Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bidortaa

jak mam suszyc grzyby?

Polecane posty

Gość się suszą..
Własnie w temp.50 stopni z włączonym termoobiegiem i uchylonymi drzwiczkami piekarnika:):) Ważne żeby tej temperatury nie przekraczać! No i od czasu do czasu grzebnąć w nich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W piekarniku tez próbowałam, ale za duże rachunki za prąd przychodzą, więc jednak zdecydowałam się na zakup urządzenia do suszenia grzybów i owoców. Znalazłam na magicznej planecie takie właśnie urządzenie - cenowo nie jest coś takiego drogie i naprawdę znakomicie się sprawdza - myślę, że zakup czegoś takiego jednak bardziej będzie się opłacał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze są chyba grzyby suszone nad piecem kaflowym :-) Jak to robiły nasze babcie :D Ale do mieszkania dobrym wyjściem będzie właśnie zakup jakiejś suszarki do grzybów :-) na electro.pl widziałam taką suszarkę za 65 złotych. To chyba niewielki wydatek jak na takie urządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atorodka
Hejka, jeszcze teraz pamiętam zapach grzybów suszonych na sznurkach przywieszonych do pieca kaflowego u mojej Babci, ale to już tylko wspomnienia. Po tym jak spaliła nam się taka elektryczna suszarka rodzice (zapaleni grzybiarze) dostali od wujka własnoręcznie wykonaną suszarkę, która pozwala nam zwozić do domu dowolne ilości grzybów :) Namówiliśmy wujka żeby rozpowszechnił to swoje praktyczne cudo, więc zamiast opisywać niezdarnie jak wygląda suszenie grzybów/owoców za pomocą suszarki do włosów (!) wklejak link: http://allegro.pl/recznie-wykonana-ekologiczna-suszarka-do-grzybow-i1754313319.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość <Grzybiar>
Se puknij za taka cene tekturowe pudło???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszamy do Hotelu Kosobudz. Miejsce urokliwe, wsród jezior i gestach lasów, z dała od przemysłu i hałasu. Doskonale miejsce dla Grzybiarzy! Sa tu w nie małych ilościach: Rydze, kurki, sowy, borowiki.... Zapraszam do polubienia strony www.facebook.com/hotel.kosobudz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja123476543215
Ja nigdy nie wczesniej nie suszylam mialam na sznurku nawlec ale wymyslilam ze nadzieje na patyczki do szaszlykow :D i na kaloryferze susze zobaczymy co z tego wyjdzie, w czym je pozniej trzymacie czy torba papierowa wystaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość atris
Koniecznie trzeba uchylić drzwiczki piekarnika, suszyć w temp. max do 50 st. C i obowiązkowo kilka razy "przewracać" na blasze wyłożonej, najlepiej papierem do suszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość atris
... miało być papierze do pieczenia. choć do suszenia też jest OK :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup suszarkę z 5 tacami.Suszy kilka godzin,ale efekt wspaniały.Kupiłam za 129 zł i można też suszyć owoce,warzywa i zioła.Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli macie w domu dużo suszonych grzybów, możecie je sprzedać. Ja tak robię sprzedaje suszone grzyby w www.grzybylesne.eu pod Krakowem. Zajmują się skupowaniem i sprzedażą grzybów suszonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×