Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Justus to moje wyobrażenie o Włochach jest właśnie takie jak piszesz. Nieciekawe hotele, zadzieranie nosa, brudno. Moja mama była we Włoszech i też niemiło wspomina samych Włochów, a sam kraj chyba niewiele ma do zaoferowania skoro to wcale nie popularny kierunek wśród turystów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Pozwólcie,że wtącę swoje 3 grosze... Byłam 3x we Włoszech, są urocze, przepiękne zabytki! A wyspa Caprii....sama poezja... Nie mogę powiedzieć wiele na temat wypoczynku i plaż, mówi się że Adriatyk jest mocno skażony! Lecę 4x do Turcji i to już za tydzień! Kupowałąm w styczniu, było taniej i te dobre hotele już zeszły. Jeżeli pojawiają się lasty, to raczej niezbyt ciekawe. Zwiedziłam włąściwie całą Europę i powiem tak...wszędzie ładnie i warto pojechać...ale Chorwacja droga, mało zabytków, wino wstrętne! jedzenie takie sobie....i drożyzna...za te same pienądze mam Turcję all incl..., a wycieczki fakultatywne dokupuję. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na maj to właśnie są świetne lasty do Turcji. Nie sądzę żeby Riva w firście była za 1200 zł bo akurat GTI miało nieciekawe firsty, zresztą inne biura też. Chyba, że ktoś lubi tylko i wyłącznie hotele 4 i 5 a 3* nie rusza. A Włochy też nie są tanie niestety bo to Europa, a w Europie to chyba nigdzie nie mamy tanio. Poza tym hotele z all są w zabójczych cenach z samo all to nie to co w Egipcie i Turcji gdzie żywność nie jest tak droga jak w UE. _________ - gdzie jedziesz? do jakiego miasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Pariss! Już tu pisałam,do Kemer..hotel w centrum,nowy...ale wybrałąm ze względu na fakultety, bo jeszcze nie byłam w Myrze...Kekovie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egipt - Sharm znalazłąm HB za większe pieniądze...i zrezygnowałąm na rzecz Turcji...robie tu też zakupy, bo tanie !tzn odzież, biżuteria. Właściwie Turcję zwiedziłam,ale nie całą, bo jest rozległa...1 objazd, 2 pobyty z fakultetami...a za rok może Marmaris+Rodos..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziabong zabij mnie!!!! Na śmierć zapomniałam :O Przepraszam. Obiecuję poprawę :) Dzisiaj włączę akumulatorki na 100% i jutro po pracy zrobię zdjęcie i wyślę. Na pewno. ______ - teraz pamiętam, Kamer :) Coś mi się kojarzyło po stopce. Myra i Kekova to musowo. I Tahtali jeśli się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też wybieramy się do Turcji, a dokładnie do Side, hotel Sertkaya. Chcemy lecieć 28.08 z Wrocławia, na 14 dni z opcją all. Tylko na to pójdzie sporo kasy, a jeszcze wycieczki fakultatywne, ewentualne zakupy. Jakie masie doświadczenia finansowe, ile kasy ze sobą zabrać, na jakie koszta szykować całościowo? Tak w ogóle to już nie mogę się doczekać, to nasze pierwsze zagraniczne wczasy, już o Turcji nie mówiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszelkie podróby...dżinsy, koszulki, bawełnę, adidasy, torebki...kupisz tanio na bazarach, ale trzeba się targować... mają ładne skóry! bizuterię, ceramikę...nie kupuj na fakultetach, bo podwożą do drogich tzw fabryk! Koszt wycieczek ok. 40-50 E, najdroższa dwudniowa Kapadocja 90E, ale w cenie nocleg i 3 posiłki dziennie..można taniej kupić w ulicznych biurach, osobiście dla bezpieczeństwa kupiłam u rezydentki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :) A jak to całościowo wychodzi? Ile ze sobą zabrać kasy tak na dwoje - na wycieczki, przyjemności i jakieś zakupy? Jedzenie i picie w opcji all, więc raczej na to kasa nie pójdzie. A może ktoś był w Side? Albo w tym konkretnie hotelu i może się wrażeniami podzielić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie da się określić ile masz wziąść pieniędzy. Policz sobie ile wydacie na wycieczki, tu masz przykładowe ceny http://www.wujek-i-mariolka.tr.gg/ i ofertę. W Side będzie porównywalnie. Dolicz sobie ewentualnie jakiś obiad na mieście ok. 15-20 YTL/os. w dobrej restauracji - bo w barach to można nawet za 10 YTL z deserem zjeść ;) Warto sobie wyjść i zjeść coś innego niż hotelowego, a w końcu to wakacje to po co sobie żałować. Ja bym wzięła po odliczeniu wycieczek jakieś 200-300 dolców góra. Skoro macie opcję all to nie ma co się porywać. Gorzej jak żona zechce wykupić pół Turcji ;) a to już inna sprawa.... Trudno naprawdę powiedzieć ja biorę zawsze dużo, bo wolę żeby zostało i jest na następny wyjazd. Dolar jest tani to kupuj, a wycieczki płać w euro np. Chociaż to obojętne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha to akurat ja jestem żoną, a w zasadzie narzeczoną ;) Dzięki za tą stronę, fajnie opisane wycieczki. Do sierpnia tyle czasu, tak już bym chciała sobi odpocząć... To mam jeszcze pytanie inne, bardziej opłaca się wcześniej wykupić wczasy, czy czekać do końca na jakiś super last? Bo jak na razie upatrzyłam fajną ofertę, ale jeszcze jej nie wykupiliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaka to oferta? jakie biuro? Sierpień to sezon więc z dobrym hotelem może być problem, lasty będą, ale nie zawsze na interesujący Was hotel także czasem warto nawet przepłacić i miec pewność, że masz zaklepane niż później panikować i na ostatnią chwilę czytać i wertować fora z opiniami hotelu. A dlaczego wybrałaś Side? Jakie wycieczki Was interesują z tych podanych z biura? Z Alanii jest łatwiej się dostać do wielu destnacji, ale jeśli to ma być raczej sam odpoczynek to Side jest ok. A Kemer to rewelacja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciągle w zasadzie wybieramy, główne kryteria to termin, cenę, hotel i wyżywienie, a miasto jest nam w zasadzie obojętne. Side mi się podobało, bo piaszczyste plaże, dość duże atrakcji na miejscu i chyba tylko tyle. Głównie jedziemy odpocząc. Z wycieczek ta Kapadocja dwudniowa nas interesuje, jakieś safarii lub rafting i wypad do łaźni :) A Bodrum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Bodrum nie byłam. Wiem, że stamtąd można płynąc na Kos :) Side rzeczywiście ma ładne piaszczyste plaże, ale to spokojne miasteczko. Alania tętni zyciem i jest co robić. Plażowanie na plaży Kleopatry a wieczorem na miasto na spacer do portu czy do parku. Kapadocja to dobry wybór. Z Side jest blisko też do Manavgat i Aspendos. Tak samo do Antalii do wodospadu Korsunlu. Z Alanii Mariolka ma to w ofercie np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie konkretne hotele polecasz w Alanii? Bo wiesz, jak się tak zagłębiam w te oferty i opinie to głowa mi puchnie... Niby opis super, cena da się znieść, a opinie takie różne, że masakra. Patrzyłam na oferty z Wezyra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turcja już nie długo
Hej drodzy miłośnicy Turcji. Lecę 25.06 z Wrcławia do hotelu Merlin Beach w Alanyi z rodziną. Czy ktoś może tam był ? Jak tam jest,co warto zobaczyć w pobliżu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanya jest przepiękna! Jest kilka hoteli przy plaży Kleopatry...Kleo..Golden..i masz blisko do centrum.1 km, wieczorne rozrywki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby było tak--> a jaki standard ma być? Najlepiej brać coś w pobliżu plaży Kleopatry np. Kleopatra Golden Sun czy Kleopatra Beach albo koło plaży Keykubat (Bugenwilla też mówią) np. hotel Panorama, najdalej bierz dzielnicę Obagol to na wschód. Konakli raczej nie, chyba, że standard ma być 5* to ok. Wezyr ma też fajny i dobrze położony Gunes House and Sun Time. Merlin Beach leży w Kestel to jakieś 7 km od centrum Alanii. WPobliżu do zobaczenia to tylko Alania :) Niedaleko też dyskoteka Auditorium i restauracje na rzece Dimcay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, dzięki za informacja, właśnie ta kleopatra golden sun też mi wpadła w oko. Do \"Turcja już niedługo\" - po wczasach napisz jak było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziabong próbowałam zrobić zdjęcie ale nic nie widać ;O Cały czas mi się lampa włącza i nie mogę złapać ostrości. Te cyrkonie mają taki blask, że nie da się zrobić moim amatorskim aparatem zdjęcia. Znalazłam jeden podobny do tureckich tutaj: http://tnij.org/a8d6 chyba o taki Tobie chodzi prawda? Ten jest łączony i ma aż 6 rzędów. Mój ma 4 rzędy cyrkoni. Musisz pochodzić po jubilerach bo takich obrączek jest sporo podobnych....a jak się mienią w słońcu! Ola la! Gdyby było tak ---> byłam w Kleopatrze GS rok temu w maju. Fajny hotel, ale jak zakwaterują Cię w budynku głównym a z tym może być problem w sezonie. Ten Gunes jest też dobrze położony i bliżej portu/centrum niż Kleopatra. Jak jednak się na nią zdecydujesz to porównuj ceny w innych biurach bo ma go Triada, GTI, Wezyr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś mi się wydaje, że trochę tu zadecyduje za mnie przypadek i zdecyduję się poczekać i złapać jakiegoś lasta. Na razie mam oczy i uczy otwarte :) Jedyne co mnie często jakoś drażni, to te dopiski o płatnych leżakach i parasolach. Skoro to plaża prywatna, hotelowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też bym czekała na lasta. Leżaki i parasole sa płatne niestety. Szczególnie jeśli hotel nie ma wyznaczonego swojego kawałka plaży. Zawsze można podobno dogadać się z tymi chłopakami na plaży i ustalić jakiś koszt np. na 3 dni czy tydzień i jest z głowy. Ja opalam się na ręczniku bo lubie ciepły piasek :) wiec nie mam tego problemu. Rzadko kiedy biorę leżak. Zreszta ja chodze tylko na 3 godz. od 9-12.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jeśli myślisz o lascie, radzę w maju...potem zaczyna się sezon i coraz trudniej o coś dobrego...wiem z doświadczenia..w ubiegłym roku nie kupiłam wcześniej na jesień i nic nie było! wszystko wykupione! ...dlatego kupiłam w styczniu ok. 1000 wyszło mnie taniej od osoby! Nie warto kupować leżaków, ok. 5 E, a jesteś na plaży 2 godz, bo w tym upale nie wytrzymasz dłużej, góry Taurus odbijają gorące masy powietrza, nie czujesz upału od wody, ale możesz się mocno poparzyć. Warto wybrac hotel z basenem i leniuchować w cieniu...a jeszcze obowiązkowo All ..i sączyć uzo lub raki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do lasta, będę trzymała po prostu rękę na pulsie. Chcemy jechać w tym roku, więc maj/czerwiec już w grę nie wchodzi. Taka zupełna jesień też nie, bo oboje studiujemy i nie możemy sobie na to pozwolić. W pracy najbardziej pasuje mi koniec sierpnia/wrzesień, czyli wyjazd tak 27-28.08. Z tego co mi mówiła babeczka z pobliskiego biura podróży to u nich właśnie do Turcji były fajne lasty w tamtym roku (wcześniej zastanawialiśmy się nad Tunezją, więc odradzała czekanie do ostatniej chwili). Niestety nie mogliśmy zaplanować wyjazdu już w styczniu, bo akurat mój luby ma taką pracę, że nie wiadomo było, jak się ułożą przetargi i kiedy będzie miał wolne. Ale w przyszłym roku chyba jednak skusimy się na maj/czerwiec, bo jak patrzę na te ceny to aż żal się robi, że teraz nie jedziemy :) ufff ale się rozpisałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej w maju to terminy w drugiej połowie, wtedy pogoda już jest ładniejsza i słoneczko fajnie grzeje. Patrz też na first minute juz od listopada (GTI) -stycznia, dobre hotele 5* są w atrakcyjnych cenach. Szczególnie opłaca się w first objazdówki 7+7 i hotele 5* lub wyjazdy z dziećmi. No i te oferty są szczególnie dla tych, którzy moga zaplanować sobie urlop z dużym wyprzedzeniem. Jeśli możesz to proponowałabym nawet drugą połowę września do Turcji skoro na studia macie dopiero od października. Beda dobre ceny juz od połowy sierpnia. I patrz coś do Kemer bo tam jest pięknie!!! Ładniej niż w Alanii. Plaże mają niebieską flagę. Tunezję sobie daruj Egipt jest lepszy :) Egipt najlepsze ceny ma w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Druga połowa września też odpada, bo ja muszę praktyki w tym czasie zrobić. Także pozostaje liczyć na szczęśliwy traf :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie się odezwij jak coś bedziesz miec na oku i oczywiście napisz po powrocie jak było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Zaczynam pakowanie, bo nic lepszego nie mam do roboty, nici z weekendu na trawce.....leje cały tydzień, zimno...brrrrrrrrr Za tydzień na plaży... Dostałam smsa od koleżanki, wygrzewa się 3 tydzień w Kemer, bardzo jej się podoba, niestety przylatuje tym samolotem, którym my lecimy, nie zobaczymy się, ale może przez telefon coś mi powie... Pozrdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×