Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Gość Michi
Witam. 13 sierpnia lece do Side. Interesuje mnie raczej nocne życie niż zwiedzanie. Jak to sie ma w tym rejonie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bea33
Michni, gdzie do Side lecisz bo to dość rozległe miasto, kilka dzielnic....ale jakieś wielkie centrum rozrywki to nie jest ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maxi 11
Lecimy 10.09.2008 ż żoną do Kemer hotel Park .do Turcji wybieramy się pierwszy raz ,czytałem że w Kemer jest fajnie. Może wybiera się ktoś w tym czasie było by miło gdy od ran słychać było by polski język.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek32
A może ktoś wybiera się do Turcji (Side-Titreyengol) 3.09 ??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innka
Mala 23 ....nie ma sensu kupować więcej produktów do opalania i o wyższym faktorze.Jak będziesz czuła ,że Cię przypieka to częściej się posmarujesz.W razie potrzeby tam są b. fajne i cenny porównywale a po co zabierać tyle bagażu i nie wiadomo czy się przyda.:) .......................................................................... Życzę wszystkim wyjeżdżającym miłego wypoczynku na tureckich plażach i wspaniałych wrażeń z wycieczek.Do miłego...po powrocie na tym topiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxi... Kemer jest piękne, jeśli chodzi o zakupy, drogie! Kup koniecznie na mieście wycieczkę Myra- Kekova oraz rejs z portu do Olimpos...naprawdę warto...jest też za portem delfinarium... morze i plaże czyste- błękitna flaga ...Pariss szczegółowo opisała Kemer... Miłych wakacji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala_23
Innka dziekuje:) uspokoilas mnie. wylot juz jutro rano!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtajcie Dziewczyny! Magisterka---> 7+7 to najlepsze co może być. Teraz jest gorąco, ale da się wytrzymać. Jak pisze Gracja temperatury które tam są zupełnie inaczej się odczuwa. Dżastina i Cytrynka o Waszych hotelach nie słyszałam, musiałabym sprawdzać położenie. Dżastina obawiam się, że po weselu kuzynki i obżarstwie w nic już się nie zmieszczę :D Vikan --> szczepień do Turcji nie ma. To nie Afryka ;) O cenach było nieco. Ja już nie pamiętam bo do tego nie mam głowy. Piwo różnie ok. 3-7 YTL, zależy gdzie. W dużych spożywczych typu BiM czy Tansos, Carefour, Migros płacisz lirami, w małych przy głownych ulicach pewnie czym popadnie. W Yalikavak nie byłam i nie wiem jakie tam są fakultety. Jak chcesz pojechać do Marmaris to najpierw popytaj czy są wycieczki z biur lokalnych a jak nie to pytaj o dworzec i tam zobacz połączenia. W Turcji połączenia i podróże busem to najwygodniejszy środek transportu i najbardziej rozbudowana siatka połączeń. Mają duże, wygodne autokary. Bassi o wybuchy się nie martw. To się zdarza i to na całym świecie. W Hiszpanii i Londynie też były i jakoś nikt nie przestał tam jeździć. Jejku jestem zacofana przez ostatni tydzień. Jakie pożary? Kto mi coś powie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maxi 11
vanili Napisz gdzie tam jest Kantor ,bo chce wymienić kase na tureckie lry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxi... Kurcze, nie sprawdzałam, gdzie jest Twój hotel??? ale kantory i bank są w centrum za głównym meczetem...każdy Turek Ci wskaże drogę... w hotelu jest niekorzystnie... Akurat nie wymieniałam, wszystko płaciłam w Euro...zresztą oni każdą walutę przyjmują.. Poradzę...tanio w markecie i na bazarze - bazar tylko 1 dzień w tygodniu...oj nie pamiętam ,może poniedziałek calusieńki dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz hotel 150 m od centrum, czyli bardzo blisko! pewnie do plaży taka sama odległość , co do kantoru.. Miłego wypoczynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam, dochodzę do siebie, bo noc nieprzespana i lot i w ogóle. Moje wrażenia po wakacjach ogromnie pozytywne, choć po tych dwóch tygodniach miło jest się znaleźć we własnym domku. Szczerze mówiąc już się zastanawiam nad ewentualnymi przyszłorocznymi wojażami :) Zakupów nie robiliśmy dużo, choć kasa jakoś tak się łatwo tam rozchodzi ;) Kupiliśmy dwa duże ręczniki plażowe, klapki \"Pumy\" męskie, zestaw do herbaty 6 szklaneczek z podstaweczkami na prezent dla teściowej - śliczny, trochę drobnych upominków (bardzo mi się oczy proroka spodobały) i słodkości. Byliśmy na wycieczce dwudniowej do Kapadocji - bardzo fajna, warto to zobaczyć, jedyny minus to mały autokar, którym jechaliśmy, ale wszelkie niedogodności rekompensują widoki. W Kapadocji też pojechaliśmy na wieczór turecki do restauracji wydrążonej w tufie i było świetnie. Super atmosfera :) Byliśmy też w łaźni tureckiej drugiego dnia i było świetnie (ale grupka Polaków przed nami wracała z niezadowolonymi minami, co potem nas strasznie dziwiło, bo cała grupa, z którą przypadkowo się tam znaleźliśmy była zachwycona). Warto iść na początku póki skóra nieopalona i potem ją trochę przed słońcem chronić, bo jest podatna na opażenia. Pojechaliśmy też na jeep safari, co też było niezłą przygodą. Wszystkie wycieczki kupiliśmy w Leny w Pacho Tours i mogę ze spokojnym sumieniem polecić to lokalne biuro. Powiem Wam, że jedynych Polaków, z którymi mogliśmy sobie fajnie pogadać poznaliśmy właśnie na hamamie i w Kapadocji. Ci z naszego hotelu to tylko plackiem leżeli przy basenie, narzekali, a wieczorami tankowali - taki sposób spędzania wakacji. Na własną rękę zobaczyliśmy plażę Kleopatry, jaskinię Damlatas, weszliśmy na wzgórze i byliśmy w czerwonej wieży. Z takich moich wolnych przemyśleń, to jakbym teraz jechała na 2 tygodnie to wybrałabym hotel, który zapewnia jakieś animacje, np. niedaleko nas był hotel Panorama (już w tym wątku wspominany) i oni mieli cały dzień rozpisany na jakieś dodatkowe atrakcje organizowane przez hotel. Uważam, że fajnie mieć taką alternatywę zwłaszcza przy dłuższym pobycie. To na razie tyle, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka71
Witam serdecznie wszystkich sympatyków Turcji:-) Najpierw chciałam (jak większość) podziękować Pariss - jesteś REWELACYJNA! Już mnie oczy bolą od czytania, ale cieszę się, że znalazłam to forum, bo naprawdę dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, tym bardziej jak się jedzie po raz pierwszy! Wylatuję za tydzień z synem do Side-Titreyengol do hotelu Grand Prestige. Czy ktoś może tam już był, albo np. też się w tym czasie wybiera?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iyi aksamlar arkadaslar! :D GdybyByłoTak, widzisz jak to szybko leci? Ja tam nigdy się nie nudzę ;) A na disco gdzieś wyskoczyliście do portu? albo chociaż do jakiegoś lokalu? np. Queens Garden jest świetny, w samym centrum na deptaku, może widziałaś? Violka tu Dziewczyny już były w Titreyengol i na pewno sie odezwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe no widzisz, że właściwie nie byliśmy. Jakoś tak sobie zawsze dzień organizowaliśmy, że późnym wieczorem to tylko ewentualnie spacerek albo przy hotelowym barze chwile posiedzieć. Inna sprawa, że z nas raczej takie mało imprezowe zwierzęta heh Pewnie jakbyśmy byli większą grupą to chętniej byśmy się wybrali :) Dzisiaj podczas zakupów tak z ciekawości popatrzyliśmy na oferty na szybie "naszego" biura podróży i ciekawa objazdówka z Triady Egipt+Izrael była w bardzo fajnej cenie. Może w przyszłym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea33
violka71 zazdroszcze ci, miesiac temu wróciłam z Side Titreyengol i bardzo mile wspominam pobyt:-) fajna ale raczej spokojna okolica, stosunkowo bezpieczna, z prowadzacym do morza deptakiem :-) GdybyByłoTak pozdrawiam i cieszę sie,że wróciłas zadowolona:-) Pisałaś o Egipcie objazdowym z Traiady.....kolega wrócił w zeszłym tygodniu i jak to ładnie napisać....raczej z Triadą juz nie poleci. Tempo było maksymalne, z jednej strony zrozumiałe bo jechali w konwojach ale niestety kiedy było wiecej czasu to zamiast zwiedzac ciagneli ich po wytwórniach papierusów, perfumeriach itp. Oprócz ceny którą zapłacili w biurze, na dzień dobry na lotnisku musieli zapłacic jeszcze po 170 dol. na wstepy do muzeów....Nie chce tu obsmarowywać biura podrózy, dzielę sie tylko wrażeniami;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka71
Bea33 - dzięki za uspokojenie, że jest bezpiecznie:-) A to że spokojnie to chyba nawet dobrze, mam opcję 7+7, więc pewnie będziemy bardzo zmęczeni. Przyda się takie błogie nic-nierobienie przez tydzień. Trochę się boję, bo w końcu sama z dzieckiem (nie takim małym co prawda:-)), ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Ja zaryzykowałam jeśli chodzi o BP, bo... jadę z Triadą właśnie, ale po przejrzeniu różnych propozycji, akurat ich najbardziej mi odpowiadała. Naforach jest wiele negatywnych opinii, ale jest też sporo pozytywnych i to badzo. Pozostaje mi mieć nadzieję, że żadnej poważniejszej wtopy nie zaliczą, oby tylko "wiecznie niezadowolonych" było jak najmniej, bo czytałam sporo różnych wspomnień i wiem, że czasem potrafią zepsuć wyjazd. Jeszcze tylko parę dni...:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea33
violka71 spokojnie, ja tez byłam tylko z synem ( lat 15) i oboje bylismy zadowoleni :-) Titreyengol jest małe ale naprawdę przyjemne, blisko do Side, Manavgat. To nie sa wielkie centra rozrywek ale do odpoczynku i słodkiego leniuchowania świetnie sie nadają:-) Co do biura podrózy....ja byłam z GTI i jak dla mnie bomba;-) ale znalazło sie pare osób, które mówiły "Nigdy więcej GTI" czyli nie ma reguły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek32
Violka71 ja też jade w to samo miejsce i do tego samego hotelu co Ty :) tyle że we wrześniu... Bede czekac z wielka niecierpliwościa na Twoje relacje i zycze Ci aby to były same pozytywne i wspaniałe wrażenia bo sama jestem pełna obaw i euforia przeplata sie z wielkimi obawami... Z tego co zdążyłam sie zorientowac to pokoje w tym hotelu sa że tak powiem "średnie"...ale da się przezyć :) za to wyzywienie i cały kompleks wokół hotelu (duzy piekny ogród) jest ok... okolica spokojna z tego co pisza dziewczyny i nie ma się co obawiać...do plazy tez niedaleko... Pozdrawiam i zycze wspaniałego wypoczynku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GdybyByloTak, jak chcesz objazdówkę to rozglądaj się już w listopadzie do marca najpóźniej. POpatrz na rejs po Nilu, to jest super sprawa. Nie jestes w autokarze, bagaże są cały czas w kajucie, podpływasz, wychodzisz, zwiedzasz. Ja byłam własnie z Triadą (wogóle byłam z nimi 4 razy na objazdach i było ok). Bea to Twój znajomy nie wiedział, ze za wstey się płaci na miejscu?? Jak on podpisał umowę? Chyba tez wiedział, że jedzie się autokarem i każdy rozsądny człowiek popatrzy na mapę i zobaczy jakie to sa odległości. Wtedy nie ma \"głupich\" (sory, ale muszę tak napisać) pretensji. Pretensje możńa mieć do siebie. W Egipcie zawsze jezdzi się w konwojach to też można wyczytać na forach. Jest tak od ponad 10 lat kiedy to był zamach na prezydenta i oni cały czas mają \"stan wyjątkowy\" , poza tym chronią turystów i to normalne, ze np. w świątyni w Karnaku chodzą tajniacy, albo w Hatszepsut, która znajduje się na szczerej pustyni chodzi uzbrojone po pachy wojsko (tam był krwawy zamach na Japończyków). A jesli chodzi o te fabryki to jest tak na każdym objezdzie, czy to Triada czy ALfa czy inne biuro. Takie fabryki \"sponsorują\" biura. Oni zarabiają na naiwnych turystach, ktorzy tam przepłacają a biuro ma np. na benzynę. Tak spirala się kręci. Ja wiem, ze to moze nie wszystkim sie podoba, ale w takich fabrykach mozna po prostu zobaczyc co jak sie robi. Ja np. z fabryki dywanów w Turcji nie mogłam wyjśc bo nie mogłam się napatrzeć, to samo było w złocie. W Egipcie w sklepie nigdzie tez nie zobaczysz jak sie wytwarza papirus, i nie zobaczysz tylu pięknych wzorów co w fabryce(prawdziwych, a a nie tych za 6 zł z ulicy). CZłowiek ma wtedy jakieś pojęcie i wie, że podróby z ulicy też nie warto i nie wmówią nam, że to oryginał. Ja w każdym razie polecam rejs. Koleżanka z pracy jedzie w pazdzierniku (kupione w lutym) za 2.200 od osoby - hotel 4* w centrum Hurghady a statek 5*. Zawsze mozna porównać ofertę Rainbow, też mają dobre firsty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pstro
Witam Kto wybiera się na objazdówkę na początku września po Turcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka71
Asiek32 - obiecuję, że napiszę jak było! Nie dziękuję za życzenia, bo nie chcę zapeszać:-)Wybrałam ten hotel ze względu na mojego syna, ma 14 lat i chciałabym, żeby miło wspominał ten wyjazd, mimo, że bez rówieśników:-) a tam z tego co wyczytałam jest sporo atrakcji. A moze znajdzie się ktoś, kto też się wybiera w tym samym czasie co my? 13sierp. wylatujemy z Poznania. Już mi się udziela nerwówka przedwyjazdowa! Ale stres dopiero pewnie będzie przed samym odlotem. Teraz wciąż się zastanawiam co ja mam spakować na ten wyjazd, chyba zacznę powoli rozkładać ciuchy w całym domu i robić segregację:-) Pozdrawiam wszystkich cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka71
Bea33 szkoda, że nie jechałyśmy w tym samym terminie i w to samo miejsce, nasi chłopcy są prawie w tym samym wieku. Mam tylko nadzieję, że średnia wieku będzie zróżnicowana i trafi się również jakiś nastolatek. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea33
violka71 napewno będą jakies nastolatki :-) ja byłam w czerwcu więc jeszcze niby był rok szkolny a dzieciaków była masa:-) Pariss, ja z Triadą nigdy nie byłam a napisałam tylko opinie kolegi, on liczył na zwiedzanie Egiptu a nie małych fabryczek poprostu...jest facetem i miał nadzieję na dotyk prawdziwej historii , jesli na Muzeum w Kairze miał 45 min a w prfumeri 3 godz. to troche rozumiem jego rozżalenie. Ale tak jak już wczesniej napisałam - nie ma reguły, trzeba samemu pojechać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek32
Violka71 mi nerwówka przedwyjazdowa zaczęła się juz daaaawno...chyba od kiedy podpisaliśmy umowę czyli w czerwcu... :)ale jak sobie pomyślę że to juz niecały miesiąc to...juz teraz najchetniej bym wszystko rozkłada po całym pokoju i powoli pakowała... My też wylatujemy z Poznania... w nocy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka71
Dziewczyny mam dylemat! Wiem, że są różne zdania na ten temat, ale może te z Was, które były niedawno poradzą - zabierać długie spodnie i adidasy, nie tyle chodzi o mnie, co o syna? Bea Ty masz "najświeższe" doświadczenia w tym zakresie:-) Pewnie muszę wziąć pod uwagę, że mamy też objazdówkę, ale o tej porze roku chyba w całej Turcji jest podobna pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maxi 11
vanili Napisz czy byłaś na bazarze w Kemer .czy jest to duży bazar i czy można kupić jakieś ciuszki. ręczniki itp: Czy takie rzeczy jak skóry np: kurtka kupować w sklepie czy na bazarze.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea33
violka71 jest ciepło, nawet bardzo ( mam kontak z poznanymi tam tubylcami i narzekaja na upały) Ja tylko jechałam w długich spodniach i to nie w dzinsach tylko w takich szmacianych:-) mój syn też, on miał adidasy bo nie jest fanem sandałów a ja miałam wygodne sandały. Pogoda jednak zrobiła swoje i na miejscu przeprosił sie z sandałami:-) Potem tylko zwiewna, mało skomplikowana sukienka i coś na głowe a młody w spodenkach i wieczne smarowanie:-). Na pewno na objazd musisz wziąc kilka koszulek bo przeciez nie bedziesz robic pranka:-) ale tu na bank poradzi ci ktos kto był na objazdówce:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka71
Bea33 skąd ja to znam! Przez 3 tygodnie namawiałam mojego syna do kupna sandałów, w końcu mi się udało! Oczywiście było zastrzeżenie przy kupnie, że będzie je nosił tylko w Turcji:-) Na objazdówce będzie z pewnością jeden problem z Nim - wstawanie, tak się przestawił przez te wakacje, jak większość zresztą, niepracujących oczywiście:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×