Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Malwi: super, że chłopaki pięknie rosną, trzymam kciuki, żeby zostali w brzuszku jak najdłużej :) Dziewczyny dzęki za rady, macie rację, trzeba posłuchać swojego serca i nie tracić czasu. Po Waszych wpisach jestem zdecydowana na zmianę lekarza :) Alice_78 dzięki, że napisałaś swoją historię, postanowiłam zrobić tak jak napisałaś, mam nadzieję, że uda mi się tylko do dr Lewandowskiego zapisać, bo ostatnio jak pytałam to w rejestracji powiedzieli mi, że on przyjmuje tylko swoje pacjentki. Zastanawiam się jak mam się z nim skontaktować, on ma jakieś dyżury telefoniczne, wiecie coś na ten temat? Alice trzymam kciuki za betę, daj znać jak będziesz robić test, musi być dobrze! A jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Candy ja dzwoniłam do dr Lewandowskiego na jego dyżurze i się umawiałam z polecenia mojego lekarza. Myślę, że możesz po prostu zadzwonić kiedy ma dyżur telefoniczny i z nim pogadać, że chcesz aby on cię prowadził. Zapytać nie zaszkodzi.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Candy- ja zadzwonilam do konsultanta i poprosilam o wyciagniecie karty do Dr Lewandowskiego. Konsultantka pytala czemu - powiedzialam, ze mam nieudane programy, slabe efekty stumylacji i nie wiem co mam robic i chce aby dr przejrzal moja historie i zaproponowal leczenie. Wtedy karte mi wyciagnieto i rozmawialam z dr w jego godzinach konsultacji telefonicznych i podal mi termin, kiedy moge sie z nim spotkac. Tak wiec nie probuj umawiac sie przez recepcjonistki tylko na dyzurze telefonicznym. A ja czekam z niecierpliwoscia do poniedzialku na bete. Wierze,ze tym razem sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Malwi :-) Oj, stresuje sie bardzo. Nie wiem, czy dobrze ze CC No ale waga duża a od poczatku było założenie ze CC jesli waga ponad 4kg. To jednak operacja.. Zuzia na szczescie dobrze sie czuła, wiec liczę ze u mnie tez tak bedzie. Poza tym wczoraj jakaś su...a napisała mi na blogu, ze idę na łatwiznę a tak naprawdę CC to rzeź i wyrywanie dziecka z brzucha. No masakra. Napisałam do niej, ze jest niepoważna.. Przeprosila, bo niby nie o to jej chodziło ale wyobraź sobie, jak sie czułam. Okroooopnid! No i zastanawiam sie jak bedzie po operacji. Czy Mila bedzie mogła być z nami. W szkole rodzenia mówiono, ze tak. To samo jest napisane na stronie. A jedna dziewczyna twierdzi, ze jest inaczej. Z dopiero po 12h ja dostaniemy.. Nie wiem.. Okaże sie:-) Ważne, zeby urodziła sie zdrowo i żebym szybko mogła sie nią zająć :) A Ty masz stresa? Alicja, trzymam kciuki mocno za Twoja bete..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaline - nie stresuj sie jakimis głupimy panienkami! za madra na to jestes! ja jestem po cc i moge ci na wiekszosc pytan odpowiedziec: 1. na sali operacyjnej moze byc maz przy Tobie, jak sie dzieco urodzi moze isc z pediatrą przywitac córcie, wtedy ja zwaza, zmierza i ogarną;) 2.potem Ciebie zszyja w tym czasie i zabiora od razu na sale i wtedy juz przyniosą Ci Mile. mozesz jeszcze nóg nie czuj wtedy ale rece bedziesz miec sprawne, mozesz ja przytulic, wtedy tez dostawiaja malucha do piersi, połozne pomagają 3. jak bedziesz sie czuc na sile to Ci małej NIKT na siłe zabierac nie bedzie, moze z Toba zostac od razu chyba ze poprsisz zeby na noc ja zabrali bo jednak rana ogranicza na poczatku ruchy, mozesz sie nie czuc na sile od razu opiekowac mała...mozesz ale moze tez byc tak ze od razu wstaniesz i bedzie luks 4.od nastepnej doby bedziesz juz chodzic normalnie (bedziesz troche obolała) ale dzieckiem juz sie zajmowac nawet bedziesz musiała bo wtedy trzeba juz przystwaiac malucha jak najczesciej do piersi zeby mleko było. Ja bym naprawde cc nie demonizowała, ja chce spróbowac rodzic sn ale nie za wszelka cene, najwazniejsze jest dobro matki i dziecka! jak masz pytania jakies to wal smiało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaline tak jak Julciaa napisała nie przejmuj się jakimiś głupimi komentarzami innych osób. Lekarz wie co robi więc skoro zlecił cc to tak musi być. Ja mam wiele koleżanek po cc i obydwie siostry więc mówiły ,że tragedii nie ma. Wiadomo ja też wolałabym chłopców urodzić naturalnie , ale skoro się nie da to płakać z tego powodu nie mam zamiaru :) I nie zgodzę się, że cc to łatwizna i wygoda dla matki. Przecież robi się ją w uzasadnionych przypadkach w większości. Najważniejsza jesteś ty i Mila :D Będzie dobrze, trzymam za was obie kciuki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alice daj nam znać jak będziesz znała wynik bety. Trzymam &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julcia, Malwi dzięki:-) Dzięki za te informacje.. Jestem spokojniejsza. I teraz taka podekscytowana:) Jak mi coś przyjdzie do głowy, to spytam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roza77
Michaline nie martw się cc , ja też mialam i fakt po 12 godz. dopiero mialam swojego skarba przy sobie ( zaraz po wyjęciu z brzuszka i zbadaniu dostałam go na buziaczka i poszedł do tatusia). Jeśli chodzi o samopoczucie to od razu nosiłam na rekach malucha aż dostało mi się od położnych, że jestem jeszcze za słaba ;-) . Po porodzie jest taka adrenalina, że nic sie nie czuje. Bardzo szybko doszłam do siebie i gdyby nie żółtaczka małego to wyszłabym w 3 dobie po cc. BUZIACZKI I TRZYMAM KCIUKI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roza77
MIAŁO BYĆ W 2 DOBIE PO CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Jestem tu nowa. Nigdy nie sądziłam,że będę pisała w tym temacie. Nie mamy szans z mężem na ciąże naturalną, ani inseminacje. Zostaje tylko in vitro. Wybieramy się pod koniec listopada do Novum do W-wy. Kiedy rejestrowałam się, Pani na recepcji zapisała mnie do dr. Starosławskiej. Teraz wyczytałam że jak problem leży po stronie męża to lepiej iść do dr. Wolskiego (?) Kochani czy ktoś z Was może mi opisać pierwszą wizytę, co zabrać, jakie zrobić badania itp.? oraz jaka cena wychodzi za in vitro. Liczę na Wasze wsparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siasia - dr Wolski to androlog, a dr Starosławska ginekolog, jesli męża nie da sie leczyc i macie diagnoze ze tylko invitro to dobrze sie zapisałas... mnie IVF z lekmi i procedura kosztowało ok 10tys, dokumenty zabierz wszystkie jakie macie, dr zdecyduje co jej potrzebne a co nie, powodzenia! MICHALINE - no to sie ciesze ze sie uspokoiłas, bo własnie powinnas byc jutrzejszym dniem podekscytowana. w końcu sie zobaczycie na żywo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julciaaa dzięki kochana za info :) A co do badań : może podpowiecie jakie badania powinnam ja zrobic czy mąż ,,,,,żebyśmy już mieli wszystko jak przyjedziemy bo mamy 450 km. Julciaaa czyli nie przepisywać się do dr. Wolskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b_ubu
Michaline - jutro Wasz wielki dzień:)Na pewno już się nie możesz doczekać żeby przytulić Milusię.Wszystko będzie dobrze,bądź dzielna i odezwij się jak tylko dojdziesz troszkę do siebie. Myślę,że kwestia rodzenia to sprawa indywidualna i nikt nie ma prawa Cię krytykować.Bardzo mnie irytuje postawa niektórych osób co do tego tematu - najłatwiej krytykować nie będąc na czyimś miejscu.U mnie w rodzinie dziewczyny rodziły przez CC i są bardzo zadowolone,a nawet u 2 z nich nie było co do tego wskazań,ale nie chciały się mordować naturalnie i tak zdecydowały.Żyjemy w XXI wieku i trzeba się cieszyć,że można wybrać sposób porodu.W Twoim przypadku będziesz się czuła o wiele bezpieczniej rodząc przez CC,bo Milusia to duża dziewczynka:)Nie ma powodu żeby ryzykować zdrowie dziecka i rodzić sn.Pozdrawiam ciepło. Candy - na szczęście dostałam okresu,bo już mnie stres dopadł,że ta moja torbiel może narobić problemów i znowu do transferu nie dojdzie.Wprawdzie nie wiem czy torbiel pękła,bo to się okaże dopiero w środę po usg (to będzie 7dc).Jeśli dobrze pójdzie to ok 12 dc mam mieć kolejne usg i na cyklu naturalnym będę miała transfer. Co do zmiany Twojego lekarza to jak najbardziej dobra decyzja.Ja jestem u Dr Zamory i jestem bardzo zadowolona.Po raz pierwszy byłam u dr Lewandowskiego,ale otrzymaliśmy tylko 3 zarodki,tym razem po stymulacji u drZ mieliśmy ich 5.Obaj lekarze są profesjonalistami w swojej dziedzinie,bo ja się bardzo kiepsko stymuluję. Stasia - myslę,że musisz poczekać z tymi badaniami do pierwszej wizyty,bo to lekarz decyduje w którym dniu cyklu wykonać badania.Ja miałam podstawowe badania hormonalne, np. 1-3dc Fsh, LH, Testosteron 11-12dc E2, PRL, 20-22dc Prog. PRL dowolny dzień cyklu TSH, Ft3, Ft4 Co do reszty, to jeśli lekarz zdecyduje o konieczności ivf to będzie trzeba jeszcze zrobić: cytologię,stopień czystości pochwy,posiew z kanału szyjki,badanie w kierunku chlamydii (wymaz),badanie nasienia+posiew+Mar test,badanie cytogenetyczne (oboje), HIV (oboje),HBs (oboje),WR (oboje),HCV (oboje),anty HBs (oboje) .Trochę tego jest,ale głowa do góry,da się przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedz:) Martwi mnie to że ponoć długo czeka sie na badania genetyczne tzn. na wyniki, i że są strasznie drogie. A czy orientujecie się ile dokładnie trwa stymulacja do invitro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, Na wynik badania cytogenetycznego czeka się 15 dni roboczych. Co do czasu stymulacji to zależy na jakim protokole będziesz ( o tym decyduje lekarz). Na stronie Novum jest to dość dobrze wyjaśnione (jak na początek), jak to przebiega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki, witam ponownie bo juz kiedys gościłam na forum. Niedawno mineło pół roku od poronienia, prubóje wyjśc z depresji po tych całych zdarzeniach, myślę nad kolejną próbą ale nie wiem czy jestem gotowa choć czas mntrwie goni bo mam dodatkowo mięśniaki i zwlekać nie mogę. Mam do was pytanie może któraś miała takie problemy jak ja przy zapłodieniu czyli : tarczyca mi skakała , podwyższała sie ponad normę, zwiększałam dawki leków , i nieszczęsna e coli w pochwie i szyjce macicy ,której nie mogłam wytępić i w dalszym ciągu nie mogę,a mimo to poddano mnie punkcji i transferowi. I teraz nie wiem czy to błąd lekarzy ,że moja ciąża obmarła, być może przez e coli, czy tarczyca czu Bóg wie co jeszcze, nie wiem dlaczego tak sie stało lekarze nie podają żadnych informacji , boję sie że znow mnie może czekac to samo i nie wiem co robić . Mam zamrożonych 8 zarodków ,ale boję sie że są zainfekowane e coli , że zarażono je przy punkcji jestem bezsilna i nie mam sił. pozdrawiam i czekam na jakiekolwiek informacje może któraś z was była w podobnej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za pomoc. Może macie kochani jakieś rady przed pierwszą wizytą...czy przygotować się jakoś szczególnie? co ze sobą zabrać?o co pytać? Ale mam stresa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, kilka dni mnie nie bylo nie nie mialam jak pisac, ale widze, ze u Was zawsze cos sie dzieje! Pozdrwaim was i na prawde zycze wsztskim takiego wlasnego happy endu. Niektore z waszych historii sa naprawde niewiarygodne, odziwiam wytrwalosc i sile!!! Ja jutro jade do Novum i mam takie pytanie, otoz ceka mnie ok 6 godzin jazdy autem i chcialabym skorzystac z prysznica przed badaniem i tak sie zastanawiam czy w Novum jest taka mozliwosc? Nie moge sie do nich dodzwonic dlatego pytam was bo moze wiecie? Mysle, ze powinni miec taka mozliwosc bo maja pacjem=ntki z calej Polski, moja gin ma taka lazieneczke u siebie i licze, ze w Novum tez. Julciaa trzymam kciuki za twojego skarba niech rosnie zdrowo. Duzo dobrej energii dla Miluni, jeszcze dziewczyna nie wie ile kobitek jej kibicuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICHALINE Dziś Wasz wielki dzień,zobaczysz Swoją małą córeczkę...i to będzie miłość na zawsze...pamiętam jak dopiero co ja szykowałam się na planowaną cesarkę,ach to były emocje.Trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie i wiadomości od Ciebie jak oczywiście będziesz się lepiej czuła i znajdziesz chwilkę, buuuuziaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane, powiedzci mi jak to jest z wizytami w Novum. Ja tyle co podjęłam pracę, do W-wy mam setki km... ile razy bede musiała jechać??? Wy brałyście L4 na tą okoliczność, czy urlop??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siasia - w novum l4 ci nie dadzą z tetułu zwykłej wizyty, musisz sama zdecydowac czy weźmiesz l4 od ogólnego czy urlop... zula - nie ma prysznica w novum, są bidety, mozna sobie umyc to co podlega przegladowi ;) dzieki za zyczenia, mamy nadzieje do końca grudnia dotrwac w dwupaku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milunia jest juz z nami. W nocy odeszły wody. Rano CC. Na blogu szczegóły i zdjęcie naszego Skarba:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️ michaline- serdeczne gratulacje! Mila jest śliczna i jaka duza!! szybkiego powrotu do formy Ci zyczę:) 🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siasia3011 jeżeli będziesz chciała to w Novum bez problemu wystawią Ci też zwolnienie na dzień wizyty. Ja mam ponad 300 km i zawsze jak byłam u Zamory dostawałam L4 bez żadnego problemu i zawsze z tego korzystałam nawet kiedy byliśmy na wizytach jeszcze przed stymlacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×