Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

BOB PROCTOR powiedział: *Wiedziałeś o tym, że kiedy czujesz się przygnębiony, możesz zmienić to dosłownie w ciągu chwili? Nastaw jakąś piękną muzykę albo zacznij śpiewać - to zmieni Twoje emocje. Albo pomyśl o czymś pięknym. Pomyśl o maleńkim dziecku albo o kimś, kogo naprawdę kochasz, i trwaj przy tym obrazie. Utrzymuj tę myśl w sobie. Odseparuj się od wszystkiego z wyjątkiem tej myśli. Gwarantuję, że zaczniesz czuć się dobrze*.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam na Ławeczce. Kawka zaparzona,śmietanka lub mleczko-do wyboru,jabłecznik,"Panie się częstują" Każdy ma do przebycia swoja drogę życia. Mijamy stacje życiowe jedne szare inne zaś kolorowe. Poznajemy ludzi którzy,wsiadają i wysiadaja, lub też do końca podróży przy nas pozostają. Każdy z nas wybiera swój przedział życiowy. Jednym wystarcza zwykły innym luksusowy. Lecz nie ważny jest luksus w życiu człowieka, bo sensem tej podróży jest miłość do drugiego człowieka. /z netu/ Miłego i wypełnionego samą radościa dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze chwilka.... jeszcze kilka minut.... gwiazdki oczka Wam puszczają i całuski przesyłają.... Dobrego wieczoru, uśmiechu na twarzy. Niech Gwiazdka Spokoju szczęściem Was obdarzy. Zapach różany niech rozsieje moc, błogości smak niech nada mu noc. Choć droga daleka i wiatr w słowach gra Moc ciepłych pozdrowień przesyłam Wam Ja..... DOBRANOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam na Ławeczce. Nie biegnij czasie tak szybko... i tak Cię nikt nie dogoni... starcowi ucieknie zycie, młody je szybciej roztrwoni... Biegnij,by każdy nadążył, ogladać kolory świata i cieszył się pięknem życia, które nam z czasem się splata. Przebiegaj we właściwym rytmie aby nie było zderzenia, by każdy szedł prostą drogą, do szczęścia swego i marzenia.... Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Laweczko!. Witam Was moje kochane👄 Rybciu troche mialysmy spokoju ale znowu "zgnila pomarancza" sie obudzila . Z poczatku myslalam, ze przestane pisac na laweczce ale niby dlaczego mamy dac jej satysfakcje :D Piszmy dalej moze jej sie w koncu znudzi a ja podpisze sie pod Twoimi slowami" "pomaranczo zycze zdrowka bo na rozum juz za pono" :D Kingalo👄 Olimpio👄 Jestem zabiegana bo przygotowuje sie juz do wyjazdu na urlop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym tak mogła ..przytulić Wszystkich - bliskich sercu memu , odgonić życia troski ...zdrowie dać w prezencie - Każdemu !!! Osuszyć łzy niewidzialną chusteczką , rozprostować nawet najmniejsza zmarszczkę - troskami wywołaną ... Mogę tylko być przyjacielem .. myślami przy każdym trwać !!! milego wieczorku zycze🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁAWECZKO🖐️ Drogie panie! Dziękuję slicznie za piękne slowa. Rybciu🖐️ Krystynkko🖐️ Kingalo🖐️ Bierzmy poprawkę na chore wpisy. Frustratów pełno wokół... GDZIEKOLWIEK JESTEŚ Ty, co wciąż nikogo nie masz - Puste ręce i samotność w kątach... Tobie gra po nocach Mozart, A deszcz mu na pudle skrzypiec brzdąka - Smutku brat... GDZIEKOLWIEK JESTEŚ, WYJDŹ Z POKOJU PRZED SWÓJ DOM... KTOKOLWIEK JESTEŚ, BĄDŹ, JAK LAMPA W NOC - JESTEM TEŻ... Ty, co jak bezludna wyspa, Czekasz wciąż na swego Robinsona - Pod Twój próg tęsknota przyszła, Przez skrzypce Mozarta wytęskniona - Tobie gra... Ty, co chowasz duszę w dłoni, By jak ptak nie zwiała Ci przez okno - Puść ją, niech tęsknotę goni, Choćby miała w deszczu łez przemoknąć - Po to jest... Ty, co gdzieś milczeniem śpiewasz Słowa nigdy niewypowiedziane - Daj, niech je wyszumią drzewa I w modlitwie zwrócą Ci nad ranem - Po to są... GDZIEKOLWIEK JESTEŚ... Agata Pozdrawiam🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje serce Moje serce jest tak bardzo delikatne, Że najmniejsze nawet słowo ból zadaje... Moje serce jednocześnie jest też silne, Ciągle walczy i się nigdy nie poddaje... Moje serce chociaż małe jest też wielkie, Kiedy kocha to nie boi się niczego... Moje serce całe życie jest pokorne, Dla miłości może wyrzec się wszystkiego... Moje serce jest gorące tak jak lawa, Co z wulkanu namiętności się wyłania... Moje serce potrzebuje dziś miłości, Bo stworzone jest prawdziwie do kochania... Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już dawno słonko jest za chmurami, ciemność nadeszła dużymi krokami. Zza ściany słychać ludzkie chrapanie, gwiazdki mrugają na przywitanie. Wskakuj do łóżka,miej słodki sen Jutro na pewno czeka Cię wspaniały dzień. DOBRANOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Człowiek życzliwy
to osoba nastawiona przychylnie, przyjaźnie, dobra i serdeczna. Tak, więc wystarczy tylko uśmiech, miłe słowo i cieple spojrzenie. To tak niewiele, a mimo wszystko, na co dzień zapominamy o takich drobnych gestach. Być może są to zbyt maleńkie gesty byśmy mogli je dostrzec, ale na bank wiele znaczące. Teraz, gdy jesteśmy w ciągłym biegu za dobrami materialnymi i coraz chętniej zamykamy się w swoim małym światku odizolowani od całego świata, przechodzimy obok siebie na ulicy, uczelni w pracy, autobusie nie zwracamy na takie rzeczy uwagi. Czasem zatrzymamy na kimś wzrok, ale bardziej o charakterze oceniającym, zazdrosnym, a naprawdę rzadkością jest abyśmy zdobyli się na jakikolwiek przyjazny gest. A przecież, aby mogła nas spotkać życzliwość ze strony innych sami musimy się na nią odważyć. Oczywiście takie gesty mogą zakończyć się z różnym skutkiem, niektórzy zrozumieją to opacznie, ale jestem przekonana, że znajda się i tacy, którym zrobi się naprawdę miło i ciepło na serduchu.NET

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Człowieku życzliwy masz w zupełności rację. Bądzmy bardziej życzliwi dla siebie. Miłość pięknem swym zadziwia każdego z nas. Sprawia,że miękną serca zatwardziałe. Każe zapomnieć wszystko co złe, cofa czas,łączy dusze zbłąkane,splata węzły stałe. Wzruszeniem,siłą doznań znaczy nasze dni, szlakiem wyciągniętych ku sobie ramion,prowadzi. Daje pewność,że na zawsze tylko my. Tym miłość prawdziwsza jest - ona nigdy nie zdradzi. /z netu/ ŻYJ KOLOROWO - CHWILĄ TĘCZOWĄ CHWYĆ KAŻDY DZIEŃ DOPÓKI TRWA I CIESZ SIĘ SWEGO ŻYCIA PRZYGODĄ ŻYCIE MASZ JEDNO,A CZAS TAK GNA. GDY NIE WIESZ CO ZROBIĆ, JESTEŚ W ROZTERCE WSŁUCHAJ SIĘ CO SZEPCE TWOJE SERCE. ONO CI POWIE JAK WYJŚĆ Z SYTUACJI. NIE ROZUM,LECZ SERCE MA NAJWIĘCEJ RACJI. MIŁEGO I SŁONECZNEGO DNIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁAWECZKO🖐️ Rybciu🖐️ Tak niewiele trzeba by być zyczliwym dla drugiego. Nasza empatia ułatwia nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi. Prawdziwa miłość to akt całkowitego „zatopienia się w drugiej osobie. - Paulo Coelho Z sieci: "Człowiek bez miłości jest jak cymbał brzmiący", pusty, pozbawiony uczuć. Nasza wewnętrzna wrażliwość pozwala nam dostrzegać w ludziach ich wewnętrzne piękno. Łatwiej jest nam zrozumieć drugą osobę. Miłość z kolei dla wielu z nas jest bardzo wysoko w hierarchii wartości i priorytetów. Bez niej ludzie są puści, często pozbawieni sensu. Każdy z nas potrzebuje zrozumienia drugiego człowieka, a niekiedy nawet jego wsparcia. Łatwiej jest to uzyskać kiedy jesteśmy serdeczni wobec innych. Łatwiej jest żyć ludziom życzliwym umiejącym kochać. Pozdrawiam🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego mam słuchać serca? Bo nie uciszysz go nigdy. I nawet gdybyś udawał że nie słyszysz o czym mówi nadal będzie biło w twojej piersi i nie przestanie powtarzać ci tego co myśli o życiu i świecie. - Paulo Coelho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystynkko🖐️ Kingalo🖐️ Życzliwość - Co mam czynić, by kochać mego bliźniego? - Przestań nienawidzić samego siebie. Uczeń rozmyślał nad tymi słowami długo i poważnie. Po pewnym czasie powrócił i oznajmił: - Ależ ja za bardzo kocham siebie. Jestem egoistą i egocentrykiem. W jaki sposób mogę się od tego uwolnić? - Bądź serdeczny wobec samego siebie, a twoje "ja" będzie zadowolone i pozwoli ci swobodnie kochać swego bliźniego. de Mello

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ laweczko. Rybciu 👄 Olimpio👄 witam Was serdecznie i dziekuje za piekne Wasze wpisy. Z początku każdy ma nadzieję że życie to, jest gra uczciwa lecz ta nadzieja z biegiem czasu wśród resztek złudzeń w dal odpływa... Los pokręcony jest złowrogo i umie bardzo być niemiły a nadmiar stresów i kłopotów odbiera radość oraz siły... Istnieje jednak lek wspaniały leczący chorób duszy wiele, a są nim wierni i życzliwi od lat sprawdzeni przyjaciele! Juz prawie na walizkach i pewnie wybralismy dobry termin wyjazdu na urlop bo jak zapowiadaja w prognozie pogody .... od poniedzialku ma zawitac do nas zima. Poleniuchuje troche na sloneczku , naladuje akumulatorki i wroce do.... pracy. Trzymajcie moje wolne miejsce na naszej Laweczce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystynkko szczęśliwych lotów i miłego "leniuchowania". Na jak długo jedziesz?,wracaj szczęśliwie.Braknie nam Twojej muzyki. Olimpio,Krystynkko piekne i madre słowa. Życie to teatr codzienności, który zaprasza wielu gości i oni czasami bija brawo, lecz niekiedy patrzą w prawo i w lewo wzrok odwracają bo wcale nas nie kochaja... i nie muszą przecież tego. Powiem Ci kolego, ze ta sztuka nie każdemu się podoba choćby to była zycia szkoła. I czasami widz wychodzi przed końcem bo niejest przecież gońcem... i sam dokonuje wyboru swojego wiec nie dziw się wcale kolego.... Miłego wieczoru,radosnych nocy wiele uśmiechu i dużo mocy. Bo dni mijają jak rzeka i może już dziś coś nam ucieka... Nie patrzmy za siebie wcale bo szkoda czasu,ale... wsłuchani w serce zbieramy siły byśmy życie godnie przeżyli, z uśmiechem na ustach i sercem w dłoni a wtedy Życie nam się pokłoni.... /z sieci/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁAWECZKO🖐️ Krystynkka wyjedzie ...Ojej jak zrobi sie smutnawo... Tak kochana,wyjedz ,odpoczywaj,wygrzewaj sie i ładuj akumulatorki.Ale póki co,jeszcze do nas przybiegaj.Uwielbiamy Twój optymizm i serdeczność.I to bardzo ❤️ Rybciu🖐️ piękne wiersze!!!! Przemiana Do grupy uczniów, którzy gorąco pragnęli pójść na pielgrzymkę, Mistrz rzekł: - Weźcie z sobą tę dynie. Jest gorzka. Nie zapomnijcie zanurzyć jej we wszystkich świętych rzekach i wnieść do wszystkich sanktuariów. Kiedy uczniowie powrócili, owoc ugotowano i podano na stół jako święty pokarm. - Dziwne - powiedział złośliwie Mistrz po skosztowaniu dyni - Święta woda i sanktuaria nie uczyniły jej słodką! de Mello Pozdrawiam🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁAWECZKO🖐️ Krystynkka wyjedzie ...Ojej jak zrobi sie smutnawo... Tak kochana,wyjedz ,odpoczywajwygrzewaj sie i ładuj akumulatorki.Ale póki co,jeszcze do nas przybiegaj.Uwielbiamy Twój optymizm i serdeczność.I to bardzo ❤️ Rybciu🖐️ piękne wiersze!!!! Przemiana Do grupy uczniów, którzy gorąco pragnęli pójść na pielgrzymkę, Mistrz rzekł: - Weźcie z sobą tę dynie. Jest gorzka. Nie zapomnijcie zanurzyć jej we wszystkich świętych rzekach i wnieść do wszystkich sanktuariów. Kiedy uczniowie powrócili, owoc ugotowano i podano na stół jako święty pokarm. - Dziwne - powiedział złośliwie Mistrz po skosztowaniu dyni - Święta woda i sanktuaria nie uczyniły jej słodką! de Mello Pozdrawiam🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato. - Albert Camus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Olimpio, Krystynkka już spakowana i może buja w chmurach bo nie napisała nam o której "wylatuje"- spokojnego i szczęśliwego urlopu życzę. Choć życie sie toczy nierówno Choć ciągle są na nim wyboje Jak każdy musisz je przeżyć Bo przecież ono jest Twoje. Nie zmienisz go przecież na inne Nie wygrasz innego w karty Iść ciągle trzeba do przodu Dzień każdy tego jest warty. Bo jeśli los Ci wyznaczy Twoją ścieżynę życia To wszystko co na niej spotkasz Dla Ciebie jest do przeżycia /z sieci/ U mnie piękna słoneczna pogoda,wybieramy się z mm na działkę poprawić foliaczek bo nam ostatnia wichura trochę go "skrzywiła". Obiad mam zrobiony/grzybowa i mielone/mieszkanie lekko "odgruzowane" więc możemy trochę popracować na powietrzu.Co prawda w styczniu,a w ogóle to zimą nigdy nie pracowałam na działce, ale jak mus to mus. Miłego i słonecznego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Rybciu🖐️ Zaglądam na ŁAWECZKĘ ponownie. Właśnie dzisiaj sprawuję opiekę nad kruszynką.Jest u nas w domu.Śpi tak dlugo że az się dziwię.Siedzę cichutko,niech śpi.Chyba dobre flidy...? Rybciu,mądre i wymowne te słowa o ścieżynie losu.Trafne słowo ŚCIEŻYNA...Ale to my jesteśmy kowalami własnego losu.Jak go tkać będziemy i utkamy,takiego mieć będziemy. Niektórzy mądrzy mówią,ze mamy karmę do przerobienia.I choćbyśmy stawali na glowie,lekcje życiową musimy odrobić.Czyżby? Bo jeśli los Ci wyznaczy Twoją ścieżynę życia To wszystko co na niej spotkasz Dla Ciebie jest do przeżycia Pan Bóg daje nam tyle ile możemy udźwignąć.Ponoć... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olimpio ale masz fajnie,Twój aniołek u Ciebie. Ja tylko mogę przytulić wirtualnie prze skaypa ,ale juz niedługo.Przyjadą na świeta wielkanocne,juz się cieszę.Na dodatek córcia ma urodziny 15 kwietnia a starszy wnucio 16 więc muszę oprócz zajączka pomyśleć o prezentach urodzinowych.Nic to "damy radę". Na działce małż musiał z jednej strony odkopać folię i słupki i na nowo zakopać/coś sie poluzowała na pałąkach/Ja praktycznie nie robiłam nic- byłam majstrem- bo mąż nie pozwolił mi kopać.Foliak jest postawiony wiosną ub.roku.Mieliśmy szklarnię pobudowaną ze szkła ale chyba ze starości się rozsypała.Szklarnia i sadzenie w niej pomidorów to hobby mojego męża,oj jaki był nieszczęśliwy jak mu sie szklarenka zawaliła,aż mi go było szkoda.Wszystko szkło musieliśmy zebrać i przewiezć do kontenera więc nie budował już nowej szklarni/zresztą już nie ma siły na takie wyczyny/i zakupiliśmy nieduży foliak. Na działce jest jesiennie a nie zimowo,chociaż może nawet wiosennie bo niektóre krzewy mają pączki,a to dopiero środek zimy. Wszak nie zarządzam światłem nie mam wpływu żadnego na noc. Czy mogę być dobrego kowadłem? Czy tkwi we mnie jakaś moc? Wprawdzie mozna żyć w zgodzie starać się nie skrzywdzić muchy. Nie mieszać praw w przyrodzie Strapionym dodawać otuchy. Staram się czynić dobro innym czasami chwalą mnie sąsiedzi dlaczego więc czuję sie winnym i czasami pędzę do spowiedzi? Tadeusz Karasiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmrok juz zapadł, wszystko usypia oprócz gwiazd. Niech noc będzie cichą otuchą po trudach dnia. Utul glowę do poduszki niech opuszczą Cię złe duszki. Niech Twój sen się bajką stanie i niech słodko trwa Twe spanie. DOBRANOC zmykam do spa i na film na polsacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ laweczko! Jestem padnieta ale jak moglabym nie usiasc do Was :D na Laweczke. Lecimy w sobote na tydzien, pogode sprawdzilam ..... bedzie 16 st. i 6 godz. sloneczka. Rybciu w styczniu bylas na dzialce :D no ale dobrze, ze zrobiliscie wszystko. Tak, tak ja tez widze jak drzewa kwitna ale jak juz zapowiadaja to zima do nas zawita . Olimpia nacieszyla sie dzisiaj swoja Ksiezniczka :D...... mile to jest prawda? A moja Droga zobaczysz jak juz zacznie biegac i wolac Babcia to jest jeszcze wieksza radosc , znam to z autopsji :D Rybciu jak mozesz( oczywiscie) napisz gdzie mieszkaja Twoje Wnusie. Nie wiem czy jutro bede miala czas jeszcze do Was wpasc bo popoludniu przyjada jeszcze dzieci a potem ostatnie pakowanie a rano w gore :D Zycze Wam milego tygodnia i przesylam 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁAWECZKO🖐️ Krystynkko,jak miło,ze znalazłaś chwilę i jestes z nami.Życzę Wam relaksu całą piersią.Delektuj się klimatem,egzotyką i wszystkimi możliwymi atrakcjami.Wracajcie szczęśliwie po urlopie.Będziemy na Ciebie tu wyczekiwać z utęsknieniem. Kochana,juz zwariowałam na punkcie wnusi,a co to będzie jak zacznie mnie wołać,rozmawiać.Będę jej oddaną ,zaufaną babcią.Co na to dziadek?????Jemu tez nic nie brakuje... Moje babcie mieszkaly daleko od moich rodzicow.Były świąteczne.Jedna z babć przyjeżdżała do nas na dłużej,np.na m-c. Owszem jeżdziłam do babć i wtedy byłam bardzo rozpieszczana. Dziadkowie umiaru nie mieli.Babciunia zabierala mnie na zakupy i wydawałamasę pieniędzy bez pamięci.Tak sobie życzył dziadek. Pamiętam te cudowne chwile.Dzisiaj robi mi się bardzo błogo na sercu,ze mieliśmy właśnie ich...Wzruszyłam się... Pomimo,ze jestem w kwiecie wieku,brakuje mi ich.Byli wyjątkowi... Rybciu,wiem,ze troche przesadziłam ze swoimi czułościami.Ty tez jestes wyjatkowa babcią.Na pewno. Kingalo,rany boskie,gdzie jesteś? Czy u Ciebie OK? Zdrowa? Pozdrawiam🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogrodzie Lubię słońce i księżyc...i jeszcze białe róże. Tak, jak wtedy zaglądam w głąb mej pamięci I wyciągam tylko te dobre wspomnienia W końcu tworzę całość, z której mogę być dumna. Za rogiem każdego domu jest ogród, Ty masz klucz, Każdy go ma, bo to wspólny ogród spełnionych marzeń. Popłyń tam strumieniem życia, on Cię tam doprowadzi skoro nie znasz drogi... Tam już brat nie morduje brata, Herbata smakuje tak, jak powinna, A wspomnienia same układają się w mozaikę. Weź w dłoń białą różę, a serce ozdób dobrem, a nie będziesz musiał się martwić, czy Twój klucz będzie pasował do wrót. One się same otworzą, bo kluczem jesteś Ty... [z sieci/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystynko,Olimpio witajcie na ławeczce. Olimpio strasznie kocham moje wnusie,wspaniałe chłopaki.Starszy niedawno mówił na skaypie-babciu ja przyjadę do Polski do szkoły jak będę duzy,wiesz.Nie wiem czy dożyję bo on dopiero w kwietniu będzie miał 5 lat a do studiów daleko, oj daleko.Nie miałam szczęścia mieć dziadków i nie byłam przez nich rozpieszczana. Krystynkko moje wnusie mieszkają na południu,nad Dunajem niedaleko szwajcarskiej granicy i jeziora bodeńskiego,śliczne tereny.Bardzo dobrze sie tam czujemy chociaż my mieszkamy na dużo niższym terenie niż oni,chociaż niby też w górach. Klucz Potrzebny mi klucz do świata, żeby go słowem otworzyć. Potrzebna mi myśl skrzydlata i chcę ja bardzo rozmnożyć. To takie banalne słowa one są dla każdego, a w nich jest cała odnowa i miłość do blizniego. Idziesz sobie ulicą, mijasz ludzi,wystawy. Nie wiesz kim Ci ludzie są, jakie mają troski i sprawy. Uśmiechasz się tak ostrożnie, aby nikogo nie speszyć, bo przecież tak też można kogoś troszkę pocieszyć. Potrzeba trochę wiary w każdego po prostu człowieka, czas tak szybko mija, a życie nasze ucieka,ucieka..... /I Derkowska/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×