Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KLAUDIA21_

ROZKłAD DNIA NIEMOWLACIA

Polecane posty

Gość KLAUDIA21_

Napiszczie jak to u was wyglada. czy stosujecie sie do metod Tracy Hogg czy tez moze macie wrobiony swój własny plan. i jak wam sie to udało wprowadzic w zycie. Bo u mnie od 3 miesiecy chaos. Dziecko je nieregularnie ( czyli na żądanie) i wydaje mi sie ze przez to źle sypia czyli krótko noi oczywiście wisi na cycu lub trzeba je bujać a wazy sobie juz sporo. Póki co wieczory tylko wygladaja jednakowo czyli kapiel i zasypianie (ale przy cycu). Marzę zeby zsaypiało samo, głaskane po główce..... CZY TO JEST MOżLIWE????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko w pierwszych miesiącach zycia było karmione \"mieszanie\" troche piersią a głównie z butli - mieszanką mlekozastępczą (Nutramigen - obrzydliwy w smaku) Wiem dokładnie co to chaos :O Jadła po troszeczku, na chwilę zasypiała, by po półgodzinie znowu zacząć wrzeszczeć. Jeszcze wtedy nie słyszałam o metodzie kontrolowanego usypiania, więc nie bardzo wiedziałam co robić. Pewnego dnia, po kilkugodzinnym maratonie karmienia, kołysania, przewijania, itd, o 1 w nocy byłam tak zmęczona, że po prostu połozyłam dziecko do łożeczka, nie zważając na to, że jeszcze nie śpi i sama usiadłam obok... I ona wtedy spokojnie zasnęła. Wygląda na to, że była tak samo zmęczona tym całym usypianiem, jak ja ;) I wtedy po praz pierwszy pospała do 6 rano, bez przerwy w nocy na karmienie. Od tamtej pory po prostu kładłam ją do łożeczka po jedzeniu - czasem zdarzało jej się zasnać przy jedzeniu - i siadałam obok, właśnie głaskałam po główce, nuciłam jakieś melodyjki i zasypiała!!! Daj dziecku trochę czasu i przede wszystkim - nie denerwuj się! Ten trudny okres minie szybko, tego Ci życzę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzzz
RosKuAD dńA ŃemOwlenCIA::::: 1. Popłakać, powrzeszczeć. 2. Zużyć pieluszkę 3. Zawołać mamę jeść 4. Spać 5.Punkty 1-4 aż do wieczora 6. (wieczór) nie dąć się wykąpać 7. nie chcieć zasnąć itd... a potem 100 razy budzić sie w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas wyglada to tak: zaczne od wieczora :) o 19 kapanie, karmienie ,spanie :) 5 - 5:30 (kolejne kamirnie) okolo 9-10 pobudka (kamirnie) nie spimy :) bawimy sie , albo spacer do 13 -karmienie + spanie do 16 kolejne karmienie zabawy do 19 kapanie, karmienie spanie odchylenia czaswoe + - 0,5 godzinki :) moj maly skonczyl niedawno 4 miesiace :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze dodac ze nawet kupke robi o okreslonej porze :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja wprowadzilam metode TH jak maly mial 5 tyg i dziala jak marzenie :) Maly ma 19 mcy teraz :) Rozklad dnia jak mial 3 mce: 8.00 piers +butelka chwila \"zabawy\" - spiewanie piosenek, ogladanie mieszkania itp, przygotowanie sniadania dla mnie, sprzatanie, pranie - co tam trzeba bylo - maly w lezaczku z zabawkami 9.30 - 10.30 - drzemka, 10.30 - piers + butelka Spacer - dluuugi, byla wiosna i spedzalismy wiekszosc dnia na spacerach 17 - powrot, gotowanie obiadu, maly w tym czasie w lezaczku - z zabawkami wiszacymi przed nim, jak mu sie nudzilo to spiewalam i gadalam do niego Kapiel o 19.30, potem smarowanie oliwka, karmienie, odbijanie, spiewanie kolysanek, jak usnal na rekach, oczywiscie nie budzilam, jak nie usnal - odkladalam do koszyka, glaskalam po plecach i szyszalam ogolnie: karmienie: 8.00 - 10.30 - 13.00 - 15.30 - 18 - 20.00 - 23.00 - 2?4?5? - ty bywalo roznie, zalezy czy mial akurat skok wzrostu czy nie. Jak plakal w nocy, sprawdzalismy czy pielucha nie przemoczona, jak przemoczona - zmiana, usypianie w lozeczku, jak nie przmoczona, to usypianie w lozeczku, o chyba ze pora karnmienia... W dzien- trzeba pilnowac, zeby spal porzadnie, ok 1.5 h na raz, jak sie wybudza, to trzeba glaskac po pleckach/glowce, szyszac - naperawde dziala! Ja wiem ze dzialanie na zegrek jest super nie modne wg dzisiejszych metod, ale dziala jak marzenie! A Ty przynajmniej wiesz, jak zaplanowac dziec, czego sie spodziewac - i dziecko tez... Jak chcesz, pisz na priva - szanta@poczta.onet.pl pozdrawiam i zycze powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×