Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Leniwa małpa koniecznie napisz po powrocie jak było i jaka była pogoda. Jak wrażenia. Vanili to chyba jedyne wyjście z sytuacji ;) Kredyt i urlop bezpłatny. Dzisiaj się dowiedziałam, ze mogę przepisać vouchery także za tą kasę pobiegnę sobie odrazu kupić walutę...tylko jakoś podrożała ostatnio :O Nostalgia zimowa i depresja dopiero przede mną. W pracy tylko nieuchronnie zbiża się koniec roku co widać niestety. Aby do marca. Czy któras jest może z Warszawy? i wie jak dojechać z dworca do Ambasady Amerykańskiej? Lepiej wziąść taxi czy jest jakiś bus? Frogi lecę sprawdzić pocztę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frogi nie mam nic :O A możesz mi podać choćby tytuły? To sobie ściągnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frogi
Pariss juz przesyłam raz jeszcze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Pariss ja jestem z Wawy a z jakiego dworca chcesz dojechac do tej ambasady Centralnego? jesli tak to nie ma bezposredniego autobusu ale wystarczy podjechac jeden przystanek tramwajem do centrum i tam z pod hotelu Novotel jest autobus 151 i wysiadasz na przystanku o nazwie Piękna i jest przy ambasadzie :) jak co to pytaj ja codziennie czytam forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam piosenki. Nie znam tych tytułów wiec sobie posłucham. Kwiatuszek dzięki 🌼 Jechałabym z centralnego. Mam nadzieję, że nie zgubię się w wielkim mieście bo mam problemy często z orientacją w terenie :D serio. Dopytam sie jeszcze raz w marcu. Tak jakoś mnie dzisiaj naszło to pytanie i zadałam. Może nie bedzie tak źle. A taxi ile mniej wiecej mogłoby kosztować? chociaż jak pomyślę o naciągaczach taksówkarzach to mi niedobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no naciagnac moga zwłaszcza pod dworcami i lotniskiem bo sama sie na to o mały włosc bym nacieła ale mieszkam w waiwe prawie całe zycie to taksówkarz miał przechlapane bo mu zrobiłam awanture czemu jedzie tak a nie inaczej. Taxi mysle ze bedzie koszotowało około 30 zł. Zreszta do marca daleko wrazie co podam ci numety na tanie taxi na telefon i drydniesz a on zajecie .Wczesniej przez telefon bedziesz miała cene bo ci powiedza jak zapytasz a ja bym tez mogła dostac piosenki bo ja ostanio tylko zaczynam słuchac po turecku i efekt ze gadam z kims po angielsku a mysle po turecku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety taksówkarze to na całym świecie sami naciągacze. W każdym razie się przypomnę. Kwiatuszek napisz do mnie na maila to jak bede podsyłac cos do Frogi to dam odrazu do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysłałam juz maila napisz czy doszedł i jak dostałas na maila jakies piosenki to ja bardzo chetnie bym sie pisała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniwa małpa , świetnie. Dobra mapka i koniec języka za przewodnika. Turcy sa bardzo pomocni. Pytaj zawsze młodszych. Oni nawet nadłożą czasem drogi żeby kogoś gdzieś zaprowadzić. Iyi gunler 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frogi
Pariss ma imienniczko, jak się okazało ;) wysłałam juz wszystko co mam na chwile obecną ;) W wolnej chwili napisz jak tam Ci sie podobają utworki.Teraz ja czekam. Ta pogoda za oknem jest dobijająca ;/ ...a na dodatek wiem że w Alanyi jest tak cieplutkooo yh...pozostaja nam więc zdjęcia i wspomnienia ( w moim przypadku wciąż bardzo świeże ;) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny próbowałam wysłać coś teraz i z gazety.pl ładowało się chyba z 10 min a ja nie mam już dzisiaj cierpliwości, a na wp.pl. najpierw się ładowało, ładowało a pozniej wyskoczyło mi, że nie widzi tych załączników...i szlag mnie trafił. nie mam siły dzisiaj....jutro pokombinuje. Frogi dzięki bardzo, niektóre znam niektóre nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki parris a kogo lubisz piosenki bo ja mam manie juz od dwoch lat Bengu a potem doszedł Serdac Ortac, Mustafa Sandal i Hadise. Znam ich chyba wszystkie piosenki na pamiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwaituszek moi ulubieńcy to też Serdar Ortac, Mustafa Sandal, Ferat Gocer, Rafet El Roman, Nilufer, Sezen Aksu i wielu innych, ale raczej nie tak, ze wszystkie mi się podobają i jednego artysty. Zazwyczaj po kilka piosenek od każdego. Podobają mi się w większości te, które są na stronie u Basi ze Stambułu: http://basiaistanbul.blog.onet.pl/2,ID295511103,index.html po prawej stronie jak się kliknie to są linki do teledysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wole sama sobie tłumaczyc piosenki bo tak mi nałatwiej wchodza do głowy słówka i sprawdzam czym robie postępy w tureckim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatuszek i jak ten turecki Tobie idzie? Jak z Twoją pracą? Planujesz się tam wyprwadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta piosenka z Serdarem to Kokma Kalbin a ja kocham piosenke Korkumdan ağladım i gel gel gel. Ostania tez mi sie podoba Gezegen. A jesli chodzi o prace to przed wyjazdem dostałam propozycje pracy w Polsce i ja przyjełam. Jeszcze jak pamietasz zwichnełam noge i z taka noga jezdziałam autobusem zawozic papiery. Wyjaz do Turcji przełozyłam poniewaz musze sie głeboko zastanowic. Jednak bedac tam czuje odmiennosc kulturowa a zwyczaje i obyczej w zyciu codziennym sa strasznie odmienne. Raczej jestem osoba odwazna a ta kulktura interesowalam sie od małego dziecka. Jak miałam 12 lat powiedziałam mamie "Mamo ja bede miała meża araba" a moja mama biedna w ciagu miesiaca kupiła mi chyba z 10 ksiażek o małżeństwach mieszanych. Hehe dobre. Do dzis mi zostalo czytanie ksiazek o tej tematyce i one daja troche do myslenia. Własnie przed chwile przeczytałam kolejna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przełozenie wyjazdu miałam na mysli stale bo oczywiscie byłam tam na 3 tygodnie. W ramach wypocynku i przemyslenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co przeczytałaś? Ja czytam Stambuł, ale dzisiaj nie zaglądnęłam bo zmęczona jestem i nie chce czytać bez przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat przeczytałam książki zwizane z Egipcjaninami. Turcy sa inny ale nie oszukujac sie z doswiadczenia wiem ze Turcja moze jest bardziej nowoczesna z krajów muzulmanskich ale jednak mezczyzna muzułmanin pozostanie zawsze wyznawca islamu. A te ksiażki to "Fatwa" a druga to "Zmuszona do milczenia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×