Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Mysza, tsh 3 nic się nie robi. Przy IVF taki wynik nie ma znaczenia. Dopiero w przypadku ewentualnej ciąży się zbija, ale też niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenassz88
Gość mysza... Ja miałam Tsh 2.5 przed ciążą ft4 podobne do twojego(zaszlam w ciążę po stymulacji) i w ciąży bralam euthyrox i nadal biorę... Za tydzień mam wizytę kontrolna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutaasek a więc jeśli chodzi o badania to na karcie, którą dostałam były takie terminy ważności badań: cytologia, badanie w kierunku chlamydii - ważne rok; stopień czystości pochwy, posiew z kanału szyjki macicy - 30 dni do IVF/60 do inseminacji; posiew nasienia - 30 dni do IVF/60 do inseminacji; hiv combo, HBsAG, VDRL, anty HCV, anty HBs, anty HBc total - ważne 6 miesięcy u obojga partnerów; cały pakiet morfologii - lekarz mówił mi o miesiącu przed ivf a przy reszcie badań nie ma podanych terminów ważności. Nie podaję ci innych nazw badań, które miałam zlecane bo to już na pewno zależy od pacjentki itd. Ja też byłam po poronieniu na pierwszej wizycie z tym że minęło od tego czasu ponad 2 lata i badania miałam bardziej w kierunku dlaczego teraz nie mogę zajść w ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMysza
podejdę dziś do endokrynologa bo jeszcze odebrałam dziś resztę wyników i P.ciała anty-TPO (ATA) wyszły mi 287,00 a norma jest od 0 do 35 :( co w takiej sytuacji się robi? miała któraś z Was taki wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutaasek
Kinga dziękuję ślicznie :) Myślę że najpóźniej podejdę w listopadzie więc spokojnie mogę sobie we wrześniu zacząć robić niektóre badania. Hormony to wiadomo że bliżej :) Gdyby na refundację kazali czekać dłużej niż do listopada to podejdę prywatnie a jak się nie uda to wtedy będę czekała na miejsce najwyżej. Ja miałam dwa podejścia z dwoma zarodkami 3 dniowymi i niestety była klapa. Crio blastki się udało ale niestety zakończyło w 9 tc poronieniem zatrzymanym :( Tak sie zastanawiam nad tym testem friberga...to jest na przeciwciała przeciwplemnikowe. Dlaczego to jest potrzebne do in vitro skoro podaje się już zapłodniony zarodek? I mam jeszcze pytanie co do rządówki. Najpierw jest wizyta kwalifikacyjna a potem startowa. Jaki jest czas między tymi wizytami? W tym czasie robi się właśnie te wszystkie badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMysza
smutaasek nam np dr zleciła test friberga już na pierwszą wizytę startową, zrobiliśmy go oboje... ale nie mówiła nic po co się go robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza - jak są przeciwciała, to dostaniesz Euthyrox, smutasek - z tego co zrozumiałam, to tak, badania robisz do startowej jak zdążysz, to jest w tym samym cyklu 18-20 dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutaasek
Mam nadzieję że zdążę :) Jak podchodziłam pierwszy raz prywatnie w swojej klinice to praktycznie miałam komplet badań na pierwszej wizycie prócz posiewów i to zrobiłam już w swojej klinice i na kolejny cykl już zaczynałam. Nie wiem tylko ile będę musiała odczekać po poronieniu tak naprawdę. Ominęło mnie łyżeczkowanie bo macica po lekach sama się oczyściła więc może cykl szybciej by się udało. Znajoma poroniła z początkiem czerwca a pod koniec sierpnia już podchodzi do kolejnej pełnej próby. Na pierwszą wizytę nie ma znaczenia w jakim cyklu? Czy jakiś konkretny przedział dc jest w nOvum wymagany? Sorki za tyle pytań ale kolejne podejście odciąga mnie od myśli o poronieniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutaasek odnośnie dc wizyty ci nie podpowiem bo ja na takiej pierwszej byłam kiedy mi po prostu znaleźli wolny termin do dr Wojewódzkiego i teraz też podobnie idę bo dr będzie znowu na urlopie i chcę wskoczyć w najbliższy termin a na ewentualną startową umówię się kolejny raz. Innego wyjścia nie ma :-( Jeszcze co ci mogę poradzić to możesz też zadać pytanie bezpośrednio klinice albo przez forum embriologiczne na stronie internetowej novum albo przez formularz kontaktowy konsultantowi. Fakt, że trzeba się upominać jeśli chodzi o tą drugą opcję bo ja otrzymałam wiadomość chyba za drugim czy trzecim razem gdzieś po 2 tygodniach. Ale może warto chociaż dziewczyny pewnie szybciej coś ci tu podpowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joahnaaa1
andzia100 trzeba powtarzac wszytskie badanie? ile maja one waznosvi przez to tsh jak bede musiala wszytsko powtarzac to masakra!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutaasek
Umówiłam się do dr W dopiero na 23 września. Chciałam aby to było po 10 września bo wtedy może będę już po pierwszej @ po poronieniu. Dr W od 12.09. idzie na tydzień urlopu i będę musiała trochę jeszcze poczekać do tego 23 :) Do dr Z szybciej też nie było szans :P Mam tylko nadzieję że moja @ przyjdzie o czasie a nie prędzej bo wtedy trafię na nią na wizytę :/ Do tej pory postaram się zrobić badania które najdłużej mają ważność i chyba zrobię sobie hormony bo sama dla siebie chciałabym wiedzieć jak się mają po poronieniu. Co do dc to już w sumie chyba i tak nie ważny bo nie utrafię na niego przez niedostępność doktora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutaasek
Dziewczyny mam jeszcze pytanie odnosnie dobierania stymulacji. Czy dr W wszystkim sie zajmuje czy tak jak przy innych lekarzach to dr L zajmuje sie stymulacja? Mi bardzo zalezalo na darmowej konsultacji u dr L ale nie wiem czy bede miala szanse na taka wizyte do 23 wrzesnia :-/ Ale ja marudze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igrek
kinga241 - tak nasza Niunia jest bardzo radosnym i pogodnym dzieckiem.Bardzo Ją kochamy i Ona o tym wie doskonale i chyba nawet to wykorzystuje już...hehe Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie.;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMysza
joahnaaa1 bo chyba Ty też do dr Taszyckiej chodzisz tak? czy w końcu przez urlop dr przeszłaś do innego lekarza? jak teraz wyglądają Twoje wyniki tsh? ja byłam wczoraj u endo i dostałam euthyrox i biorę raz dziennie 50, za około 7-10 dni zrobię badanie krwi żeby zobaczyć jak spada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMysza
joahnaaa1 posiewy są ważne 30 dni do ivf, usg piersi, badanie w kier chlamydii i cytologie przez rok no i część badań przez 6 mies ale to nie wiem czy oni wszystkim to samo zlecają czy różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny... działamy! Już wszystkie badania zrobione, tylko w poniedziałek moje posiewy, cytologia i dokumentacja z mojej przychodni i mamy komplet. Nasienie bez większych zmian, morfologia i koncentracja. Tylko ruchliwość "ta gorsza" - pojedyncze w polu widzenia, co zamierzamy podkręcić witaminami... Jestem pełna nadziei... 22.08 wizyta kwalifikacyjno-startowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMysza
Lillalu :) :) :) my też mamy wizytę startową 22.08 :) musi być dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutaasek
Dziewczyny życzę szybkiego startu w takim razie :) Powiedzcie mi proszę czy robiłyście jakieś badania na własna rękę tak żeby je mieć na pierwszą wizytę i które były już zaliczone do in vitro? Bo ja mam taką chęć zrobić już przynajmniej cześć badań ale boję się że mnie dr W skrzyczy że jakaś samowolka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMysza
Lillalu u dr Taszyckiej :) :) to poprosimy o kciuki na 22.08 może to będzie szczęśliwy dzień i dla Was i dla nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DORT14
To powodzenia dziewczyny! Ja pewnie niebawem tez do Was dołączę z tym startem ;-) Teraz mam wizytę kontrolną czy torbiel znikł, potem kolejny cykl stymulowany zastrzykami i zobaczymy czy coś się poprawi... Na kolejną wizytę muszę dorobić kilka badań... Pozdrawiam! I do dzieła! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMysza
smutaasek ja jak jechałam na pierwszą wizytę to miałam zrobione niektóre badania ale teraz na startową i tak dr wypisała mi kolejny raz... jedyne czego nie muszę powtarzać to progesteron i prolaktyna no i tsh dr nie zaznaczyła ale zrobiłam sobie sama dla siebie DORT14 :* :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutaasek
Mysza ale mialas je wazne...takie swieze a dr i tak kazala powtarzac? Dziwne to troche :-/ Ja praktycznie bym miala zrobione tylko te co najdluzej maja waznosc czyli wirusowe, cytologie mam wazna do pazdziernika. I podstawowe hormony ale to sama dla siebie chce sprawdzic po @ jak sie maja moje hormony po poronieniu. A ile sie czeka na wynik testu friberga? :-) I powiedzcie mi jeszcze prosze czy protokol jest dobierany glownie na podstawie amh? Tak mialam w poprzedniej klinice. Moje amh = 1.0 i dwa razy mialam krotki protokol. Drugi byl jeszcze poprzedzony antykami na wyciszenie. Czy w novum wyciszacz zawsze daja czy to tez zalezy od wynikow pacjentki? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMysza
smutaasek ja miałam ze sobą badania hormonów, fsh i lh, amh, wymaz, mocz i pełną morfologie i czy muszę się na żółtaczkę doszczepiać. Mąż miał badanie nasienia ale też musi zrobić w novum i posiew nasienia. Ale nie nie miałam wyniku cytologii, posiewów ani przeciwciał. Ogólnie i tak wszystko musiałam teraz zrobić... No właśnie ja też zastanawiam się na protokołem... ja mam amh=1.1 i do tego kilka lat temu miałam zakrzep i bardzo długo się leczyłam. Wiem że nie powinno się brać w takich sytuacjach hormonów więc podejrzewam że dr się zdecyduje na krótki protokół żeby ograniczyć te hormony tym bardziej że sama mówiła że dobór hormonów w mojej sytuacji będzie dość trudny. Podobno te p.ciała kardiolipinowe są związane z możliwością poronienia i powstaniem zakrzepu. Mnie dr je zleciła i wyszło mi tak: P.ciała a-kardiol. IgG M Klasa IgG 3,44 GPL/ml norma: 0-10 Klasa IgM 17,61 MPL/ml norma: 0-20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMysza
aaa na wynik testu friberga czekałam około 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutaasek
Dzięki Mysza :) Morfologie chciałabym sobie zrobić w sumie za chwilę już ale też dla samej siebie abym wiedziała jak sie ma mój organizm po poronieniu, punkcjach, narkozach itp a potem najwyżej zrobię jeszcze raz już jak zacznę porządnie działać w novum :) I chyba zaryzykuję i na wizytę we wrześniu przygotuję badania te ważne na 6 miesięcy i niektóre na 3 miesiące. Może dr bić nie będzie ;) Wymazy zrobię sobie u nich od razu na miejscu jak będę na wizycie ;) A badanie nasienia to wiem że u nich trzeba mieć robione i właśnie 2 godziny przed wizytą mąż odda nasienie tak aby na wizytkę był wynik bo ostatnie badania mąż robił w grudniu przed pierwszym in vitro. Tylko posiewu nie zrobi bo jest ważny tylko miesiąc a to może być za mało aby zacząć :/ Czy posiew też trzeba mieć u nich czy już samemu można zrobić u siebie? Bo nie widzi mi się jechać do nich tylko posiew męża robić :/ Mamy ponad 500km do Wawy. Mysza co do Twoich wyników to oczywiscie się nie znam ale według norm jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutaasek
chyba wszystkim zamęczyłam pytaniami że taka cisza nastała :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
a czy ktoras z was bierze tabletki vissane albo brala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DORT14
Witajcie, Ja po kolejnej wizycie... są dobre i mniej dobre wiadomości... Odebrałam wynik cytologii i jest idealny I grupa :-) Torbieli nie ma, ale za to jest druga... i nie wiadomo czy zniknie po okresie... Mało tego... jest podejrzenie polipa... Ręce mi opadają... Zawsze coś się przyplącze :-/ Kolejna wizyta 2dc i ocena czy faktycznie "to coś" to na pewno polip... Oby nie... :/ bo kolejny cykl diabli wezmą... Co u Was? Jak się czujecie? Czy miała która z Was coś takiego jak polip? Jeśli tak, w jaki sposób był usuwany i jak długo trzeba poczekać z kolejną stymulacją cyklu? Pozdrawiam Wa ciepło! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 1234- ja brałam visane, i nic nie pomogło na endometrioze, w provicie stwierdzili, że zmarnowałam pół roku - to smao powiedzieli w novum... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×