Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bidortaa

jak mam suszyc grzyby?

Polecane posty

Babcia Karolcia robiła grzyby duszone na wędzonym boczku...Smakowite to było bardzo i zaskakujące! Spróbujcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba zaraz sie porycze, jak mozna \'smażonych a la schaboszczak kan miec dość\'???? a teraz serio, takich kan nie jadlam z 5 lat 😭 i nie zapowiada sie na zmiany :(, wiec wam bardzo dziewczyny zazdroszcze i zycze udanych zbiorow, zjedzcie za mnie kurke w smietanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fever Night...przepraszam...:( Jakby ta poczta kurierska tańsza była troszkę, to bym Ci podrzuciła kilka talerzastych kapeluszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
a o jakiego robala chodzi? :)) od wtorku ide po nastepne zbiory bo jest bardzo cieplo i bardzo wilgotno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja cała w skowronkach pragnę poinformować , że też zacznie mi pachnieć , a jutro zrobię sos z kozaczków czerwonych zresztą /3szt. prawdziwków wypatrzonych przez pana męża włożyłam do zamrażarki/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidorta
daddi czy te prawdziwki do lodowy to trzeba przed mrozeniem obgotowac? sparzyc? ja wstawilam surowe ale jak to bedzie wygladac po odmrozeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tego to ja sama nie wiem włożyłam surowe pokrojone . Nigdy tak nie robiłam , a tu u Was podczytałam o mrożeniu i gotowcu na zimę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hop! Hop! Wołam z kuchni znad stołu wyścielonego gazetą ! Przyniosłam sobie koszyk grzybków no i przerabiam :) Te kilka borowiczków to ususzę, duze podgrzybki też ( ale jest ich mało - to dopiero początek). Główne trofeum to małe podgrzybki do zamarynowania, 2 rydze i 1 szmaciak gałęzisty - te okazy to chyba udusimy... albo może rydze usmażyć na maśle ? To ja pisałam o tym mrożeniu. Suszę SUROWE. Płuczę tylko jesli opiaszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
ale cudo - tutaj w lesie tobys wyzbierala pewnie wszystko - bo ja w sumie nie znam sie na grzybach - znam podstawowe gatunki - maslaki, kozaki, pieczarki , borowki i prawdziwki ..... a i wiosna smardze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja wiedza mykologiczna to pikuś... mam koleżankę w Norwegii - zapisała się do królewskiego towarzystwa mykologicznego - operuje tylko nazwami łacińskimi i je MUCHOMORY! Bo ponoć wiele gatunków jadalnych jest...No ja aż taka głodna nie jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
lomatko to tak zle w panstwie "norweskim" - rodzina krolewska z glodu muchomory jada? zawsze ich podejrzewalam o jakies niecne uczynki - a potem wszystko zwalaja na dunczykow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękności on to fakt , a co z niego się robi? Jak dla mnie to bardziej do wazonu z nim ,obok stokrotki i nastrój że ho ho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerko droga pomóż! Bijąc się w piersi przyznaję ,co ukradkiem i nocą podczytałam na \"Dietach\" Twój przepis na twarożek. Mam sąsiadów z krasulką i kupuję od nich mleko jest świeżutkie jeszcze ciepłe ,ale kiedy zostawiam je do ukiszenia pojawiają się na nim najpierw małe okrągłe plamki pleśni ,,,,a później cała wierzchnia warstwa z tą pyszną śmietanką /jakże oczekiwaną/ nadaje się tylko do wywalenia. Co robię ŻLE????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Praw autorskich nie wykupiłam do tego twarożku.... Na zdrowie niech Ci będzie :D Cieszę się baaardzo :D Oto mój mały wkład w ideę zdrowej żywności ! YES!YES!YES! A z tymi pleśniami... to mam wrażenie, że mleko stoi zbyt długo - i wtedy atakują je rozmaite latające w powietrzu wrogie zarodniki - w tym przypadku zarodniki pleśni. Ale jak się już zsiądzie, to tak prawidłowo i konkretnie? Tzn. dobry smak i konsystencja? Jeśli już te kozuchy masz, to pozostaje je tylko ściągnąć i wyciepać...ale powinnaś zostawić sobie pół litra zsiadłego i następny \"nastaw\" zaszczepić tą połóweczką. Natychmiast po przyniesieniu od sąsiadów - takie ciepłe! Przykryć pokrywką i odstawić w jakieś ciepłe miejsce. Wtedy powinno pójść szybciej i już bez pleśni. Pozdrawiam! Acha! Ten szmaciak znakomity w sosie, oczywiście takim wielogatunkowym, bo to rzadkość. Jest chrupiący i bardzo wonny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenit
Chciałem zwrócić uwagę że szmaciak gałęzisty jest w Polsce pod ochroną nie polecam go zbierać... Jeśli mamy szanować prawo... lepiej podziwiajmy te grzyby... jest tak wiele dobrzych jadalnych grzybów... Więcej na tema grzybów pod ochroną znajdziecie na portalu www.NaGrzyby.pl autor portalu Zenit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mykologiczny laik
sam mistrz zenit tu zagościł , pytajcie tego gościa o wszystko w temacie grzybów, zenit to prawdziwy znawca i wszystko co mykologiczne nie jest obce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mykologiczny laik
Jak rozróznic kanie od muchomora sromotnikowego? 12:20 100 twarzy grzybiarzy j.w. 12:34 na jagody itp kania ma charakterystyczny pierscien wokól nózki a do tego na owej nóżce tkie jakby wzorki. A do tego m. sromotnikowy śmierdzi charakterystycznie i niemilo. 13:13 magija85 lepeij nie rozrozniac samemu najlpeiej pojsc do najblizszego sanepidu oni tam rozroznia i bedzie to pewne. troche wiecej czasu zejdzie ale za to bezpiecznie 13:27 farmerka63 Mam wrażenie, że muchomor sromotnikowy nie capi....i tym gorzej. Śmierdzi na potęgę sromotnik bezwstydny (Phallus impudicus), który wygląda jak...no własnie tak wygląda W lesie mozna wywąchać jego obecność idąc za smrodem gnijącego mięsa...ohyda 12:38 tereklo Różnice są widoczne szczególnie, gdy się ma dwa rózne grzyby obok siebie a tak poważnie - kania jest ciepła a muchomor wygląda jak zrobiony z kamienia, kania ma zapach grzybów a muchomor nie pachnie, kania ma czubek na kapeluszu a muchomor nie, kania wygląda jakby na jej kapeluszu popękała brązowa powłoczka (piegi) z wzorem od środka po brzegi a muchomor ma piegi nieregularne i wyglądają jak przyklejone, kania ma pierścień pod kapeluszem a muchomor nie. Jak wzięłaś takiego muchomora w rękę to wyszoruj dobrze łapki, nie zatrzyj oka ani ust. A jak nie jesteś pewna to nie jedz - zbyt duże ryzyko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
o wspaniale wpisy i wspanialy portal o grzybach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
zarejestrowalam sie na portalu o grzybach - i znalazlam notke o purchawicach - chyba im porobie zdjecia tutaj ich zatrzesienie - przeslicznie wygladaja - jutro sroda znowu idziemy na grzyby - tym razem zabieram aparat ze soba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale te purchawice to może tylko oglądaj / jak ładne/. Z nazwy mało ciekawe a zjadliwe one??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
dadi nie wiem czy jadalne - sa bardzo dekoracyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zrób im duuuużo zdjęć i pochwal się ,a jutro nazbieraj pełne kosze/jak to dobrze że po ususzeniu mieszczą się w słoiku/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... a sprawdź , moja droga, czy ona aby pod ochroną nie jest, bo Ci się oberwie jak mi... Ale wtopa...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×