Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

Doroteczka odnosnie becikowego Becikowe przysługuje wszystkim, niezależnie od uprawnień do dodatku z tytułu urodzenia dziecka oraz od dochodu rodziny, w wysokości 1000 zł na dziecko. Wprowadzone ustawą z dnia 29 grudnia 2005 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. Nr 12, poz. 67). Becikowe jest świadczeniem rodzinnym. Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. Nr 14, poz. 176, z późn. zm.) w art. 21 ust. 1 pkt 8 stanowi, iż świadczenia rodzinne są wolne od podatku dochodowego. Oprocz tego najubozszym przysluguje jeszcze kolejny tysiac tym rodzinom ktore sa uprawnione do zasilku rodzinnego a przysluguje on zawsze wtedy gdy,dochód netto rodziny z roku poprzedzającego okres zasiłkowy, w przeliczeniu na osobę, nie przekracza kwoty 504 zł, a w przypadku, gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne 583 zł. Do ustalenia dochodu rodziny niezbędnym dokumentem jest zaświadczenie z urzędu skarbowego. Oprocz tego w niektorych gminach jest jeszcze dodatek z tytulu urodzenia dziecka tzw.\"samorzadowe becikowe\" tu juz trzeba sprawdzic czy samorzad w drodze uchwaly ustanowil takie becikowe. Jesli ktos jest ubezpieczony w PZU to sa po porodzie wyplacane kolejne pieniadze z tytulu urodzenia dziecka taka sama sytuacja jest w przypadku ubezpieczenia KRUS-ie. A co do zasilku macierzynskiego wyplacanego przez powiatowy urzad pracy to jest tak jezeli jestes tam zarejestrowana bez prawa do zasilku dla bezrobotnych to tylko po prostu po porodzie zawiesza to ze nie bedziesz musiala przychodzic i podpisywac listy bo wiadomo ze zaraz po porodzie nie podejmiesz pracy ale jesli naprzyklad urodzi sie dziecko w trakcie wyplacania zasilku dla bezrobotnych lub miesiac po ustaniu prawa do pobierania takowego zasilku to wtedy Urzad Pracy wyplaca Zasilek Macierzynski. A odnosnie jeszcze pomocy z MOPS-u to jezeli dochody nie przekraczaja (tyle ze dokladnie nie pamietam ile) dochodow netto na osobe w rodzinie tam cos bylo ponad 300 zl to mozna sie ubiegac o dodatkowa pomoc,ale taka konkretna naprzyklad na ubrania dla dzidziusia albo na lekarstwa,jedzenie itp. To tyle co mi sie teraz przypomnialo tak na chybcika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx fantastycznie sobie radzisz bez maza, ja mam nadzieje,ze po porodzie pojde Twoim sladem i sie nie rozsypie kompletnie. Tez cały czas sobie mysle jak bedzie wygladało spotkanie Jarka z Bartkiem:-) Chyba sie zarycze:-) Aniu, dobrze,ze juz wracasz do zdrowia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doroteczka a czas na staz z UP jest zawsze do ukonczenia przez zarejestrowanego 26 roku zycia potem najnormalniej jest sie juz za starym na staz ze tak powiem najprosciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziunka no wlasnie ja tak jak ty nie rozumiem tego wszystkiego....jeszcze raz ci w skrocie postaram sie wytlumaczyc co i jak.... co do mojego ubezpieczenia: ja tez tak myslalam, ze jak place ubezpieczenie na studiach i mam podbita legitke to jest ok. ale pewnego razu hehe zachorowalam a moja doktor w soboty nie przyjmuje to poszlam tam gdzie byl dyzur, no i lekarz mi powiedziala ze legitymacja to nie jest wszystko.ze mnie nie przyjmie bo nie mam tej ksiazeczki ubezpieczeniowej rodzica ktory wpisal mnie do ubezpieczenia, wiec ja myslalam ze sie rozplacze bo bylam z goraczka i ledwo stalam na nogach, najgorsze jest to ze kazdy mowil inaczej bo zaraz pojechalismy z mezem do szpitala i tam nam powiedzieli ze tylko z legitymacja studencka by nas przyjeli ale ze to nie moj rejon i musze jechac tam gdzie przed chwila bylam i powinni mnie przyjac.... no to my znowu tam a babka do nas z geba ze nie przyjmie ale po chwili powiedziala ze moze przyjac mnie na takiej zasadzie ze podpiszeswistek ze w ciagu 3 dni doniose zaswiadczenie o ubezpieczeniu, powiedziala zebym poszla do UP i sie zarejestrowala... wiec tak jak juz pisalam poszlam tam, zarejestrowac sie moglam ale ze moj maz pracuje to powinnam podlegac pod jego ubezpieczenie i ze oni tutaj mnie NIE ubezpiecza.... no i tej lekarce nic nie donioslam bo nie mialam skad!!!! a jak juz u maz mnie ubezpieczyl to pojechalismy jeszcze raz do tej przychodni dyzurnej i chcielismy zaplacic za wizyte , no bo przyjela mnie jako nieubezpieczona, a tu niespodzianka bo byla inna doktor i powiedziala ze ona normalnie by mnie przyjela i nie robilaby klopotu.........wiec calkiem zglupielismy i nie zaplacilismy a najsmieszniejsze jest to ze na scianie wisiala kartka ze studenci sa przyjmowani po okazaniu legitymacji studenckiej oczywiscie podbitej!!!! ja zrobilam awanture za kutwa sami nie wiedza w czym siedza!!!! ze kazdy robi co chce!!!itp itd..... na drugi dzien poszlam do NFZ sie zapytac jak to jest ze mna i moim ubezpieczeniem....i wyszlo ze naprawde ich zdaniem nie bylam ubezpieczona a tu uwaga przez chyba 3 lata!!!! bo mama nie podbijala tamtej ksiazeczki, a na studiach powinnam cos tam zglosic i pewnie cos dodatkowego oplacac....sama nie wiem....a co do tych pieniazkow jak sie ma maly dochod na osobe to jak ja bede maz i weronika to meza dochody beda sie dzielic na 3 tak? bo juz niunia bedzie z nami... i jesli nam nie przekroczy 500 cos to jakas kasa sie nalezy? ale to meza dochody netto czy brutto sie dzieli na 3? a co do stazu to oczywiscie lazilam tam do UP i chcialam ale nic nie mieli, a potem juz bylam w ciazy i plusk wszystko jak kamien w wode..... oto koniec mojej durnej historii!!! mam nadzieje ze zrozumiale napisalam hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga 25 no rzeczywiscie heheh powinnam zwrócic honor wiec ZWRACAM hihi 🌻 rudamaxi dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz teraz cos zrozumialam hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt nasze prawo jest beznadziejne i nie wszystko jest jasno sprecyzowane. Ja i tak mam zamiar w tym miesiącu wybrac sie do ZUS-u dowiedziec sie co powinnam im dostarczyc jak mi rozwiąża umowe w dniu porodu i w jaki sposob bede otrzymywac zasiłek z zusu, jakie papiery złozyc na becikowe... niby wszystko jest w necie, ale ja juz taka jestem, że wole zeby kobiecina sama mi powiedziala co i jak. Mam jeszcze jedna kwestię, która chce rozwiązac. Nie bede miała juz zatrudnienia, mąż wpisze mnie do swojego ubezpieczenia ale i tak chciałabym sie zarejestrowac w urzedzie dla bezrobotnych.. Interesuje mnie kwestia otrzymywania zasiłku dla bezrobotnych, bo tez bedzie mi sie nalezal po przepracowaniu 6 lat. Ciekawe czy mozna otrzymywac zasiełek macierzynski i zasiłek dla bezrobotnych. Musze sie wybrac do urzedu pracy i o tym podyskutowac. Dobrze, że pracujac w tej firmie ubezpieczyłam sie grupowo - dostane dodatkowe pieniązki. Ale jest kolejna sprawa - czy nie powinno sie byc ubezpieczonym conajmniej rok zeby otrzymac kase z ubezpieczenia grupowego?? Jejku tyle pytan.... aaaa urlop wypoczynkowy mi przysluguje w obecnej firmie, ale bedac na zwolnieniu lekarskim nie mam kiedy go wykorzystac i chyba wyplaca mi ekwiwalent za niewykorzystany urlop... ciekawe jak to rozwiążą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evanikaa, okres karencji w roznych firmach ubezpieczeniowych jest rózny, ale zazwyczaj to chyba poł roku. Doroteczka, te dochody do rodzinnego i zwiazanego znim drugiego becikowego dzieli sie na 3 osoby i w naszym przypadku bierze sie pod uwage 2005 rok, bo dochody za 2006 dotycza gdy dziecko urodzi sie po sierpniu, chyba ze wiecie cos inaczej to napiszcie bo tez mnie ten temat interesuje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) cieawe co u 21 pewnie juz ja rozpakowali , ciekawe jak malenstwa , czekam z niecierpliwoscia na wiadomosc Ania fajnie ze sie dobrze czujesz:) u mnie dzis wiosna na dworze :) no a pierwasza lekcja to pierwsze 15 min totalny metlik w glowie i nerwy a potem jak juz sie uspokoilam to poszlo jak po masle i nie bylo az tak zle:) w przyszlym tygodniu mam dalsza czesc zajec a ja dzis sama z synusiem bo moj L ma dzis sluzbe i wroci dopiero jutro, co do tego czy przy porodzie ma byc maz to decyzje o tym powinien podjac sam, bo rzeczywiscie moze sie zrazic i nie zawsze wszystko musi isc jak po masle ( pieknie szybko i pachnaco :( niestety taka jest prawda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doroteczka ja jeszcze prawa medycznego nie mialam ale pamietaj ze zawsze kiedy pacjent ma wysoka goraczke to musi byc przyjety przez lekarza do ktorego sie udalas ,na przyszlosc jesli ci ktos odmowi udzielenia konsultcji i zbadania to popros zeby ci napisal oswiadczenie ze odmawia przyjecia cie jako pacjenta mimo goraczki i z jakiego powodu,jesli odmowi ci napisania takiego oswiadczenia to popros o przelozonego ,wtedy napewno cie przyjma.Pacjent tez ma swoje prawa a lekarze swoje obowiazki o ktorych oni czesto zapominaja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doroteczka, to właśnie jest nasz durny kraj. Wszędzie stwarzają probley. Ale tak jak mówiła rudamaxi w UP robią tak, że jak twój mąż pracuje, to oni każą podciągnąć się pod jego ubezpieczenie, czyli tak naprawdę UP do niczego nie jest CI potrzebny. Doroteczka fajnie, że u Twojej Weronisi wszystko ok i że już taka duża. A wiesz na tym forum to trzeba się samemu wszystkim chwalić, ja przynajmniej tak robię ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evanika co do urlopu ktory ci pozostal to firma powinna wyplacic kase bo nie przedluza ci umowy i musi sie z toba rozliczyc ( jestem w podobnej sytuacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evanikaa odpowiem ci na twoje pytania po weekendzie bo sama nie jestem w 100% pewna a w sobote mam akurat prawo pracy wiec sie spytam profesorka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech - co tam u 21? przezyłam pierwszy dzien - sama organizacja a teraz mam skurcze nałykałam się magnezu jak dziki osiołek jesli nie przejda to trzeba się gdzieś wybrac mnie tez wykańczają te wszystkie ZUS- y ,formalności w pracy ubezpieczyłam się w zusie - podobn mam dostać za uodzenie dziecka 800 zł - uwierze jak zobaczę .cos mi sie me chce wierzyć ze po misiacu płacenia składek coś dostanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na 100% nie wiem,ale zawsze przedstwiasz dochody brutto za rok ubiegły.Nie bieżący.Tu się musisz dopytać,bo to różnie.Więc jeszcze bez Weronisi.Pogrzebie trochę w przepisach to jak się czegoś dowiem to Ci napiszę.Ale ta historia z lekarzem jeszcze za czasów studenckich to mnie zszokowała.Pierwsze słyszę,żeby wymagano czegoś więcej jak podbitej legitymacji studenckiej.Na pocieszenie Ci powiem,ze ja też mam niezły meksyk.Pracowałam ponad rok, z tym że chyba 5 miesięcy to był staż(ale cały czas w tym samym miejscu).Potem wyjechałam na pół roku do Szkocji.Jak wróciłam zarejestrowałam się w UP i oczywiście nie przysługuje mi żaden zasiłek,bo staż nie wlicza się do okresu zatrudnienia za który przysługuje zasiłek.A zarejestrowałam się tylko dlatego,że byłam w ciąży i potrzebowałam ubezp. zdrowotnego.Chociaż i tak chodzę do gina prywatnie,ale chodziło mi o poród.Podobno poród bezpłatny przysługuje każdej kobiecie,ale na 100% byłyby jakieś problemy.Bo prawo to jedno a rzeczywistość drugie.Nie jestem meżatką,bo nie chcieliśmy na łapu capu organizować wesela a i zresztą nie mamy na to kasy.Chcielibyśmy w przyszłości wziąć ślub,dlatego nie zdecydowaliśmy się na cywilny,bo gdybyśmy go wzięłi to potem uznalibyśmy,że już mamy papier i nie chciałoby nam sie robić 2 ślubu kościelnego i wesela.Także w momencie urodzenia dziecka będę samotna mamą.Mój M uzna dziecko,ale nie wiem czy będą mi przysługiwały jakieś pieniądze jako samotnej matce skoro on uzna dziecko i da mu swoje nazwisko.Myślę,że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze sie bierze pod uwage dochody z roku poprzedzajacego okres zasilkowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UWAGA!!!!!! Monika jest juz mamusia:) Kacper 2700 Mateuszek 2300 ,dzieciaczki sa w inkubatorach bo maja niski cukier i dostaja kroplowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę,ze powiedzieli Ci że ma Cię mąż wpisać do ubezpieczenia,bo dla nich tak prościej.Mają że tak powiem Cię \"z bani\".I jednego mniej do ubezpieczenia.A to że jesteś zarejestrowana to daje Ci tylko tyle,że teoretycznie mają Ci szukać przcy.A co jak wiadomo jest tylko teorią.Mi co prawda zaproponowali pracę,bo im pewnie za długo w statystyce tkwiłam,ale wtedy nie wiedzieli,że jestem w ciąży,bo nawet nie wiedziałam,że powinnam to zgłosić.No i jak się dowiedzieli o ciąży praca przepadła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super wiadomosc na ktora wszystkie czekalysmy jak na szpilkach 21 trzymaj sie i twoje maluszki tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUPER!!!!! Monisia buziaki dla Ciebie i dzieciaczków.Całkiem duże chłopaki. Jejku mamy już 4 dzieciaczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooooooooooooooooooooooooooo swietnie!!!!!! Moniczka ciesze sie bardzo az sie poryczalam!!!!! wcale nie sa takie malusie dzieciaczki!!!! rudamaxi dziekuje za wiadomosc!!! hehehe ❤️ dla monisi i jej synusiów!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swietnie - rewelacja!! Duże jej dziciaczki! Wielkie buziaki dla kolejnej mamuski!! 👄 👄 👄 👄 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nareszcie jakies wiadomosci!!! Super, ze wszystko jest w porzadku z chłopakami i czkamy az Monika do nas wróci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, mx jak bedziesz miała chwilke i masz nowe zdjecia Marysi i Jasia to przeslij nam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie czytalam Monice wasze gratulacje i bardzo wam dziekuje polecialy jej lezki.Obiecala ze jak bedzie mogla to poglaska maluchy od ciotek:) Po 11 pare minut na swiecie byl jej drugi synek .Nie meczylam jej za dlugo wiec na razie tyle wiadomosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co. Skończyłam studia 2 lata temu,a przepisy tak szybko się zmieniają,że już nic nie jestem na bieżąco.A żeby było weselej pisałam pracę magisterską w katedrze ubezpieczeń społecznych.Człowiek się cofa i wszystko zapomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziunka26 :) nic nie mow ja sie ucze jeszcze ale zanim dojde do egzaminu to musze kupic drugi kodeks albo sciagnac nowa ustawe bo sa juz zmiany. A co do sytuacji kiedy jestes samotna matka to nalezy sie tylko wtedy dodatkowy zasilek a z tego co pamietam to jest to az 170zl tylko wtedy kiedy ojciec jest nieznany ,czyli po uznaniu dziecka przez ojca dziecka za swoje zasilek nie przysluguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOOO, nareszcie jakies wiesci, bo czekalam jak na szpilkach. Wielkie gratulacje 21!! 🌻 🌼 Teraz juz wszystko bedzie na pewno dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje gratulacje dla moniki! super że z chłopakami wszystko ok:) swoję drogą całkiem spore dzieciaczki:) pozdrawiam gorąco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak na chwilkę w przerwie sprzatania remontowego :D rudamaxi ty jestes jak dobry duszek naszego forum, dziękuje za informacje :) 21 najserdeczniejsze gratulacje 😘😘😘 🌻 ❤️❤️ nooo on21 i mx3 mają to za sobą, jak ja im zazdroszcze,że ich dzieciaczki są już na świecie..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×