Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Gość Tp
Witam Wszystkich, walczyliśmy o dziecko ponad 5 lat. Byliśmy w różnych miejscach i u różnych lekarzy. Początek to Starynkiewicza w Warszawie w ramach NFZ, pierwsze inseminacje oczywiście nieudane. Nie wiem jak tam jest teraz ale 5 lat temu to była jakaś wielka paranoja i stracony czas i nadzieje - lekarze z kosmosu a poziom ich wiedzy związany z problemami niepłodności zerowy. W między czasie zaliczyłem Dr. Janczewskiego, ponieważ był problem z ruchliwością moich plemników - mimo tego, że miałem za każdym razem mieszane uczucia po każdej wizycie to rzeczywiście pomógł. Niestety ciąży wciąż nie było... W końcu trafiliśmy do Novum, tam kolejne inseminacje, które nie przyniosły pozytywnych wyników. Zdecydowaliśmy się na in-vitro, i 4 kolejne transfery nic nie dały. Za namową Dr. Lewandowskiego zrobiliśmy badania immunologiczne na których wyszło, że moja żona po prostu odrzuca ciąże. Zrobiliśmy szczepienia w szpitalu Bielańskim i spróbowaliśmy kolejny transfer... W chwili obecnej żona jest w 8 tygodniu, wciąż boimy się co będzie dalej ale mamy nadzieje, że się uda. Wszystkim, którzy walczą o dziecko i mają wątpliwości co do Novum mogę powiedzieć, że warto jednak skorzystać z ich doświadczenia. Pomogli nie tylko nam ale także sporej grupie naszych znajomych, którzy mieli problemy. Nie tracie czasu na "zwykłych" ginekologów, którzy nie zajmują się na co dzień problemami niepłodności, nie potrafią prawidłowo diagnozować i nie nie widzą co robią. Pozdrawiam i życzę Wszystkim starającym się o pozytywne wyniki testów ciążowych!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZEŚĆ MÓJ MĄZ MA SŁABE WYNIKI LEKARZ W NOVUM POWIEDZIAŁ ŻE TYLKO IN VITRO WCHODZI W GRĘ ALE GDZIE JEST GRANICA W TYCH WYNIKACH OD KIEDY TYLKO IN VITRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mad74
Tp napisz prosze któer badanie wyszło z tych immunologicznych nie tak, ze musiało dojśc do szczepienia..dzięki.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LICZBA PLEMNIKÓW 2 MLN, RUCHLIWYCH 0% O RUCHU SŁABYM 3% BEZ RUCHU 97%. NIE WIEM CZY JESZCZE GDZIEŚ JECHAĆ DO INNEJ KLINIKI, ALE BADANIA ROBILIŚMY W RÓZNYCH MIEJSCACH I WYSZŁO TAK SAMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LICZBA PLEMNIKÓW 2 MLN, RUCHLIWYCH 0% O RUCHU SŁABYM 3% BEZ RUCHU 97%. NIE WIEM CZY JESZCZE GDZIEŚ JECHAĆ DO INNEJ KLINIKI, ALE BADANIA ROBILIŚMY W RÓZNYCH MIEJSCACH I WYSZŁO TAK SAMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkinia30
Mona25L-ja staralam sie z moim mezem 2 lata o dzidzie,leczylismy sie w klinice nieplodnosci po roznych badaniach ktore nam wykonano swierdzili ze to moj maz nie moze i mamy szanse na ciaze jedynie przez in vitro.Nie zaproponowano nam inseminacji czy jakiegokolwiek innego alternatywnego rozwiazania.Mieszkam w Anglii i koszt zabiegu mial wynosic 5 tys funtow albo wiecej.Olalismy ten temat poniewaz zbieralismy pieniazki na wklad na dom,w maju tego roku przeprowadzilismy sie juz do wlasnego domku i po paru tygodniach powinnam dostac miesiaczke.Czekalam 9 dni po terminie wreszcie zdecydowalam sie na test bardziej przekonana ze to napewno jakies zaburzenia.Dzis jestem w 15 tygodniu ciazy,ktora byla calkowicie naturalna bez lekow i zabiegow.Tak moj maz okazal sie bezplodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona25, opowieść Kkini30 jest dowodem na to, że czasem może zdażyć sie cud... A może nie cud tylko inne parametry nasienia jej meża albo chwilowo lepsze parametry bo parametry nasienia zmieniają się co chwila i gdyby robic badania co miesiąc to wyniki przedstawione na jednym wykresie byłyby sinusoidą. Może porozmawiaj z lekarzem co oznacza tak niska ilosć plemników i brak ruchliwych... On Ci lepiej wytłumaczy niż my... Ja mogę Ci jedynie powiedzieć, że żeby mogło dojść do naturalnego zapłodnienia to plemniki muszą sie poruszać. Poza tym jeżeli ilosc plemników jest w normie i kobieta jest zdrowa to i tak tylko pewien procent cykli kończy się ciążą (kilkanaście procent szans). Piszesz, że twój mąż ma 2 mln/ml, a norma to minimum 20 mln/ml. Możesz chyba sama sobie odpowiedzieć na pytanie o ile ta szansa jest mniejsza (to zwykły rachunek prawdopodobieństwa). Oczywiście ten wynik może mieć jakąś przyczynę , ale pewnie dostaliscie skierowanie do androloga albo urologa? Ostatnio coś dużo się tu pisze o podważaniu decyzji i diagnoz lekarzy:( Ja byłabym ostrożna z tym. Oczywiście trzeba świadomie wybierać lekarza ale chyba dobrze jest zaufać jednemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minimonia, to cudnie :D Ciesze się razem z Tobą :D Gratuluję z całego serca-dbaj teraz o siebie i uważaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tp
Do mad74, co co napisali po badaniach immunologicznych: " z uwagi na wywiad, test MLR oraz zaburzenia w immunofenotypie proponuje przeprowadzenie szczepień limfocytami męża" Po drugim szczepieniu wynik badań MLR wynosił 75% (przed szczepieniami był bardzo niski ). Generalnie jest tak, że jeżeli test MLR nie jest wyższy niż 40% szanse na ciąże są małe. Nie wiem czy szczepienia pomogły czy nie - faktem jest to, że 5 lat starań i nic. Po szczepieniach w końcu szczęście się do nas uśmiechnęło. Pozdrawiam Wszystkich, Tp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mad74
witam Tp zlecone miałam nastepujące badania TSH, T4, antyTPO, antTG, FSH,LH,estradiol-5dc, prolaktyna, testosteron..przeciwj ądrowe, antykardiolipinowe IgG IgM, przeciwplemnikom, antygenom łozyska..antykoagulant toczniowy....a Ty jeszcze jakies inne?? napisz mi prosze.. co to jest to MRL czy robia to w Novum na poczatku leczenia, bo nie pamietam Pozdrawiam M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimonia, super wieści! nie czekaj, tylko idż do lekarza i zrób beta hcg, zeby dr mógł sprawdzić, czy nie trzeba dac ci np luteiny (porgesteron). Serdecznie gratuluję! swoja drogą to cud, ze test domowy wyszedł w 24 dc.... mad, laparoskopię miałam robioną 1,5 roku temu - usuwano mi dużą torbiel. przy okazji okazało się że mam zrosty, które usunięto. strona, gdzie była torbiel neistety nie wygląda w 100% prawidłowo dlatego. 9 mies temu miałam histeroskopię (w N) - usunięto mi polip. teraz spokojnie czekam na wyniki badań immunlologicznych. dr Dubrawski doradzał żeby z dalszymi staraniami w N wstrzymać się do czasu wyników. powidział że moze np okazać sie że potrzebna będzie jakaś kuracja min 2 tyg przed nastepną próbą i lepiej zaczekac. neichętnie, ale go posłuchałam... miałam już zaplanowaną we wrześniu następną stymulację ICSI - pierwszą na cyklu naturalnym. przed wizytą u dr D planowałam do niej podejść mimo że badania immunolo byłyby w trakcie. teraz jednak rozsądek zwyciężył - za 2 tyg będą wyniki badań, potem jakieś 3-4 dni na opisanie ich przez dr i moze w końcu (tak jak u TP i wielu inych osoób) dowiem się co może być przyczyną braku ciąży mimo 4 transferów. wiem, ze leczenie immunologiczne nie zawsze przynosi efekt ale chccę spróbować. dr D powiedział, ze niestety w większości przypadków powodem niemozności zajścia w ciążę jest wadliwy zarodek... ja liczę że okaże sie że np odrzucam zarodek jako ciało obce i ze jest lekarstwo na to i ze w końcu uda nam sie. pozdrowienia dla wszystkich. Mad, ja mam zaufanie do dr T i wierzę w jej fachowość. to co się u ciebie stało to lekka paranoja i tak jak mówisz troche wyniki fabtycznego sposobu działania. ale ja z drugiej strony wierzę, ze jak dr T lub dr Zamora (mój lekarz - właściwie zawsze lekko \"zakręcony\") wezma do ręki w końcu moją kartę to będą wiedzieli co robić żeby mi pomóc. a co Tobie poweidziała dr T w piątek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a jakie są tak średnio koszty badań immunologicznych (jeżeli da się to określić)? My też sie zastanawiamy nad zrobieniem ich, ale chcielismy zrobić je jezeli następne podejście nie uda się i nie wgłębialiśmy sie jeszcze w temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tp
Cena badań immunologicznych w Wawie u doktora D. to około 3300-3500 PLN + szczepienia (o ile takie zostaną zalecone) 450PLN za jedno (my mieliśmy dwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tp
Do Mad74 Dzięki temu badaniu uzyskuje się informacje iż być może odrzucasz własne zarodki. Nie robią tego w Novum tylko na badaniach immunologicznych, jeżeli wynik jest poniżej 40% wtedy zalecają szczepienia limfocytami męża lub tzw. wlewy. Opinia lekarzy na ten temat jest rożna: jedni mówią, że to pomaga inni, że nie mam żadnego znaczenia. Nam oraz naszym znajomym po szczepieniach się udało więc chyba warto spróbować. Pozdrawiam, Tp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mad74
dzieki Tp, ale prosze napisz mi jakie konkretne te badania, ja tam wyzej napisałm niektóre z nich, napewno masz je w wynikach....:) w piątek dr T mówiła mi o zarodkach od siostry, a ja jen na to czy aby nie pomyliła mojej karty..ja mam swoje jeszcze 6 ..nie wiem co ona pokręciła???:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Tp za odpowiedź. Myślałam, że więcej kosztują. Pewnie za jakiś czas wybierzemy się do doktora D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotko, my za swoje badania z mezem zapłaciliśmy 3800. wiem od dziewczyny z innego forum, ze jej zalecono 3 wlewy (kroplówki) każda po ...5600 zł więc starsznie dużo. Ta dziweczyna jest aktualnie w ciąży (dzień pzred crio transferem miała 1 wlew). ale nie należy myśleć że to 100% skuteczna metoda leczenia - osobiście znam ludzi, którym leczenie immunolog nic nie dało niestety. ale jak widać jest wielu, którym pomogło. dlatego mimo wysokich kosztów badań i leczenia (nie mając juz zamrożonych zarodkóW) postanowiłam je zrobic. ja nie umiem nic o nich powiedzieć, ale jutro postaram się nie zapomnieć wziać z domu listy zleconych nam przez dr Dubrawskiego badań. są też tam dodatkowe dot. chorób stawów - u mnie w rodzinie jest gościec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że lepiej trzymać się już jednego lekarza. We wrześniu mamy jechać z wynikami nbadań hormonalnych, morfologi oraz innych na przeciwciała, oraz rozpocząć leczenie. Ile czasu bierze się leki przed in vitro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile kosztuje pzygotowanie do in vitro? słyszałam że sam zabieg to około 6000 ale dużo też kosztują leki przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że lepiej trzymać się już jednego lekarza. We wrześniu mamy jechać z wynikami nbadań hormonalnych, morfologi oraz innych na przeciwciała, oraz rozpocząć leczenie. Ile czasu bierze się leki przed in vitro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plixa
W sumie nie leczę się w Novum ale mnie cały zabieg razem z zastrzykami z Fostimonu i diphereliny kosztował dokładnie 7500zł ale ponieważ nie zareagowałam na Fostimon to teraz dostałam dipherelinę i gonal ,który ma starczyć na ok. 9 dni 1550zł. Niestety leki są okropnie drogie. Aha dodatkowo za iniekcję i pobranie pęcherzyków zapłacę jeszcze 1850zł więc wychodzi ok. 10 000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościu78
witam !! opowiem krótką historię mojej żony : żona pojechała do ginekologa do p. Zygler i okazało sie, że ma torbiel dostała leki na to żeby sie wchłoną no i miała się zgłosić w trakcie miesiączki na badania. Pojechalismy do Novum do pani dr Obuchowicz (pani dr Zygler na urlopie) żona została potraktowana olewczo bo to nie jej pacjentka no i po badaniu USG stwierdziła, że torbiel się wchłoną więc my już szczęśliwi, że po kłopocie tym bardziej że jeden jajowód nie jest drożny wiadomo co to znaczy. Żona trzy dni później pojechała na USG do szpitala ( państwowo wiec za darmo) w którym miała robione badanie na drożność jajowodów bo tak wypadł termin jej badań no i tu się zaczęły znowu nasze problemy bo okazało sie że torbiel nadal jest na jajniku i to na drożnym jajowodzie badał dr Marianowski od razu zaproponował laparoskopie ( oczywiście za darmo bo państwowo ). Poczytałem tu pare wypowiedzi na temat Novum wiem że sa dobrzy w tym co robia ale to nie znaczy ze sa najlepsi i oprucz nich nie ma innych lekaży u których warto zasiegnąć konsultacji, a co wazne nie kosztuje to tyle co w novum gdzie sie płaci za to żeby marmury pooglądac, a ludzie z takimi problemami jak wieksząść tutaj zapłaca każda kase żeby miec wreście swoją pocieche i oni dobrze o tym wiedzą i na tym żerują . Dlatego proponuję ludzie zaciągajcie opinię też u innych lekarzy P.S Oby nam sie wreścię UDAŁO i żebyśmy mieli tyle pociech ile nam się zamaży albo więcej POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tp
Do Mad74 W wynikach były następujące punkty: 1) Odpowiedź limfocytów na alloantygeny w tescie MLR 2) Immunofenotyp 3) Aktywność komórek NK 4) Przeciwciała 5) Oznaczenie polimorfizmu genów kontrolujących ekspresje cytokin 6)Antygeny zgodności tkankowej klasy II Po każdym punkcie tabela z wynikami oraz na koniec opis + proponowane leczenie (tak jak pisałem wcześniej mieliśmy dwie szczepionki po 450 PLN a nie wlewy za 5000 tys. PLN.) Pozdrawiam, Tp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mad74
do Tp wielkie dzieki za odpowiedx jutro prawdopodobnie jade do krakowa wykonac badania MRL i test mikrocytotoksyczny..... pozdrawiam M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tp, nie znam się na badaniach immunol i leczeniu ale leczenie dobiera sie indywidualnie do pacjenta. Super że Wam zlecono 2 szczepionki za 900 zł razem a nie 3 wlewy za ponad 15 tys. wiem o 2 pacjentkach dr D, którym zalecono tylko duże dawki encortonu (czyli bardzo taniego leku). Znam dziewczynę, której dr D zalecił te 3 kroplówki każda po 5600 ale nikt z nas nie wie, jakiego leczenia wymagamy (jeśli wogóle jest konieczne). Mnie dr powiedział, zebym bezwzględnie odpuściła sobie ICSI na nat cyklu we wrześniu i żebym zaczekała na wyniki badań. może się np okazać że przed nową próbą będę musiała przejść przez 2 tyg jakiegoś leczenia i np kroplówki po 300 zł a nie 5 tys dlatego warto poczekać. innym powodem jest też to, że wrześniowe ICSI mogłoby przynieść ciążę a wyniki badań wskazywałyby na kłopoty i np odrzucanie zarodków - dr powiedział że wtedy mielibysmy związane ręce i duży stres. puentując - idąc do dr Dubrawskiego od immunologii byłam dosyć sceptycznie do neigo nastawiona bo naczytałam sie wielu niepochlebnych o nim opinii ale podczas wizyty przekonałam sie że nie jest taki zły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mad, tp już przesłał Ci zestaw badań, ale tak jak obiecałam wzięłam dziś zpis ze sobą i mam chyba kilka innych (ale są inaczej nazwane) 1. odpowiedź limfocytów na alloantygeny w teście MRL 2. test limfocytotoksyczny 3. aktywność komórek NK 4. przeciwciała: ANA, ENA, AOA, ACL, APS, ATA, RF, ODCZYN WAALERA-ROSEGO, CRP, ANTY-HEPRES 1,2 5. Oznaczenie polimofrizmu genów kontrolujących ekspresję cytokin 6. test friberga 6. kompletne C3 7. IgM, IgA, komórki LE, homocysteina, antygenty zgodności tkankowej kalsy II jak widzę, większość pokrywa się z tym co napisłam TP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mad74
wiosna6 dziekuje ci serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Worek
Tp ma racje. Opinia o metodach dr D jest różna. Moja żona miała poniżej 40% i zaszła naturalnie. Ale tutaj błąd w diagnozie dr T przesądził. Moim zdaniem jeśli kogoś stać na te badania to niech je robi - zaszkodzić nie powinny a pomóc mogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nic z tego nie bedzie :( beta hcg malutka...progesteron tez. jeszcze jutro powtorze badanie i zobaczymy czy przyrasta, ale lekarze ( w tym p. Taszycka) dają marne szanse na utrzymanie tej ciązy... :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×