Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Gość violka71
Pariss to dokładnie ta sama para! Jeśli wtedy też taki był, to w takim razie tak jak pisałam - koszmarny. Zosia w układach tureckich jest już na maksa oblatana, można się tylko domyślać ile zarabia na boku, na tych wszystkich rozliczeniach, ale co tam! Jak widać niebezpieczne jest połączenie polskiej krwi i tureckich nawyków - mieszanka niemal wybuchowa:-) Każdy sobie w życiu jakoś radzi, tyle że jedni mniej, drudzy bardziej bezczelnie. Ona zaimponowała mi właśnie wiedzą, ale widzisz Pariss - przeze mnie przemawia kompletny brak doświadczenia! To był mój pierwszy raz z BP i jeśli wszyscy mają tak dużą wiedzę, to w tej sytuacji nie poleciłabym Jej kompletnie nikomu. Aha! Zośka nie dała nam żadnej ankiety do wypełnienia:-) Ale podsumuję - nie żałuję i cieszę się, że nie trafiłam na jakąś medialną wtopę biura:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka71
Dziewczyny ja w związku z planani na przyszły rok:-) Moja koleżanka się śmieje, że załapałam bakcyla i cieszy się, bo wylatuje średnio 2-3 razy w roku, ma bzika na punkcie zwiedzania świata (w marcu dwutygodniowa objazdówka po Meksyku...). Zastanawiałyśmy się ostatnio nad rejsem po Morzu Śródziemnym, oczywiście z przystankami w różnych państwach - czy któraś z Was uczestniczyła w takiej wyprawie? Pariss może Ty?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Violka ja nic nie powiem w tym temacie bo ogólnie Europa póki co mnie nie ciągnie, a rejs po morzu na pewno jest piękny ale cenowo też nie dla mnie :) A Meksyk to moje marzenie...ach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze co do pilotów. Oni juz mają we krwi oszukiwanie turystów. Tylko jedni robią to z wyczuciem a inni bezczelnie. Taka ich praca niestety. Jak się jest na takich objazdówkach kilka razy to człowiek juz sie tym nie przejmuje, ale czasem szkoda innych jak sie patrzy jak ich wciągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka71
Masz rację Pariss, teraz na chwilkę zajrzałam i rzeczywiście ceny są koszmarne. tak sobie gdybałyśmy bez sprawdzania, morze odpada, ale mam jeszcze parę miesięcy na zastanowienie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka71
Mi tak naprawdę pasują wyłącznie wakacje, czyli lipiec, sierpień, ponieważ mam "szkolne" dziecko:-) Chyba, że kategorycznie odmówi wyjazdu z mamą gdziekolwiek, bo to już nastolatek, ale mam nadzieję, że był na tyle zadowolony z Turcji, że jest mała szansa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek32
dobra dziewczyny już "wszystko" wiem ;) kurcze chyba faktycznie coś w tym jest że jak sie już wyruszy w świat to sie załapuje podróżniczego baksyla...Violka dopiero co wróciła a już planuje kolejny wyjazd :) i mi gderaja wszyscy to samo...zobaczysz polecisz i bedziesz chciała juz cały czas... kurcze no szok :) Pariss pozdrowię na pewno...masz to jak w banku :) Ja jeszcze w pracy ale już ledwo siedzę...potem do domu ostatnie porzadki i ogarnięcie sajgonu i 19.30 wyjazd do Poznania....jejkuuuuu trzymajcie kciuki za mnie dziewczyny...plizzzzzzzzzzzzz..... Jak tylko wróce to się odezwę :) mam wrażenie że jestem największa panikarą wsród całego tutejszego towarzystwa forumowego... :) Buziaki i do..."usłyszenia" ;) Paaaaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea33
Asiek , trzymaj sie dzielnie, baw sie i odpoczywaj!!!!!Zobaczysz, bedzie suuuper! Witaj Violka, cieszę sie ,że wróciłaś zadowolona:-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TO jest prawda, że jak sięraz wyjedzie to człowiek już myśli o następnym wyjeździe. Wystarczy raz :) Asiek bedzie dobrze :) Niedługo jadą dwie babki ode mnie z pracy, które namówiłam na Turcję (jako pierwszą wycieczkę zagraniczną). Jedna jedzie na sam pobyt na 2 tyg do Alanii a druga na objazd i pobyt w Marmaris. Ciekawe jak wrócą co bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochana w Turcji
ja tez obsesyjnie mysle o Turcji :) pokochalam ten kraj od pierwszego kroku (na granicy) ktory tam zrobilam :) to byly moje najpiekniejsze wakacje, poznalam tylu Turkow, tyyle przygod sie wydarzylo, tyle pieknych miejsc widzialam... strasznie tesknie, mam nadzieje ze szybko tam z kolezanka wrocimy! Bylo bosko!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka71
Bea32 - witam Cię bardzo serdecznie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka71
Pariss pytałaś o miesiąć tzn, że masz jakiś fajny pomysł, czy że razem się gdzieś wybieramy?:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Violka pytałam o miesiąc bo myślałam, ze chcesz coś zimą może :) Miesiące wakacyjne to przede wszystkim upały w całej Europie, nie wspomnę o Afryce północnej. W każdym razie radzę się rozglądnąc juz niedługo bo w listopadzie zaczną wchodzić oferty first minute i objazdówki są wtedy w naprawdę w dobrych cenach. Wpłacasz 40% ceny a resztę 30 dni przed odlotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka71
No coś Ty Pariss! Jestem spłukana:-) Wiem, że lato to upały niestety, ale wtedy na szczęście też może być miło:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pewnie, że może być miło. Mi tam upały nie przeszkadzają. Pomarudzę sobie i za dwa dni mi przejdzie. Mogłabyś wziąść sobie rejs po Nilu , bardzo przyjemna sprawa. Nie musisz się codziennie pakować i zmieniać hotelu. Płyniesz sobie, wychodzisz, zwiedzasz. Opalsz sie na pokładzie. Sielanka. Nalepiej jednak jechać w maju, ale skoro nie ma wyjścia to nie można się ograniczać i brać co jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczynki, ja też myślę o wyjeździe i gdyby nie fakt, że kasę odkładamy to bym już niedaługo szukała dobrej oferty na ten rejs po Nilu, bo to coś dla mnie takie pływanie statkiem :) Ale cóż... Może za dwa lata, jako podróż poślubna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina_K.
Jeśli było juz takie ppytanie to bardzo pprzepraszam,ale nie przeczytalam calego wątku, bo to wiele stron. Jaka jest podoba we wrześniu w Turcji? Uwielbiam wielkie upały, lubie sie tak spocic hehe:P Mam do wyboru Egipt lub Turcje i nie wiem na co sie zdecydowac. Turcvja wyydaje mi sie bardziej "zabawowa" ,ale w Egipcie chyba są wyzsze temperatury. Proszę o odpowiedz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina we wrześniu w Turcji jest jeszcze pełnia lata. Spokojnie się opalisz. Upały utrzymują się w granicach 30-32 C i jest naprawdę bardzo gorąco. W Egipcie się nie wybawisz tak jak tam. Poza tym jest ramadan i to też trzeba brać pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina_K.
Kurcze...mam nadzieję!! Jestem strasznie podekscytowana tym wyjazdem, bo wakacje w Polsce były mało gorące i niezbyt udane. w tym całym zimnie to marze,zeby sie spalic na słońcu :P aha, Jak tam jest z jezykiem? Jak ludzie sie porozumiewają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGUUSIA
PARISS POWIEDZ JAK TO JEST TAM Z TYM RAMADANEM...JA LECE W PONIEDZIAŁEK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turcy znają zazwyczaj angielski, niemiecki, rosyjski w stopniu komunikatywnym lub nawet perfect. Najlepiej angielski znają jubilerzy ;) Dogadacie się bez problemu. Aguusia w Turcji wogóle nie ma problemu podczas ramadanu. Mało Turków przestrzega post. Palą, piją i wogóle się z tym nie chowają. Wszystko działa normalnie. Może być nieco gorzej na sam koniec ramadanu na święto seker bayrami kiedy mają wolnych kilka dni ( w tym roku chyba od 29 albo 30.09 do 3.10.2008). Wtedy beda po prostu żyli świetami i mogą być wolniejsi i bardziej leniwi, ale w granicach rozsądku. Warto być na koniec ramazanu (tak jest po turecku) i zobaczyć jak się cieszą, bawią, świętują, rozdają słodycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mahorka
Cześć dziewczyny :) No i Paris jednak lecimy z chłopakiem do Egiptu. To co przeżyłam w biurze podróży w obiegły wtorek graniczy z zawałem :). Miła Pani oznajmiła, że praktycznie wszystkie wycieczki schodzą w ekspresowym tępie obawia się czy wogule będziemy coś mieli na 13 września. Hotele bardzo kiepskie a ceny ponad 2200 :/ i standard nie za ciekawy. Ale poratował nas kolega z biura podróży no i lecimy do sharm el sheik Naama Bay hotel: Sonesta Club :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku...jak to wycieczki idą w ekspresowym tępie...??! w jakim biurze podróży byłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Mahorka! Widzisz tak to jest niestety. We wrześniu wszyscy się budzą za ciepełkiem. Tak samo było w tamtym roku bo lato było nieciekawe. Ja pamietam, ze kupiłam ostatnie miejsce z Gdańska już 21.08 a wylot 19.09. Patrzyłam na lasty z Jeta i na tydzień mają spoko ceny, ale 2 tygodnie to przegięcie i za duża róznica. Przykładowo tydzień 899 zł a 2 tyg 2300 i ponad. Skandal! Fajnie, ze wogóle coś znalazłas i się wygrzejesz. Mi już pozostało tylko solarium (którego wcale nie lubię zresztą ;) ) 19.09 lecę do Stuttgartu do koleżanki na tydzień i tam odpocznę trochę, pobuszuję po sklepach i całą zimę będę tęsknić za kochaną Turcją :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idą Snikers, idą. TO jeszcze zależy jaki masz wybór lotniska i jaką kasą dysponujesz, ale ogólnie jest kiepsko. Ja z Gdańska mam do Turcji 4 większe biura z czego 2 (Alfa i Wezyr) już w sierpniu nie miały miejsc na wylot. Pozostało teraz GTI i Jet. GTI jednak same słabe albo drogie hotele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marmaris jest super! Wychodzi mi za tydzień wylot z Wawy 1887 zł za osobę. Nie wiem jak stoją hotele 5*, ale skoro za tydzień byle jaka trójka kosztuje ok.1500 to chyba 1900 jest OK. Sprawdz sobie położenie tutaj na mapce: http://www.turcja-mapy.ovh.org/Marmaris.html Grand Pasa ma numer 85, nie jest blisko morza, ale ma swoją infrasturkturę także można przy basenach siedzieć. Z tamtej częsci Marmaris (bo to już daleko od centrum, taka zaleta 5* hoteli) masz blisko do ładnego Icmeler. Poza tym w tej czesci miasta są fajne zatoczki. Do centrum zawsze można przejśc się promenadą albo podjechać busikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×