Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Gość Ile czekolady
do tego smakolyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciakicinia
jedna paczka wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dederette*
SERNIK SNIKERS-niby ciaso;;; 50 dag mąki 20 dag cukru 20 dag msła lub margaryny 2 całe jaja 2 łyzki miodu 2 płaskie łyżeczki sody rozpuszczone w dwóch łyżkach mleka Masa orzechowa (na dwa placki): 40 dag siekanych orzechów włoskich 15 dag masła 15 dag cukru 3 łyzki miodu Masa serowa: 1 kg sera półtłustego dwukrotnie zmielonego (może być ser mielony z wiaderka) 1 szklanka cukru pól kostki masła (10 dag) 1-2 cukry waniliowe 4 całe jaja skórka starta z cytryny odrobina aromatu cytrynowego 1 budyń śmietankowy (40g) 1 łyzka mąki ziemniaczanej pół szklanki mleka Przesianą mąkę wysypać na stolnicę, dodać tłuszcz pokrojony na kawałki, posiekać nożem.Zrobić w cieście zagłębienie, dodać resztę składników i zagnieść. Ciasto podzielić na dwie części, rozwałkować i wyłożyć do dwóch jednakowych prostokątnych blaszek. w formach 35x24 cm. Następnie przygotować masę orzechową. Posiekane orzechy i resztę podanych składników dać na patelnię, mieszając podsmażyć na złoty kolor. Gorącą masę wyłożyć rownomiernie (po połowie) na każdy placek. Zimna masa nie daje się rozsmarować...:))) Każdy placek piec w temp.ok.160-170 C na termoobiegu ok.20 min. Masa serowa: Zmielony twaróg wyłożyć do naczynia, w którym będzie gotowany. Do twarogu dodajemy cukier, masło oraz 4 żółtka i gotujemy na wolnym ogniu stale mieszając przez ok. 15 min. Z 4 białek ubijamy na sztywno pianę i odstawiamy. Po około 15 minutach gotowania (ser ma tylko "pyrkać") wsypujemy budyń, mąkę, wlewamy mleko i dodajemy pianę z białek. Mieszamy delikatnie (najlepiej sprężynką), uważając aby nie zrobiły się grudki i całość gotujemy jeszcze chwilę. Na końcu dodajemy aromat cytrynowy i skórkę. Ciepłą (nawet gorącą)masę serową wykładamy na placek miodowy i przykrywamy drugim (orzechami do góry).Dociskamy ciasto do masy serowej, Zostawiamy na noc aby ciasto miodowe zdążyło wchłonąć wilgoć z sera i zmięknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najlepsza rolada
macie lepsze? 7 białek jaj (szczypta soli do ubijania), 5 żółtek jaj, 5 łyżek mąki pszennej, 3 łyżki mąki ziemniaczanej, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 5 łyżek cukru pudru, 1 opakowanie cukru waniliowego, 1 łyżka cukru, Krem pomarańczowy: 0,5 litra śmietany kremówki, sok wyciśnięty z 1 pomarańczy, 1 cała pomarańcza, 1 łyżka startej skórki z pomarańczy, 4 łyżki cukru, 2 łyżki cukru pudru, Białka ubij z solą najlepiej mikserem ręcznym, jak już będą lekko ubite to powolutku dodawaj zmieszane razem wszystkie cukry(zwykły biały, puder i waniliowy). Piana powinna być dobrze ubita. Jak już będzie sztywna zmniejsz obroty na najmniejsze i dodawaj powoli po kolej, żółtka, proszek do pieczenia i mąki. Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i wylej na nie ciasto, wstaw do piekarnika nagrzanego do 150 stopni na 20 min. Po czy lekko uchyl piekarnik i poczekaj 5 min, po tym czasie wyjmij i przełóż ciasto na ściereczkę do ostygnięcia. Jak już ostygnie delikatnie przekrój na pół. Zabieramy się za krem: W miseczce ubij śmietanę kremówkę. W innej miseczce wymieszać cukry z sokiem z pomarańczy. Następnie zmiksuj z odrobiną (np zamocz pałki z miksera) ubitej śmietany. Ten zabieg jest robiony po to by w czasie przelewania soku z pomarańczy do bitej śmietany nie zważyło się. Powoli przelewaj masę pomarańczową do ubitej śmietany, ciągle miksując. Powycinaj kawałki pomarańczy tak by nie było skórki. Przecięty na 2 części biszkopt złącz w jeden długi, posmaruj masą i poukładaj pomarańczkę. Zwiń w rulon i udekoruj z wierzchu resztką masy z ubitej śmietany. Na wierzchu poukładaj kawałki ananasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Ciasto na mazurek 30 dkg mąki krupczatki 10 dkg cukru pudru 15 dkg twardego masła 3 gotowane żółtka żółtka oddzielić od białek , wrzucić na gorącą wodę- gotować 15min. Żółtka ostudzić i przetrzeć przez sitko, następnie połączyć z resztą składników.Schłodzić w lodówce , piec w temp. 200 st na złoty kolor. Po upieczeniu udekorować w/g swojego pomysłu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roolada
Rolada Składniki ciasta (forma o wym. wewnetrznych 36x36 cm): 6 jajek 6 łyżek gorącej wody 180 g cukru 100 g mąki pszennej szczypta soli Wykonanie ciasta: Żółtka oddzielamy od białek, posypujemy cukrem i dajemy 6 łyżki gorącej wody. Miksujemy na krem. Wsiewamy małymi porcjami mąkę, delikatnie mieszając łyżką. Białka ubijamy na sztywną pianę ze szczyptą soli i delikatnie mieszamy z ciastem. Całość wykładamy na dużą prostokątną blachę wyłożoną papierem do pieczenia i wyrównujemy powierzchnię za pomocą szpatułki. Pieczemy ok. 20 minut w temp. 180C na środkowym poziomie piekarnika. Zaraz po upieczeniu przekładamy na delikatnie posypaną cukrem pudrem ściereczką. Powierzchnię ciasta również delikatnie posypujemy cukrem pudrem i wraz ze ściereczką rolujemy ciasto. Odkładamy do przestudzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbardziej lubie sernik
SERNIK Z BRZOSKWINIAMI Składniki na ciasto: 3 szklanki mąki 3 łyżeczki proszku do pieczenia 1 kostka masła lub margaryny 3 łyżki cukru 5 żółtek Składniki na masę serową: 1,5 kg sera 6 żółtek 1 budyń śmietankowy 2 łyżki mąki ziemniaczanej 1 szklanka cukru pudru 1 kostka masła lub margaryny skórka pomarańczowa Dodatkowo: puszka brzoskwiń Mąkę przesiać z proszkiem do pieczenia, dodać kostkę masła lub margaryny, cukier i 6 żółtek (6 białek odstawić na pianę). Z wymienionych składników należy wyrobić ciasto. Podzielić ciasto, 3/4 jego części rozłożyć na blasze. Pozostałe ciasto dobrze schłodzić w lodówce. Przygotować masę serową. Żółtka zmiksować z cukrem pudrem na kogel -mogel. Kostkę masła lub margaryny rozetrzeć, dodać masę jajeczną, wymieszać. Dodać ser (może to być twaróg - wtedy trzeba go zmielić albo dodać gotową masę serową już przygotowaną pod sernik), wymieszać. Następnie wsypać budyń śmietankowy, mąkę ziemniaczaną, skórkę pomarańczową i wymieszać. Na koniec ubić pianę z 6 białek, dodać szczyptę soli żeby była sztywna. Pianę dodać do masy serowej i delikatnie wymieszać łyżką. Przygotowaną masę serową rozłożyć na surowym cieście. Na ser wyłożyć odsączone brzoskwinie (układać do góry nogami). Następnie ubić pianę z 5 białek, dodać szczyptę soli. Ułożyć pianę na brzoskwiniach. Na wierzch zetrzeć na tarce schłodzoną resztę ciasta.Piec ok.godz -180st.C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfsasdsf
BISZKOPT KAKAOWY: 7 szt jaj 1 szklanka cukru 67/100 szklanki gorzkiego kakao 67/100 szklanki mąki pszennej tortowej 1 łyżeczka proszku do pieczenia PRZEŁOŻENIE: 1 szt słoiczek konfitury wiśniowej 6-8 łyżek wiśniówki lub likieru wiśniowego 700 g wydrylowanych świeżych wiśni lub czereśni, poza sezonem opakowanie wiśni mrożonych 3 opakowania śnieżki i składniki do jej przygotowania zgodnie z podaną instrukcją 100 g gorzkiej czekolady do dekoracji to są składniki na pyszny tort Black Forest Light http://wrzacakuchnia.pl/przepisy/desery/tort-black-forest-light/ zachęcam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dederette*
Robiłyście to ciaso? Ciekawe czy warte uwagi? ,,zbyśka Dzięki dziewczyny za dobre przepisy, dokładam swój przepis na KIśC WINOGRONOWą: Ciasto: 3 szklanki mąki, 1 margaryna, 1 śmietana, wiśnie i orzechy włoskie. Z margaryny, mąki i śmietany zagnieść ciasto i schłodzić w lodowce ok. 2 godz. Następnie ciasto wałkować i zwijać w rurki z wiśniami i orzechami w środku. Rurek musi być 15, o 30-35 cm. długości. rurki upiec. Krem: 0,5 litra śmietany ubić z 1 szkl. cukru. Upieczone rurki układać w piramidę, przekładając śmietaną . Smacznego,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cokolwiek wpiszę będzie ok
uppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniavv
Przepisy na fajne ciasta http://ciastko-joli.blogspot.com/ Placek Iłowiecki Ciasto: 3,5 - 4 szkl mąki 5 żółtek 0,5 szkl śmietany 3/4 kostki margaryny 1/2 szkl cukru pojedynczy proszek do pieczenia cukier waniliowy Masa: 1/2 l śmietany ( zawsze używam wiejskiej ale 18 % ze sklepu też się nada) 3/4 szkl cukru 3 łyżki mąki pszennej 1/4 kostki margaryny cukier waniliowy Dodatkowo: orzechy włoskie - pokrojone , ewentualnie rodzynki, migdały dżem porzeczkowy ( najlepiej kwaskowaty) Ciasto: Z wymienionych składników zagniatamy ciasto. Dzielimy na 3 części. Pieczemy 3 placki na jasno złoty kolor 180 stopni około 15 minut. Masa: Rozpuszczamy margarynę, dosypujemy do niej mąkę i mieszamy razem. Wlewamy śmietanę, dosypujemy cukier i cukier waniliowy,wszystko razem mieszamy i gotujemy na małym ogniu, często mieszając żeby nie przywierało do dna. Gotujemy aż śmietana się zagotuje i zgęstnieje. Przekładamy gorącą masą jeszce ciepłe placki. Żeby maksymalnie wykorzystać czas masę zaczynam gotować gdy do piekarnika wkładam 3 placka Przełozenie: Placek - 1/2 masy śmietanowej - placek- dżem - placek - pozostała masa śmietanowa - orzechy lub rodzynki ( lekko wciskamy w masę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WITAM wszystkie przepisy sa super...uwielbiam piec ciasta,jakos to wychodzi mi najlepiej...ostatnio znalazlam przepis na ciasto z ryzem preparowanym bylam pozytywnie zszokowana smakiem i wygladem...jezeli ktos reflektuje to podrzuce...milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniazeWsi
CIASTO Z RYŻEM PREPAROWANYM 4 jaja 2 łyżki masła 1 budyń waniliowy cukier waniliowy 3/4 szklanki cukru 2 łyżeczki proszku do pieczenia 110 g mąki 4 łyżki letniej wody MASA: 1 budyń waniliowy 3 szklanki mleka 3/4 szklanki cukru łyżka mąki ziemniaczanej łyżka mąki pszennej jedno żółtko 200 g margaryny PONADTO : 60 g ryżu preparowanego 2 gotowe polewy czekoladowe 3 paczki herbatników Ciasto z ryżem preparowanym - PRZYGOTOWANIE: Dwie szklanki mąki wsypujemy do jednej miski, dodajemy do niej proszek do pieczenia, oraz budyń. Mieszamy ze sobą sypkie produkty. W oddzielnej misce ubijamy białka z połową cukru. Żółtka wraz z pozostałym cukrem, cukrem waniliowym, letnią wodą ucieramy na bardzo kremowo. Dwie łyżki masła rozpuszczamy w rondelku i odstawiamy do ostygnięcia. Na ubite żółtka przesiewamy nasze mąki, na mąki wykładamy ubite białka. Delikatnie mieszamy wszystkie te składniki w jedną stronę. Pod koniec dodajemy ostudzone masło- mieszamy. Piekarnik nagrzewamy do 180 stopni. Blachę wykładamy papierem do pieczenia i przelewamy do niej ciasto biszkoptowe. Pieczemy ok 30 minut. MASA: 2,5 szklanki mleka wlewamy do rondelka, dodajemy cukier oraz margarynę i zagotowujemy. W połowie szklanki mleka rozrabiamy budyń wraz z jednym żółtkiem, mąką pszenną i mąką ziemniaczaną dokładnie aby nie było grudek. Do gotującego mleka wlewamy zaczyn budyniowy i dokładnie mieszamy. Na koniec wsypujemy do budyniu ryż i miksujemy mikserem w celu dokładnego połączenia się składników. Naszą masę wykładamy na biszkopt. Na masę wykładamy herbatniki. Odstawiamy do całkowitego wystygnięcia. Po wystygnięciu polewamy polewą czekoladową i odstawiamy ciasto na całą noc do lodówki.Znalazłam te ciasto nie pamiętam gdzie:)ale okazało się ciekawym eksperymentem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staróżka
Szach-mat .. Biszkopt 1,5 szk mąki pszennej 6 jajek 5 łyżek wody 1 szk cukru 12 łyżek oleju 2,5 łyżki kakao 1 cukier waniliowy 2 łyżeczki proszku do pieczenia Krem 0,5 l mleka 1 budyń waniliowy 6 łyżeczek żelatyny 0,5 l śmietany kremówki 3 łyżki cukru pudru kakao do posypania Przygotowanie: Biszkopt: białka ubić na sztywno dodać cukier,cukier waniliowy ,żółtka i ubić na sztywno.Dodawać po łyżce wodę i olej i delikatnie mieszać łyżką do połączenia się płynów z masą.Mąkę ,kakao,proszek do pieczenia przesiać przez sitko i dodawać porcjami do masy delikatnie mieszając łyżką.Wylać ciasto na blachę o wymiarach 23*28 cm wyłożoną papierem do pieczenia i piec w piekarniku nagrzanym do 160 st około 20 min.Ciasto wystudzić i przekroić na dwa placki-cieńszy podstawa ciasta oraz grubszy do pokrojenia w paski o szerokości 1 cm. Krem:na mleku ugotować budyń wg przepisu na opakowaniu i dodać 3 łyżeczki żelatyny rozpuszczonej w 1/4 szk letniej wody,wymieszać .Budyń przykryć z góry folią spożywczą żeby nie zrobił nam się kożuch i odłożyć do wystudzenia. Zimną kremówkę ubić na sztywno dodać cukier puder oraz 3 łyżeczki namoczonej i rozpuszczonej letniej żelatyny, zmiksować.Ubitą kremówkę dodawać porcjami do zimnego budyniu i mieszać delikatnie łyżką do połączenia się składników. Warstwy ciasta:placek cienki posmarować delikatnie kremem,ułożyć paski biszkoptu w odległości 1 cm ,wypełnić kremem przestrzenie między paskami,ułożyć resztę pasków na przemiennie z dolną warstwą ponownie wypełnić wolne przestrzenie i na górze posmarować cienko kremem.Wierzch ciasta oprószyć kakao.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszałyście może o takim cieście Pleśniak?Niestety nie mam przepisu,ale jest bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania03
Witam wszystkie panie piszące i zaglądające...mój Pleśniak:)jedno z pierwszych ciast jakie upiekłam jak młoda początkująca mężatka 13 lat temu:) 1margaryna 1szkl.cukru 3szkl.mąki 1łyżeczka proszku do pieczenia 3łyżki kakao kisiel czerwony 4jajka marmolada 2łyżki gęstej śmietany ####### Proszek i mąkę wymieszać,dodać żółtka,margarynę,zapach,1/3szkl.cukru i śmietanę.wyrobić ciasto.białka ubić na sztywno z resztą cukru wsypać kisiel.ciasto podzielić na 3 części.do jednej dodać kakao i ponownie zagnieść.jedną rozwałkować na dno blachy(po nakłuwać widelcem),potem marmoladę,potarkować ciasto kakaowe,wyłożyć pianę i potarkować resztę ciasta.piec ok.30-40minut....zapewne są jeszcze inne wersje tego smacznego ciasta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RUKU CUKU🌻 1 szkl.mąki pszennej 1 szkl.mąki ziemniaczanej 1 szkl.cukru 4 jajka c.waniliowy budyń śmietankowy 1 szkl.oleju 2 łyżeczki proszku do pieczenia Jajka ubić z cukrem i c.waniliowym.Następnie dodać obie mąki,proszek i budyń i dokładnie wymieszać drewnianą łyżką,wlać olej i dalej mieszać.Ciasto wylać na blaszkę,ułożyć na nim owoce w/g uznania i posypać kruszonką.Piec 50 min.w 180C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w polo można kupić przez weekend z***biscie dobrą i tanią roladę malinową., niebo w gębie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania03:zazdroszczę,ja kiedyś próbowałam,ale mi nie wyszedł.To samo z murzynkiem,był taki suchy,niesmaczny.Moja rodzina sugerowała,żeby następnym razem dodać orzechy,ale co to za murzynek z orzechami.Staram się robić wszystko zgodnie z przepisem a i tak zawsze coś pójdzie nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do pleśniaka doczytałam,że dodajesz kisiel.Moja mama zawsze dodaje dżem.Teraz zaciekawiło mnie to inne połączenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania03
Witam piszące i czytające...fajny temat bo jestem maniakiem ciastowym ale jakoś mało tu zagląda kobiet:)pleśniaka dawno już nie robiłam,teraz gustuję w typowo kremiastych,wymyślnych ciastach:)co do murzynka to zawsze zawsze chciałam sie nauczyć go piec ale nie mam przepisu na taki który by wyszedł:(moja mama jak byłam jeszcze w domu to piekła takiego murzynka że po ściśnięciu normalnie czekolada skapywała,był puszysty...ja nie umiem tak...Ostatnio ulepszam szarlotki:)zawsze na kruche wykładałam jabłka później budyń i piekłam,ale jabłka były takie jakieś skurczone...teraz po radzie Margolki z mojego ulubionego topicu prażę je w garnku z cukrem aż się rozpadną, jak podstygną to wsypuję suchy kisiel i dopiero wykładam na k r u c h e,budyń i 50 minut piekę...rewelacja bo te jabłka są jakby w otoczce galaretowatej i inaczej smakują:)polecam...miłego weekendu pełnego twórczej weny ciastowej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lata mnie tu nie było... Ale powracam od razu z pytanie - ma koś może przepis na pyszne ptysie i sprawdzone lub chociaż jakieś wskazówki jak je robić żeby wyszły pyszne?? Dziękuje z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×