Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

dziewczynki slodkie a wy co strajkujecie?zadnych nowych przepisow ani fotek pysznosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosianica....będę piekła coś w czwartek, jak wyjdzie to wrzucę fotkę :) Czarodziejko...ciasto robiłam na oko, ale...przepis bazowy to murzynek, tyle, że dałam więcej jajek, więcej mąki, a zamiast kakaa wrzuciłam baardzo dużą ilość deserowej czekolady (miałam przemysłową, więc jej nie żałowałam), polewa to też czekolada rozpuszczona na parze z niewielką ilością śmietanki, masła i oleju (dodatek oleju nadaje jej połysk)) ciasto piekłam w dużej tortownicy przez pozdrawiam wszystkie Łasuchy :)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VECTRA 78
00000000000000000000000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasto kokosowe Składniki: 20 dag mąki tortowej, 10 dag masła albo margaryny, 10 dag cukru, 2 jaja, łyżeczka proszku do pieczenia, 5 łyżek śmietany 12%. Masa: 20-25 dag wiórków kokosowych. 20 dag masła. 12-15 dag cukru. 2 jaja. Przepis: Masło utrzeć z cukrem aż będzie puszyste, dodać po kolei jaja i ubijać mikserem aż składniki połączą się w jednolita masę. Jeśli jednak ciasto zacznie się warzyć, to nic się nie przejmujcie, ubijajcie dalej przez kilka minut, a potem stopniowo dosypujcie mąkę zmieszaną z proszkiem do pieczenia i śmietanę. Wyjdzie Wam piękna jasna masa, którą wystarczy przełożyć do średniej wielkości formy wysmarowanej masełkiem i wysypanej bułka tartą. Masę robi się najłatwiej na świecie. Wystarczy wszystkie składniki wrzucić do miski i zagnieść. Następnie należy wyłożyć to równomiernie na ciasto i włożyć do piekarnika. Piec około 45 minut w temperaturze około 200 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jestem :-D zmontowałam dzisiaj coś takiego (świński torcik by ulotna ) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2fadbadbd7438f04.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7983e59a38b98d47.html torcik składa się z trzech blatów ( czekoladowego, waniliowego i cappucino), przełożony jest bitą waniliową i bitą cappucino, a blaty posmarowane są wytrawną konfiturą pomarańczową przekrój jutro :) pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam sprawdzonego
a macie tu może sprawdzony przepis na suflet? obejrzałam sobie torta :D fajne podwórko haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieczemy, pieczemy.... Twój torcik świnkowy śliczny! Cudo. Ja upiekłam piernik, taki jak babcia piekła - wszystkiego "na oko" do odpowiedniej konsystencji ciasta, ale niestety - czeka mnie zakup: piekarnik a raczej cała kuchenka do wymiany. No i oczywiście jak co tydzień upiekłam chleb na zakwasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przyznaję się bez bicia,że nic nie piekłam ostatnio.Za to Ty Ulotna Koleżanko bijesz wszystkich na głowę.Non stop coś pieczesz,kiedy nie wejdę fotki. Gdybys mieszkała bliżej,to chyba co drugi dzień wpraszałabym się na kawkę:D Pozdrawiam Nasze słodkie grono:) ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulotna chwilo zostań
moją żoną. Można się zakochać w twoich wypiekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulotna, szukalam tego przepisu na ta twoja kore ale albo jestem slepa albo prawdziwa blondynka, wiec prosze uprzejmie o powtorke z tematu i rzuc przepisem :) Wlasnie wlizylam do piekarnika tortownice z ciastem babkowym. Podaje przepis: 6 jajek, 300 g cukru + cukier waniliowy, 300 g masla, 300 g maki + 2 lyzeczki proszku do pieczenia, Jajka z cukrem ubic jak na biszkopt, w miedzyczasie roztopic maslo, ciagle ubijajac dodac rozstopione maslo, nadal ubijajac dodac przesiana make z proszkiem, do tortownicy i na jakies 30-35 min na 180. Jak ostygnie to go przekroje na trzy krazki, przeloze dzemem, kremem i opisze jako urodzinowy dla tescia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiłam biszkopta z kremem grysikowym przełożony biszkoptami i ananasem ;) z polewą czekoladową :P nie powiem całkiem dobry i ładny wyszedł mimo że malutki biszkopt z 3 jaj robiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Kobiety! 🌻 No, no - kilka dni nie zaglądałam, a tu... OŚWIADCZYNY:-) Ulotna chwilo, świnki ślicznie umorusane błotkiem, a tak kora orzechowa już pachnie mi... lasem:-) Poproszę o przepis. U mnie plany tortowe zmiwelował remont, jedyne co upiekłam w ciągu ostatnich dwóch tygodni to ***Ciasto śliwkowo-serowe*** Ciasto: 4 jajka, 1.5szkl. cukru, cukier waniliowy mały, 2.5szkl. mąki, 1szkl. mleka, 0.5szkl. oleju, słoiczek powideł węgierkowych (np. 29dag Łowicz), 3 łyżki kakao, 1 płaska łyżka sody oczyszczonej, 1 płaska łyżka proszku do pieczenia Masa z serem: 50dag białego półtłustego sera, 4 jajka, 0.5 szkl. cukru pudru, 1 łyżka mąki ziemniaczanej, 12.5dag margaryny. Zrobić ciasto: jajka utrzeć z cukrem, dodać pozostałe składniki, wymieszać. Masa serowa: białka ubić na sztywno. Margarynę stopić, ostudzić. Żółtka utrzeć z cukrem pudrem. Ser zmielić, dodać do niego żółtka, mąkę i margarynę, dokładnie wymieszać. Delikatnie połączyć z pianą z białek. Dużą blachę (ok. 20x40cm) wyłożyć pergaminem. Wylać ciasto, rozsmarować na nim masę serową. Piec ok. 60-70 minut w temp. 180 stopni Celsjusza. Sprawdzić patyczkiem, czy w środku już się upiekło. Moje obserwacje: Po ok. 20 minutach ser z góry opadnie i pozostanie na dnie, więc proszę się nie przerażać, że coś nie wyszło. Piekłam kiedyś to ciasto w mniejszej blaszce (kwadratowej) i piekło się dłużej (80 minut), bo było grusze. A, i proszę się nie przerażać dużą ilościa proszku do pieczenia i sody - nie są wyczuwalne w smaku gotowego ciasta. Po upieczeniu i ostudzeniu udekorować wg uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Babeczki za te pochwały:) Agripo...może wcale nie mamy do siebie tak daleko ;)? 9-ttt-9 mój piekarnik co prawda nie szwankuje, ale marzy mi się szerszy... hmmm....oświadczyny :D! a gdzie pierścionek i bukiet kwiatów :P ? bigamia w Polsce zdaje się jest karalna....ehhhh co za pech ;) Knutsel wklejam przepis ciasto: 8 białek 20 dag cukru 3 żółtka 10 dag orzechów siekanych 10 dag orzechów mielonych 10 dag wiórek kokosowych 10 dag rodzynek 1 łyżka mąki 1 łyżeczka proszku do pieczenia krem:1puszka brzoskwiń 1 kostka masła 3 łyżki cukru 2 budynie śmietankowe łyżka mąki ziemniaczanej 3/4szklanki wody 5 żółtek dodatki: delicje brzoskwiniowe(2 op) nasączone mocną kawą z dodatkiem alkoholu ,2 galaretki brzoskwiniowe WYKONANIE białka ubić dodać cukier pod koniec żółtka, dodać resztę składników wymieszać podzielić na dwie części i upiec ok 30 min w 180 stopniach, syrop z brzoskwiń zagotować z cukrem, budynie mąka żółtka wymieszać z wodą wlać do gorącego soku -ugotować budyń, zimną masę utrzeć z miękkim masłem masę podzielić na 3 równe części na pierwszym placku rozsmarować 1/3 masy, na to delicje nasączone kawą, na to kolejna porcja masy, drugi placek, znowu masa, na wierzch brzoskwinie pocięte wg uznania , całość zalać tężejącą galaretką rozpuszczoną w 3 szkl wody ciasto schłodzić najlepiej smakuje na drugi dzień Knutsel i jak torcik wyszedł? poprosimy o fotkę Annawioletta....ciekawy przepis, a gdzie fotka :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fotki nie ma, bo... ciasto podzieliłam i rozdałam (kawałek zjadłam, a jakże), żeby nie zwiększać tego pobojowiska, które obecnie mam w domu:-) Liczę na to, że w tym tygodniu kuchnia już wróci na miejsce i będę mogła poeksperymentować. No i zamierzam zrobić coś... NIE na słodko. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przekładaniec
A ja polecam Przekładaniec - ciasto biszkoptowe przekładane kremem toffi, z herbatnikami i polewą czekoladową - pyszne! Tu jest przepis http://www.fixydopieczenia.pl/przepisy-droetkera/page/4 na tej stronie są jeszcze inne fajne przepisy na pyszne ciacha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekładaniec mniamuśny! mam nieco inny przepis, ale bardzo podobny i jest na prawdę super! Knutsel....a gdzie link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knutsel29 - torcik niczego sobie:-) Teść na pewno doceni wkład pracy włożony w przygotowanie tego wypieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co pieczecie na Wielkanoc?
jakie ciasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ambitny plan, aby zrobic princesse, ale boję się że mi coś nie wyjdzie, chociaż dziewczyny wypróbowałam kilka przepisów i nie jest źle - czasem coś się uda. Ostatnio robiłam ciacho pn. Jogurtowiec - chyba znalazłam go na kafe - był bardzo łatwy i szybki w wykonaniu. Princessa z ananasem Upiec biszkopt i przekroić na dwa cienkie placki. Blaszka 24X30 lub tortownica ok. 27cm. Masa: Śmietanę ubic, dodać cukier i śmietan fixy. Następnie dodać pokruszone batony i pokrojone w drobną kostkę ananasy. Kolejność: Pierwszy placek biszkoptowy nasączyć sokiem z ananasa. Posmarować go miękką nutellą (można podgrzać w mikrofali). Nałożyć masę. Na masę drugi placek biszkoptowy nasączony sokiem z ananasa. Wierzch posmarować polewą czekoladową, posypać połówką pokruszonego batonika i wiórkami kokosowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulotna chwilo! Twój świński torcik jest przecudny, aż szkoda go jeść. Przypomina mi grę Wolni farmerzy ;) tam też są świnki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania30x
Mam do Was wielką prośbę czy posiadacie może przepis na sernik brzoskwiniowy Joli A. ze strony extra-smaczny właściwie zależy mi na tym jednym przepisie jesli któraś z Was mogłaby podać mi ten przepis będę bardzo wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gizula888 jesl chodzi o jogurtowca to moj przepis :) no jest on szybciutki w przygotowaniu i pyszny ;) polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×