandi a.....?....Zosia, Szymon rudamaxi.....14.......36......+14......Trzebnica k/Wrocławia....C....Wiktoria,Gloria Doreta..........17...........18.....+1,5........W-wa sarita............17...........34......+12............By dgoszcz.......C......Kasia justaaaa........17...........32......+12...........zach- po m.......S .....Mateusz LightBlue......17.........35......+13..Oława/k.Wrocławia .......C. ....Karolinka koala79.........18...........35......+8..........Węgrów. ........C Aprilka ........17.....36.....+17.....wielkopolska...S.. . Oskar margolcia1......20..........33.....+17...........Białyst ok ......C...Karolinka Myszolka.........20..........26.....+13kg.......N.Sacz.. .........S.... KUBUŚ Doroteczka......21..........35......+8..........Siedlce. ..... ....C...Weronika Kiwiusia ..........22.........17......-4...........W-wa.........? evanikaa.........23..........32.....+7...........Stargar d... ..... C...Kamilka Madziunka26....24..........33.....+13...........Płock. ... .... ....S agawaa...........25.........18......+1...........Gliwice .... ..2xS Kasik26...........26.........22......+7...........Zgierz .... ......C...Aleksandra Ewita2510........27.........32......+16...........Łódź.. . .... C....Wiktoria Janika78..........28.........33...+15...........W-wa... ... .....C...Julcia? Wica...............29.........22...+8..............W-wa. .... ......S Kapikapi.........29-30.......32..+14 ......okolice B-stoku...syn. Piotruś KO-hannah ....20 .......... 34 ..+ 11 ..... London ..... synus - Anthony Tabelka II nick...........data porodu.......waga dziecka....dł. dziecka....... imię mx3............14.02.2007.......1910 i 1710.......46 i 45 cm........Jaś i Marysia 21...............01.03.2007............2700 i 2300.........Mateusz i Kacper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj byłam u mojego prowadzącego :-) Powiedział, ze brzuszek już mi sie opuszcza, więc daje mi jakieś 2-3 tyg do końca, ale raczej 2. Zobaczymy czy się nie pomyli, bo 3 to ja mam do porodu, wiec nic dziwnego ze w tym czasie urodzę, hihihi. Dostałam już skierowanie do szpitala. Trochę tylko się zdziwiłam, bi wypisał mi je do kliniki, gdzie chodzę do poradni cukrzycowej, a ja wcale nie zamierzam tam rodzić. Mam nadzieję, ze w wybranym szpitalu przyjmą mnie bez problemu, mimo tego skierowania. Poza tym morfologia super, siuśki też, ciśnienie wzorcowe. Wszystko w najlepszym porządku. Teraz to już tylko czekać na torbie do szpitala :-) Buźka wiosenna dla wszystkich mamuś, dzieciaczków i brzuszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa i nie dostałam już skierowania na kolejne badania, bo jak to powiedział, pewnie nie zdążę ich już zrobić :-) Zapytał nawet czy ciężko było mi znieść tą ciążę, tak ogólnie. I oczywiście zyczył mi powodzenia i zdrowego dzieciątka. Następnym razem spotkam się z nim już po porodzie, na wizycie kontrolnej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamietacie jeszcze niedawno pisalysm z podnieta o tym ze idziemy na usg i ze zobaczymy nasze dzieciaczki a tu prosze niebedzie juz usg tylko dzieciaczkie ktore sie beda do nas tulily az mam lezki w oczach jak o tym pomysle. Czuje ze bede strasznie beczec jak wyciagna mi Bartusia z brzuszka, Radek bedzie za szyba to wszystko obserwowal ciekawe czy tez sie pobeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kar, witaj w klubie bolącego spojenia łonowego. Bolało mnie przez ostatni miesiąc, na początku bardzo ostro, tak, że ledwo wstawałam z krzesła. Najbardziej bolało jednak w nocy, przy przekręcaniu się z boku na bok, trudno aż było mi podnieść nogę. Teraz jest dużo lepiej i nie wiem, co to oznacza - może rzeczywiście się tylko rozszerzało, tylko że jakoś może za szybko i dlatego tak bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kar, przeczytałam juz chyba wszystko co można o spojeniu łonowym. Pytałam lekarzy i położnych. Wystraszyłam się, że podczas porodu mi pęknie, a późniejsza rehabilitacja jest bardzo żmudna i ciężko zajmowac się maleństwem, a tego nie chciałabym powierzać komus innemu. Wszyscy lekarze zapewniali, że spojenie pęka bardzo rzadko, ale się zdarza (w moim szpitalu ostatnio rok temu). Zamierzam podczas następnej wizyty u gina poruszyć ten temat, bo wyczytałam, że można zrobić USG kości łonowej i zobaczyć jak bardzo rozeszło sie spojenie. Ponoć jeśli rozejdzie się powyżej 1 cm to jest to wskazaniem do cesarki (a bardzo chciałabym urodzić naturalnie), ale nie wiem czy to rzeczywiście tak jest, bo to wyczytałam w necie, a lekarze to trochę bagatelizują ten ból spojenia - najwyżej poleży sobie Pani potem kilka miesięcy w pasie lub na łóżku ortopedycznym - super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z natury jestem optymistką, więc jak tylko ten ostry ból mi przeszedł, to zaczynam mieć nadzieję, że może rzeczywiście nie ma się czym tak przejmować. Jedno jest pewne, teraz nic w zasadzie nie można na to poradzić, bo przeciez pasa sobie nie założymy. Czytałam też, że mozna wzbogacić dietę o wapń i produkty z żelatyną, więc kupiłam sobie wapno do picia i jem galaretki - nie zaszkodzi, a może pomoże. Musimy wierzyć, że będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Magda ja tez widze,ze puchne, najbardziej po obraczce i po buzi, nogi mam w miare normalne:-( Trzymam kciuki za pomyslne zalatwienie spraw w ZUSie:-) Z tego co widzialam w szpitalu, przy cholestazie nie zawsze wywoluja poród. Dziewczyny leza na patologii i sa obserwowane, robia im KTG i pewnie truja jakimis lekami:-( kar79-witam! O bolu spojenia lonowego pisala ostatnio Janika, ja tez miewam taki bole z tym,ze tylko wieczorami jak leze dlugo na bolu. jesli chodzi o spanie na lewym boku, to moge zapomniec, zebro mnie juz tak napiernicza jak na nim leze,ze nie wyrabiam:-( DZIS ODSTAWIŁAM TABLETKI :-) NO i powiem Wam,ze brzuch mam co chwile twardy. W nocy mialam kilka skurczy, ale to chyba bardziej od wczorajszego chodzenia po miescie. Ruda lala, a jak u Ciebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×