Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Gość zanciaa
Pariss czytalam ze z Mahmutlar jest 12 km to nie tak daleko chyba? pod hotelem sa autobusy wiec spoko tylko mam pytanie czy noca w alani jest bezpiecznie? chodzi mi o jakies dyskoteki czy nie ma bijatyk i wogole polecasz cos>?:) dzieki za info jestescie super wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zancia Alania jest bardzo bezpieczna. Mozesz chodzic nocą, jezdzic nocą i nic sie nie stanie. Oczywiście mimo wszystko trzeba byc ostroznym w zawieraniu jakis znajomosci, ale Turcy są raczej nieszkodliwi. Tam jest wszędzie tyle ludzi nocą, ze nie ma obaw. Życie zaczyna się dopiero koło 21 jak wszyscy wychdzą z hoteli na miasto, na zakupy, pobawić się itd. W maju jeszcze nie jest tak tłocznie co prawda, ale trochę ludzi bedzie. Dyskoteki masz w porcie, jedna koło drugiej. Wszędzie wstep gratis, ale drinki drogie z tego co wiem. Dżunia masz rację, ale znając siebie to jak zwykle jestem w gorącej wodzie kąpana. Narobiłam szumu a teraz sie wycofam jak raczek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zancia z pod hotelu jak wyjdziesz na ulicę to beda jezdzily takie busy zwane dolmusze. Zatrzymujesz je machając ręką. W srodku jest cennik ile kosztuje przejazd do centrum. Z powrotem z Alanii dolmusze odchodzą (te ostatnie) ok. godziny 24-1. Pozniej juz tylko taxi. Jak taxi to cene ustalasz zanim wsiadziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie laski z I-szej zmiany. Teraz pora na nas , zmianę nocną. Zancia - Pariss ma racje w Alany jest naprawdę bardzo bezpiecznie i możesz całą noc balować i nikt Cię nie ruszy. Prędzej ruscy których niestety nie brakuje. Turcy są bardzo grzeczni. Ej a WY co z tymi wybuchami , powściekałyście się. Spokojnie , wszyscy wiedzą że kryzys ale nie w tym kierunku to idzie. Ponoć przełom 2009/2010 będzie okropny kryzys który Nas dotchnie ale to dopiero za rok . Dobrze że kupiłam Alanyę na 2009 bo kto wie czy będzie mnie stać w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manuelka , dzięki za przepisy ! Jutro sprawdzę sałatkę, pewnie dobra co ? A ma któraś jakąś uroczystość w weekend ? Bo coś dawno razem nie imprezowałyśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moge sie wyspac to siedze. Miałam przelezec ale niestety zapowiedziała sie kolezanka wiec tyle mam lezenia. Musze wczesnie wstac i ogarnac mieszkanie na wizytacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Wam bardzo za towarzystwo. Ja wszystko rozumiem ale co to to nie. Sama jak samica tu zostałam jak Dżunia - popołudniu. Wiem że chcecie być grzeczne bo w nocy Mikołaj będzie chodził ale to nie znaczy że musicie już spać. Frogi-- masz jeszcze 30 minut na dołączenie do mnie bo jutro rano muszę wstać o 5:00 . Wyjeżdżam do Niemiec , ale tylko na 1 dzień na zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kwiatuszku. To współczuję , od rana porządki .Ja zabieram dup... i jadę na zakupy. porządki i gotowanie po południu. Co to z tym Twoim wybuchaniem . Mam nadzieje że wylot do Chin będzie aktualny i tam naprawdę odreagujesz i zapomnisz o stresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agli5
Bardzo dziękuję za informacje o banana. znalazlam i ja trochę, jedno co mnie martwi to to ,że tam kolonie dzieci z Rosji korzystaja z basenu, plaży i posiłków. Czy ktoś wie od kiedy oni maja wakacje? Pozdrawiam Aga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga , dla nich całe życie to jedne wielkie wakacje , jest ich w Turcji więcej jak Polaków, ale nie musisz się nimi przejmować. Weź tylko pod uwagę to że dobrze jest pojawić się przed nimi na posiłkach bo ja spotkałam się z sytuacją że Panie z wiadomego kraju nakładały ogromne ilości owoców , serów , deserów, ciast i innych posiłków niekoniecznie zjadając je ale wiąże się to oczywiście z możliwością niezałapania się na coś tam. A jak lecisz z Dziećmi to jest to ważne. Poza tym są raczej spokojni ,chyba że trafisz na bandę łysych mięśniaków to różnie to bywa z ich zachowaniem Ja byłam w hotelu gdzie była przewaga Rosjan ale mało czasu spędzałam z nimi.Spotykaliśmy się tylko na posiłkach i na plaży było słychać ich "zachowanie" Najlepiej nastaw się na wypoczynek tak jak ja to zrobiłam i wtedy naprawdę cała otoczka Cię nie interesuje i najbardziej wypoczywasz. Pamiętaj że woda w Turcji jest nie do picia , nawet do mycia zębów jest niezalecana. Musisz kupować w tanich sieciach sklepów jak Migros wodę w butelkach i dawać ją dzieciom do picia i mycia. Chyba że dzieci mają już po 20-29 lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agli5
BoBo63 bardzo dziękuję za odpowiedź, ubawilam sie serdecznie. Dzieci mam nieco młodsze bo w wieku 6 i 9 lat, ale damy radę. Pozdrawiam Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i właśnie z takim nastawieniem tam polećcie. Naprawdę będzie super , już teraz mogę Cię zapewnić. Zaraz po powrocie będziesz szukać ofert na Turcję na następny rok. Pozdrawiam i dzieci również .Śpicie kolorowo. Ty widzę Aguś też jesteś nocnym markiem jak ja i Frogi-- która dziś .....hm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja mogę?? A nie bo Dżuni nie odpowiedziałam. Dżunia -- szkoda czasu na sen weź pod uwagę że prześpisz 1/3 życia. Nie szkoda???Mi tak , powiem sobie w piekle że życia miałam więcej jak Te które spały po 8 godz. na dobę. Teraz chyba mogę już iść spać , co o tym myślicie? No jak myślicie jak śpicie. Miłego weekendu ... psióly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nie doczekałam się ..... Fajnie tak być na nocce samej !!!!!!! Miłego dnia ,moje śpiochy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ohhh Ty moja Droga Bobo63 dzięki,że czekałaś na mnie😘 ale moja nieobecność została spowodowana byciem w pracy.. Jestem zmęczona, lecz nie narzekam, miałam super gości na rezerwacji:D a na dodatek dzień można zaliczyć do udanych wszytsko załatwione co miało być,a poza tym moja grupa dostała 5 z prezentacji projektu badawczego :):):) ( nie to żebym się chwaliła!) Ale teraz o niczym innym nie marze, jak wskoczeniu do łóżeczka .... BUZIAKI dla każdej z Was!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu mam przyjemność otworzyć :) nie mam nawet kiedy w domu tutaj zajrzeć, gości pełno, wczoraj jeszcze znajomi przyszli i popiliśmy troszkę :) teraz takie zamieszanie przez tydzień będzie a w piątek jadę już do niemiec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie dostałam nic zapewne to za to pyskowanie w piatek w pracy. Wreszcie ogarnełam chałup poniewaz ma do mnie wpasc kolezanka. A wy juz wstałyscie? Mikołaj przyszedł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonecznie Was witam, ano wstałam, posprzatałam i tak czekam sobie na tego Mikołaja :D ...prawdopodobnie zaspał :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dżunia moj Mikołaj tez zaspał ;) Trudno, jakoś przeżyję. Fannky to Ty juz tez sie urlopujesz od piątku? Ale Ci dobrze. Bobo na zakupach niemieckich. Pewnie nakupuje tych pysznych marcepanów i Mikołajów i moich cieńkich korzennych ciasteczek....mniam..mniam.... Agli Rosjanie to są w Alanii niezależnie od wakacji u siebie. Zazwyczaj jednak są w 5* hotelach bo mają kasy jak lodu. Z tą wodą i jedzeniem uważaj tak jak pisze Bobo. Wogóle poczytaj wątki te od maja/czerwca tam jest duzo wiadomosci bo pozniej to juz sie rozpisałyśmy nieco nie na temat :) Pytaj jak coś sie Tobie nasunie. p.s. Nie wiecie moze czy w kanadyjskich firmach mają też NIP-y? To tak z innej beczki :P Miłego dnia Turkomaniaczki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was psióły. Czy ja w ogóle mogę tu być na I-ej zmianie. Pariss -- co do marcepanków to masz rację uwielbiam je , ale ciasteczek nie kupuję w niemczech bo nie lubię ani ich czekolad ani ciasteczek. Ja byłam na comiesięcznych zakupach chemii użytkowej. Powiem wam tylko że nie ma takiego szału zakupowego jak w ubiegłych latach . Nie wiem czy powodem nie jest kryzys. Jakoś tak inaczej jak w ubiegłym roku , pustki , spokój i właściwie podobało mi się. Czy my coś oprócz Św.Mikołaja obchodzimy dzisiaj ? Bo mam chęć na drinka , ale tak bez okazji nie wypada. Frogi -- mogłaś napisać że pracujesz po nocach to bym jeszcze troszkę poczekała. Ale mam nadzieję że kiedyś to nadrobimy. A co dostałyście na Mikołaja. Czy tylko Fanki - szczęściara coś dostała.? A my.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Bobo ja daleko masz do Niemiec??? Opłaca Ci się tam jeździc na zakupy?? Pariss - sądzę, że maja jakiś numer indentyfikacji podatkowej, bo przecież podatki płacą jak sądzę :D Jest to kraj pozaunijny, więc wysyłając cokolwiek, trzeba chyba zrobić odprawę celną - w sumie to do końca nie wiem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobo a jaką chemię kupujesz? Ja kupuję tylko od kolegi co jakis czas duzego Ariela bo naprawdę go lubię i ładnie pachnie. Na długo tez starczy zawsze. Lenora to ja tyle zużywam, że własciwie nie opłacałoby mi sie go wozić. A próbowałas kiedyś takie ciasteczka z Bahlesena (są w Lidlu niem.) Russian Brot albo Brotich coś takiego. Pyyyyyszne. One są w kształcie literek. Lepsze są jednak te Lidlowe niz Bahlsen. Ja wlasnie zaraz wyruszam na zakupy do galerii, ale jak wroce to chetnie jakiegos drina wypije. Musze zobczyc czy mam jeszcze martini bo jak nie to trzeba zakupic. Dżunia ja musze fakture wystawic za usługę dla nas i napisalam maila do faceta, ale nie wiem czy skuma o co kaman :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżuńka --do granicy nam 45 km. Ale mój mąż pracuje na granicy więc codziennie tam dojeżdża a stamtąd mamy tylko 13 km do Seelow. i 72 do Berlina. Słuchajcie właśnie zrobiłam sałatkę w/g przepisu Manueli, rewelka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też wychodzę na spotkanko...też przy drinku, ale zaglądnę później......sił mi chyba starczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobo ale masz zajebiście. Czy Ty wiesz, ze mozesz miec naprawdę tanie wakacje z przelotem z niemiec? Z Berlina? A Turcja stoi otowerm cały rok przed Tobą. Nie wspomnę o Karaibach za połowę tego co mamy w Polsce, Meksyk, Kuba, Teneryfa. Wszystko mozesz załatwić przez polskie biuro z Koszalina. Jak znacie troszkę niemiecki to naprawdę super sprawa. Boshe! 70 km do Berlina. Super fanatastycznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×