Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Pariss 🌼 zapomniałam Ci wczoraj powiedzieć że pytam mojego M czy wie kiedy jest ramadan w tym roku ,a on że nie wie .Dzięki Tobie teraz wie :D On nie pości ale święta lubi :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ widzę, że już koleina osoba wróciła, ale jeszcze wszystko przede mną :) co do Ramadanu ja co roku na niego trafiam chociaż niestety nigdy nie byłam na zakończeniu :( a kiedy w alanyi jest ten targ owocowy?? i gdzie on dokładnie jest?? idąc w stronę wzgórza za tym mc\' donaldem ( a może to burger king ? :) ) po lewej stronie na rogu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jania2
Merhaba! wróciłam 17-tego z Turcji.Byłam w Orient palace,w dzielnicy Alanyi-Kestel.Niestety ta dzielnica to jedyny mankament mojego pobytu.jest ok.7 km. od Alanyi,do centrum trzeba dojechać dolmuszem-ok.1,5 lira.Gorzej by było z powrotem z dyskoteki po północy.pozostaje wtedy tolko taxi-trochę drogie.Sam Hotel super,jedzonko obłędne. Pariss-serdeczne dzięki,Twoje rady okazały się nieocenione tak jak i innych dziewczyn zresztą.Byliśmy w Kapadocji z Jolci & Adams - 65 euro z dwoma lunchami.Alfa Star-119 euro,u Leny 50-ale bez jedzonka,trzeba wykupić.Kapadocja bajkowa,u Jolci pytajcie czy pilotem będzie Eliza-polska dziewczyna,szalenie kontaktowa.Facet Sebastian-marny podobno.Łaźnię tez stamtąd brałam-20 euro ale u Leny taniej.Wzięłam tez tak zwany k.A.S. u Leny-spoko-30 euro,bez wizytay w fabryczkach z po polsku mówiącym Turkiem.Spoko! Jolcia miała tylko M.A.S.tzn. wodospady Kursulu w Antalii,Aspendos i Side, natomiast M.A.S to wodospad Megavet ale marny w porównaniu z Kursuulu-piękny park z uroczym wodospadem.Polecam!Pammukale podobno coraz bardziej niszczeje,żólte zamiast białe i bardzo mało czasu-2,5 godz.na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jania2
pomyliłam K.A.S -ta z ładniejszym wodospadem ma Lena natomiast M.A.S.-Jolcia.:) W kapadocji skusiłam sie na noc turecką za 20 euro i nie żałuję.Było z dziesięć tańców regionalnych łącznie z tańcami wirujących derwiszy i oczywiście tańcem brzucha.Ochlejstwa nie było,mimo wódki i innych trunków na stole.na koniec półgodzinna dyskoteka.Warto moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolczi
Czesc Dziewczyny, ja jeszcze jestem jakas zakrecona, spac mi sie chce. Chyba musze sie przestawic na nowa-stara rzeczywistosc... frogi to fakt, targowalam sie ostro... czarne okulary na nos, mina taka,ze niby nic mi sie nie podoba i dziala:) . Niektore rzeczy kupilam drozej, niektore taniej,ale za nic nie zaplacilam wiecej niz 50 lirow. nie wiem czy w Kusadasi taniej niz gdzie indziej, podejrzewam, ze nie, bo tam tez mase turystow, dodatkowo port, do ktorego codziennie przyplywaja statki pasazerskie przywozac tysiace turystow np: Amerykanow, Japonczykow, itp... ogolnie mowiono do nas we wielu jezykach, nikt nie mogl wyczuc skad jestemy... hihihi. Bylismy z Serbii, z Rumunii, z Irlandii, z Rosji, z Niemiec, ze Szwecji, z Francji. Turcy caly czas powatarzali tylko: "Yes please how much" i "where are you from". W zaleznosci od tego rzucali cenami. Probowali tez powitan w roznych jezykach i nic.. nie mogli nigdy ucelowac,hahaha polecam turecka herbate- pyszna. Dziwne,ze w taki upal ta herbata wrecz rewitalizuje... jakby ktos mial jakies pytania, to chetnie odpowiem, bo jest tego tyle,ze nie wiem o czym pisac. pogoda byla boska, ach te gorace noce! pozdrawiam, milego dnia Kusadasi tetni zyciem na maksa. Bylam tylko zawiedziona, ze nie moglam chodzic piechota na palze, bo taka mialam lokalizacje niestety,ale dolmusze to super sprawa. codziennie trwal rajd aut, kierowca dolmusza prul nawet 100 km na godzine po miesice. Generalnie trabienie i wolna amerykanka. Mowie Wam jaja jak nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ dziewczęta. Nie mogę Was dogonić. F rogi i Pariss na Iskelestr . jest duży meczet w którym byłam. Na mapce Frogi : http://www.smlw.pl/~mis/Alanya.jpg na wprost drugiej rybki. Witam kolejną zadowoloną Turkomaniaczkę. Kolczi-- To fajowsko że Ci się spodobało i targowałaś jak na Polkę przystało. Frogi - Pariss-rybki brały ale ja na sportowo , łapałam i wpuszczałam z powrotem do stawu. Dziewczyny proszę o sposób na skórę z węża. Schodzi ze mnie i wyglądam jak boa. Uciekam na działeczkę może mnie nie zmoczy . Bo w południe w Kostrzynie n/Odrą padał grad i było oberwanie chmury. Do wieczorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na targ dojedziesz autobusem z tej pierwszej ulicy przeicnajacej droga od hotelu w doł. Jedzie autobusem który jedzie do centrum i on przejzdza koło targu i sie zatrzymuje nie da sie przegapic. Bo jak wsiadzien na ten kolejnej przecianjacej co jest główna to nie dojedziec. Drugi jest w centrum tam gdzie odjedzaja autibusy i jest duzy sklep spozywczy i pod nim jest targ. Ten pierwszy jest tylko w wybrane dni i wiekszy bo na uboczu centrum. A tak wogole to witam w ten mzawkowy dzien. A ja juz odliczam ie razy musze pojsc do pracy przed urlopem. hehe czyli 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmnnnnn
kwiatuszek przeczytaj to co piszesz ani sladu ani ladu to nie ma, moze ty ruska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fati75
witam pozdrawiam po dwutygodniowym pobycie w Turcji.. wrazenia z pobytu nie doopisania.. mam pytanie czy ma ktos moze z Was płytę z piosenkami z Mini Disco z hotelu Titan Garden w Konakli? Zależało by mi jakos przegrac ta plytę.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hola wieczorowe! Kari nie znam tej firmy Nathan? To jakaś belgijska marka? Ja dzisiaj wymysliłam, ze musze mojej koleżance w zartach podpowiedziec kupno mieszkania w Turcji. Dla nich to mały pikuś taka chatka a ja bym byla zarządcą :p hi hi hi Szazza to dobrze, ze Twoj mąż jest uswiadomiony, ze ma swietowac niedługo :) Ja u nas tez nigdy nie wiem kiedy jest Wielkanoc ;) Jania witaj również 🖐️ A powiedz czy jedziecie jeszcze dalej do Antalii na zwiedzanie np. starego miasta czy tylko do Korsunlu do parku? 7 km to nie tak daleko, troche spokojniej moze. Kolczi to poznałas duszę rajdowców Turków :D hi hi Bobo, najpierw delikatny peeling ciała i dobry balsam typu Q10 Nivea. Nic innego nie da rady. Nawilżać, nawilżać, nawilżac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fati musisz podać tytuły piosenek. Skąd mamy wiedziec co tam grał DJ? ;) Ewentualnie popytaj na forum gazeta.pl tam jest duzo ludzi z Titana to moze cos mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, przepraszam,że \"zawracam Wam głowę\", ale mam jedno pytanie niezwiązane z Turcją... Chciałam zapytać jak wklejacie do swoich wypowiedzi te niebieskie kwiatuszki, jakieś usta czy serduszka różowe też gdzieś na jakiejś kafeterii widziałam... ???? Odpisze któraś??? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam z działeczki,powoli nabiera uroku. Paris-dzięki za radę,skorzystam. Pozdrawiam wieczorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, ale nadal nie wiem jak to wkleić przy swojej wypowiedzi... Chciałabym tego niebieskiego kwiatuszka.... Są różne ikonki, ale nie umiem tego skopiować i sobie wkleić. ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo przepraszam,że Wam tu "zaśmiecam", ale całkiem przypadkowo udało mi się wstawić tego kwyitaka, tylko po co ten napis kwiatek mi wyskoczył też.... 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tesik
Kolczi - ale mi narobiłaś smaku na zakupy Ja też tak chcę ;) A swoją drogą to się nastawiam przede wszystkim na RĘCZNIKI - dziewczyny tyle o nich pisały, że bez ręczników z Turcji nie wracam, a co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesik --> ręczniki mega kolorowe, przepiękne pastele i jaskrawe kolory, a do tego np. na złoto wyszyty napis ALANYA :D albo TURKIYE :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedzcie mi
Byłyście już w Turcji, więc odpiszcie czy ważny jest wymiar bagażu głównego, koleżanka mi mówiła, żenie może przekroczyć 158cm (wysokość, szerokość, głębokość), a moja walizka którą kupiłam ma 90cm wysokości, 55szerokości, 25głębokości). wiem że wymiary są ważne ale dotyczą bagażu podręcznego.a jak jest z głównym? jakie wy macie wymiary walizek???lecę czarterem corendon i na ich str nic nie pisze o wymiarach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dixi musisz w nawias kwadratowy wstawiac rozne słowa i masz emotikonka ;) Tesik masz rację. Bez ręcznika nie wracaj ;) Wymiar bagażu nie jest ważny. Najważniejsza jest waga. POdejrzewam, ze jesli Twoja waliza ma 90 cm wysokości to waży spokojnie z 5 kg także masz do spakowania 15 kg. Podręcznego nikt nigdy nie waży. Wymiary o których mowisz są najczęściej w tanich liniach, czy lotach rejsowych, ale i tak nikt chyba za bardzo tego nie przestrzega i nie mierzy przy odprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tesik
Słoneczka, mam do Was jeszcze jedno pytanie. Czy jak będę spłukana do końca to nie będzie kłopotów z bankomatami? Będę na pobycie w Mahmutlar (to jakieś 7 km od Alanyi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesik - nasza koleżanka normalnie wybrała kasę z bankomatu, więc luzik:) tylko.. trzeba wiedzieć, który to wpłatomat, a który normalny bankomat :D bo my troszku sobie postałyśmy w niej tej kolejce co trzeba:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesik masz tu świeży wątek z gazety.pl: http://tnij.org/dnd9 z bankomatami jak widać nie ma problemu. W Marmaris widziałam bankonaty z których wypłacane były funty, euro, dolary i liry! Daleko nam do Turcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iyi akşamlar!;) Kari mega !!!:D ahh....widze,że mamy wspólną \"manie\" kupowania torebek;) Bobo tak myślałam,że to ten meczet:) witajcie po powrocie dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajne te torebki. Żółta mi sie podoba. I te japonki białe ;) Nie znałam tej firmy, ale teraz juz mogę zabłysnąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×