Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

Doroteczka - ja jeszcze spirali nie założyłam bo nie dostałam @. Dwa miesiące już minęło od pierwszej i nic...Może ja też kwietniówka 2008 będę? ;) Paulka a gdzie Ty dokładnie mieszkasz? Bo widzę, że w tabelce ciążowej jest Kraków. Ja w sumie miałabym niedaleko. Może też pojawiłabym się choć na chwilkę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś z Milenką u lekarza,bo od wczoraj nie chciała jeść i od rana strasznie płacze. Okazało się, że ma pleśniawki !!! Byłam w szoku. Z czego to cholerstwo się bierze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, Doroteczka - nie dokończyłam wywodu o spirali. Jak miałam założoną pierwszą i drugą to plamiłam tylko dwa, trzy dni. Ale wiesz, to może być różnie u różnych kobiet. NAjlepiej zadzwoń do lekarza i zapytaj czy to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulka-dzięki za zaproszenie,ale jednak za daleko mieszkam :-( ruda_lala-mówią że pleśniawki powstają wtedy gdy dziecko brudne rączki wkłada do buzi. A nasze przecież ciągle to robią,prwada? Ktoś z brudnymi rękami dotknie takiego malucha, potem wędruje to z rączkami do buzi i już mamy brud w buzi. byłam dzisiaj na szczepieni4u. Gabi w ogóle nie zapłakała.Ale dziwi mnie jej waga,bo wygląda na to że nie przybrała nic w okresie ostatnich 3 tyg. A ja dzisiaj weszłam z nią na wagę łazienkową i wyszło mi że przybrała niecały kg. Jutro muszę sprawdzić to jeszcze raz. Lekarka powiedziała że mogą być słabe baterie w ich wadze. Ale ja już sama nie wiem. Powiedziała że poczekamy kolejny miesiąc i wtedy zobaczymy. Pytała czy mam pokarm. Mówiłam jej że karmię co 3,5-4h i w Gabi szybko się najada bo sama puszcza pierś i nie płacze. Stwierdziła że wygląda na to że mam pokarm i że Gabrysia nie wygląda na niedożywioną ;-) No ale chyba to nie jest normalne. Trochę się tym martwię,chociaż lekarka zapewniała mnie że dzieci już tak dużo nie przybierają. Nie wiem... Pamiętam że przy Wiktorce też miałam taką sytuację. Tylko była trochę starsza (9 m-cy). Przez okres 3 m-cy przybrała tylko 0,5kg. I lekarka też nie widziała w tym nic niepokojącego. A jak Wy macie ze swymi maleństwami? Cały czas Wam równo przybierają? U mnie wygląda to tak: 1m-c ...1,5kg 2m-c....600g 3m-c....900g a teraz 4 m-c niby 100g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulka - jaak się zdecyduję to napiszę do Ciebie maila. Izawik - całkiem mozliwe, że te pleśniawki z rączek. Przeczytałam właśnie na necie że może też być ze smoczka. Ja jej smoczek zawsze oblizuję przed włożeniem do buzi i prawdopodobnie w ten sposób też przenoszę bakterie. Co do wagi. to widzę, że od początku Gabrysia przybrała 3100. To chyba i tak nieżle, bo Milenka jest tylko 10 dni młodsza i od urodzenia przybrała 2200. Ale wygląda nieźle, więc się nie przejmuję. Poza tym czytałam, że dziecko do ukończenia 6 m-ca powinno podwoić swoją wagę urodzeniową. Więc mamy jeszcze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ogóle to Doroteczka, Sarita i Koala proszę ucałować swoje dzieciaczki z okazji ukończenia 3 m-ca życia od cioci Ali i Milenki 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruda_lala-zgadza się dziecko podwaja swą wagę w wieku 6 m-cy i potraja w wieku 1 roku. Moja Gabi ważyła przy porodzie 3260g a teraz 6100g więc faktycznie dużo jej nie brakuje do tego podwojenia. pleśniawki mogą być z rąk, smoczka ale też z naszych brodawek. Tak mi mówił kiedyś lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubo nie grubo ale przynajmniej jestem szczesliwa i ni e pastwie sie wyzywajac innych , mam lepsze rzeczy do robienia jak np. mila i kulturalna rozmowa z innymi kwietniowkami ktore sam eniedawno rodzily i wiedza ze nie tak latwo zrzucic pociazowe kilogramki i nikomu nie przeszkadzaja moje kg. ... a jesli tak - to jego problem ... przestalam sie przejmowac tego typu uwagami jak skonczylam podstawowke ... dzis znow bylam na spotkaniu polek , dzis bylo tak jakby zakonczenie roku i mala imprezka , kazda z nas cos przyniosla ( jakies ciasto , salatke czy soczek ) i siedzialysmy sobie z dziecmi , potem maluchy dostaly dyplomy i do domciu na nastepne spotkanie trzeba poczekac do wrzesnia ja na szczescie przez ten czas bede w POlsce wiec nic mnie ciekawego nie ominie a jak wroce to spotkania zaczna sie na nowo narazie lece cos zjesc ( oh! bo tak chudo wygladam , ze trzeba sie podtuczyc coby strat nie bylo heh !) pa kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WERONICZKA dziekuje cioteczkom za zyczonka, kurcze jak tez czas szybko leci.....juz krol ewna jest z nami 3 miesiace!!!! AAAA kurcze moze ja juz @ znowu dostalam.........bo to juz nie jest plamienie tylko krwawienie......przeciez to juz 3 tygodnie od okresu ostatniego minelo!!! zobacze za pare dni....czy przejdzie...jesli tak to bedzie znaczylo ze to @.... Moja niunia tez wciska raczki do buziulki!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Ostatnio sie nie odzywałam,bo mam doła.A dzis jeszcze sie powiększył.Planowalismy ochrzcić Marcelka w sierpniu.Poszliśmy do księdza.Usłyszałam,że mam pogańskie dziecko i skoro nie zamierzam póki co brać ślubu,to mam też nie chrzcić dziecka.Ale nie było proboszcza tylko jego zastępca.No i mamy przyjść jak bedzie proboszcz.moze on łaskawie się zgodzi.Mówiąc szczerze to odechciało mi sie tego chrztu.Popłakłam sie jak wyszłam z kancelarii.Nie spodziewałam sie takiego traktowania,bo to salezjanie i wszyscy mówią że tylko tam nie ma problemu.Dupa. Czuję się paskudnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh Paula ale sie usmialam jak zobaczylam liste:)ok to nie jem jajek,mleka ryb nie lubie bo mnie osci wkurzaja,por odpada bo wzdyma,chipsy tez nie dla mnie. Zrob najpierw badania malutkiej moze tylko ktos niekompetentny cie wystraszyl.Bedzie dobrze Ja tez caluje i mocno sciskam trzy miesieczne dzieciaczki ruda_lala a sprobuj tylko sie nie stawic chociaz na pare godzin:P aaa555 jestes strasznie ograniczona i widze ze nawet mowiac do ciebie duzymi literami nie dociera ,tak bede kasowac i bede bawic sie w cenzora bo twoje uwagi,czy komentarze nikomu tu nie sa potrzebne wiec bywaj stad i slodkiego milego zycia bez naszego topiku i a dieu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam a mialo padac u mnie ukrop i ani kropli deszczu:( buziaki od ciotki Kamili i Wiki dla trzy miesiecznych dzieci:* widze ze juz mialyscie nie jedna @ ja jeszcze nie mialam@ leci ze mnie brunatny gesty sluz i pobolewa mnie podbrzusze (malej nie karmie regularnie 3 tyg:() mala przespala mi 3 cala nocke pod rzad:) ruda masz racje niektorzy komentarze na temat wygladu powinni zachowac dla ciebie niech ta madralinska pokaze swoje zdjecie czy jest taka idealna ide na dwor bo Mati nie daje mi zyc Ponawiam prosbe o pomoc przy blogu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko a raczej prosbe kochane moje czy mozecie mi sprawdzic ( przy okazji jak gdzies w slkepie czy aptece bedziecie ) czy jest w POlsce ( i gdzie i za ile ? ) mleko w proszku SMA GOLD jade jak wiecie do POlski na 2 miesiace i nie wiem czy brac z tad to mleczko i ile puszek , bo jak jest w POlsce to cale szczescie nei musze wiezc tylu puszek a jak nie ma no to neistety cala walizka bedzie mleczka heh dajcie znac prosze jak ktoras cos wypatrzy z gory wilke buziaki i podziekowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjjaa przygotowania do spotkania u Pauli ida pelna para!! Tylko pozazdroscic!! Moja mama wziela dzisiaj Kami na spacerek i wkoncu moglam posprzatac domek... szkoda tylko, ze ten jej spacerk byl taki krotki, bo Kami odstawila jak zwykle koncert i moja mamuska musiala szybko uciekac! najlepiej jest siedziec za domem.. w kazdej chwili mozna wyciagnac cycka, polozyc na lezaczku, ponosic, przewinac...itd! Odwiedzila mnie dzisiaj tez tesciowa! nie maa to jak neutralne spotkanie. madziunka - my mielismy podobna przeprawe na naszej wiosce z chrztem. Ksiadz w kosciele powiedział, ze nie da chrztu dziecku, bo my mamy slub cywilny i zyjemy w grzechu. Nieodpusciłam i wysłałam Grzeska na plebanie a tam proboszcz powiedział, ze pierwsze dziecko z takiego zwiazku jak nasze jest w stanie ochrzcic..ale mi łaske robi. Powiedzial jeszcze,ze mnie szatan opetał i dlatego nie mam slubu koscielnego! musielismy jeszcze obiecac,ze kiedys wezmiemy slub koscielny! moze kiedys! Jak bedziemy chcieli odswiezyc nasze przyrzeczenia . termin chrztu ustalilismy na 19 sierpnia. ide dalej usypiac Kami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem zmeczona dzisiejszym dniem. Rano wzielam sie za mega porzadki, a po obiedzie poszlam z dziecmi na basen. Nic nie poplywalam bo trzeba bylo dzieci pilnowac. Co ja w ogole sobie myslalam, ze tak po prostu wskocze do wody a dzeici zostawie na reczniku. Na szczescie z odsiecza przyszedl Geri i na chwile zamoczylam sie w zimnym basenie. Jutro znow powtorka, ale nie idzie wytrzymac w mieszkaniu. Maja jest dzis taka niespokojna. Malo spi, ciagle sie wybudza. Nie do poznania. Mam nadzieje, ze to tylko przez te upaly a nie cos innego. W ogole bardzo malo je. Ciagle jej podstawiam cycusia, ale ona tylko raz pociagnie i koniec jedzenia. Nic innego jej nie podaje, bo w Polsce nawet mojego sciagnietego mleka z butli nie chciala. Czuje, ze bedzie tak jak z jej bratem- zero butli ze smoczkiem. Ruda_lala dostalam haslo do bloga, ale na razie nie mam czasu za wiele. Doroteczka ja krwawilam tez 3 tyg z czego pare dni bardzo mocno tak jakby @ a teraz juz nic mi nie leci. Ale szykuje mi sie powtorka z rozrywki bo we wt ide na kontrole i chce zeby mi skrocil nitki. Czemu nie mialam takiej pogody jak bylam w Polsce???? Pol urlopu padal nam deszcz a w domu marzlismy. Pisalyscie o wakacjach nad morzem a my bylismy w Miedzywodziu. I chyba poraz ostatni. Ceny sa powalajace za kwatere a pogoda niepewna. Mamy blizej do Chorwacji gdzie slonce gwarantowane a apartament z klimatyzacja i kuchnia kosztuje w sezonie 50 euro. W Miedzywodziu mieszkalismy w drewnianym domku, fakt blisko morza ale taka srednia przyjemnosc kosztowala nas 180 zl za dobe. I gdzie tu sens, gdzie logika? Chrzest Mai udal sie i jestesmy z niego zadowoleni. Poki co mam jej zdjecie na fotosiku: http://images25.fotosik.pl/30/a14e3aeaef4005f7med.jpg http://images23.fotosik.pl/31/b3685b530769c0eemed.jpg http://images27.fotosik.pl/32/83ac7fe1de88ebdamed.jpg http://images28.fotosik.pl/32/47c59bf9e5c43809med.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izawik moja Maja przybiera tak: 1.mies 830 gr 2.mies. 1080 gr 3.mies 890 gr Jeszcze jej brakuje ponad 1060 gr zeby podwoic wage urodzeniowa A ja po pobycie w Polce po tych wszystkich rybach wedzonych, frytkach, pierogach i pyzach a przede wszystkim po gofrach z bita smietana i jagodami nie przytylam za wiele. Az uwierzyc mi bylo ciezko. Ale bardzo sie ciesze. I musze jeszcze powiedziec, ze robie z usypianiem Mai tak jak mowila izawik. Karmie, potem wybudzam i klade do lozeczka a ona sama zasypia. W nocy nie biore juz jej do siebie do lozka tylko karmie, podnosze do odbicia i odkladam ja do jej lozeczka. Dzieki Ci Iza za taka porade. Ja jestem wyspana a ona 2 razy, czasem tylko raz budzi sie w nocy do karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maz oglada mecz, dzieci spia a ja tu prowadze do was monolog. O tej porze to u mnie rzadkosc, bo komputer mam ciagle wieczorami zajety. Moj maz gra ze swoimi internetowymi kolegami w Medieval albo jakies inne strategiczne gry. Oni tez maja swoje forum, tylko niepubliczne i tylko z 1 kolesiem widzial sie w realu. Ruda maxi ja jechalam przez Trzebnice w tamta strone, a spowrotem jechalismy przez Katowice wiec blisko rudej_lali i paulki (chyba). Teoretycznie moglam w ciagu jednej podrozy do Polski spotkac sie z czescia z Was. Evanika z Toba chyba tez skoro bylam w Miedzywodziu, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale powiem wam, ze bedac w tym Miedzywodziu spotkalam sie po 6 latach z moja przyjaciolka z liceum, ktora mieszka w Niemczech. To bylo super spotkanie, bo kazda z nas ma juz swoja rodzine i dzieci. Caly czas utrzymuje z nia kontakt przez internet, ale to nie zastapi spotkania na zywo. No to dobranoc dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do podwojenia wagi, to moja Iga jest mistrzynią. Waga urodzeniowa-2900, a dziś waży 6,700. Dobra jest, tym bardziej, że w pierwszym miesiacu nic nie przytyła. Zazdroszczę Wam tego spotkania dziewczyny. Fajnie macie. Ja też dziś robiłam mega porządki bo Igę podrzuciłam mamie. I cały dzień zleciał. Jutro też jadę do mamy. Wiecie jak moja Iga fajnie się chichra w głos. Taki śmieszek z niej, że ja zrywam boki. Ruda lala zazdroszczę, że już wskoczyłaś w kostium kąpielowy. Wyglądasz super. Kto by powiedział, że niedawno rodziłaś. kohana Ty również jesteś śliczną dziewczyną więc tymi uwagami wcale, ale wcale się nie przejmuj. aaa555 poprostu ci zazdrości i stąd ten jad tej żmiji :-p :-D :-p :-D Dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kar-u mnie z malym to samo.Mało je i ciągle sie wybudza.To na pewno przez upały.Pociągnie cyca 3 razy i juz nie chce.Podaje mu wode z glukozą,żby mi sie nie odwodnił. Waga mojego Marcelka 1 miesiąc-1250 2 miesiąc-1400 3 miesiąc jeszcze nie ważony. Zaczynał z 2950.Już podwoił wagę,bo jak go ważyłam w domu wyszło,że waży 6300.(jeszcze nie ma 3 miesięcy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapikapi juz dobrze krwiaki prawie poschodzily juz sa tylko since i te tez schodza,nawet stupki mi tez odpadaja:) ale codziennie smaruje sie galaretka z aloesu.Najbardziej mi doskwiera pupa zwlaszcza jak siedze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udalo sie!! Jestesmy spakowani. O piatej rano jedziemy na lotnisko. Mamnadzieje, ze wszystko bedzie na spokojnie i bez zbednych opoznien i nerwow. Przeraza mnie tylko pogoda w Polsce bo jutro dalej 34 st. Kohannah nic nie wiem o tym, zeby sma bylo w polsce bo pewnie nie targalabym 5 puszek. Ale na twoim miejscu na czas pobytu albo juz na stale dawalabym polskie bebiko. Przeciez tutaj jest ono juz w prawie kazdym polskim sklepie i w bocianie internetowym. Trzymajcie kciuki za nas i Tomusia. Bedzie pierwszym kwietniowkowym dzieckiem, ktore odbedzie lot :) Tomus skonczyl dzisiaj 3 miesiace ❤️ Pamietam jak czekalam na ten moment jak mial tydzien a teraz mysle juz o tym jak to bedzie gdy skonczy pol roczku ;) No nic, odezwe sie jutro juz z domku w Polsce. Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flowerska trzymam kciuki doleccie szczesliwie i by Tomus zniosl spokojnie lot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! niedawno wrócilismy z moim M z aquaparku w sopocie ( superowo było :) ). kasiunia dziękuje za życzonka i przesyła buziaczki. widzę że moja Kasia mimo swoich 4150 g przy urodzeniu, jest cienka w przybieraniu na wadze:( w 3 m-ce przybrała tylko 1,5 kg ) dobrze że zaczęłam dokarmiać ją butlą bo to moje mleko jakieś oszukane jest chyba:( papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×