Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Kingalo miłego popołudnia i radosnego spotkania z meniem. Dziewczyny spokojnej nocy,kolorowych snów. W zakamarku parku mała ławeczka stoi lirycznie, kusi terapeutycznie. Przysiąść by na niej sercu ulżyć i stopom i z ulgą westchnąć głęboko. Złe myśli schować, Bogu dziękować... posiedzieć bez słowa... osobno,a jednak we dwoje, szczęście wspólne myślą smakować... w tej żarliwej choć niemej rozmowie.. /G.Konaszewska/ Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁAWECZKO🖐️ Uffff,komputer fiksuje.Juz go mialam odstawić bo ciągle wyłączał się.Ale zresetowalam go i pracuje.Mój staruszek,tak go lubię!!Zmienilam mu klawiaturę.Wygląda jak nowy,a on odstawia takie numery.Od kiedy zaczęli fachowcy w nim grzebać,zaczynają dziać się dziwne rzeczy.Troche mi smutno,ze coś sie dzieje.Mam tyle w nim rzeczy,zdjęć...istna kopalnia wiedzy. Czytam o Papuszy.Dotarłam do jej tworczości.Piękne wiersze. ZIMA BIAŁA NASTAŁA (jaweł wend parńori) Zima biała nastała, spadł śnieg jak wielka mszysta poduszka. Ubrał wszystkie jodły zielone, gałęzie im poprzyginał. Koń rozrzuca śnieg czterema podkowami i serce się schyla jak zielonej jodełki gałęzie. W krzyku przycupnęła sowa, pod jodłą ptaki jak namiot osłania je śnieg. Las stoi jak mędrzec, nie śpiewa pieśni z wiatrami. Ogniki jak gwiazdy mrozu odbija w źrenicach. Dziś ptak w zaroślach śpi pod śniegiem, Jak kiedyś biedne Cyganiątko, co dziś znalazło ciepły dom. Przyfruwa pod okno biedny ptak, zmarznięty chleba prosi. Ach, to mój leśny braciszek! Razem wyrośliśmy w czarnym lesie. Dam mu dobrego chleba, dam mu jak najwięcej. Chodź tutaj do mnie, ja do ciebie przyjdę, ptaku biedniusieńki! Poprosimy Boga oboje, żeby wielkie słońce nadeszło, bo teraz wielki śnieg jak puszysta poduszka. Ptaku mój, ktoś dla ciebie zrobił ciepły domek, żebyś nie marzł pod krzakiem, w śniegach wielkich, gdzie nie miałeś dobrych snów. Pozdrawiam. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁAWECZKO🖐️ Uffff,komputer fiksuje.Juz go mialam odstawić bo ciągle wyłączał się.Ale zresetowalam go i pracuje.Mój staruszek,tak go lubię!!Zmienilam mu klawiaturę.Wygląda jak nowy,a on odstawia takie numery.Od kiedy zaczęli fachowcy w nim grzebać,zaczynają dziać się dziwne rzeczy.Troche mi smutno,ze coś sie dzieje.Mam tyle w nim rzeczy,zdjęć...istna kopalnia wiedzy. Czytam o Papuszy.Dotarłam do jej tworczości.Piękne wiersze. ZIMA BIAŁA NASTAŁA (jaweł wend parńori) Zima biała nastała, spadł śnieg jak wielka mszysta poduszka. Ubrał wszystkie jodły zielone, gałęzie im poprzyginał. Koń rozrzuca śnieg czterema podkowami i serce się schyla jak zielonej jodełki gałęzie. W krzyku przycupnęła sowa, pod jodłą ptaki jak namiot osłania je śnieg. Las stoi jak mędrzec, nie śpiewa pieśni z wiatrami. Ogniki jak gwiazdy mrozu odbija w źrenicach. Dziś ptak w zaroślach śpi pod śniegiem, Jak kiedyś biedne Cyganiątko, co dziś znalazło ciepły dom. Przyfruwa pod okno biedny ptak, zmarznięty chleba prosi. Ach, to mój leśny braciszek! Razem wyrośliśmy w czarnym lesie. Dam mu dobrego chleba, dam mu jak najwięcej. Chodź tutaj do mnie, ja do ciebie przyjdę, ptaku biedniusieńki! Poprosimy Boga oboje, żeby wielkie słońce nadeszło, bo teraz wielki śnieg jak puszysta poduszka. Ptaku mój, ktoś dla ciebie zrobił ciepły domek, żebyś nie marzł pod krzakiem, w śniegach wielkich, gdzie nie miałeś dobrych snów. Pozdrawiam. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATRZĘ TU, PATRZĘ TAM (dikchaw daj, dikchaw doj) Patrzę tu, patrzę tam wszystko się chwieje! Śmieje się świat! Gwiazd zatrzęsienie nocą! Gadają, mrugają, migocą. Gwiazdy! Kto je rozumie, ten nocą nie chce zasnąć, na Mleczną Drogę spogląda jasną, wie, że to droga szczęśliwa że w dobre strony przyzywa. Patrzę tu, patrzę tam jak się księżyc myje w ciepłych wodach, niby w strumieniu pod lasem Cyganeczka młoda. Cóż to się dzieje Wszystko się chwieje. To świat się śmieje. Papusza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM na Ławeczce Olimpio piękny wiersze. U mnie szaro,buro,pochmurno ale plusowo,przynajmniej chodniki są czyste i dobrze się chodzi. Życie Życie,chciałabym zawsze cieszyć się Tobą, chociaż na dworze tak szaro i smutno, przez wszystkie dni,które mi życie dało nie chcę byś o mnie nigdy nie zapomniało. Co mi przyniesiesz przyjmuję z pokorą, chociaż nie znane są nam twe drogi, drogi kręte,zawiłe,czasami kolcami usłane, wyrokiem boskim przez nas nie zbadane. Nie błądząc pośród tych krętych życia dróg światłem boskiej woli oświetla nam Bóg, ukryte barwy szczęścia odnalezć chcemy, lecz którą drogą iść,tego nigdy nie wiemy.... /z netu/ Na przekór aurze życzę miłego i słonecznego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymalni optymiści /z netu/ Ma wszechładza - opozycję. Media - drugi obieg, Prostytutka - propozycje Szczęścia nie ma Człowiek Maja lekarze - pieczątki, Palestra - obrońców Sądy - wczasowe ośrodki, My - miejsce na końcu Mundurówka - ma podwyżki Straż - ma solidarność Tanie linie - mają zniżki, Nam została marność. Każdy urząd - ma rzecznika, Ksiądz - bilet do Nieba, a z sondaży wciąż wynika, że nam nic nie trzeba. Unii - kasą pomagamy, Wojskiem - Ameryce, Teraz nawet już nie chcemy wyjścia na ulicę. Wojna - pokój eksportuje, Banki - dzielą długi, Biedota - wciąż emigruje innym na posługi. Niech się w świecie co chce dzieje, To nie nasz dylemat, My - chowamy wciąż nadzieję Drugich,takich nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczór tak piękny,myśli szalone Chciał Księżyc pojąć Gwiazdkę za żonę. Co noc wychodził cicho i skrycie szukać wybranki na całe życie. Lecz każda gwiazdka za mała była, przy jego blasku słabo świeciła. Pewnego razu,prawie o świcie coś przyśpieszyło serduszka bicie. Pomyślał szybko,to mi się zdaje Cóż to za gwiazdka,taki blask daje? I tu tragedia wielka się dzieje- gdy Ona wschodzi to On maleje. Dlaczego Jego tak ukochana - by się pokazać,czeka do rana. Jego wybranką było Słoneczko. Czas tu napisać ...Okrutne Zycie!!!... Będę Cię widzieć tylko o świcie. Mówię już dobranoc, bo mam bardzo miłych gości,zapowiedzieli się na 19-tą więc idę coś przyszykować na stół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytajcie o cebuli
PRZECZYTAJ DO KONCA:* *WAZNE* W 1919 r. Gdy grypa zabila 40 milionow ludzi (to jest więcej niz cala ludnosc Polski), byl lekarz, ktory odwiedzal wielu farmerow, zeby sprawdzic czy moze im pomoc w walce z grypą. Wielu fermerow i ich rodziny zarazilo się i wielu zmarlo. Lekarz przybyl do jednego z farmerow i zaskoczony byl, ze kazdy tam byl bardzo zdrowy. Gdy lekarz zapytal, co on takiego robil, co bylo inne, zona odpowiedziala, ze umieszcza nieobraną cebulę w koszyczku w pokojach jej domu. (pawdopodobnie tylko dwa pokoje, w tamtych czasach). Lekarz nie mogl uwierzyc temu i zapytal czy moze wziąc jedną cebulę i sprawdzic ją pod mikroskopem. Ona dala mu jedną i gdy ją sprawdzil znalazl w niej wirus grypy. Oczywistym bylo, ze cebula wchlaniala bakterię i w ten sposob cala rodzina byla zdrowa. Pewna fryzjeka z Arizony opowiadala, ze kilka lat temu, wielu jej pracownikow przychodzilo do pracy z grypą, rowniez z grypą przychodzili klienci. W następnym roku umiescila kilka koszyczkow z cebulą w jej zakladzie. Ku swojemu zdziwieniu, nawet jeden z jej pracownikow nie chorowal. -Musi dzialac... *Sprobuj i zobacz co się stanie.* My zrobilismy to ubieglego roku i nikt nie mial grypy. P. S. wyslalem to do przyjacielolki w Oregon, ktora regularnie wysyla do mnie materialy na temat zdrowia. Ona odpowiedzial na to z najbardziej iteresującym doswiadczeniem o cebuli: ...znam historię o zapaleniu pluc, na ktorą sama zachorowalam i bylam bardzo chora. . Zetknęlam się z artykulem, w ktorym proponują odciąc obydwie koncowki cebuli i wlozyc ją do pustego sloika umieszczając go na noc obok chorego. Rano cebula będzie czarna od zarazkow ...dokladnie tak się stalo. ... cebula byla calkowicie zmieniona, a ja zaczęlam czuc się lepiej. W innym artykule czytalam, ze cebula i czosnek umieszczone w pokoju uratowaly, kilka lat temu, wielu od plagi czarnej ospy. Mają one mocne atybakteryjne i atyseptyczne wlasciwosci. To jest inna nota. Wiele razy, mamy problem z brzuchem, nie wiedząc dlaczego. Moze cebula jest skutkiem problemu. Cebula pochlania bakterie, jest powodem tak dobrej prewencji, zeby się nie przeziębic i nie zlapac grypy i to jest powodem, dla ktorego * nie powinno się jesc cebuli, ktora przez jakis czas byla przekrojona.* *RESZTKI CEBULI SĄ TRUJĄCE** *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LAWECZKO! Zasiadlam do nowego laptopa.Dziwnie mi sie jakos pisze.Klawiatura jakas inna,nieznajoma.Nie rozgryzlam jej.Nie mam polskich znakow.Po prostu zle mi sie pisze.Wszystko takie obce. Pozwole sobie przytoczyc piekny wiersz od mojej przyjaciolki. " Jak się czuję " Wiesława Szymborska Kiedy ktoś zapyta jak się czuję. Grzecznie mu odpowiem, że dobrze, dziękuję. To że mam artretyzm to jeszcze nie wszystko. Astma, serce mi dokucza i mówię z zadyszką. Puls słaby, krew moja w cholesterol bogata. Lecz dobrze się czuję jak na moje lata. Bez laseczki teraz chodzić już nie mogę. Choć zawsze wybieram najłatwiejszą drogę. W nocy przez bezsenność bardzo się morduję ale przyjdzie ranek. znów dobrze się czuję. Mam zawroty głowy, pamięć figle płata. Lecz dobrze się czuję jak na swoje lata. Z wierszyka mojego ten sens się wywodzi. Że kiedy starość i niemoc przychodzi. To lepiej się zgodzić ze strzykaniem kości I nie opowiadać o swojej starości. Zaciskając zęby z tym losem się pogódż. I wszystkich wokół chorobami nie nudź. Powiadają starość okresem jest złotym. Kiedy spać się kładę zawsze myślę o tym. "Uszy" mam w pudełku, "Zęby" w wodzie studzę, "Oczy" na stoliczku zanim się obudzę. Jeszcze przed zaśnięciem ta myśl mnie nurtuje. Czy to wszystkie części które się wyjmuje?? Za czasów młodości (mówię bez przesady) Łatwe były biegi, skłony i przysiady. W średnim wieku jeszcze tyle sił zostało. Żeby bez zmęczenia przetańczyć noc całą A teraz na starość czasy się zmieniły. Spacerkiem do sklepu, z powrotem bez siły. Dobra rada dla wszystkich którzy się starzeją. Niech zaciśną zęby i z życia się śmieją. Kiedy wstaną rano "części" pozbierają. Niech rubrykę zgonów w prasie przeczytają.. Jeśli ich nazwiska tam nie figurują. To znaczy ze zdrowi i dobrze się czują. Wiesława Szymborska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dzisiaj podaje przepis na KALAFIOR Z SOSEM SEROWYM 4-6 porcji 1/4 szklanki mleka,1 kalafior,1 porcja bialego sosu serowego,sol,bialy pieprz Duzy rondel napelnic woda do polowy,dodac mleko i sol zagotowac przez ten czas usunac z kalafiora zielone liscie i odciac lodyge ulozyc caly kalafior w rondlu rozyczkami w dol,przykryc i gotowac 8min wyjac i odcedzic przelozyc na talerz i polac z wierzchu czescia sosu.Reszte sosu zostawic do polania kazdej porcji osobno podawac BIALY SOS SEROWY 4LYZKI MASLA,4LYZKI MAKI,2,5 SZKLANKI MLEKA GORACEGO,1/4 GALKI MUSZKATOLOWEJ,1/2 SZKLANKI TARTEGO SERA CHEDDAR,1/4 SZKLANKI TARTEGO SERA MOZZARELLA,SOL,BIALY PIEPRZ ten sos mozna podawac do prawie wszystkich warzyw Rozgrzac maslo w rondlu,dodac maslo i dobrze wymieszac.Zasmazac przez 1min na malym ogniu Wlac polowe mleka i dokladnie wymieszac.Gotowac przez 3-4 min Wlac reszte mleka,dodac przyprawy,gotowac przez 10min.na malym ogniu Dodac obydwa rodzaje sera,wymieszac i gotowac jeszcze przez 3-4 min. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Ławeczko!!! Dzień Babci i Dziadka. wierszyk o Babci. Wnuczek z Babcia zgodna para Wnuczek piękny,Babcia jara zrozumienia pełna gama, świątek,piątek,wieczór,z rana. To co wnuczek zrobić może,zrobi Babcia.Daj jej Boże! klocki lego,komputerek i rysunki i gier wiele. Babcia szybko z wnuczkiem miga, lekka,zwinna,babcia fryga, na rowerze i na roli, nawet gdy ją noga boli. Lecz ma babcia słabą stronę bionicle Jej nie sądzone, nie rozumie,nie ułoży i jeszcze się przy tym sroży. Wnuk podsuwa jej schematy, łączy części,daje rady.. Babcia jednak nie pojmuje Toa,Pirat?!Rezygnuję!!! Wnuk Babunię więc pociesza w nos całuje i rozgrzesza. "Babciu,ważne abyś była, kochała mnie i lubiła Babcia sapcia,Babcia chrapcia już do kuchni drepcze w kapciach, rosół warzy i pierogi - Jedz i rośnij Wnusiu drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto Ci opowie o dawnych latach? - tych lat naoczny świadek. Jak kraj nasz rośnie,jak ludzie rosną - opowie Ci Twój Dziadek. Otworzy serce,kieszeń otworzy, podsunie czekoladkę. Z Twoich sukcesów zawsze sie cieszy Kto? Wiadomo Dziadek. A jak coś spsocisz,a jak naknocisz, jak trzeba spytać o radę? To kto za uszy wyciągnie z biedy? Wiadomo - zawsze Dziadek! Więc wnuki proszą żeby w kwiaciarniach kwiatów nie chować pod ladę Dziadek ma święto! Kwiaty dla Dziadka! Wiwat! Niech żyje Dziadek! Kochany Dziadku ,Kochana Babciu przyjmijcie te życzenia, i wiedzcie o tym,że serce wnuków nigdy się nie zmienia, a więc w Wasze Święto,w Dniu pełnym radości życzę Wam zdrowia,szczęścia i pogodnej starości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olimpio ja podobnie robię brokuła w sosie serowym,nawet go bardziej wolę od kalafiora.A wogóle to wolę brokuły niż kalafior. My mamy 2 komputery, laptopa przeważnie używa mój małż a ja tylko sporadycznie,cosik bardzo ciężko mi się do niego przystosować.Albo ja nie lubię jego albo on mnie,nie możemy dojść do porozumienia.Najgorsze jest to 'myzianie myszką'. Miłego Dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybciu🖐️ Wrocilam do swojego wysłuzonego laptopa.Zresetowałam go i zobaczę na jak długo.Bez przerwy wyłączał mi się,co za dziad. Ten nowy z bajerami sliczny,ale go nie lubię.Zupelnie inaczej ustawiona jest cała klawiatura.Ten,na ktorym piszę,też na poczatku sprawiał mi problem.Litery umieszczone zupełnie inaczej.Małpy długo szukałam.Jest ukryta. Jesteśmy zaproszeni do wnusi.Myśłałam,ze przyjdzie do nas,juz sie wzięłam za cudowanie w kuchni,a tu telefon.No nic,zrobię to co zamierzyłam..Najwyżej zabierzemy^ ekwipunek^ ze sobą. Dziadek tez juz po wypadzie na miasto.Zakupy zrobione.Bardzo sie postarał :) Jak ŚWIĘTO TO ... Dzisiaj jest Dzień Babci i święto Dziadziusia, O tym dniu pamięta każda mała wnusia. My - wasi wnuczkowie - również pamiętamy I swoim najbliższym życzenia składamy. Życzymy Ci, Babciu samych dni słonecznych, Pogodnych, wesołych, takich jak ten wierszyk. Żebyś nie miała nigdy żadnych zmartwień, By się spełniło każde z Twoich pragnień. Żebyś się czuła co dzień jak królowa I by Cię o nic nie bolała głowa. A Tobie, Dziadku, czego życzyć mamy? Żebyś u Babci miał tak jak u mamy: Dużo czasu wolnego, same przyjemności, Jak najmniej kłopotów i wiele radości! Nic do naprawiania, dźwigania, trzepania, Tylko miękki fotel i coś do chrupania. A jak już się spełnią te nasze życzenia, Gdy w domu nie będzie już nic do zrobienia, Wtedy się Dziadkowie odświętnie ubierzcie I swoje Babcie na spacer zabierzcie. A tak przy okazji ... zaproście też nas, Bo bardzo lubimy spędzać z Wami czas! /z sieci/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dniu Twojego święta, Ukochana Babciu, Życzę Ci z całego serca zdrowia, szczęścia i pomyślności. Niech los, co ma najlepszego, ściele Ci pod nogi I niech Cię otacza radość, a omija smutek Tego wszystkiego życzy Ci... Niech złota rybka, choć jeszcze mała. Będzie życzenia babci spełniała. Niech pływa rybka w przejrzystej wodzie i trzy życzenia niech spełnia co dzień. Kochana Babciu! Jesteś najlepszym lekiem na depresję, i chciałabym, żeby każdy dzień był taki jak dziś - pełen radości, ciepła, pachnącego ciasta i opiekuńczych ramion. Babuniu Kochana! Weź mnie na kolana - ja Cię ucałuję szczerze powinszuję, byś nam długo żyła, zawsze zdrową była. Zimowe słonko wesoło patrzy i ciepły uśmiech posyła babci, I ja też babciu, mam dziś dla Ciebie uśmiech jak słonko jasne na niebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niechaj dziadzio z babciunią tak nam długo żyją, póki komar i mucha morza nie wypiją. A ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli, niech się dziadzio z babcią nażyją do woli Dziś dzień Dziadku nie psocimy, tylko dobrze Ci życzymy. Ty wybronisz nas od draki bośmy małe rozrabiaki. Całujemy Cię serdecznie, żyj nam Dziadku długo wiecznie Dzisiaj mamy święto dziadka, okazja niezwykle rzadka. Ja dziadziusia kocham szczerze, w jego słowa zawsze wierzę. Mój dziadek ma swoje zdanie, budzi we mnie zaufanie. To naprawdę trzeba przyznać, dziadek fajny jest mężczyzna. Kiedy dzień dziadka zaświta, wiązanką kwiatów go witam. Bądź zdrowy dziadku kochany i bądź zawsze razem z nami. Los ręką do darów szczodrą niech szczęścia da Ci kwiat za Twoje trudy i dobroć, którą rozjaśniasz świat. Drogi dziadziu powiem krótko, jak mnie mama nauczyła. Chcę byś sto lat żył dziadziunio i bym z dziadziem zawsze była z sieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz kilka slów od siebie.. Wszystkim babciom i dziadkom ślę życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.Kochajmy te nasze wnuczęta,nie załujmy im serca.Dopóki jestesmy,rozpieszczajmy ich.Jestesmy tylko od rozpieszczania. Piękne to uczucie.Miłość bez zobowiązań.Po prostu... A co z naszą babcią Krystynkką? Pozdrawiamy Cię kochana!Bardzo tęsknimy za Tobą!! .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olimpio piękne wierszyki i życzonka też. Myśmy dostali w czwartek piękną laurkę od naszych wnusiów,z ich aktualnymi zdjęciami,oczywiście prawie wszystko robota mamy ale piękne są też parafki naszych chłopców. Stoi teraz na honorowym miejscu.Rozmawialiśmy już też na skaypie,potem jadą do babci Uli z życzeniami,chociaż tam nie ma dzisiaj tego święta,ale też będzie Jej miło.Ona też jest polką i córka z zięciem pilnują święta babci tak jak u nas,jedynie święto mamy jest w innych terminach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje panie Olimpio przyzwyczaisz się do nowego. Musisz wgrać polską trzcionkę żeby mieć polskie znaki. Miałam Windowsa XP teraz 7 myślałam że sfiksuję. Przyzwyczaiłam się bo XP już nie wgrywają. Windowsa 9 miałam ale on jest już nie na moje nerwy. Czy doszłam do siebie? Chyba jeszcze nie lecz powplutku... spać już się kładę później , wstawanie jeszcze wczesne. Dziś o 4:40 to już lepiej. Oszlifowałam swoje tipsy, pomalowałam i przyleciałam do Was. Kolorek ładny, jaśniutki czerwoniutki. Nie ma potrzeby iść do salonu a i tak muszę zmienić. Będąc w Polsce byłam w dwóch salonach i powiem inna robota. Lepsza!!!! Muszę zmienić salon. Za oknem ciemno. MM śpi. W domu cicho a ja ... klikam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olimpio kalafior drukuję. Właśnie potrzebowałam coś na mój kalafior który leży w lodówce już 2 dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybciu brokuły lubię zjadam gotowane na parze i z keczupem. Pychotka. Co do tej kapuchy z cukrem. Olimpio sprobuję. Z cukrem to jadłam chleb pokropiony wodą i posypany cukrem. To było niebo w gębie albo posmarowana masłem pajda chleba i posypana grubo cukrem. Pamiętacie te czasy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę budzić MM, pojedziemy na śniadanie. Jak zwykle kanapka z łososiem, bułeczka z jabłkami i do tego kubek gorącej waniliowej kawy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witak Kingalo Oj pamietam chlebek z cukrem,pajda takiego chleba i na podwórko.Wtedy wszystkie dzieci go zajadały,a jak smakował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam na biszkopta z galaretką i owocami/jeżyna,truskawki i poziomki.Ja wykładam na biszkopt trochę masy budyniowej,układam zamrożone owoce i zalewam zimna galaretka.Owoce w niej są jak świeże.Ciasto pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam burzę z błyskawicami!!!! Deszcz leje i zrobiło sie ciemno tylko błyskawice rozświetlaja niebo. Drzewa wiatr kołysze. Strasznie jest na zewnatrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×