Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

b_ubu - ja też nie powinnam słodyczy.;/Wiem,że jest ciężko.U mnie z 2 stron:1)przy moich schorzeniach reumatycznych organizm się ich domaga ( trudno to wytłumaczyć), a po 2) dr L zabronił,bo pożywka dla bakterii coli w posiewie, ale nie przestrzegam rygorystycznie...ograniczam i tyle, bo biorąc pod uwagę 1 punkt--mój organizm nie może bez nich żyć.:-///I tak błędne koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chciałam na swoich komórkach i pytałam kilku lekarzy...dr Dobek ( odradziła ), dr Z ( też i powiedział, że jak pacjentka się uprze, no to stymulują, ale dla Niego to bez sensu ), dr L ( powiedział, że jak tak dalej będę Mu o tym mówić, no to się rozklei i w końcu się zgodzi na to ).;-/ Nie dopuszczam do siebie takiej myśli, że teraz może się nie udać.Dr Z mówił, że przy 5 mm endo miał też ciążę nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pracy jestem i mi się już z tymi dziewczynami nie chce tu siedzieć.;/Jak tam plany na Walentynki... ? My żadne,tylko winko-powiedziałam M, byśmy nic sobie nie kupowali, bo kasa na co innego potrzebna.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alici@ bardzo, bardzo Ci kibicuje, beta ładnie rośnie a progesteron pewnie dostajesz w tabletkach wic powinno wyrównac ewntualne braki. Lez Kochana i nie zamartwiaj się, bo nerwy sa niewskazane :) Bardzo Ci gratuluje, codziennie czytam co u Ciebie, mam nadziję, ze krwawienie sie skończy i nie bedziesz sie tym zamartwiać Natka twoj pęcherzyk chyba szybko się zagniezdził, skoro tak wysoka beta tak szybko sie pojawiła. To na prawde super wiadomość, czytam Was dziewczyny i mocno kibicuje. Kciuki zacisniete za bete!!!! Powiem Wam, że bardzo dużo emocji budzi się zawsze kiedy czytam to forum, dlatego nie pisałam ostatnio. Sama robilam badania i szykowałam się na inseminacje w lutym a tu niespodzianka i okazałao sie, że jestem w ciąży. Do zapłodnienia doszło około 12 stycznia wie to 5 tydzień a 7 według ostatniej miesiączki. Byłam kilka razy na usg i w zeszły piątek widziałam już zarodeczek i bicie serduszka. W poniedziłek byłam u innej ginekolog i zarodeczek mierzy sobie 4,4-4,9 mm i słyszałam juz bicie serduszka 123 / min. Ginekolog powiedział, że nie ma sie do czego przyczepić. Ogolnie to nie mam nic nosic, pracowac i polegiwać. 15 stycznia robuiłam tsh i wyszło 4,57 wiec zaczelam przyjmowac euthyrox w dawce 50. Powtorzylam badania 08 lutego i tsh spadlo na 2,27 ale po wizycie u endokrynologa od 3 dni jestem na dawce 75 euthyroxu, zeby obnizyc tsh do ok 1. Jestem w kontakcie z novum, moze wybiore sie tam na jakies badania. Jak na razie wyniki dotychczasowych sa dobre, mam nadziej ze uda sie zbic tp ths. Powiem Wan, ze bardzo sie denerwuje w srodku, wszytskiego sie boje a Alicji i Natce pisze, zeby sie nie denerwowaly... no cóz łatwo powiedziec, cięzej zrobic. Julcia fajie, ze Hubercik taki grzeczniutki Dziewczyny bardzo, bardzo Was pozdrawiam i czytam caly czas!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) piszę tą informację, choć zazwyczaj się na forach nie wypowiadam, ale wiem, że mi ona w poszukiwaniach by pomogła. Pierwszy raz odwiedzaliśmy Novum w czerwcu 2010 i ponieważ kompletnie nie znamy Warszawy było nam ciężko znaleźć odpowiednie miejsce do spania. Po paru wizytach znaleźliśmy Hostel Jeziorki 71 i jesteśmy bardzo zadowoleni. Obiekt hostelem jest tylko z nazwy - warunki na prawdę pensjonatowe! Wygodnie, czysto, w pokoju własna łazienka! Dojazd bardzo łatwy, a w okolicy jest to najtańszy nocleg. Szczerze polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igerk, Prawo Utrogestan to tani lek w każdym kraju unii jest, tylko nie u nas. Można go kupic w CZechach, niemczech, itd. Ja kupuję na Słowacji, bo akurat jestem z malopolski i do granicy mam niedaleko koszty to 5,37 EUR za 30 kapsułek plus dojazd ok 100 zł i wystarczy polska recepta. Chyba go nie mozna sprowadzic przez aptekę polską bo u nas nie jest wrowadzony do obrotu, bo pewno bylby tani i konkurencyjny. Pozdrawiam Was dziewczyny tyle jeszcze walki przed Wami. IJa się tez dzisiaj trochę denerwuję idę na powtórke bety ok 17ej, wynik jutro. ZULASTAR Ogromne gratulacje, ale los spłatał Ci cudowną niespodziankę :_)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana Natko :) Daj znac jak beta!! Musi pieknie rosnać, trzymam mocno kciuki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka - bo to jest nasz cholerny kraj, którego niestety za to nienawidzę i nie wstydzę się o tym pisać !!!! Zulastar - ogromne gratulacje.;) Ja niestety naturalnie nie zajdę ( jajowody.:-( ) i na cud w tej kwestii liczyć nie mogę.;-//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicj@ Super wiadomość z tą betką :) bardzo się cieszę że tak pięknie Ci przyrasta, odpoczywaj teraz sobie jak kazał lekarz, A te krwawienia masz jeszcze spore?? Zulstar Takie wiadomości najbardziej mnie cieszą,że coś co najpierw okazuje się nie możliwe przychodzi w najmniej spodziewanym momencie,i to taki "CUD"takie niespodzianki mogłyby częściej sie zdarzać na naszym forum:) igrek Co do Walentynek to Ja gorszych nie pamiętam,smutno mi bo sama jestem,M miał mieć wczoraj zabieg,Ja wzielam specjalnie dzien wolny w pracy a tu się okazuje, ze nie bylo tylko dzis, jak muszę juz dziś isc do pracy.i nawet się z nim nie zobacze :( Ale wam życzę wszystkim przyjemnych chwil ze swoimi ukochanymi 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia83 u mnie te krwawienia są takie jakbym miała normalny okres. tak naprawdę leje się ze mnie i gdyby nie ta beta to nigdy w życiu bym nie uwierzyła że moja fasolka jest ze mną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b_ubu
Zulstar-wspaniała wiadomość,oby takich było na tym forum jak najwięcej! Igrek-w głowie mi się nie mieści jakie sumy wchodzą w grę jeśli chodzi o KD.Gdybyśmy żyły w normalnym kraju troszczącym się o obywateli i przyrost naturalny to by ci mądrale w rządzie dofinansowali invitro!Czasami to mnie normalnie trafia jak pomyślę ile musimy przejść żeby się udało i nie ma nikogo kto by nas wspomógł finansowo w tych dążeniach! Alicja-dbaj o siebie,będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniren mój mail to mena27@op.pl A my po "archiwalnej wizycie" Było tak jak dawniej choć troszkę inaczej.Łzy kręciły mi się w oczach, coś stawało w gardle. Nie wiedziałam jak podziękować lekarzowi bo trudno mi było cokolwiek z siebie wykrzesać. Podałam kwiaty i powiedziałam dziękuje. Mała była zawstydzona ale tylko w obecności lekarza. Na korytarzu biegła co sił w nogach i zaczepiała czekających na wizyty ludzi. Dzisiaj dotarło do mnie, że to taki i jej drugi dom. I strasznie mocno zapragnęłam zabrać wszystkie moje dzieciaki. Przemiły to był dzień.Widziałam radość w oczach lekarza, który o dziwo bardzo speszył się gdy wręczyliśmy mu cudowny zreszta bukiet kwiatów.Znajome pielęgniarki usmiechały się szczerze i żartowały. No i zaczeliśmy naszą walkę na nowo. Wracamy po Jaśka:) Jak wszystko pójdzie dobrze transfer pod koniec lutego. Niesamowite. Jak ten czas zleciał. Buziaki dla was dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicj@, Natka: cieszę się, że u Was wszystko idzie w dobrą stronę :) ZULASTAR: gratulacje :) piękna historia, wszystkiego dobrego. wiola34: zdecydowałam się robić test pappa, a wizytę mam w środę i już chciałabym być po, stęskniłam się za podglądnięciem dzidziusia :) Napsz jak już będziesz mieć wszystkie wyniki. Igrek: aktywacja komórki jajowej kosztuje: 600 zł (cena jest chyba niezależna od tego ile aktywujesz komórek) Mena:powodzenia :) Prawo: teraz podchodziłam na krotkim protokole, bo długi się nie powiódł, m.in brałam zastrzyki: cetrotide, puregon, menopour - podobno jest najlepszy na stymulacje dojrzewania komórek jajowych, E2, choragon. Na stronie 809 mniej więcej jest opisane jak to było u mnie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mena - no to super.;p candy2203-a Ty jakie miałaś endo ostatnio i Ty Alicj@ również?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek: szczerze mówiąc to nie mam pojęcia, bo nigdy nie miałam z tym problemów. Lekarze zawsze mówili, że jedyne pocieszenie jest takie, że endo jest b.ładne ale ile miało to nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubu, masz całkowita racje w kwestii dofinansowania in vitro. Sylvia, wiesz ze Twój wpis ze stołki zainspirował mnie do felietonu, który oddałam na warsztatach dziennikarskich. powiem CI, ze wszyscy słuchali z przejęciem nawet panowie! ( swoją droga kiedy pisze na forum, używam IPada i takie błędy mi autokorekta wprowadza, ze aż sama się śmieje z tego co czasem wyśle ) Alicja i NAtka mocno Wam kibicuje, Candy za CIebie rownież trzymam mocno kciuki.Wszystkim Wam mocno kibicuje!!! Mam takie pytanie, otóż w poniedzialeknzarodek mierzył sobie ok 4,4 mm , druginwymiar 4,9 mm ( średnia 4,6 mm) . W czwartek byłam u swojego ( innego lekarza), który zmierzył zarobek i podał wymiar jako 6 mm. Zapytałam czy taki przyrost jest ok i czy zarobek ma dobre wymiary. Powiedział, ze tak. czy któraś z was pamięta może jak Wam zarodeczki przyrastaly. ( dodam, ze okupacja była ok 12 stycznia a ostatnia miesiaczka 27 grudnia, dlatego od Avon to ok 7 tydzień a faktycznie 5). Lekarz powiedział jeszcze, ze takie pomiary mogą mieć granice błędu ok 0,5-1 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... Oczywiście owulacja była 12 stycznia a nie okupacja hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulstar moje gratulacje to jest niespodzianka oby było wiecej na tym forum:) Mena to do boju:) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyndi
Igrek, Lato! Teraz jest Was czas! Cierpliwi zostają wynagrodzeni!!! Lena, Tobie też się uda, będziesz mamą tylko w to uwierz! Menka, a Tobie życzę z całego serca dwóch JAŚKÓW............... Wszystkie Was pozdrawiam i życzę jednego spełnionego najważniejszego marzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyndi dzięki wielkie staram się wierzyć ale różnie z tym bywa:) Dziewczyny mam pytanie do tych które miały długi protokół po tabletkach anty mam brać przez 10 dni zastrzyki Gonapeptyl czy wiecie może jaki jest ich koszt? Bede wdzięczna za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Alicj@ Jak się czujesz? Zulastar Super,że maleństwo rośnie :) Boże kiedy Ja się doczekam takiego widoku, hmmmm rozmarzyłam się :) Masz na myśli mój wpis poprzedni do Ciebie?? Musiałam się cofnąć i przeczytać co napisałam,bo nie jestem pewna czy do mnie piszesz ? igrek Jak Twoje przygotowania ? Mena Mnie też się łezka zakręciła czytając Twój wpis :) Super,że wracacie po rodzeństwo - powodzenia. A Ja mam już M w domu po zabiegu, troche biedny obolały :( Choć wiem że ten zabieg nic raczej nie zmieni w azoospermi ale może komfort życia mu się poprawi. Chociaż dr.Wolski dając M wypis ze szpitala powiedział "zapraszam za 3 m-ce na badanie nasienia do N..." czyżby wierzył,że usunięcie żylaków coś zmieni?? hmm Zaczęłam podawać mu witaminy i folik,może coś to da....;) A tak z innej beczki,dziewczyny gdzie w Warszawie lub okolicy można wykonać gastroskopię na NFZ ?? pozdrawiam gorąco paa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia, chodzi mi o wpisy, który masz na końcu szopki o śnieżynkach. Swój felieton zatytułowanym ,, Śnieżynka" Uznalam, ze warto mówić o invitro, problemach z zajsciem w ciążę jakie maja kobiety. Może wtedy ludzie bedą bardziej wyrozumiali, może okażą wiecej wrażliwości Dziewczyny, napiszcie proszę jeśli pamiętacie jak rosły wasze zarodeczki ;) Candynmoze Ty coś podpowiesz? ;) jesteś chyba na bieżąco znakami pomiarami hehe Sylvia, życzę Ci z całego serca cudownego prezentu w postaci pozytywnego wyniku!!! Alicja jak się masz? Miałeś już jakieś badania? Natka jak u CIebie? Lena, a Ty jesteś na dlugim protokole czyli 1 cykl na tabletkach anty? Mam nadzieje, ze zastrzyki pomogą, chociaż nie słyszałam o nich ;) Fajnie czyta się wpisy, tych z Was które już maja dzidzie w domu i dzieła się doświadczeniami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia, oczywiście nie na końcu szopki tylko stopki. Nie wiem jak wyłączyć autokorekte na Ipadzie, stad te dziwne słowa ;) sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Kochane dziękuję Wam serdecznie za trzymanie kciuków i wsparcie. Beta przyrosła z 77 na 138 po 2 dniach, ale jeszcze mam zrobic w poniedzialek po raz trzeci i dzwonic do novum. Bóle ustały, mam tylko lekkei kłucie w prawym jajniki przy wstawaniu. Igrek rozumiem Twoje rozgoryczynie tym krajem, bo ja mam podobne uczucia. Nasze państwo nic nie pomoże w walce z niepłodnością, nawet nie uznają tego jako chorobę. Politycy tylko mówią dużo żeby zyskac popularnośc, wprowadzili teraz jakieś dziwne ni to zarządzenie ni to rozporządzenie nie wiadomo co dot.in vitro ale nie wiele par będzie mogło z niego skorzystac. Nawet normalnej ustawy ktora by regulowała sprawy in vitro nie chcą stworzyc żeby nie trzeba było do leków dopłacac tylko do samego zabiegu. Kpina jakas ZULASTAR Cieszę się że jest ktoś wśród nas że może publicznie pisac o problemach ludzi borykających się z leczeniem niepłodności, pisz ile trzeba, my będziemy Ci poddawac tematy. Gdzieś w sieci jest informacja jak powinien przyrastac pęcherzyk ciążowy GS i dlugośc CRL. Jak byłam w ciąży z moim Aniołkiem to sprawdzałam ale nie pamiętam teraz na jakiej stronie. Alicj@ Co u Ciebie, ustało to krwawienie masz zwiększoną dawke luteiny?. Bo mi włączyli dodatkowo duphaston 1 x 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulastar u mnie z przyrostem było tak: w 6 tyggodniu (liczę od okresu) dzidzius miał 2,2 mm, a w 9 tygodniu miał 2,5 cm. Lekarz powiedział, że przyrost jest ksiazkowy. Dużo czytałam w książkach jakie wymiary ma mieć dzidzius w stosunku do tygodnia ciąży. A tak przy okazji to polecam książkę "w oczekiwaniu na dziecko" heidi mufkoff, sharon mazel. Też polecam dalsze części czyli pierwszy rok życia dziecka i kolejna drugi i trzeci.:-) skoro lekarz mówi, że wszystko jest ok, to się nie martw, w tym okresie dziecko szybko się rozwija. Napewno wszystko jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki No my niestety cały czas walczymy z krwawieniem. Leże i już mnie wszystko boli ale jak sobie przypomnę że julcia leżała całą ciążę i teraz ma swoje szczęście przy sobie to przestaje narzekać. Byłam w piątek u ginekologa ale niestety nie było jeszcze widać zarodeczka :( w środę jedziemy do Novum, zobaczymy. Natka1230 ja też mam duphaston 3x 1 tabl bo progesteron mam tylko 18 a Ty ile miałaś??? Zuzia co u Was słychać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicj@ Ja miałam progesteron 29 ng/ml, powiedzieli mi w Novum ze powyzej 25 jest ok ale asekuracyjnie dołozyli 1 x 1 duphaston Trzymam mocno za podgladanko Twojego maleństwa w środę :-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×