Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Gracja a na jaką objazdówkę jedziesz? Masz pobyt w części egejskiej czy na riwierze? Jesli egejska to wtedy możesz na Rodos. To jest tak, ze te 47 E to jest tylko bilet na wodolot, który płynie 50 min na Rodos. Nie ma żadnego przewodnika, masz po prostu czas wolny i robisz co chcesz. O 16 z powrotem idziesz do wodolotu i na tym koniec. Miasto jest bardzo blisko portu wiec nie ma problemu zeby sobie pochodzic. Ludzie powiedzcie mi dlaczego moj aparat nie chce zgrac zdjec??? u mojej siostry na kompie tez nie. Ani po zainstalowaniu programu ani bez. A przeciez powinien nawet bez progrmau byc komunikat ze wykryto nowe urzadzenie czy cos. Jestem załamana bo chce zdjecia ogladnac i powysyłac a tu klops!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..da się... też jesteśmy blondynkami... te opinie to mity! oni są przychylnie nastawieni do turystów i patrzą ile turysta im kasy zostawi, a nie na kolor włosów czy strój... :classic_cool: Paris, a może doładuj akumulatory? w najgorszym wypadku zgraj na płytkę u fotografa...lub znajomych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilli akumulatorki są naładowane. On po prostu nie widzi i nie wykonuje żadnej czynności przy podłączeniu aparatu. Znalazłam jednak sposób. Chłopak mojej sis zgra ze swojego bo ma ten sam typ karty. Nie znaczy to ze nie jestem wkurzona. Wyczytałam na jakimś forum, ze to moze byc bład programu w płytce instalacyjnej. Niby w swoim laptopie mam czytnik kart ale nie wiem czy akurat ten SD tam wcisne bo ten slot jakiś duzy a karta mini normalnie. Blondynki na Turków już nie działają. Tam jest tyle Szwedek, Angielek, Polek, że już się wbiły w ten ich turecki klimat i nie zwracają na nie uwagi. Tam nie liczy sie dla nich kolor włosów tylko chęć \"szybkiego numerka\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracja30
Hej! Najprawdopodobniej będę w Alanyi przez te 7 dni wypoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To niestety na Rodos się nie załapiesz. nie tym razem ;) Weź sobie łaźnię turecką, opisaną kilka stron wcześniej i wypoczywaj. Więcej po objeździe Tobie nie trzeba. Wystarczą spacery po mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że tureckie "s" z języczkiem czytamy jak "sz" to samo z "c" z języczkiem jak "cz". Natomiast zwykłe "C" to "dż" czyli np. Eczane (apteka) czytamy Edżzane. Najważniejsze to "cok pahali" [czok pahaly] bardzo drogo. Trzeba przy tym uchylić głowę nieco do tyłu, cmoknąć językiem, pomarszczyć brew i powiedzieć ze ździwieniem "czok pahaly" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracja30
Oj, chetnie sobie z nimi pohandluję :) Z zawodu jestem hanlowcem i zawsze się targujr, gdzie sie da. W Egipcie targowaliśmy się ostro i byłu troche zabawy- tylko tam nie było co kupić!!!!! Mam nadzieje,że w Turcji w końcu coś sobie fajnego kupie i nie przywiozę prawie całej kasy jak z Hurghady.... Pól rodzinki to na pewno musze zaopatrzyć w chałwę (ile kosztuje ?) No i pewnie jakies pamiątki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chałwa jest dość tania, kupuj ją w marketach a nie na bazarach czy w małych sklepach spożywczych. Najlepsza z Koski. Są też na lotnisku i w sklepach chałwy w postaci kłębków bawełny tzw. pismaniye. http://wine.hipernet24.pl/sklep/img_items/b/098/9832.jpg http://www.realfiesta.com/blog/uploaded_images/pismaniye3-795597.jpg Poza tym będziesz w Stambule i jak bedzie czas wolny to do Koski trzeba zajrzeć. Dostaniesz oczopląsu. Nie jest tanio, ale smakuje wyśmienicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albincia
Czesc:) Zaciekawiło mnie wasze forum:) Paris cioekawie piszesz i jak widze masz niezla wiedze i szybko odnajdujesz ciekawe informacje:) narobiliscie mi ochoty na wakacje w Turcji :0 chcialabym jechac w sierpniu gdzies na poczatku moze zetknelyscie sie z ciekawa oferta ? najlepoiej zeby bylo jak najtaniej szukam oferty na 4 osoby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solo
Witam! Wróciłam w środę 2-go lipca i nie mogę dojść do siebie, też tak macie? Nie mogę się tu zaklimatyzować, chodzę jak obłąkana, jest tu inny świat, niekoniecznie lepszy... Pogody brak chociaż mi to wisi dla mnie juz moze lata nie być szczerze mówiąc, mój mąż już wyjechał z powrotem znowu 2 miesiące sama z córcią... Jestem myślami wciąż w Turcji w Alanyi, kiedy to minie ratunku, też tak macie czy tylko ja taka wariatka... Wyć mi sie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea33
witajcie! wróciłam z Turcji a dokładnie z Side parę dni temu i życzę każdemu takiego urlopu ;-) Turcja jest super! Jechałam z GTI, było bardzo w porządku, punktulanie, grzecznie,żadnych minusów. Hotel Linda ok, 4* , miałam opcję all więc jedzenia było masę, wydawane w godz, od 7.30 do 23. Obsługa bardzo miła, kelnerzy symatyczni, żadnych nachalnych gestów. Faktycznie, blondynek tam pod dostatkiem ;-) ale hihihi rude dziewczyny z zielonymi oczami, białą skórą i piegami wzbudzały ich podziw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innka
mam pytanko, czy bezcłowy w Antalyi jest tak samo zaopatrzony w kosmetyki jak w Warszawie i jak z cenami czy porównywalne,bo bym zrobiła zakupy w drodze powrotnej ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albincia patrz na oferty GTI, jesli mozesz urlop zaplanowac w obojętnie jakim terminie +/- tydzień to ja bym czekała na lasta. Jesli masz lotnisko lokalne to szukaj juz teraz. Patrz na Wezyra, GTI, ALfa Star. Obojętnie gdzie pojedziesz, czy to bedzie Wybrzeże Egejskie czy Riwiera to bedzie super. Na Egejskiej częsci jest chyba nawet ładniej. Oludeniz to wogóle bajka. Solo ja cały czas nie mogę dojść do siebie, ale juz załatwiam nastepne vouchery i planuje wyjazd na 22.09. Zobaczymy :D Opowiadaj co kupiłaś jak hotel??? Innka bezcłówka w Antalii (wogóle w Turcji) jest dość droga. Tylko perfumy w promocjach sa tańsze, a tak porównywalne do cen europejskich. Ja zresztą nigdy nie mam czasu na bezcłowy bo na ostatnią chwilę jestem na lotnisku. Raz chyba tylko kupiłam zapach, ale w promocji, reszta cen nie była na tyle dobra zeby sie opłacało. Bea, to byłaś na pewno obiektem zainteresowań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea33
Pariss, niestety należę do frakcji blondynek ;-) moja przyjaciółka musiała odpowidać na pytania typu: czy twoje oczy są oryginalne ? Jesli chodzi o bezcłówkę, potwierdzam, tanie alkohole, reszta porównywalna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy będąc w Turcji miałyście możliwość skorzystania tam gdzies z internetu ?? ja bede w hotelu grand didima trzy gwiazdkowy i niby na zdjeciach na ich stronie jest pokazana kawiarenka internetowa ale wiece to ze jest na zdjeciu nie znaczy ze jest tak faktycznie, zalezy mi na internecie ponieważ mam zamiar za jego pośrednictwem dzwonić do domu, fajna bo tania sprawa :) po co mam za roaming bulić kupe pieniędzy. Ale właśnie nie wiem czy jeśli ten internet w hotelu by nie wypalił to czy sa tam jakies kawiarenki, jade do Didim oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dziś kupiliśmy aparat fotograficzny na wyjazd, bo jakoś do tej pory jeszcze się nie dorobiliśmy ;) Fajny mały Sony, jestem bardzo zadowolona. W ogóle jeszcze nieco ponad dwa tygodnie i lecimy :) Ja jestem ruda, z piegami, ale niestety oczy niebieskie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solo :D haha ja tak miałam, jedynie pytanie po powrocie jakie mi się po głowie błąkało to : co ja tu robię :( " :D szok minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracja30
O Jezu! Dziewczyny!! To ja widze,że ze mna będzie niezła "Polka" ;) Ja po zwykłym weekendzie dochodze do siebie długo ,bo nigdy nie nudze się i nie siedze na miejscu a po Turcji... Będzie ciężko!! Ja już lecę w srode za tydzień. Wszystko mi sie miesza... nie wiem jakie ciuchy zabrać- czy na elegancko, sexy, codziennie, czy na sportowo?? pamietam rosjanki w egipcie- to naśniadanie niektore full makijaż i obcasy, a niektore dresy z 'kreszu"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzychu kawiarenek internetowych w Turcji jest masa. Komputery są zaopatrzone w słuchawki i mają zainstalowane każde komunikatory, a najpopularniejszy to msn. GdybyByłoTak, oczy nie niestety, a stety. Ten kolor oczu na nich bardziej działa niż kolor włosów. Gracja, bierz na objazdówkę tylko t-shirty a pozniej to juz na wieczor jakies spodniczki i fajniejsze bluzeczki czy letnie zwiewne sukienki. Japonki i to wsio. Pamiętaj też o jakiejś chuście czy pareo żeby mieć w autokarze jak bedziesz zwiedzać meczet np. w Stambule czy Konyi. Weź też \"jednorazowe\" skarpetki. Ja przed wejściem do meczetów zawsze zakładam skarpetki i nie chodzę tam gołą stopą ( żeby grzyba nie dostać). Skarpetki po prostu później wyrzucam. Taka już jestem, ale piszę bo może też jesteś wrażliwa na te sprawy. Pamietaj też o klapkach pod prysznic. Jak nie bedziesz miec swojej chusty i odkryte ramiona czy kolana to dadzą Tobie z przydziału "worek". Nie kupuj też nic w żadnych fabrykach gdzie Was zawiozą choćby mowili, ze tam jest najtaniej na swiecie, mają rabaty i ni ebedzie tego juz nigdzie. Targować to się trzeba w spokoju. Wiem , ze teraz wożą też do fabryki słodyczy. Jak bedziesz na drugiej objazdówce to mozesz sobie kupic rózne rodzaje lokum (turkish delights). Tam jest tak, ze są pudełka i ładujesz do wybranej jego wielkości tyle lokum ile wlezie i jakie chcesz. TO się opłaca i poza tym masz wybór i sama próbujesz i nakładasz. Ja lubię kokosowe i czekoladowe i te z orzeszkami. Pyyycha. Ja ostatnio wzięłam pudełko za 7 YTL a naładowałam tego sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solo
Byłam w Gold Safran, Obagol, miasto fajne jak bede sie wybierać to tylko tam, kupiłam sobie 2 ręczniki nike i versacze, 2x japonki, srebrną biżuterię chanel, złoty kolczyk do pępka, 2 bluzki D&G i Turkiye, torebkę Gucii, 2 pary okularów gucci i chanel, 2 paski LV i D&G, portfel LV , dla córki dres hello Kitty , adidasa różowiutki i rózówą kurtkę na zimę NIKE, i komplecik barbie spódniczke i bluzkę i mnóstwo słodyczy i zabawki dla córeczki i mąż sobie kupił spodnie adidasa 3/4 i kilka t-shirtów, no i zaliczyliśmy aquapark i delfinarium w Belek koło Antalyi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solo
Aha jeszcze musieliśmy dokupić torbę adidasa dużą, i corcia sobie wybrała pumy maleńką torebeczkę różową, ogólnie rzeczy są piękne, potem już sie wzrok przyzwyczaja, ale na początku nie mogłam się powstrzymać z entuzjazmem, choć wiedziałam ze mam być cicho i nie okazywać ale nie dało sie hihi, mąż mnie ochrzaniał ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solo
Co to są te vouchery, skąd to się bierze chyba jak ktos ma dobrą pracę :P Ja jak sobie nie zapłacę za wycieczkę to polecę ale na księżyc raczej we śnie... Chociaż mojemu męzowi sie tak spodobało, ze coś bąkał o wrześniu ale mamy 2 ściany do wyburzenia w chacie... Sama nie wiem, poza tym dziewczyny - tam się nie powinno jeździć z męzami i z chłopakami o! I tyle Wam powiem :P Kurcze, jest na czym oko zawiesić, nie powiem... Nie dość że wróciłam w deszcz i z palm do alergii to jeszcze zauroczona ze złamanym sercem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solo
Aha i jeszcze jedno, co to jest 7x7 i dlaczego niektóre Turczynki chodzą ubrane normalnie a niektóre w 50' w cieniu a one w chustkach, bluzkach, spodniach i jeszcze na to tunika....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie....ale wpisów... z Turcji są drogie połaczenia w sieci komórkowej! lepiej kupić kartę Kawiarenki są bez problemu, płaciłam 1E za godz....ale czasem w hotelach jest zasięg w pokojach lub na holach i można zabrac laptop :P:P:P Wiecie...tez mam taką depresję po powrocie i nie mogę się ...zaaklimatyzować w Polsce kupiłam baklawy i przyprawy! mają boskie, szczególnie drogi jest szafran! można w sklepach kupić w zestawach np. na prezent...nie polecam ważonych i zakurzonych przypraw z bazaru..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7x7 to siedem dni zwiedzania+siedem odpoczynku, taki rodzaj wyjazdu po prostu. Z tymi zakrytymi i odkrytymi Turczynkami to chyba jest zależne od stopnia wiary i/lub chyba stanu cywilnego. Ale to tylko moje podejrzenia, pewnie Pariss oświeci nas jutro swoją wiedzą :D Ach, gdyby nie ona, już teraz bym się zamartwiała jak to będzie, co to będzie i w ogóle, a tak wszystko wiem :) A jak nie wiem to pytam heheh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innka
Witajcie i żegnajcie na dwa tygodnie. Jutro wreszcie wyjazd ,Turcja czeka .Mam stresa i nie mogę spać, chociaż w spokoju rano wrzucę coś do walizki.Jestem niby zorientowana jak tam jest i najpotrzebniejsz rzeczy wziełam ,ale cała nerwowa .Żeby to już było jutro...Trzymajcie się ciepło i odezwę się po powrocie :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Innka baw się dobrze i koniecznie zajrzyj po powrocie. Będzie super, zobaczysz. Na tyle dziewczyn tutaj tylko chyba jeden wpis kojarze z opinią taką sobie. A z Turczynkami to jest tak właśnie jak pisze GdybyByłoTak. Zależnie od stopnia wiary, od tego z jakiego domu kto pochodzi. Podam Wam ciekawego linka do poczytania to padniecie jak poczytacie o tym jakie są Turczynki. Ja, czytając po prostu nie wierzyłam, ale to słowa dziewczyn, które z nimi są na co dzień także nie ma co nie wierzyć. Nie chcę ich oczerniać, bo wiadomo, ze człowiek jest człowiekiem i każdy jest inny niezależnie od tego z jakiego kraju pochodzi, ale ten wątek mnie bardzo zadziwił: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=35082&w=75765514 szczególnie wazelina ;) :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solo
Hej, Pariss co to są te vouchery, czy to dają w pracy za darmo czy trzeba niewielką ilosć doplacić, sory ale nie wiem na czym to polega... a często słyszę właśnie. A ten link nijak nie chce mi wejść Pariss, wiesz? A chętnie bym poczytała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×