Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Gość mnie kiedyś rozwaliło
znacie przepis na dobre placki z malinami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maliny mają dużo pestek
Jedno co mi przychodzi na myśl to zrobic mus malinowy, dodać galaretkę i wylac na biszkopt, na to jeszcze jedna galaretka, albo przełożyc biszkopt tężejącą masą malinową z żelatyną (albo galaretką) a na wierzchu masa śmietankowa a na to polewa czekoladowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robie z malinkami tak
biszkopt wg uznania. ok 6o dkg mallin mrożonych lub świeżych zagotowac ze szklanka wody i pól szkl. cukru.dodać budyń smietankowy rozrobiony w wodzie -użyc 1/2 szkl. wody. zagotowac całość, na koniec wsypac do gorącej masy galaretke, najlepiej poziomkwa albo malinową. mase po przestudzeniu wylac na przekrojoy na pól biszkopt , przykryc druga połówką biszkoptu. Wierzch ciasta posmarować smietana 18 % tą gęsta a na to ułożyć herbatniczki. Pisze z głowy tak mnie naszło. Mam nadzieje ze nie pokręciłam. ciasto pyyyycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny potrzebuję przepis na taki prosty sernik, tylko żeby nie trzeba było mielić sera, bo nie mam niestety maszynki. Z góry Wam dziękuję:)) Ps. nie umiem piec sernika :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze bardzo: Izaura Składniki cisto:1,5szkl.mąki,1,5szkl.cukru,3łyżki kakao,kostka margaryny,3łyżeczki proszku do pieczenia,torebka cukru waniliowego,4jajka,5łyzek wody. Ser:ok,0,5kg sera(można kupić w wiaderku już zmielony-są kilowe i 0,5kg)3/4szkl.cukru wiórki koskosowe,1-2jajka. WYKONANIE: Margarynę roztopić,dać do niej wodę,cukry,kakao i gotować 0k.5min mieszając-na małym ogniu.Zostawić do wystygnięcia.Po ostudzeniu dodać 4żółtka i wymieszać na jednolitą masę.Dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i pianę z białek,które zostały.Wlać do formy wysmarowanej tłuszczem i wysypanej bułką tartą. Ser płączyć z pozostałymi składnikami,wymieszać i wylać na ciasto.piec w temp.180stopni,ok 60min. Ps.Ser w wiaderku jest rzadszy niż jakbyś sama mieliła,więc daj najpierw 1jajko i zobacz jaki jest rzadki. Jeśli uznasz,że jest za rzadki to mozesz dodać budyń śmietankowy lub sernix-one powodują,że sernik robi się potem puszysty!SMACZNEGO:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do sernika z rosą nie trzeba
Nie trzeba mielić sera i jest proty w wykonaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję nadzieja:)) dziś będę robiła;)) mam nadzieje, ze mi8 wyjdzie bo mam go zabrać do rodziny:) ps. czy on się nie zepsuje przez 3 dni?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zepsuje się,ale trzymaj go owinięty w folię lub w reklamówce,zeby nie wysychał!Smacznego:)I napisz czy Ci wyszedł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gizual888
Jeszcze napisz czy zrobić go w duzej tortownicy czy formie ?? I czy bardzo opadnie:)) po upeczeniu:)?Dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię go na normalnej blaszce,nie w tortownicy,bo będzie za wysoki,bo tortownica jest mniejsza!Mi nie opada,możesz do niego dodać tego serniksa do sera,on powoduje,że serniki są puszyste!Jak odstawisz do ostygnięcia to ciemne ciasto,to ściągając go z palnika,nie dawaj odrazu do zimnej wody,bo on wtedy szybko twardnieje,Dopiero po jakimś czasie.Odstaw go poprostu najpierw na chłodniejszy palnik!w czasie stygnięcia też to ciasto mieszaj czasem:)I pisz jakby co to odpowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze nie moge coś wysłać wiadomości, sernik wyszedł dobry w smaku tylko niski:)) moze coś zle zrobiłam, najważaniejsze ze jest dobre. Dziękuję za przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzdr dla Agripy:)
coś jej nie widać,ale topik żyje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja poproszę
o jakiś dobry przepis na ciasto ze śliwkami i kruszonką,ale nie drożdżowe.Z góry dziekuję,tylko proszę nie zapomnijcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Placek z owocami wg Ewy Wachowicz.Pyyyyszny Przygotowac kruszonkę. Ja robię biorąc równą ilośc mąki,cukru i masła,szczyptę soli,odrobinę cukru waniliowego.Wyrobic,schłodzic w lodówce. Wydrylowac 30 dkg twardych śliwek. Wsypac je do rondla,dodac 3 łyżki wody i 3 łyżki cukru. 6 dużych twardych gruszek przekroic na pół,usunąc gniazda nasienne,wrzucic do śliwek. Podsmażyc na małym ogniu,tak by puściły soki,ale się nie rozpadły.Odsączyc je potem na sicie. 1/2 kostki masła utrzec z 3/4 szkl cukru i łyżeczką cukru waniliowego. Wbic 2 jajka,dodac 3 łyżki oliwy.Połączyc. Dodac 2 łyżki kwaśnej śmietany. Wsypac 2 szkanki mąki pszennej wymieszanej z 2 łyżeczkami proszku do pieczenia. Wyrobic gładkie ciasto. Przełożyc ciasto do formy,wyrównac.Ułozyc na wierzchu równomiernie gruszki,a pomiędzy nie śliwki. Zetrzec schłodzoną kruszonkę. Piec w 180 stopniach około 50 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bodrzena
Witam !podaję mój przepis na placek z owocami z kruszonki. Prosty i smaczny . 3 szkl. mąki 1 margaryna 1 szkl. cukru kryształu cukier waniliowy Wyrobić kruszonkę 1/3 część odłożyć do pozostałej dodać 3 żółtka, 1/2 szkl. mleka ,2 łyżeczki proszku do pieczenia , ubite białka i wymieszać łyżką . Ciasto wyłożyć na blachę na ciasto owoce ( ja dałam jabłka i śliwki ) i posypać odłożoną kruszonką . Piec ok. 1godz .w 170 s tp. Posypać cukrem pudrem . i ciasto biszkoptowe z owocami 7 jaj 9 łyżek mąki 1 szkl. cukru kryształu 1 łyżeczka proszku do pieczenia żółtka oddzielić od białek ,dodać do nich proszek do pieczenia i odstawić . Białka ubić na sztywno i nie przerywając ubijania dodawać cukier następnie żółtka z proszkiem i mąkę . Ciasto wylać na blachę na ciasto owoce . Piec ok. 40 min. w 180 stp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pora śliwek
czas na ciasta sliwkowe, robiłam to z lejem i kruszonką - pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zrobić takie ciasto
Jadłam pyszne ciasto. Wyglądało tak: http://www.naszesudety.pl/files/foto/reimannki.jpg Na spodzie cieniutkie kruche dżem biszkopt masa i jakby francuskie na wierzcu kruche ciasteczko w kleksie masy i lukier biały Ma ktoś pomysł jak to upiec? Chodzi mi o połączenie masy i ciasta francuskiego Jak to połączyć? upiec cieniutkie francuskie i położyć na masę? Uda się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zrobiłam takie ciasto ze śliwkami http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dd1d84ed8787f8c3.html Miesza się je widelcem (nie ma potrzeby używania miksera), wyrasta pomimo grubej warstwy owoców na górze. Oto przepis: Ciasto: 4 jajka szkl. cukru 3/4 szkl. śmietany 12-18% 3/4 szkl. oleju 3 szkl. mąki 3 łyżeczki proszku do pieczenia Dodatkowo: ok. 75 dag owoców (np. wydrylowanych śliwek) - tyle, by zakryło ciasto (wszystko zależne od wielkości blaszki) 4 łyżki cukru 4 łyżki mąki łyżka smalcu łyżka margaryny Ciasto: do miski wbić jajka, roztrzepać widelcem, kolejno dodać cały czas mieszając cukier, śmietanę, olej, mąkę i proszek do pieczenia. Wymieszać na gładką masę. Przelać na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Nałożyć na ciasto owoce (śliwki posypałam dodatkowo odrobiną cynamonu), pospać kruszonką przygotowaną z pozostałych składników, włożyć do piekarnia nagrzanego do 185 stopni Celsjusza, piec ok. 60 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM🌼 Przepis na pyszny deser z serków mascarpone 2 żółtka ubić z 2 łyżkami cukru pudru,dodać 2 serki mascarpone osobno ubić kubeczek śmietany kremówki z 2 łyżkami cukru pudru następnie obie masy wymieszać razem wykładać do pucharków,wbić okrągłe biszkopty Na wierzch wykładać frużelinę...polecam wiśniową.Można zastąpić konfiturą wiśniową babuni.Lecz mimo wszystko frużelina jest lepsza Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja jak zwykle mam prośbę. Wyszukałam sobie takie szybkie ciacho bez pieczenia - ale nie ma pod nim zadnych opinii - zastanawiam się czy któraś z Was nie robiła podobnego, czy to jest przepis na duzą tortownicę i co moglabym dać na wierzch na ciacho. Z góry dziękuje za pomoc:) Chałwowiec waniliowy Składniki 4 jajka 1 szklanka cukru pudru 1 cukier waniliowy 1,5 szkl. mleka 1 kostka masła lub margaryny 2 łyżki żelatyny 40 dag chałwy waniliowej biszkopty Masło utrzeć z chałwą. Jajka ubić z cukrem pudrem i cukrem waniliowym Zagotować 1 szkl. mleka, do tego wlać rozpuszczoną w 0.5 szkl. zimnego mleka żelatynę. Lekko schłodzić i wlać do ubitych jaj, następnie rozmieszać z ukręconą chałwą i masłem. Powstałą masę wylać do torotwinicy na ułożone biszkopty, włożyć do lodówki do zastygnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zrobić takie ciasto
A ja wrócę do przepisu o który pytałam powyżej. Dowiedziałam się szczegółów i ciasto upiekłam. Pyszota. Swoją drogą krem z mleka w proszku smakiem przypomina batony milky way :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizula - chałwowiec chyba był na forum, ale ja nie robiłam.... Jak nie było, to poszukam w swoich przepisach, chyba widziałam coś takiego w jakiejś kulinarnej książeczce... Słodkiego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, dla mnie ten przepis na chałwowca "na oko" jest na tortownicę ok. 24cm średnicy. Można udekorować polewą czekoladową, orzechami, rodzynkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×