Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Ja właśnie zjadłam śmieciarza z orzeszkami (w pracy baaaardzo się przyjął, bo wilgotny i z uwagi na dużą zawartość jabłek nie powoduje poczucia winy po zjedzeniu). W kolejce czeka jeszcze pączek z nadzieniem żurawinowym... Kobietki, życzę Wam słodkiego (niekoniecznie tłustego) czwartku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak ilosc cukru w moim przypadku tez jest mniejsza..ja raczej zawsze go zmniejszam...a wtedy dodaje wiecej kakao. Cieszy mnie ,ze smakowalo. aten jablecznik bardzo prosty. wczoraj robilam go pierwszy raz...a prezentuje sie bardzo ladnie i tak samo smakuje 3 szkl.mąki 1 margaryna lub maslo 4 plaskie łyżki cukru 5 żółtek 2 łyżeczki pr.do piecz. 1 cuk.waniliowy Skaladniki zagniesc,1/3 włozyc do zamrazalnika.reszta wylepić blaszke.Spód musi byc taki troszke grubszy,wiec wielkośc blachy na te skladniki -średnia 6 duzych winnych jabłek zetrzec na tarce,na duzuych oczkach...dodac w zależnosci od gusu cynamon i 2 łyżki cukru..lub wcale go nie dodawać.Ja dodalam jeszcze odrobine kaszki manny. na jablka wykladamy mase ubita z 5 białek 3/4 szkl.cukru na koniec dodajemy kisiel o dowolnym smaku...czerwony. Mozna jeszcze do piany dodac wiorki kokosowe..tak 3 łyzki. Ja zamiast wiorek dodalam pokruszone orzechy włoskie...ale na wierzch jablek. Na mase z bialek tarkujemy ciasto z zamrazalnika pieczemy ok45- 50 min smacznego Milego dnia..pączkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam moje drogie.ja rowniez wam zycze slodkiego czwartku :) ja od rana sie chrustami zajdam.wczoraj wieczorem meza zagonilam do ich smazenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam napisać co znajduje się pod tą sukienką:-D no więc torcik jest czekoladowo śmietankowo wiśniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super :) jaka masa cukrowa go pokrywalas?ja robilam na probe wczoraj ta z glukoza i jeszcze malo pudru nasypalam.stoi w lodowce na dokonczenie bo juz mi sie wieczorem nie chcialo do sklepu leciec :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulotna chwilo - jak Ty coś pokażesz, to aż brakuje słów zachwytu... W dodatku wklejasz nam to po nocach, żeby rankiem narobić smaku:-) Dzisiaj miałam chrzest bojowy mojego nowego pieca gazowego. Pieczeń się udała. Teraz stygną mi serduszka kawowe, a już gotowe są ciastka owsiano-żurawinowe - może mało walentynkowe, ale PRZEPYSZNE; ubyło ich już trochę... Daję przepis (znalazłam w necie, nieco zmodyfikowałam), jutro fotka, jak nie znikną w nocy... 2,5 szkl. płatków owsianych 80 g (duża garść) żurawiny suszonej 0,5 szkl. mąki 3 jajka 100 g margaryny (w oryginalnym przepisie Kasia i takiej użyłam) 6 łyżek cukru - takich więcej niż płaskich kilka kropelek aromatu waniliowego do ciast 1 łyżeczka proszku do pieczenia szczypta soli Margarynę rozpuścić na patelni, dodać płatki owsiane, uprażyć na złoty kolor mieszając, by płatki się nie spaliły. Zdjać z patelni, wsypać do dużej miski, dodać cukier, chwilę mieszać. Przestudzić. Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia, aromatem i szczyptą soli. Wsypać do płatków. Dodać żurawinę pokrojoną na mniejsze kawałeczki i rozbełtane jajka - dokładnie wymieszać. Masa będzie lepka od jajek i cukru. Mokrymi dłońmi nabierać masę w ilosci odpowiadajacej mandarynce, lepic kulki, układać je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i wymarowanej tłuszczem, spłaszczać do grubości ok. 0,5cm. Ciasteczka owsiane piec w piekarniku nagrzanym do 160°C przez około 15 minut (aż się zarumienią). Z podanych składnkiów wyszło mi 12 dużych (rozmiar trochę większy niż średnica szklanki) ciastek... śniadaniowych:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wasza Czytelniczka
Ulotna Chwilo Twój torcik jst prześliczny, cudo, jak zrobiłaś tą masę? Czy to ten plastyczny lukier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***Mirinda-cake*** http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2cd5f2e176dfbf1d.html * 5 jajek * szklanka cukru * duży cukier waniliowy * 2 szklanki mąki * 1 płaska łyżka proszku do pieczenia * pół szklanki oleju * 200 ml mirindy * sok z jednej cytryny na lukier: * 1.5szkl. cukru pudru * ok. 4 łyżki mirindy dekoracja dowolna. Utrzeć jajka z cukrem i cukrem waniliowym na puszystą masę. W osobnej misce wymieszać mąkę z proszkiem do pieczenia. Mąkę stopniowo wmiksować do masy jajecznej na przemian z olejem i mirindą. Na koniec dodać sok z cytryny. Dużą blaszkę wyłożyć papierem pergaminowym. Ciasto wylać na blaszkę. Piec w temp.p. 175°C ok. 25 min. Ostudzone ciasto polać lukrem z cukru pudru i napoju. Ciasto ma lekką, puszystą konsystencję. A tu coś dla tych, którzy wolą wersję małosłodką: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8e8b84a46c9257de.html ***Ciastka ryżowo-kokosowe*** 1 kleik ryżowy 10dag wiórków kokosowych 1 op. margaryny 3 jajka 3 łyżki cukru 1/2 łyżki proszku do pieczenia Z podanych składników zagnieść ciasto, odrywać kulki wielkości orzecha włoskiego, spłaszczać, kłaść na blaszce wyłożonej pergaminem, piec ok. 25 minut w temp. ok. 180 stopni Celsjusza (az ciastaka przestaną być blade). Po ostudzeniu posypać cukrem pudrem. Smacznego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za miłe słowa uznania :-) annawioletta....po nocach, bo zazwyczaj wtedy tylko mam czas na takie robótki domowe:-) a sukienka jest z lukru plastycznego z tortowni a tak wygląda w przekroju http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5824d8be1d6d13ad.html a to już z kolei coś na dzisiaj http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8fe339dbc77d6b7a.html annawioletta....wrzucasz tyle smakowitych przepisów! powiedz mi kiedy ja mam je sobie do zeszytu przepisać jak mi czasu na wszystko brakuje;-)? na pewno skorzystam bo wszystko wygląda super smacznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jesteście niesamowite:-) Chylę czoła w waszą stronę. Ulotna, ja właśnie zasiadam do śniadanka i jak zobaczyłam Twój torcik, to aż straciłam ochotę na kanapkę z twarożkiem. Ślinka cieknie na widok tego cudeńka:-) A co do tych nocy - to ja podziwiam, bo zajmowanie się dzieckiem i produkcja takich pyszności to nie lada wyzwanie, a Ty masz talent i widać, że chce Ci się to robić. Gratuluję świetnej organizacji. Agripo, Ulotna - smakowicie wygladają te sercowe desery. A mój narzeczony (taki, co zje wszystko, co jest słodkie) nie wpadł na pomysł, że istnieje foremka do wykrawania ciastek i myślał, że wszystkie serduszka (ok. 120szt.) ulepiłam specjalnie dla niego... Hehe, w duchu uśmiałam się do łez:-D :-D Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelko - jestem pod wrażeniem filmu... Ja z kremu maślanego nie umiałabym wycisnąć listka, a co dopiero różę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze...to sprzeet,taki z prawdziwego zdarzeniai kazdemu by sie udalo...tylko troche wprawy. Takie super tyli do szpryc to masa pieniedzy...metalowe to w granicach 8-10 zł za sztuke...a jak wiadomo jedna to kropla w morzu. W sklepie takich cudeniek sie nie dostanie..tzreba zamowic..wiec dochodzi jeszcze koszt przesylki. Ja sobie obiecalam,ze stopniowo zaczne zamawiac i kompletowac sprzecik...to moje marzenie..ale jeszcze troszke ...a po drugie....to raczej w kremie przewaga masla tak dziala na konsystencje....a wiec jak dla mnie krem...blllleee. ale robota piekna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annawioletta.....fakt, lubię przebywać w kuchni i sprawia mi to przyjemność:-), a z tą organizacją to różnie bywa ;-) Kropelko ja też zbieram sprzęcik :-) a aktualnie choruję na syfon do bitej śmietany a dzisiaj tak na szybkiego zakręciłam baaardzo czekoladowe ciasto http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c340fb2fe6ad0770.html niestety nie próbowałam bo jestem na diecie, ale goście mówili, że smaczne :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drożdżowe? Wyglądają fajnie. Już myślałam, że nastał głuchy okres dla tematu z powodu postu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosianica 🌻 dla ciebie i rzuc przepisem na te buleczki, i dokladnie na "farsz", z gory dziekuje ;) 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świetnym pomysłem jest zrobienie szybkiego ciasta w 5-8 minut w mikrofali. Nie zawsze mam ochotę nagrzewać piekarnik przez 45 minut i czekać na ciasto. Kiedys miała mikrofale Kalorik i pieczenie odpadało, ale teraz mam LG i jest to naprawdę szybka i praktyczna funkcja. Goście już nie straszni, spróbujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knutsel jesli chodzi o farsz to... mak z puszki bakallandu :P.mialam 3/4 puszki i musialam to jakos wykorzystac. tak ciasto jest drozdzowe a tu przeis: 50 dag maki 1 szkl mleka 3 zoltka 10 dag margaryny 5 dag cukru (3 lyzki) 5 dag drozdzy Podgrzewamy mleko (zeby bylo cieple) dodajemy 1 lyzke cukru i drozdze i 1-2 lyzki maki mieszamy do rozpuszczenia.odstawiamy do wyrosniecia.wsypujemy make i pozostaly cukier do miski dodajemy drozdze lekko mieszamy,wbijamy zoltka oraz rozpuszczona i zimna margaryne.wyrabiamy gladkie ciasto i zostawaiamy do wyrosniecia.walkujemy i wykrawamy kraki ciasta,na kady nakladamy lyzeczke dzemu lub innego nadzienia. mona je piec tak ze dzem jest na wierzchu,ja jednak wole je posklejac zeby farsz byl w srodku.ukladamy na blasze i pieczemy az sie zrumienia(najpierw ok 10-15 min w temp.ok 160 st,pozniej zwiekszamy na ok.180 st.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki 🌻 zrobie jak tylko wroce z pracy, z braku maku, z dzemem dzieciaki nie za bardzo wiec stworzymy cos w stylu nadzienia serowego. Az sie nie moge doczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knutesel z serem tez moga byc :) kazde nadzienie sie nada. z tego tez dore paszteciki wychodza tyle ze wtedy juz cukru nie sypiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×