Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość galimatias

Galimatias w małżeństwie studia + zawodówka

Polecane posty

Gość zły wilk
I tak na marginesie, zdecydowanie więcej osób po studiach ma lepiej płatną pracę, od tych po zawodówkach. Co można i za ile robic po zawodowce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cierpiąca pod stosem ksiąg
A ja czuję sie jak największy półgłówek bo nie moge skończyć pracy magisterskiej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ilu w Polsce
Ludzie badzcie szcześliwi i to jest najważniejsze . W zyciu naprawde piekne są tylko chwile .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cierpiąca pod stosem ksiąg
Nio :( dla mnie bedzie piękna jak sie w koncu obronię i wyjadę w cholerę :( i zapomnę o tej 5-letniej męczarni!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ilu w Polsce
oj zły wilku można robić wiele rzeczy i zarabiac ,zarabiać ,zarabiać. Ktoś tu pisał o zakładzie kamieniarskim. Ja znam ludzi ,którzy maja stacje paliw ,sklepy ,zakłady fryzjerskie ,kosmetyczne . Wynajmuja lokale ,sprzedaja nieruchomosci ,auto . Oj jest tego dużooooooooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zły wilk
akurat, takie rzeczy mozna robic , będąc po studiach, a juz zeby byc dyplomowana kosmetyczką, trzeba najpierw zrobic maturę, a póżniej uczyc sie dalej juz pod kątem zawodowym. studia poszarzaja horyzonty . I nawet jezeli sprzedaje sie gazety w kiosku to i tak jest sie na zupełnie innym poziomie. Inwestycja w wykształcenie jest najlepsza inwestycją, zdania nie zmienię. Gdyby w ludziach nie drzemała chęć rozwoju i zmian dalej tkwilibysmy w epoce kamienia łupanego. ciekawi mnie tylko, czy swoje dzieci tez nie będziecie zachęcali do nauki , skoro wychodzicie z założenia, ze nie ma to jak byc prostym człowiekiem. Bo w zasadzie po co je przemęczać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak!!! Kompletne nieporozumienie!!!!On po zawodówce, a Ty po studiach!!!! On kupuje Ci kolejne książki do nauki języków obcych, namawia Cię na robienie doktoratu, a Ty ............siredzisz bezrobotna w domu!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivvvvvvv
Zgodzę się, że w dzisiejszych czasach łatwiej się dorobić mając dobry fach w ręku, łeb na karku i żyłkę do interesów. Najlepiej jeszcze gdy się ma bogatych rodziców ze znajomościami. Wykształcenie jest nie ważne w kwestii finansowej - można skończyć 2 fakultety, mieć staż zawodowy a i tak żyć w kieracie za przysłowiowe już 1200 brutto. Ale faktycznie ważne jest to o czym napisał zły wilk - różnica wykształcenia między małżonkami to nie tylko różnica w wyborze zawodu, możliwosci zarobkowych!!! Przede wszystkim środowisko w którym człowiek się obraca, kultura, obycie. Nie twierdzę, że człowiek po zawodówce to burak wsiowy, co pełnego zdania zklecić nie może. Ale jest to człowiek, dla którego młodość wcześniej się kończy, szybciej zaczyna walka o życie, praca zarobkowa. Ci którzy mają po zawodówce dobry fach i dużo zarabiają zazwyczaj szybko dojrzewają i poświęcają się pracy. Życie studenta jest inne, często beztroskie (zależy jeszcze jaka to jest uczelnia, jakie studia - bo jest teraz wiele tak zwanych uczelni, dzięki którym za niemal zerowy wkład nauki i pare groszy można zostać licencjatem albo magistrem). Na prawdę cieżko mi sobie wyobrazić typową dziewczynę po studiach z robotnikiem - ile można rozmawiac o domu i o dzieciach? Jak zwierzyć się ze swoich problemów w pracy, człowiekowi który nie ma nawet matury? Jak dla mnie to jest ogromna przepaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivvvvvvv
aniulcia, do szkoły sie nie chciało chodzić, że tak zabolało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IVVVVVVVVVVVVVV- jestem magistrem filologii polskiej, ale nie pozwolę obrażac ludzi posiadających wykształcenie zawodowe!!!!!!!!!!! Nawe6 nie wiesz ile Ci ludzie pracują, ile trudu i wysiłku wkładają w swoją pracę!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podsumowując
student= beztroskie imprezowanie, lenistwo- zamiast pracy i kombinatorstwo świetna wizytówka magistra, może jednak, lepiej się obracjcie w swoim gronie, bo normalny uczciwy człowiek po zawodówce pewnie by tego długo nie wytrzymał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podsumowując
podsumowałam wypowiedż ivvvv ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IVVVVVVVVVV------ nie wkurwiaj mnie, nie pozwolę obrazac Ci wielu wartościowych ludzi. Ludzie z wykształceniem zawodowym nie s ą nieinteligentni, baądź ograniczeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivvvvvvv
podsumowując jeśli masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem to po co na forum sie wypowiadasz? nie ma czym się chwalić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podsumowując
za to ty się pochwaliłaś, że 5 lat obijałaś się beztrosko po imprezkach i dzięki temu jesteś bardziej inteligentna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivvvvvvv
czy ja ich obrażam? najeżdżam na nich? nie! to ty jak jakaś wściekła ... najeżdżasz na mnie. napisałam tylko, że ludzie po studiach i ludzie po zawodówce to dwie inne bajki, inne zainteresowania, inni znajomi. dla mnie np. jest ważne, że mogę sobie pogadać z moim partnerem nie tylko o tym, co jutro do gara włożyć, ale również o pracy, o osiągnięciach zawodowych, wydarzeniach kulturalnych itp. nie wiem czy mogłabym równie beztrosko rozmawiać o książkach, filmach z osobą co nie ma nawet matury, nie ma pewnych podstaw w wiedzy do dyskusji. dla mnie to ważne, dla innych nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IVVVVVVVVVVV------------ nie posiadam żadnych kompleksów. Jestem po studiach, mój mąż po zawodówce, świetnie się rozumiemy, rozmawiamy nie ty;lko o dziecku, ale równiez o na iele innych tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivvvvvvv
jesteś taki głupi, czy tylko udajesz? gdzie napisałam, ze studiowałam tylko 5 lat i gdzie napisałam, ze w tym czasie się obijałam i imprezowałam. jak już pisałam - jeśli nie rozumiesz słowa pisanego to nie wypowiadaj się na forum bo się ośmieszasz! wyjaśniam co napisałam - wg. mnie studia studiom nie są równe, niektórzy kończą byle jakie kierunki i może faktycznie potrafią się dogadać z osobami niewykształconymi. jak sobie wyobrażasz związek osoby, która co tydzień chodzi do kina, teatru, opery, czyta dużo książek z robotnikiem, co po książkę ostatnio sięgnął w szkole podstawowej? bo ja nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ilu w Polsce
Czasy sie zmieniły ja obracam się między ludzmi ,którzy sa po 30 -stce i tylko garstka z nich ma wyzsze. A dzisiaj młodziakom jest łatwo zrobic studia rodzice zapłaca i już sie magisterek przechadza w długich włosach . A ,że pracy nie znajdzie cóż nic w zyciu nie dawał i nic nie otrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy Twoja ostatnia wypowiedź jest sk9erowana do mnie?????????? Nie sądzę??????????!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podsumowując
prawdziwie inteligentni z kazdym się potrafią dogadać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivvvvvvv
moja ostatnia wypowiedz jest do podsumowujac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ilu w Polsce
ivvvvvvv Co TY MÓWISZ?? Naprawde myslisz ,że TOKARZ nie potrafi kupić biletu do kina? Czy przeczytać ksiązki???? Jest ile ludzie są wstanie zrobić dla MIŁOSCI prawdziwej szczerej miłosci??? Uwierz ,że TOKARZ pochłonie te wszystkie ksiązki a i do opery pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ilu w Polsce
WIESZ ile ludzie są wstanie zrobić dla MIŁOSCI prawdziwej szczerej miłosci??? Tak miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podsumowując
co w ciągu ostatnich 3 miesięcy przeczytałaś ivv? a na ilu sztukach teatralnych byłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megus
Boshe tylko tępe i ograniczone osoby mogą być tak stereotypowe!!! Albo snoby albo nie znające życia gówniarstwo!!! nie każdy po zawodówce = burak nie każdy mgr = osoba interesująca się kulturą, sztuką, polityką i resztą świata nie jeden po zawodówce = soba interesująca się kulturą, sztuką, polityką i resztą świata nie jeden mgr = burak Czy to jest wystarczająco czytelne czy może za trudne dla coponiektórych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IVVVVVVVVV---------- nie obraź się, ale zycie to nie oglądanie sztuki, czytanie poezji:( Życie to życie, ach, mój partner mimo iż po zawodówce doskonale zna snes i i istotę pojęcia Animus, Anima, doznanie szczytowe i wiele innych!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×