Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Lato ja też się ciągle czegoś dowiaduję... :) choć szczerze przyznam że największą skarbnicą wiedzy jest dla mnie nasze forum :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja@ - tak kochana niema to to jak forum , można uzyskać mnóstwo informacji ( na temat który nas dotyczy ) Pozdrawiam :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lato76 Bardzo dziękuję za buziaki dla moich babeczek,już udałowane:-) Oczywiście zwrotne dla forumowej cioci...cmok,cmok,cmok... A jeśli chodzi o odpoczynek taki psychiczny,to oczywiście że sobie zrób jesteś silną kobietą,ale nawet najlepsi potrzebują chwili wytchnienia, a ta konsultacja u dr.L..... to też bardzo dobry pomysł, I pamiętaj jedno my zawsze będziemy z Tobą...pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lato76 Zawsze też marzyłam o bliżniakach tak więc marzenia się spełniają . Wczoraj skończyły 8 miesięcy i ważą ponad 9 kg . Są cudowne ,usłyszałam już takie słowa jak mama ,tata ,baba ,dziadzia . Łzy same się same cisną . Nie jest lekko ale jakoś dajemy radę ,nie długo przechodzę na swoje i zastanawiam się jak sobie dam radę . Nie podawaj się ja też byłam trudnym przypadkiem ,dr L wziął mnie pod swoją opiekę i udało się jestem Mamą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM.IGREK moje endo 13 dnia miało 7 biorę już 5 tabletek progynovy i zobaczymy co bedzie w sobote .Ktos pytał o NIEPEKAJACY PECHERZYK to mi również nie pęka dlatego zawsze podchodzę na progynowie,a będąc pacjentką CZERKWINSKIEGO pół roku próbował mnie przygotować do crio na naturalnym cyklu a powstawały torbiele ,widze ze nie pierwszą mnie tak urzadził .,WSZYSTKIEGO DOBREGO Z OKAZJI NASZEGO ŚWIĘTA OBY NASZE MAŻENIA JAK NAJSZYBCIEJ SIĘ SPEŁNIŁY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza70
Hej, Jestem tu po raz pierwszy. Staramy się od 3 lat. Przeszłam nieudaną próbę - 11.2012. Teraz chcemy odbyć procedurę w Novum. Możecie nam poradzić jakiego wybrać lekarza ? Jak widać z nicka mam 42 lata, ale się nie poddaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Julcia ,dzięki Lato76 za odpowiedż. Sama nie wiem co teraz robić ,jutro mamy wizytę w klinice u dr A.L,dzisiaj dowiadywałam się czy w przyszłym tyg.są wolne miejsca u dr P.Z. Ona robiła mi 1IUI,więc teraz kiedy zna nasze wyniki,znów się zapisałam do niej.Ale tyle się naczytałam tutaj,że zaczęłam się zastanawiać czy nie zmienić lekarza. Dr P.Z. mnie monitorował,więc się poznaliśmy. Nastawiamy się na 2IUI W pierwszej połowie przyszłego tyg.,jeśli pęcherzyk będzie po prawej stronie,więc nie mamy dużo czasu na zastanawianie.IUI mam na naturalnym cyklu,pęcherzyk jest,rośnie i pęka. Co byście mi poradziły Dziewczyny?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
captcha1 - dziękuję Ci Kochanie.;* A czy Ciebie tylko dr L prowadził potem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotek - ja ledwo ponad 8 mm uchoduję endo na 5 - 6 tabletkach Estrofemu czy Progynovy.;/Dr Z mówi,ze to taka uroda już i że miał ciążę nawet przy 5 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alice00072
Witam Nie wiem czy pisze we wlasciwym miejscu, jesli nie, mam nadzieje ze mnie pokierujecie. Mam 41 lat i zdecydowalam sie na adopcje zarodkow (mrozonych). Czy ktos z was wie jak dlugo sie czeka na przydzial zarodkow w NOVUM w Warszawie, wykonuja criotransfer embrionow czy blastocystow, sa to embrio. mrozone czy witrifikowane, na jaka cene powinnam sie przygotowac? Z gory dziekuje za odpowiedz. Ala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicj@ Dzięki za podsunięcie pomyslu z tą poradnią genetyczną w Novum lato Właśnie zadzwoniłam do Novum zapytać jak to jest z poradnią gen. na NFZ i owszem pani w info.powiedziała ze nalerzy mieć skierowanie od rodzinnego do poradni genetycznej a tam w poradni juz dają skierowanie na potrzebne badanie, Trzeba się tylko umówić wcześniej na taką wizytę, kwestia kilku dni czekania, Ja na pewno skorzystam, zawsze kilka groszy w kieszeni zostanie ;) TO FORUM TO "SKARBNICA WIEDZY" Michaline Mila jest cudna, co dziennie Ją podglądam :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny EWUŚ74 - dzięki ja również przesyłam moc uścisków i buziaków , a przede wszystkim dużo zdrówka dla dziewczynek . :):):) Na razie odpoczywam , muszę jakoś poukładać sobie wszystko co by następnym razem nic nie przeoczyć . Chociaż wiadomo wszystkiego nie da się . CAPTCHA1 -to duzi są Twoje pociechy jak na blizniaki . Fajnie mieć takich dwóch w domku szkrabów i te słowa przez nich wypowiedziane (mama , tata , i td ) To nie jednej osobie zakręci się łezka ze szczęścia , mam taka nadzieje , że i ja kiedyś tego doświadczę . A jak możesz , to powiedz jak prowadził Cię dr L ? igrek , moje endo 15 czasami bywało więcej , ale cały czas trzeba niestety brać leki . sylwia 83 - no właśnie dobrze wiedzieć , dzięki :) A u Ciebie jak tam ? Alice00072 - niestety nic ci nie podpowiem , bo nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lato A dzięki ,ze pytasz, Na razie odpoczynek, zbieram siły i robie dodatkowe badania które może coś wyjaśnią?! M właśnie po zabiegu żylakow p.n więc i tak musimy chociaż 3 m-ce odczekać zeby mógł poddać się tej cholernej biopsji. wychodząc ze szpiatala dr Wolski pow.zeby za 3 m-ce(maj) zrobic badanie nasienia, ale po co? skoro problem tkwi głębiej u M (zrosty w nasieniowodach) oczywiście zrobimy dla upewnienia sie czy zabieg cos zmienił. tak czy siak pewnie wczesniej jak w lipcu nie wystartujemy. Tobie życze siły i wytrwalosci w walce:) KIEDYS I NAM SIĘ UDA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim dr prowadzącym był dr CZ i stymulacje zawsze prowadził mi dr L . Po tylu nie udanych próbach napisał w karcie żeby wykonać histero , okazało się że były dwa polipy i kilka zrostów .I to mogło być przyczyną w zagnieżdzaniu zarodka . Miałam też wysoko prolaktynę ,ale dr Cz tego nie przegapił brałam na stałe bromergon . Dr L stwierdził że jak się nie uda to tylko komórka dawcy ,bo to już nic innego nie wymyśli ( żołnierzyki emka były super ,komórek zawsze było ich mało ale pięknie dzieliły się i jakoś nie mogło zaskoczyć ) Przeszłam 4 ins ,1 prog długi ,krótki , na własnym cyklu , i ten szczęśliwy okazał się krótki .Miałam 7 pęcherzyków pobrano siedem i sześc się pięknie zapłodniło. Przed tran zbadał mnie dr Woj. i to on wybrał szczęśliwie komórki i namówił mnie do nacięcia dwóch, umówiliśmy się że jak wyjdzie więcej niż dwoje dzieci to mam mu podrzucić ( oczywiście żart !) Razem z dr L zrobił mi tran ,pamiętam jak dr L na koniec powiedział . Więcej pani nie chcę tu widzieć bo to już za długo trwa ,ewentualnie pokazać dzieci lub po rodzeństwo ,zgodziłam się oczywiście na ten układ . Jak się trochę ociepli jedziemy ze swoimi pociechami w odwiedziny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lato - opdocznij a potem ruszysz do boju z podwójną siłą. bede czekac na ten dzien:) alice - ja tylko widziałam w cenniku ze adopcja zarodka kosztuje ok 3700...jak długo sie czeka to nie wiem ale zadzwon to Ci powiedzą na pewno... pewnie jest jakas lista oczekujacych tak jak z komórkami jajowymi... jak sie czegos dowiesz to napisz bo jestem ciekawa jaki maja okres oczekiwania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia83 Myślę że warto spróbować ,słyszałam jednak że ciężko dostać się do takich programów. PO histero leżałam na sali z taką dziewczyną która właśnie dostała się do takich podobnych badań i właśnie opowiadała mi na ten temat . Opiekę miała bardzo dobrą ,jednak miała i różne komplikacje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
captcha1 Czy oni nie chce z nas zrobić królików doświadczalnych?? M by sie może załapal bo z azoospermią sie kwalifikuje do tego programu, ciekawe ile mają miejsc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia 83 - zawsze coś jest u Nas na przeszkodzie do macierzyństwa . Jak ja zauważyłam , że co raz to więcej trzeba robić dodatkowych badań. I na dodatek człowiek myśli że wszystko jest dobrze , a okazuję się że nie .... trzymam mocno kciuki za Was , a dla M Twojego dużo zdrówka . Na pewno kiedyś Nam u da się , tylko kiedy ? oby sił mi nie zabrakło .... Oby ten rok był bardziej dla Nas starających się bardziej udany . captcha1 - no to też nie zle Cię dr Cz załatwił ? Zastanawia mnie jedna rzecz poco w Novum takich lekarzy trzymają jak dr Czerkwiński i Lewicka ? Twoja historia bardzo poruszająca , ale najfajniejsze z tego wszystkiego jest zakończenie . (też bym tak chciała ) Dr Lewandowski ,to super gość widać że naprawdę jemu zależy żeby każdej z Nas udało się . Chociaż byłam u niego na wizytach przygotowawczych do IVF do bardzo miło wspominam . julciaaa -no tak odpoczynek mi koniecznie jest potrzebny , jak psychiczny tak i finansowy . Dzięki Ci kochana za wszystko :) Alice00072 - wiem , że na adopcję zarodków krócej się czeka , a i koszt jest sporo mniejszy niż przy adopcji komórek . Najlepiej zadzwoń do Novum to wszystkiego bardziej się dowiesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicj@ - ta poradnia genetyczna jest w Novum ? Dobrze zrozumiałam ?? I czy to skierowanie należy mieć tylko do tej Poradni Genetycznej i czy ma być na nim napisane, o jakie badanie chodzi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na stronie Novum znowu jest informacja, że dr Piotr Lewandowski zaprasza na bezpłatne konsultacje! Zaproszenie skierowane jest do pacjentek, które przeszły min 2 nieudane procedury zapłodnienia pozaustrojowego zarówno w nOvum jak i innych ośrodkach. [dr Lewandowski] Celem konsultacji będzie analiza i podsumowanie dotychczasowego sposobu leczenia oraz przedstawienie sugestii co do dalszego postępowania. Pacjentów, którzy nie leczyli się dotychczas w nOvum prosimy o zabranie pełnej dokumentacji medycznej. Zaproszenie jest aktualne do końca maja 2013 r., liczba konsultacji ograniczona, prosimy o kontakt z recepcją nOvum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igrek tak poradnia genetyczna jest w Novum na NFZ. skierowanie musi być od lekarza może być od rodzinnego lub ginekologa. Musi być konkretnie napisane skierowanie do poradnii genetycznej. Natomiast w celu leczenia my mieliśmy napisane poronienia ale może być też wpisane np niepłodność i też będzie dobrze bo pytałam. A konkretne już badania zleca pani genetyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicj@ - dzięki.;)Ja rozmawiałam z dr Z o tym badaniu i On jest przekonany, że przy moich schorzeniach ja je miałam robione, ale jak nie no to aby je zrobić i najpierw się tak umówiliśmy, że poszukam w kartach informacyjnych ze szpitali.Dzisiaj szukałam, ale ciężko mi się tam odnaleźć w nich, bo nie do końca czaję to badanie i skróty jak się nazywa.;-(Ja układ krzepnięcia mam za każdym razem badany i jakiś tam czas protrombinowy, protrombinę czy te skróty PT, ale czy to jest to, no to nie wiem tak do końca.;-/Wybiorę się może jutro z tym do mojego dr rodzinnego, który zna mnie i moją sytuację zdrowotną i może On mi pomoże rozszyfrować to i wyjaśnić, czy to wystarczy, cz wezmę skierowanie.;-)Bo nie wiem, czy można je zrobić za free u dr rodzinnego lub gina jakiegoś na skierowanie na to akurat badanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaja8
igrek - to badanie stwierdza mutację genu Leiden hetero lub homozygotyczną, więc to dość charakterystyczny opis - ja to badanie robiłam przy okazji robienia kariotypu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×