Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Gość Bea33
Asiek, zdecydowanie budki telefoniczne:-) jest ich dużo więc nie bedzie problemu z dzwonieniem. Karty telef. kosztują 3 lub 3,5 euro ( 7 lub 8 euro) i tańsze połeczenie są po godz. 18 więc bedziesz sie mogła spokojnie meldować:-) Rozmowy z komórki w Orange to 4,50 zł za min ( bez sekundowego naliczania) 1,5 zł. za smsa a 2 zł, za min odebranej rozmowy. Jak przylecisz do Turcji dostaniesz smsa z cenami połaczeń od twojego operatora:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GdybyByłoTak -----------> jak tam przygotowania do podróży? ja poł na pół. a powiedz mi jakimi liniamia z jakiego miasta i oktrej lecisz do Antalyi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje przygotowania dotychczasowe to zrobienie niezbędnych zakupów i umówienie się na paznokcie hehe, a takie konkretne pranie, prasowanie, układanie i pakowanie to jutro i pojutrze, bo mam już wolne te dwa dni. Lecę właściwie do Alanii, nie Antalyi. Lecimy z Wrocławia, wstępnie o 9, ale ma do nas jeszcze kobitka zbiura zadzwonić, żeby potwierdzić. A Ty dokąd lecisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! 🖐️ Właśnie wkleiłam kolejne dwa odcinki na Karawanę. Kwiatuszek z nogą już lepiej? GdybyByłoTak ---> to Ty już lecisz? Ale ten czas leci. Jeszcze niedawno mówiłaś, że tyle musisz czekać. Też lecisz do Antalii przecież ;) tylko później dalej do Alanii hi..hi... Mam nadzieję, że będzie Wam się podobało. Róbcie zdjęcia żeby później się pochawalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja lece do Antali i tez konkretnie do Alanyi z Warszawy wstępnie o 16.05 mam samolot ale ma tez kobieta zadzwonic i moze być zmiana na 7.45. Bobyt w hotelu Blue Star. A pranie juz za mna bo niektre rzeczy schły mi 2 dni :). Jutro pakowanie ponieważ we wtorek musze wywieżć moje zwierzaki do rodziców i cały dzien zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss------> noga zdecydowanie lepiej. Opuclizna zeszła pozostały juz tylko siniaki ale i one pomału bledną bo smaruje specjalna maścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dobrze, że lepiej. Jeszcze do środy i czwartku i będziesz śmigać po Alanii jak sarenka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiia
Lecimy we troje 2 kobitki i jeden rodzynek :) Bedziemy w hotelu ARES...moze ktoś z tu obecnie dyskutujących tez tam będzie .... Pozdrawiam i wszystkim wczasowiczom życzymy udanego urlopu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiia
LEcimy 23ci do 30ego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My lecimy, czas leci hehe tak to już jest :) My do Gunes House&Sun Time (ciekawe, w którym nas zakwaterują). Moim zwierzolem mama i siostra będzie przychodziła się opiekować, bo mieszkają niedaleko, a z przenoszeniem go byłby kłopot. Jeszcze dziś do babci muszę jechać, bo w czasie naszej nieobecności obchodzi 80 urodziny, a potem do rodziców po torby. Jednak nie kupowałam tych twardych waliz na kółkach, jak radziłyście. Nie kupiliśmy też plecaka, ale w sumie i tak nie bardzo mam pomysł, co oprócz dokumentów, portfeli, książki, aparatu, telefonu i chusteczek miałabym jeszcze w tym podręcznym wieźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam walizke mam na kułkach. A w podrecznym mam prezenty dla znajomych i słownik do tureckiego bo moj turecki jeszcze dosc kuleje :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezenty dla znajomych? Masz na myśli w drodze powrotnej, tak? Mi się chyba prezenty do podręcznego nie pomieszczą hehe ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to znaczyyyyyyyyyyyy2
dziewczyny tak czytam i czytam a co to znaczy bezclowka lub wolnoclowka, tam najlepiej kupywac alkohol tak:) ale co to jest....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolnocłówka to strefa do której przechodzisz po odprawie bagażu. W tej części lotniska znajdują się sklepy gdzie można zakupić perfumy, wody, alkohole, kosmetyki po znacznie tańszych cenach niż w sklepie. Chociaż znacznie to dużo powiedziane bo coraz bardziej to się wyrównuje. Nasze kosmetyki z wyższej półki tanieją, waluta jest mocna więc i strefy wolnocłowe nie są już tak atrakcyjne jak kiedyś. Jak narazie to najlepsza strefa wolnocłowa to ta dolarowa. Np. USA, a w Syrii to nie wiedziałam za co łapać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasami wystarczy wpisać w google.... http://ag.bocznica.org/ :D (bez urazy - fajny link) Strefa wolnocłowa - obszar na którym możliwe jest składowanie i przechowywanie towarów bez konieczności ponoszenia opłat celnych. Strefy i składy wolnocłowe są tworzone głównie w portach morskich oraz lotniczych, które stanowią miejsca przeładunku dużych mas towarów. Podlegają one dozorowi celnemu. Ich prowadzenie wymaga uzyskania stosownego pozwolenia. Podmiot prowadzący skład lub strefę wolnocłową jest zobowiązany do zapewnienia właściwej ewidencji umożliwiającej sprawowanie dozoru celnego. Podstawowe kwestie dotyczące wolnych obszarów i składów celnych reguluje artykuł 66 ( i kolejne) wspólnotowego kodeksu celnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rety, siedzę przed kompem i sobie jeszcze notatki robię, żeby nic nie zapomnieć. Średnio spałam, a dziś to nie wiem czy oko zmrużę. Sprawdziłam na stronie wezyra i wylot mamy przesunięty na 8:20, ale kobieta z biura jeszcze nie dzwoniła. Jeśli nie odezwie się, to sama do nich zadzwonię. Bilet lotniczy to się chyba na lotnisku odbiera, tak? Tak przynajmniej wyczytałam na stronie portu lotniczego. Czyli samą umowę mam ze sobą zabrać? Boję się, że nie wyrobię się ze wszystkim. Z tym pakowaniem, szykowaniem... Aaaaa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GdybyByłoTak, samna zadzwoń do biura i zapytaj, po co się stresować i myśleć. Na lotnisko bierzesz tylko umowę a tam juz szukasz tylko logo Wezyra i dadzą Wam vouchery podróżne. Trzeba ich pilnować bo będą razem z tymi powrotnymi. Kwiatuszek i GdybyByłoTak: wracajcie opalone i zadowolone, i wpiszcie się po powrocie. Nie dajcie się Turaskom, targujcie się ile wlezie. I korzystajcie ze słonka bo u nas kiepsko. Pamiętajcie, że bedziecie tęsknić z atym upałem i widokami więc trzeba zrobić pełno zdjęć czego się da :) Bawcie się dobrze i pozdrówcie Alanię od Pariss ;) Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek32
halo halo dziewczyny NEWS!!! nie sprawdzony zaznaczam... :) Podobno zmieniła sie dopuszczalna waga bagazu...teraz max to 18 kg...słyszałyście cosik na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja zakręcona jestem. Przecież dzisiaj dopiero wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania hotelu Ares nie znam. Asiek takie info sprawdzisz w umowie albo na stronie biura. Jakim liniami lecisz Sun Express czy Sky Airlines?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłam na stronie WEzyra (linie Free Birds) i Alfy i nie ma wzmianki o 18 kg. Podają 20 także pewnie dotyczy to wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek32
Pariss...nie mam pojęcia jakimi liniami lecę... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania997777
hej:) czytam juz ten topik kawal czasu;] tez sie postanowilam wybrac do turcji pod koniec sierpnia mam nadzieje ze zlapie jakiegos lasta;] wlasnie widzialam ze najtaniej chyba jest w tym wezyrze;] Paris a jak sie idzie na dyskoteke to sie placi wstep? i ile..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania za wstęp nigdzie się nie płaci, nikt. Nie wiem ile w Alanii kosztuje piwo czy drinki bo sama sobie nigdy nie kupowałam :p W Marmaris piwo ok. 6-8 nawet a drinki 9-10 YTL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiek lecisz z Triadą, to linie SKyAirlines. Dobre fajne linie. Dowiedz się czy jest catering jak bedziesz dzwonić i pytac o potwierdzenie. Na stronie Triady też masz rozkład lotów. Po lewej stronie jest tabela lotów, wybierz miesiąc i miejsce wylotu. Wyskoczą loty za całego miesiąca i najedz myszką to zobaczysz kiedy była aktualizacja i czy nie ma zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek32
Parisss...bede mało oryginalna...ale co mi tam...jestes poprostu nieoceniona!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Changi
Hej. Ja lecę 28 lipca do Fethiye z Alfastar. Mam już potwierdzenie rezerwacji, z którym mam się udać na lotnisko i odebrać bilety i resztę. Czy wystarczy być 2,5 godziny przed odlotem, żeby się ze wszystkim wyrobić? - w bagażu mam jeszcze męża i 8 letniego syna:) Ja jeszcze muszę 250 km do Warszawy dojechać i samochód na parking strzeżony odstawić :( Dzięki za rady, forum naprawdę nieocenione. Pozdrawiam i życzę fajnego wypoczynku wyjeżdżającym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×