Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

+++TORCIK NA BIAŁYM WINIE+++ 2 jajka 4 żółtka 6 łyżek mąki 2/3 szkl. cukru 2 szkl. śmietany kremówki skórka starta z połowy cytryny ½ kg jasnych winogron Łyżka żelatyny Mały cukier waniliowy 2 szkl. białego wina Masło do wysmarowania formy 1. Jajka utrzeć z połową cukru do białości. Wymieszać z połową skórki cytrynowej i mąką. Przelać do natłuszczonej formy tortowej. Piec 10 minut w temp. 200 stopni Celsjusza. Gorące ciasto posypać dwiema łyżkami cukru, przykryć folią aluminiową, formę odwrócić do góry dnem, zdejmując tym samym ciasto. 2. Kremówkę ubić, wstawić do lodówki. 3. Żelatynę rozpuścić w odrobinie zimnej wody. 4. W wąskim garnku zmiksować resztę cukru, skórki cytrynowej, cukier waniliowy i żółtka. 5. Do garnka z masą wlać wino. Zawartość garnka podgrzewać w kąpieli wodnej w większym garnku, cały czas mieszając. 6. Napęczniałą żelatynę rozpuścić w kilku łyżkach kremu, połączyć z pozostałym kremem, zdjętym z kąpieli wodnej, już wystudzonym. Dodać bitą śmietanę z lodówki, wymieszać. 7. Na dno formy tortowej, w której się piekło ciasto, wyłożyć ciasto cukrową stroną do dna, rozsmarować krem, puknąć formą o stół, by krem dobrze się ułożył. Na kremie poukładać umyte winogrona. Wstawić do lodówki na co najmniej godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy było… +++Ciastka KASZTANKI+++ 40 dag pokruszonych herbatników Kostka masła 25 dag cukru 50 ml wódki lub rumu 4 czubate łyżki kakao Kilka kropel aromatu migdałowego Masło utrzeć z cukrem, dodawać herbatniki, aromat, kakao, a na końcu – alkohol. Wszystko dobrze wmieszać. Formować kulki, obtaczać w cukrze, schłodzić. +++Ciastka KOKOSANKI+++ 3 białka ubić na sztywno, dodać 20 dag cukru, 10 dag wiórków kokosowych, 2 łyżki tartej bułki. Wymieszać. Blachę wysmarować tłuszczem, wysypać tartą bułką. Ciasteczka kłaść na blasze za pomocą łyżeczki do herbaty, piec w temp 180 stopni Celsjusza na jasnozłoty kolor. Oj, nadrabiam dzisiaj zaległości, że aż miło:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***RURKI MIGDAŁOWE*** Ciasto: 50 dag mąki, 25 dag śmietany, 15 dag masła Nadzienie: 25 dag cukru, 25 dag obranych migdałów, szczypta mielonego cynamonu, 5 łyżek miodu, łyżka masła Cukier puder do posypania Masło utrzeć, połączyć ze śmietaną, wsypać połowę mąki, wyrobić ciasto, dodać resztę mąki, zagnieść. Migdały zmielić, dodać cukier, cynamon i miód, wymieszać. Ciasto rozwałkować, pokroić na kawałki 10x5cm, każdy kawałek posmarować odrobiną masła, nałożyć nadzienie i zwinąć w rurki. Ułożyć na natłuszczonej blasze i piec ok. 30 minut w temp. 180 stopni Celsjusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annawioletta....to są wszystkie Twoje sprawdzone przepisy?:-) nieźle Cię wzięło z tymi ciachami;-) na pewno zrobię te rurki , dostałam chyba ze 2kg prażonych siekanych migdałów i muszę je zużyć, a przepis wygląda smakowicie! a ja na diecie i co rusz coś piekę....ćwiczę silną wolę, ale to wcale nie jest takie łatwe gwiazdka....witaj miluchno, zaglądaj często i dziel się przepisami a jak już złapiesz bakcyla, to się przekonasz , że topik wciąga jak bagno:-D ;-) pozdrawiam wieczornie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulotna chwilo, ja mam taki zeszyt z przepisami, prowadzony od 1998 r. Piekę i gotuję nie od dziś - ale z różnym efektem;-) No i mam fioła na punkcie łatwych przepisów - bo ciągle brak mi czasu np. na pieczenie ciasta przez kilka dni. Z ciast preferuję te bez kremów, no ale od czasu do czasu robię coś innego. Wczoraj miałąm chwilkę na siedzenie przy komputerze, wiec coś wrzuciłąm. Topic przecież nie moze umrzeć! Mam nadzieję, że coś Wam podpasuje i się uda. No - a teraz zmykam piec keksika z żurawinami:-) [oby się nie spalił w moim wysłużonym piecu... hehehe...] Słodkiej niedzieli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do diety - przez dwa miesiące nie jadłam słodyczy, później znalazłam ten topic i... piekę jak wariatka! I wcale nie jest mi z tym źle:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Słodkie Babeczki:-) annawioletta....mój pierwszy zeszyt z przepisami rozleciał się ze starości i większość przepisów wyblakła, ale nadal go mam (sentymentalna jestem) :-D mam ich w sumie sztuk 3 , a ostatni nomen omen z napisem caffeTERIA:-D ale marzy mi się taki w oprawie ze skóry i z kartami z papieru czerpanego(może Mikołaj się domyśli )? ja ten topik odkryłam chyba jakieś 3 lata temu i super, że ON nadal żyje swoim życiem, wiec wpisuj Kochana co tam masz w tych swoich kajetach, bo z tego co widzę to same pyszności:-)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knutsel29
Kochaniutkie, wszystkim nam, ktore wyczarowywuja z maki jajek i cukru i innych dodatkow za kazdym razem usmiech na twarzy domownikow i gosci wspanialych mikolajek. Apropo: babeczki sie udaly jak nigdy, dzieciaki takie dumne, ze mogly piec, do tego, biszkopt z kremem i ananasami i kokosowym wierzchem i murzynek i moj dzien sie udal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o przepis
na sprawdzone pierniczki. Chyba go gdzieś tu widziałam, ale za nic nie mogę znaleźć. z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piernikowe serduszka (przepis Agripy_) są na stronie 8. Co do tych rurek migdałowych - nie przeraźcie się tym nadzieniem - ono nie ma konsystencji pasty kanapkowej - jest bardziej sypkie, ale i tak pyszne:-) No a ciasto można wałkować na różne wielkości (w zależności od tego czy chce się małe czy duże rurki - moje są maleńkie, jak ciasteczko). Coś tam może jeszcze naskrobę jak czas pozwoli!;-) Trzymajcie się, Słodkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będę robic pierniczki z tego przepisu: Składniki: - 5 jaj - 0,5 kg cukru - 1,5 kg mąki - 0,5 kg miodu - 0,5 kg tłuszczu - 0,5 łyżki sody - 1 proszek do pieczenia - 5 dkg kakao - 5 dkg przyprawy do pierników - zmielony cynamon i goździki (po małej łyżeczce) Wykonanie: Połowę cukru rozpuścić na złoty kolor. Resztę cukru ubić z 5 jajkami. Gdy cukier się rozpuści- dodać tłuszcz i miód (chwilę gotować). Do miski wsypać mąkę, przyprawy, kakao, sodę, proszek - do tego wlać przestudzoną masę i ubite jajka. Wszysto dobrze wyrobić. Odstawić na parę dni w chłodne miejsce. Rozwałkować na grubość 5 mm, wykrawać foremką pierniczki. Piec w temp. 170 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAM PYTANIE CO DO CIASTA RÓŻANEGO???? czy to 400-500g mąki to chodzi o mąkę ziemniaczaną??? bo tam dalej jest podane-dodać pół szklanki maki ziemniaczanej...... następnie podsypywać maka i wyrabiac..... Bo nie wiem czy dodac pól szkl. ziemniaczanej a reszte to juz zwykła maka??? Pomóżcie proszę bo podoba mi sie ten przepisik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekoladowe ciasto z colą mąka, 250 g miękkie masło lub margaryna, 250 g jajka, 2 szt. cukier brązowy, 300 g cola, 200 ml mleko, 75 ml gorzkie kakao, 3 czubate łyżki proszek do pieczenia, 2 łyżeczki soda, szczypta aromat rumowy, kilka kropel polewa: czekolada z nadzieniem karmelowym, 2 tabliczki śmietanka kremówka, 3-4 łyżki 1. W jednej misce połączyć ze sobą suche składniki: mąkę, cukier, kakao, proszek i sodę. W drugiej zmiksować tłuszcz z jajkami i mlekiem, następnie dodać suche składniki i miksować, stopniowo dolewając colę. Ciasto przełożyć do wyłożonej papierem do pieczenia formy (u mnie 25 x 35 cm, może być też standardowej szerokości tortownica) i piec w 180 stopniach przez ok. 40 min, aż ciasto nie będzie przyklejało się do wbitego weń patyczka. Przygotować polewę: Czekoladę roztopić w kąpieli wodnej ze śmietanką. Ciepłą polewą polać przestudzone ciasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosianica ==> Głos na wieniec oddany, ciasto z colą zapisane:-) ****CIASTO ZE SKORUPKĄ MIGDAŁOWĄ**** (niskie ciasto) Ciasto: 1 SZKL. MĄKI 1,25 SZKL. CUKRU 20 DAG (MAŁĄ BUTELKA) ŚMIETANY KREMÓWKI 3 JAJKA 1 MAŁY CUKIERWANILIOWY 2 ŁYŻECZKI PROSZKU DO PIECZENIA SZCZYPTA SOLI Skorupka: 6 PŁASKICH ŁYŻEK MASŁA 5 CZUBATYCH ŁYZEK CUKRU 5 ŁYŻEK MLEKA 20 DAG PŁATKÓW MIGDAŁOWYCH Śmietanę ubić na puszysto. Dodać mąkę z proszkiem do pieczenia, cukier, cukier waniliowy i szczyptę soli. Połączyć z jajkami, wymieszać na gładką masę. Wylać na płąską (nie – keksową) formę wyłożoną papierem do pieczenia. Piec ok. 10 minut w temp. 180 stopni Celsjusza. W rondelku roztopić masło, dodać cukier i mleko, mieszać, aż cukier się rozpuści. Wsypać płatki migdałowe i wymieszać, żeby się trochę utłuściły. Wylać masę na gorące ciasto (nie wyłączać pieca), piec jeszcze około 10-15 minut, aż migdały się zarumienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****BOUNTY**** 3 szkl. mąki Kostka masła 4 jajka Szkl. mleka 8 małych batoników Bounty (czyli 4 opakowania, po dwa w środku) 10 łyżek cukru 6 łyżek soku pomarańczowego Mały proszek do pieczenia Trochę pomarańczowego aromatu do ciast Szczypta soli Dekoracja: polewa czekoladowa, wiórki kokosowe Masło utrzeć z cukrem i jajkami. Dodać sok pomarańczowy, mleko, mąkę i proszek do pieczenia, wymieszać mikserem. Foremkę keksową wytłuścić i wysypać tartą bułką. Przełożyć połowę ciasta do formy, poukładać batoniki tak, by tworzyły dwa pasy wzdłuż formy (czyli jeden pasek z czterech batoników). Zalać resztą ciasta. Piec w gorącym piekarniku około 60-70 minut w temp. 180 stopni Celsjusza. Wystudzone ciasto polać polewą i posypać wiórkami (nie trzeba ich rumienić na patelni, mogą być prosto z paczki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze fajne ciasto (ciekawie wygląda i jest smaczne), którego nazwa zawsze wywołuje uśmiech u konsumujących. Mam nadzieję, że nie było go na tym topicu. ****USTA ROMANA**** Usta: • 20-30 dag okrągłych biszkoptów 9ilość w zależności od wielkości formy, na tortownicę wystarczy 20 dag, na większą formę trzeba więcej • Powidła/marmolada do smarowania biszkoptów (dla mnie najlepsza jest kwaskowata – np. wieloowocowa kupna – ale można użyć np. powideł śliwkowych czy domowego dżemu aroniowo-jabłkowego = czegoś o jednolitej konsystencji) Ciasto: • 3 jajka • 1 szkl. cukru • ½ kostki margaryny stopionej i ostudzonej • ¾ szkl. mleka • 1 łyżka wody • 1,5 szkl. mąki • 2 łyzki kakao • 1 pełna łyżeczka proszku do pieczenia Krem: • Duży waniliowy/śmietankowy budyń z cukrem (na ¾ l mleka) • 2,5 szkl. mleka • Kostka masła (ja używam roślinne w okrągłym opakowaniu) • Brzoskwinie, winogrona, banany – do dekoracji • 2 galaretki brzoskwiniowe (przygotowane wg przepisu na opakowaniu) Usta: Biszkopty posmarować powidłami, pozlepiać po dwie sztuki i poukładać w formie wysmarowanej tłuszczem. Ciasto: Białka ubić dodać cukier, żółtka, mąk, proszek do pieczenia, kakao, wodę, mleko i margarynę. Zmiksować. Wylać na biszkopty w formie. Jak ciasto nie pokryje całych biszkoptów, to jest OK. Jak będzie za dużo ciasta, to biszkopty wypłyną na wierzch, więc lepiej, żeby surowe ciasto spłynęło PO BISZKOPTACH na dno formy. Piec ok. 40 minut w temp. 180 stopni Celsjusza. Upieczone ciasto ostudzić. Ciemne ciasto zostawi na biszkoptach kakaową warstewkę, przez co białe usta będą bardziej widoczne. Krem: Budyń ugotować w mleku, ostudzić, zmiksować z masłem. Ułożyć na upieczonym cieście, udekorować owocami i zalać tężejącymi galaretkami. Wstawić do lodówki na ok. 2 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania ten keksik super wyglada.ochoty mi narobilas :P chyba taki upieke na swieta.dzieki za glos.mozna oddac po jednym dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna to ciasto usta romana znam pod nazwa usta adama :P jadlam i jest smaczne i super wyglada po pokrojeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki.jak zalapie sie w pierwszej 10 dostane kosz i bede mogla piec pysznosci ;) a dzis znalazlam taki przepis: PLACEK ORZECHOWY pol kostki masla 6 jajek 2/3 szkl cukru 1 szkl maki 1 lyzeczka proszku do pieczenia po 5 dag orzechow laskowych oraz czekolady mlecznej i bialej tluszcz i maka do formy oddzielamy zoltka od bialek.maslo ucieramy z cukrem na puszysta mase.dodajemy po jednym zoltku,a nastepnie male porcje maki wymieszanej z proszkiem do pieczenia.ciastko ucieraj 1-2 min.bialka ubij na sztywna piane,delikatnie wymieszaj z ciastem.czekolady zetrzyj na tarce o drobnych oczkach.orzech zmiel lub posiekaj.ciasto podziel na 2 czesci.do jednej dodaj biala czekolade,a do drugirj mlecna czrkoade i orzechy.tortownice (sr.22 cm) wysmaruj tluszczem i posyp maka.rozsmaruj biale ciasto.na nie ciemne.piecz w temp. 189 st celcjusza 45min.przed podaniej udekoruj wiorkami czekolady lub polewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcz etaki o tort mrozny 15 dag maki 10 dag margaryny 5 dag cukru pudru 1 jajko 300ml smietany kremowki (30 %) 4 tabliczki bialej czekolady 25 dag serka homogenizowanego sok z polowy pomaranczy zagniatamy gladkie ciasto.wykladamy na tortownice (20 cm),nakluc widelcem.piec 20 min w 180 st.ostudzic na mase podgrzac kremowke,dodac polamana czekolade,mieszac az sie rozpusci.ostudzicwymieszac z serkiem i sokiem pomaranczowm.przelac na cisto.wstawic do zamrazarki na cala nc.gotowe ciasto wyciagnac z tortownicy i przybrac. zeby go nie mrozic mozna dodac 2-3 lyz zelatyny rozpuszczonej w malej ilosci wody.i je schlodzic w lodowce kilka godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosianica ==> to ciasto orzechowe w dwóch kolorach całkiem fajnie się zapowiada:-) +++GOTOWANIEC+++ czyli jedyne ciasto, które potrafi zrobić moja szefowa:-) 1 szkl. Mleka 1 szkl. Cukru 1 kostka masła Wrzucić to do garnka, zagotować, odstawić na 5 minut. Do gorącej masy wsypać duży proszek do pieczenia (będzie buzował, masa zacznie rosnąć). W szklance roztrzepać 3 jajka, dodać do ciepłej masy. Po trochu wsypywać 3 szklanki mąki, mieszać cały czas mikserem. Wcisnąć sok z ½ cytryny, wymieszać. Dodać wg uznania: śliwki, agrest, jabłka, gruszki, rodzynki, mak, płatki migdałów itp. (wg mnie z jabłkami, gruszkami, makiem, migdałami jest najlepsze). Piec około 50 minut w temp. 180-200 stopni Celsjusza. Posypać cukrem pudrem. Ciasto ma inną konsystencję niż takie zwykłe na proszku – jest bardziej zbite, jakby… ugotowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Kobietki! Przy takiej obfitości ciast ciężko jest wzbogacić stronę o coś nowego. Oto przepis na aromatyczny sernik. ****SERNIK Z CYNAMONOWYM SPODEM**** 1 kg białego sera z wiaderka 5 jajek 1 czubata szkl. cukru (czyli taka jedna szkl. + 2 duże łyżki zupowe) Sok z połowy cytryny 20 dag pokruszonych herbatników 10 dag margaryny Mały cukier waniliowy Płaska łyżka cynamonu Żółtka utrzeć z cukrem, dodać do twarogu razem z sokiem z cytryny.. Ubić pianę z białek, delikatnie przemieszać z masą serową. Margarynę rozpuścić. Dodać cukier waniliowy i cynamon, wymieszać tak, by cukier się rozpuścił. Wlać do herbatników, wymieszać, żeby składniki się połączyły. Masę herbatnikową wyłożyć na dno lekko wytłuszczonej tortownicy, nałożyć twaróg, opruszyć go jeszcze cynamonem, piec około 50 minut w temperaturze 180 stopni Celsjusza. Studzić w wyłączonym piecu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babeczki:-) Ale tu słodko! annawioletta....czy może przypadkiem przeczesałaś cały topik? pytam, bo szukam pewnego ciacha-wiem, że na bank jest na tym topiku, przejrzałam do 20 strony i albo przeoczyłam, albo jest gdzieś dalej chodzi mi o takie ciasto z bezami na wierzchu , polewane rozpuszczonymi krówkami z dodatkiem masła gdybyś coś kojarzyła to plis daj znać:-) a i jeszcze mam pytanie o Pychotkę (wstyd się przyznać, ale jeszcze jej nie robiłam:classic_cool: ) są różne przepisy z tego co widzę, w jednych jest podane żeby pianę nałożyć na dwa placki, w innych że tylko na jeden(ten górny), a i jeszcze czasami ludziska podają, żeby pokruszyć do masy trochę herbatników a jak Wy Babeczki robicie? gosianica.....kliknęłam:-) Agripa, a gdzie Ty się Kochana Matko Założycielko podziewasz :-( ? pozdrawiam wieczornie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×