Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Gość lotta 23
Proszę o sprawdzony przepis na makowiec japoński .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej lotta
coś mi świta, że przepis na to ciasto jest tu gdzieś na topiku, tylko pojęcia nie mam na której stronie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KARTONCER
Znalazłam na wielkim żarciu ,fajny przepis ;Sernik z krówkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olina1234
hej, nie wiem, jaki to jest makowiec japoński, ale ja mam super przepis na zupełnie inny makowiec. Robi się g bardzo łatwo, szybko i co najważniejsze ze suchego maku. Można robić jako placek na prostokątnej formie lub w tortownicy. Dokładny przepis jest na stronie http://4lady.pl/placek-tort-makowy/ polecam - robię taki sam - tak samo - zawsze wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olina1234
aha i dzięki za przepisy na ciasta z jabłkami - tego z wiórkami kokosowymi na pewno wypróbuje - pozdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie widze w nim
nic oblednego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :):):).................
ja też ty chyba ciasta oblednego nie widziałaś:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kevinn
ciasto piwne -8-10 piw - mąka - jajka - masło - cukier - jakiś proszek do pieczenia Wszystkie składniki mieszasz i wrzucasz na blaszce do piekarnika na 1,5 h W tym czasie wypijasz całe piwo najlepiej przy jakimś meczyku. Po 1,5 h wyjmujesz ciasto i zjadasz. Po wypiciu całego piwa nawet jeśli ciasto nie wyjdzie i to i tak opchniesz z radością całą blachę ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
witam , szukam przepisu na Shreka ale w innej wersji niż tradycyjna (jasny biszkopt+ masa czekoladowo- bakaliowa , reszta jak tradycyjnym przepisie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja coś tam cos tam
Kto szuka -nie błądzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olina1234
haha, przyczytałam właśnie wcześniejszy "przepis" kevinna na ciasto piwne - hehehe A tak na serio, to ja mam dobry i sprawdzony przepis na rogaliki na piwie. Już nieraz je piekłam i zawsze wychodzą. Są wyjątkowo kruche i można je długo przechowywać. No i latwo sie je robi. http://4lady.pl/rogaliki-na-piwie-2/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co nazywać po włosku
Przecież ta crostata to zwykłe ciasto kruche z dźemem. Ech pochwała obczyzny, już nie można po polsku nazywać rzeczy tylko modnie, po zagranicznemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50 z ? ***
Jak to niektorzy nie umieja czytac ze zrozumieniem,ale za jadu im nie brak,,nawet w slodkich tematach....jakie to polskie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GARGAMEL 6 jaj 1 szklanka cukru pudru 25 dag płynnego miodu 1 przyprawa do piernika 1 łyżeczka sody 1 kostka margaryny 1,5 szklanki mąki pszennej 1 szklanka mąki zytniej 25 dag bakalii 4 jabłka 3/4 szklanki cukru kryształu 25 dag mąki pszennej 1 łyżeczka sody 4 jaja 25 dag bakalii 25 dag masła 1 szklanka cukru pudru 1 szklanka kwaśnej śmietany 1 cukier waniliowy Etapy przygotowania 1 Ciasto piernikowe: Margarynę ucierać z cukrem, dodając po jednym żółtku i pozostałe składniki. Na końcu wmieszać ubita na sztywno pianę z białek. 2 Ciasto podzielić i upiec 2 placki. 3 Wkładka: Jabłka obrać, pokroić w kostkę, zasypać cukrem i pozostawić na pół godziny. Następnie dodać bakalie, żółtka, mąkę wymieszaną z sodą, na końcu piane z białek. Upiec. 4 Masa: Masło utrzeć z cukrem pudrem i cukrem waniliowym na pulchną masę. Stopniowo łączyć ze śmietaną. Podzielić na dwie części. 5 Przełożenie ciasta: Piernik - część masy - wkładka - druga część masy - piernik - wierzch udekorować polewą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAXI KING ***********************8 8 paczek herbatników 1 puszka mleka o smaku krówki Masa mleczna: 1,5 op Kasia 1 szkl. mleka 1 szkl. cukru 2 cukry waniliowe -po 18g mleko w proszku 4-5szkl Dodatkowo: 2 czekolady mleczne 100g-200g orzechów ziemnych prażonych krojonych 10 łyżek mleka Mleko + cukier + cukier waniliowy zagotować. DObrze rozpuścić cukier. Odstawić do ostygnięcia. Masę krówkową wykładamy do rondelka i podgrzewamy na bardzo małym ogniu (by się nie przypaliła). Będzie rzadka i dobrze się rozleje na cieście. Na dno blachy prostokątnej wykładamy warstwę herbatników. 1,5op. Kasia miękkiej Kasia ucieramy na puszystą masę, dodajemy ostudzone mleko z cukrem, ciągle ucieramy i dodajemy mleko w proszku, tyle ile nam pasuje (najmniej 3 szkl). Pół masy mlecznej wykładamy na herbatniki, na masę mleczną ponownie kładziemy herbatniki, a na nie masę krówkową, ponownie herbatniki i drugą połowę masy mlecznej i znowu herbatniki. Czekolady roztapiamy w rondelku z 10 łyżkami mleka, dodajemy orzeszki i polewamy wierzch ciasta. Odstawić do stężenia najlepiej w lodówce. Dobre do spożycia w ten sam dzień :) Też MAXI KING; gotowy „Biszkopt z 4 jaj 1 puszka gotowej masy krówkowej (530 g lub więcej) 100 g masła o temp. pokojowej 4,5 płaskich łyżeczek żelatyny + 60 ml wrzącej wody 1 litr śmietany 30% 150 g orzechów laskowych gotowa polewa Przygotowanie: Otworzyć puszkę masy krówkowej-podgrzać Ostudzić aby była ciepła-nie gorąca Masło utrzeć/zmiksować na puszystą konsystencję. Dodawać po łyżce całkiem ostudzonej masy krówkowej i ucierać/miksować. Biszkopt nasączyć. Wyłożyć masę krówkową na biszkopt. Żelatynę dokładnie wymieszać w wodzie, aż całkowicie się rozpuści. Często mieszać, aby nie zastygła lub nie zrobił się korzuch. Ubić przez chwilę śmietanę, aż uzyska gęstniejącą kremową konsystencję. Wlać rozpuszczoną żelatynę, cały czas miksując, aby nie zrobiły sie grudki. Jeszcze chwilę miksować, aż stanie się gęsta, ale nie grudkowa (to oznaka, że śmietana jest za długo miksowana). Wyłożyć na masę krówkową. Włożyć do lodówki do momentu zastygnięcia. Posiekać w miarę drobno orzechy laskowe. Posypać po bitej śmietanie. W miarę zastygniętą śmietanę zalać przestudzoną polewą czekoladową (może się trudno rozsmarowywać, więc radzę dokładnie to zrobić i z cierpliwością). Włożyć do lodówki, aby zastygło. Ciasto przechowywać w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sernik-snickers 1 puszka masy kajmakowej 1szkl.maki pszennej 2 lyzki cukru 1 jajko 5 dkg masla 1 lyzeczka proszku do piecz. Z podanych skl. zagniatamy ciasto i wykladamy nim blache 25x36,podpiekamy chwile by troszeczke sie zezlocilo. 1 kg twarogu mielonego (moze byc taki w wiaderku) 8 jajek 1 marg.Kasia 2 lyzki maki pszennej 2 lyzki maki ziemniacz. 1 szkl.cukru pudru aromat pomarancz. 100g orzechow wloskich Zoltka miksujemy z cukrem.Dodajemy miekka marg.Kasie,miksujemy.Gdy powstanie jednolita masa dodajemy po trochu twarogu,pozniej obie maki i aromat a na koncu namoczone rodzynki wszystko mieszamy.Ubijamy piane z bialek i dodajemy do masy serowej,mieszamy.Przekladamy na spod ,ktory wczesniej troche podpieklismy.Pieczemy ok.50-60min.w nagrzanym piekarniku 180 stop. Na ciepły sernik wykładamy masę kajmakową z puszki a na górę posiekane orzechy wloskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzmi cudnie
dzieki za przepis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis wygląda na smakowity. Muszę wypróbować. Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dederette*
serniki są pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciakicinia
Herbatniki petitki Czekolada do roztopienia (np. gellwe czy oetker) śmietana słodka (bita) banany 3-4 średnie Masło Herbatniki kruszymy na średnie kawałki, roztapiamy pół kostki masła, dodajemy do petitków, dodajemy do tego roztopioną, ale nie gorącą płynną czekoladę. Mieszkamy i wykładany na spód pojemniczka, czy tam foremki, wyłożonej jedną warstwą petitków. Na daną warstwę kładziemy pokrojone w talarki banany i bitą śmietanę (najlepiej zrobić samemu z żelatyną, aby była dobrze sztywna) do lodówki na ok 5-6 godzin i pychotka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×