Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martaanna

Świeżo Upieczone Mężatki

Polecane posty

Agitalku:) Księża mają to do siebie (niektórzy), że wymyślają przepisy i problemy, których w ogóle nie ma. My mieliśmy taki właśnie związany niby to z tym, że niedziela, dzień specjalny i chyba ze ślubami nie bardzo. Takie problemy wynikają często z niestety nieznajomości przepisów przez księży i czasem wymyślają utrudnienia bo boją się pewnych rozwiązań. Co do tej niedzieli, zadzwoniliśmy do kurii i okazało się, że dzień \"jak każdy inny\" i też udało nam się znaleźć takiego księdza, który te przepisy dobrze znał i z ochotą zgodził się na ślub w niedzielę. Dlaczego daję taki wstęp. Dlatego, że biorąc ślub w parafi narzeczonego nie powinni mieć najmniejszych problemów, gdyż bez pozwoleń mają prawo wziąć ślub obojętne, czy w parafi młodej, czy młodego. Spotkałam się jednak z takimi pomysłami, że ksiądz np. chciał wiedzieć, czy ksiądz z parafi młodej zgadza się na to, albo uważał, że protokół powinien być spisany w parafi młodej. W rzeczywistości nie powinni mieć problemów, jednak wszystko zależy od znajomości prawa przez proboszcza z parafi młodego i oczywiście jego życzliwości. Tak na marginesie, szoku doznałam, jak dowiedziałam się ile musiał zapłacić księdzu w parafi młodej (biorąc tam ślub) brat mojego męża, który żeni się za dwa tygodnie. W ogóle po spisaniu protokołu ksiądz powiedział, że ale niech jeszcze nie idą, bo ta usługa jest płatna!! i zażądał 300 zl. Za ślub i protokół zapłacili 1000 zł. U nas, nie wiem, może dlatego, że braliśmy ślub w kościele, w którym obowiązuje reguła zakonna mieliśmy prawdziwe \"co łaska\" i to tuż przed ślubem, ksiądz mówił, że wcześniej nie przyjmie nic... A_guu, życzę Ci fantastycznego wypoczynku:) Trzymajcie się babeczki chłodno....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kiedysiu u nas też było co łaska i za zapowiedzi i ślub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w parafii jest wszystko platne. Wiec nim bede miala slub to chyba zbankrotuje. Ceny ida caly czas w gore a zarobki stoja w miejscu. Skandal!!! Ps. Pytanie z innej beczki. Po ilu dniach od zaplodnienie test ciazowy jest w stanie wykryc ciaze? Tak z ciekawosci sie pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam wszystkich! Ja już mam w mieszkanku błysk :) ufff strasznie się przez to ciepło zmachałam przy sprzątaniu.... a na zakupy to już męża wysłalam :D nie mam dosłownie siły wyjść teraz z domu, wszystkie ciuchy sie aż do mnie lepią... Tragedia! :( Życzę wszystkim udanego i nieco mniej upalnego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) dużo ochłody na ten weekend życzę, dobrych klimatyzatorów, lodów w duużej ilości, wydajnych wentylatorów, cienia i..wszystkiego chłodnego;) pa🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) Ja też życzę wszystkiego dobrego:):):) na weekend. W Kraku burza coś chciała i chciała przyjść i jakoś nic z tego:( Agitalku, trzymaj się:), gratuluję, że chce Ci się sprzątać. Zaręczona, na większośći testów jest napisane, że wykrywa już 6-dniową ciążę, niemniej najlepiej nie robić testu przed spodziewaną @. Pozdrawiam, buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam zostałam ciocią:) rano na świat przyszedł Hubert 3,270 i 58 cm:)nasz kolezanka urodziła o 7.55 (rodziła 2h wiec chyba nie tak długo:) A ja dzisiaj zaliczyłam babia górę:) polecam wszystkim zmeczona ale szczesliwa-jutro gorące źródła na Slowacji -lecznice na zakwasy:) podobno. Jak widac u nas odpoczynek cała parą! a raczej cos dla ciała:) Zmykam do meza:) całuski i odpoczywajcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Oj Validos 2 h to naprawdę krótko :) To gratulacje ciociu! :) a gdzie jedziecie na źródła? jMy też jeździmy czasami bo mamy blisko :) Kiedysiu :) no posprzątałam a co sobie będe żałować? ha ha :D Mężuś niestety musiał jechac do pracy 😭 czyli czeka mnie samotna noc :( rzadko się to zdarza ale i tak ciężko się przestawić na samotne spanie :( Pozdrawiam wszystkich 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Weekend wspaniały:) Sobota Babia Góra, niedziela Słowacja-baseny, słonko.......istny raj Szkoda, że dzisiaj trzeba było wracać:( do pracy ale cóz ja nadal żyje weekendem:) może wieczorkiem podeśle zdjęcia jakiś z wypraw. Dziewczynki może sie spotkamy w tym tygodniu? jakoś już chyba tak nie grzeje? co Wy na to...?? Cóz ja wracam do pracy. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
a pozdrowie was 🖐️ tez jestem \'\'swiezo upieczona\'\' mezatka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciocia, ale Ty świeża jesteś - teraz widzę - wszystkiego najlepszego, szczęść Boże Młodej Parze !:) pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Oj ciocia Monika Ty to nawet bardzo świeża jesteś :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
a dziekuje bardzo :) zadnych zmian nie zauwazylam jak do tej pory , ale to moze dlatego , ze juz mieszkamy razem 4 lata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki!!! Witaj ciociu Moniu:) i gratuluję Świeżynko:):):):)🌻 Validosku, Tobie też gratuluję:):):) no i super, że tak wypoczywałaś w weekend:) Dziewczynki co do spotkania, to ja czekam na \"znaki\":) Strasznie jakoś się ostatnimi czasy rozleniwiłam, ale trzeba się zabrać za siebie:). Zaczynamy się powoli rozglądać za rzeczami do mieszkanka, tak, żeby ewentualnie \"monitorować\" ceny i żeby nie wybierać wszystkiego na chybcika. Podobno budynek ma być w całości oddany gdzieś na przełomie listopada i grudnia:). NIe jestem pewna, ale podobno będzie ewentualna możliwość \"wchodzenia\" tam już nieco wcześniej i będzie można zaczynać prace wykończeniowe. Przyznam, że strasznie się tym cieszę, bo będziemy mogli zacząć nowy etap. Zobaczymy jak to będzie;) Pozdrawiam Was dziewczynki:) i życzę miłego dnia. Mam nadzieję też, że ten czarny tydzień, jakim był poprzedni, już się skończył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc. U nas było troszkę chłodniej, padało przez 2 dni,ale teraz znowu słonecznie. Jestem troszke zmęczona, Znaleźliśmy z mężem przepis na zapiekankę zamniaczaną. Mieliśmy ją robić wczoraj wspólnie. Ale plany sie zmieniły i dzisiaj, jak mąż był w pracy, postanowiłam mu zrobić coś pysznego. I robiłam tą zapiekankę ponad 2,5 h. Czas tak szybko zleciał, ale za dużo roboty przy tym. Mam nadzieje,że będzie smakować..... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez jestem juz swiezo poslubiona i wlasnie wczoraj wrocilismy z podrozy poslubnej. Slub byl 7 lipca i bylo super!!!! Ale musze przyznac ze ciesze sie ze mam to juz za soba. Straszny kociol, zamieszanie i zmeczenie, ale...warto bylo i robilabym to drugi raz na szczescie nie musze. Od 2 tyg jestem mezatka i jest super. Moj maz chyba oszalal- niemal nosi mnie na rekach i troszczy sie o mnie jak nienormalny. Zawsze byl super ,ale teraz to az go nie poznaje. Mysle ze slub wniosl do naszego zwiazku (5 lat razem z czego mieszkamy od 4,5 ze soba) jakas taka swiezosc i zastrzyk pozytywnej energii. Jest lepiej niz bylo i mam nadzieje ze zostanie tak jak najdluzej. Jestem preszczesliwa i Wam tego zycze. Pozdrowionka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mystica dziękujemy i witamy! My tez jesteśmy szczęsliwe i cieszymy się również Twoim szczęściem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mężatki tę świeżo upieczone i te z troszkę większym stażem również. Wróciliśmy z bajecznej podróży poślubnej. Jesteśmy zachwyceni ale musimy jakoś wrócić do rzeczywistości. Lada dzień powysyłam wam zdjęcia z podróży i jeszcze kilka fotek ze ślubu. Pozdrawiam gorąco PAPA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tak skromnie chciałam się upomnieć o zdjęcia - bo poczytywałam, że krążą ...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek!!! Ja jeszcze troche rozmarzona po cudnym weekendzie w Alpach. Teraz zamiast pracowac to mam glowe w chmurac. Hahaha. U nas chlodnawo. Powinnien ten chlodek do Was dojsc. Zycze udanego wtorku. Kiedysiu dzieki za odpowiedz. Tutaj w niemczech testow jest okolo 100 do wyboru. Najwczesniej jest napisane, ze tydzien przed @, ale chcialam wiedziec jak to jest w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Kobietki!!! Miłego dnia życzę:-) Nie wiem-jak u Was? Ale u mnie przyjemny chłodek-w końcu bez upałów:-) Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hello! Alice jak po wczasach??? Czekam na fotki niebawem :D netka-22 w Żywcu może nie tak upalnie jak wcześniej, ale raczej niezbyt chłodno :( Zareczona to posyłaj trochę chłodu (tylko z umiarem ha ha :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Agital - w jednym zdaniu - to była bajeczna podróż poślubna. Jesteśmy zachwyceni zarówno Tunezja jak i wszystkim co wokół nas się działo. Zdjęć mamy całe mnóstwo - po wstępnej selekcji coś prześlę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!:) wszystkie świeżynki te najświezsze i te troszke starsze stażem:) od tych pierwszych czekam na fotki:) MYSTICA:), MONIKA..........czekam W Krakowie kolejny upalny dzien sie zapowiada....dziewczynki co z naszyn spotkaniem? może czwartek? Była wczoraj odwiedzic małego Huberta ma juz 4 dni:) jest piękny i taki malutki. Jego mamusia super sie czuje i dzisiaj wracaja do domku:) aha miałam sie zapatrzeć:):):) i wiecie co chyba sie zapatrzyłam mój maż w tym tygodniu stro pracuje i bedzie dopiero w sobotę:( nie wiem jak dam rade, wiec znajduje sobie zajecie zeby nie mysleć! Mam nadzieje, że ten tydzien szybko zleci. Wiecie co własnie popatrzyłam w kalendarz i w przyszłą niedziele mamy nasza pierwsza rocznicę:) ale ten czas biegnie.... Zaręczona -alpy:) kto wie moze w zimie na narty sie wybierzemy:):):) i 2 kresek na teściku:) Alice -ja tez prosze o fotki z wakacji martaanna:):):):) moze sie zobaczymy:)iiiiiiiiiiiiiiiiiii kiedysiu :):):):) wszyscy razem z maleństwami waszymi netka 🌼 miłego dzionka dziewzyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) Alice, jestem teraz \"na kompie, na którym nie mam zdjęć\", ale później się przeniosę i napewno wyślę;), ja też czekam na zdjątka;) mariahchristina@poczta.onet.pl Dziewczynki, widzę, że oddajecie się fantastycznym podróżom, super i w ogóle fantastycznie się czyta o szczęściu tych najświeżej upieczonych mężatek:)Wszystkiego najlepszego!!! Validosku, ja podobnie jak Marta dostosuję się, jak dla mnie czwartek jest dobry:) Tak w ogóle Validosku fajnie, że zapatrzyłaś się na maleńkiego Huberta;). Jak już tak rozmawiamy o tych dwu kreskach na teście, to dla mnie odczytanie wyniku tego testu było niezwykłym przeżyciem, nawet nie spodziewałam się takiej reakcji, zrobiłam go jakieś 4-5 dni po spodziewanej @, która nie nadeszła i zobaczyłam dwie wyraźne kreski i faktycznie można doznać pozytywnego szoku:) Tak w ogóle dziewczynki, zaczyna już być coś widać i to w niektórych ubrankach całkiem wyraźnie:) Ale nic to, już nie przynudzam. Dziewczynki życzę Wam dużo chłodku:) i pozdrawiam Was serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedysiu- tymi dwoma kreskami to szczujesz coraz bardziej. Mój mąż śmiał się, że bociany krążyły nade mną nawet w Tunezji ;) (tylko jeden) Na razie przed nami uporządkowanie pewnych kwestii a potem kto wie. A i zazdroszczę Wam tego Krakowa. Tez chciałabym się spotkać :( - szczególnie, że uważam, że Kraków jest najładniejszym miastem w Polsce.... Może kiedyś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIec co może byc czwartek o 17 tam gdzie odstatnio Kiedysiu:) marto nie pamietam nazwy kawiarni ale na pewno Ci Kiedyś poda adres i nazwę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×