Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość prezent

Prezent dla ukochanego na 40 urodziny??

Polecane posty

ps. przynajmniej nie piszemy non stop o pogodzie ;) a tak z innej beczki :O na jednym palcu u reki (cale szczescie lewej ;) ) zrobilo mi sie jakies takie wybrzuszenie blisko (ale nie przylegajace) paznokcia .Jest gorka - zaczerwieniona i boli - nawet jak nie dotykam tego . Jak dotkne to po prostu brak slow 😭 Mam to juz od niedzieli/poniedzialku i tak sie zastanawiam co to moze byc ? Nic mnie nie ugryzlo , nie pamietam zebym sie uderzyla czy cos podobnego . Jakby sie nic z tym nie dzialo (w sensie znikania) ,to do jakiego lekarza mam isc? Do chirurga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh, wiedzialam ze takiej odpowiedzi moge sie spodziewac ;) chyba zrobil mi sie zastrzal , cokolwiek by to nie bylo ... 🖐️ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuj wymoczyć to w ciepłej wodzie z szarym mydłem, a potem dermatolog. Juz jestem po rozmowie (testach). Dwa testy z kodeksu, potem test z informatykiem przy komputerze z szybkości pisania i w ogóle orientacji z programami. Na napisanie pisma dali tylko 3 minuty. Potem z 20 osób wybrali głowną piątkę na rozmowy dodatkowe, a o efekt trzeba pytać telefonicznie najszybciej w przyszłą środę. Przeszłam wszystkie etapy, ale jako jedyna jestem spoza miasta (pytali czy nie ma problemów z dojazdami, czy mam samochód itp :O ) Jeśli nie będą brali tego kryterium pod uwagę to mam duże szanse..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam w aptece ,dostalam masc ichtiolowa ,a jak do poniedzialku ropa nie zejdzie, mam isc do chirurga :O Kawka , miejsce zamieszkania nie powinno byc kryterium wyboru pracownika, mozesz se mieszkac np.w Szczecinie, ale skro aplikujesz na to stanowisko, to chyba normalne, ze masz czym dojechac ;) Logika co niektorych rekrutujacych po prostu poraza... chyba ze czesto zdarzaja sie np. nadgodziny albo niespodziewane przyjscia do pracy w weekend- to wtedy owszem ,bliskosc zamieszkania ma znaczenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel ze wszystkich osób które przeszły te etapy tylko ja jestem spoza tego miasta i niestety często na to patrzą - bo się będę spóźniać, albo nie bede chciała zostawać po godzinach bo np. mam autobus.. Poza tym jednej dziewczynie dowalili tekstem czy ma samochód bo często sie zdarza załatwianie spraw na mieście i trzeba je załatwiać szybko..(to dlaczego nie dają auta służbowego? ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh , od zalatwiania spraw sluzbowych na miescie jest : a.samochod sluzbowy b.samochod prywatny z ryczaltem na benzyne c. taxowka :P ja juz bym wiedziala co mam odpowiedziec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel ja też bym wiedziała co odpowiedzieć, ale to pytanie było skierowane do dziewczyny która wchodziła po mnie a potem zdała relację o czym rozmawiali. Mi o samochodzie nie mówili, tylko o tym czy nie będzie problemu z dojazdem z innego miasta. Dzisiaj idę na parapetówę :D a na prezent dla taty hmmm idź do sklepu myśliwskiego na pewno coś fajnego wypatrzysz :D:D:D Może jakąś gustowną srebrną piersiówkę z jakąś wygrawerowaną dedykacją? Chyba że zrzuta z rodzeństwem na coś droższego, bo to okrągła cyferka.Może jakieś wczasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stala Czytelniczka
Dziewczyny a co mozna kupic na 18 facetowi? Bo zupelnie nie mam pojecia, macie jakies dobre pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piersiówka fajna rzecz:) opowiem wam coś,dzwonił do mnie przed chwilą gostek,który jedzie do mnie w spr.firmowych skądś z PL,nie wiem dokładnie ale z daleka,no i tak się dogadał na cb,że go skierowali faktycznie na ulicę o tej samej nazwie,ale nie w tej miejscowości,20km stąd, i dzwoni i pyta gdzie też to ja jestem,no to go oświeciłam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawka, piersiowek to on ma juz 100 tys ;) , ale do sklepu mysliwskiego sie przejde. Jest jeszcze fajny sklep u nas \"JEGO\" -sa tam rozne fajne prezenty dla mezczyzn :) . Jak znajde chwile czasu ,to sie rozejrze ... widzialam tam fajny globus -barek ;) (takie jak na filmach - super by to wygladalo w jego biurze ) . ps. wlasnie pekl mi ten \"zastrzal\" - przy zmianie opatrunku i ropa wyszla , czyli bede zyc :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to Angel dobrze że Ci to pękło, to teraz będzie się goiło. Widzisz, a akurat u mnie w pracy wczoraj był poruszany temat zastrzału - kadrowa z mechanikiem naszym rozmawiała u nas w biurze, to takie obrazki przedstawiali w stylu - nacinanie palca bez znieczulenia na chirurgii, ropa tryskała, okropny ból brrrrrr No i właśnie mówili że trzeba wymoczyc w wodzie w mydłem szarym. Ale fajny ten globus! Ciekawe, nie wiedziałam że takie coś jest w ogóle :D:D:D W tydzień Angel udało by sie z allegro, bo wysłaliby kurierem, albo możesz poszukać na allegro czegoś od osób z Wawy, wtedy odbiór osobisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szefowa poradzila mi zanurzac palec we wrzatku (prawie wrzatku) z rozpuszczona soda (jest po farmacji) :) . Wersja chirurga bez znieczulenia u mnie w ogole by odpadla ,brrrr . Co do allegro ,to tylko odbior osobisty , wolalabym jednak nie ryzykowac opoznienia .Zobacze jeszcze - moze w niedziele - ceny w tym sklepie . Jak bede zblizone - to pewnie kupie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel ale Ty chyba nie miałaś zastrzału, zastrzał ma bardziej ostry przebieg i roba zbiera się w środku palca. Stawiam bardziej na to : Zanokcica Są to ropne zmiany zapalne wokół paznokcia, które powstają wskutek zakażenia bakteryjnego. Choroba jest bardzo bolesna i często jej przebieg jest ostry. Początkowo występuje zaczerwienienie, później może wytworzyć się pęcherz naskórkowy wraz z treścią ropną. Leczenie polega na przyjmowaniu antybiotyku oraz stosowaniu zewnętrznie okładów z rywanolu, ichtiolu oraz sody. Zdarza się, że zaniedbanie choroby może doprowadzić do chirurgicznego usunięcia płytki paznokciowej. Robiłaś sobie manikur sama? A to ze wrzątkiem na zastrzał też słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyczyny: Czynnikiem sprzyjającym zapaleniu wału paznokciowego jest najczęściej uraz związany z nieumiejętnym pedikiurem, uszkodzenie paznokcia lub skaleczenie opuszki palca. Przerwanie ciągłości tkanek okołopaznokciowych jest wówczas doskonałym miejscem do wnikania w tkanki bakterii chorobotwórczych, które wywołują stan zapalny. Zdarza się również, że zapalenie może rozwijać się w przebiegu grzybicy paznokci albo w przebiegu paznokci wrastających Pierwszym objawem zanokcicy jest ograniczone zaczerwienie wału paznokciowego z towarzyszącą niewielką bolesnością. W miarę upływu czasu zaczerwienie i bolesność nasilają się, a także dołącza się obrzęk tkanki. W dalszym etapie rozwoju choroby przez naskórek zaczyna uwypuklać się bardzo bolesny pęcherzyk wypełniony żółtawą ropą. Nieleczona zanokcica może poszerzać się poza obręb wału paznokciowego obejmując swoim zasięgiem również macierz pod paznokciem i tkanki leżące jeszcze głębiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no,no jaka dyskusja mnie ominela! ;) w kwestii pracy dodam od siebie tylko tyle, ze kazda prace, jaka mam (nawet tu) mam bez znajomosci, po prostu wysylajac CV. takze z tymi znajomosciami to jest czesta wymowka, jaka slysze od roznych osob. nie ma sie co ogladac na znajomosci, tylko robic swoje. moze kiedys w koncu Angel zmienisz prace, ale w sumie wariant z dzieckiem wydaje mi sie bardziej prawdopodobny ;) a w ogole po tej calej dyskusji mam jedno spostrzezenie - jakaz to gozdzik jest dyplomatyczna ostatnio :P pozdro i udanego weekendu 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz metaxa a ja już miałam wiele razy do czynienia z tym że ktoś dostawał pracę po znajomości, a rozmowy kwalifikacyjne sa robione \"bo trzeba\"...I teraz już też domyślam się kto dostanie pracę tam gdzie miałam sprawdzian ze znajomości kodeksu... Bo jakoś tak mnie tchnęło żeby pobuszować po naszej klasie. Wchodzę na profil mojej znajomej (tej co tam pracuje - jej teść jest kierownikiem)- dodała nowe fotki z wyjazdu integracyjnego z firmy. Widze na zdjęciach całą ekipę... i o proszę kogo ja tam widze na wszystkich fotkach? Dziewczynę która też była na rozmowach kwalifikacyjnych... Wgłębiam się w temat, wchodze na jej profil a tam wśród jej znajomych - sekretarka z tej firmy (jej najlepsza przyjaciółka) a dalej ze zdjęcia wśród jej znajomych rozpoznaję kobietę która przeprowadzała z nami rozmowy kwalifikacyjne..Ciekawe kto dostanie tą pracę? Będę w szoku jeśli to będę ja a nie ona..Po cholerę tracić czas jak konkurs na stanowisko już jest ustawiony? Znam wiele takich przykładów w moim regionie. Nie mówię że wszystkie stanowiska tak sa obsadzane, ale jeśli chodzi o ciepłe posadki to niestety najczęściej wciska się znajomych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zanokcica, czy zastrzal , jeden pies ;) , pewnie sie zadrasnelam przy paznokciu kiedys (chociaz nie usuwam skorek) i nawet tego nie zauwazylam :O . No ale najwazniejsze ,ze juz po bolu :) . Co do pracy w banku - nie przeszlam dalej , bo mieli dzwonic \"jakby co\" do piatku . Moze na przyszlosc nie powinnam byc taka \"wygadana\" ? ;) . No niewazne , w sumie tylko troche szkoda ,bo startowalam do oddzialu niedaleko mojego domku ;) :) . Innych rozmow narazie na horyzoncie brak . Checi na przegladanie ofert rowniez ;) . Dzis kupilam globus-barek - w sklepie ceny okazaly sie identyczne jak na allegro , z tym ze nie musialam doplacac za transport/kuriera , no i mam ladnie zapakowany na prezent gratis ;) . Z dobrych wiesci jest to ,ze pewna osoba postanowila sie dorzucic do tego prezentu ;)(polowe) ,wiec w ogole bajka :D . A jutro od nowa ...poniedzialek ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawka - nie poddawaj sie , bo nie wszedzie tak jest jak piszesz . Szukaj w prywatnych firmach , tam jest raczej latwiej sie dostac niz na panstwowa posadke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale przygnębiający ten temat pracy:O reguły nie ma,ale pewnie że wciąż bywa tak,że znajomości bywają decydujące i to i w pryw.i państw.firmach,znajomości ponad kwalifikacjami,no nic informujcie na bieżąco:) świetna pogoda po tej mgle... a prezent na roczek?:D wciąż ktoś na coś prezentów szuka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezbyt zachecajaca ta recenzja ;) swoja droga wole jakies thillery :) lub sensacje trzymajace w napieciu :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezent na roczek ? na pewno jakas zabawka :D :D :D , dla dzieci zawsze latwiej cos kupic :) ps. niedlugo (za miesiac) moje urodziny ... ciekawa jestem bardzo .. :classic_cool: ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×