Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Gość gość
Hej mamy bliźniaków czy możecie podpowiedzieć jaki rozmiar ubranek kupować, bo ja zaczęłam od 56 ale nie wiem czy nie powinny być mniejsze. Pozdr Monis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis Dobry rozmiar ku[iłaś ,dzieci szybko rosną i jak będą za duże możesz założyć skar[etki i bedzie ok . Sory za błędy ale klawiatura mi się [suje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Captcha dzięki za odpowiedź, powoli zaczynam kupować, jestem już w 20 tc. Nie chcę tego odkładać do ostatniego miesiąca bo też nie wiadomo jak będę się czuła. A Ty kiedy zaczęłaś kupować i mniej więcej po ile sztuk na jedno dzieciątko?pozdr Monis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monis , dobry rozmiar kupiłaś , tylko nie kupuj za dużo małych ubranek , bo dzieci szybko rosną . Moja koleżanka ma blizniaki ,większość ubranek nie zdążyła nawet założyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judyta2013
Gosc84, wyraźne ruchy poczułam na przełomie 20/21 tygodnia. Mój lekarz mówił, że pierworódki czują ruchy później. Jeśli jednak się martwisz zawsze możesz podjechać do lekarza. Monis, chciałam tylko napisać, że dobrze, że zaczęłaś kompletować wyprawkę. Ja strasznie się bałam kupować ubranka wcześniej a teraz w ósmym m-cu nie daję rady stać przy prasowaniu. W przypadku bliźniąt poród następuje zazwyczaj wcześniej, więc radzę też wcześniej spakować torbę - dopóki masz jeszcze siłę. Później jest ciężej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek1975 - czy możesz podać swój adres e - mailowy ? Potrzebuję Twoje dane do wysłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda13
Lato76 czy jesteś już po punkcji, bo czekam na wieści od Ciebie. Trzymam kciuki za pozostałe dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis w ciąży bliżniaczej trzeba być przygotowanym wcześniej ,z tego co wiem rzadko kto dochodzi do końca ciązy . Lato dobrze radzi żeby nie kupować zbyt dużo ,w każdej chwili można dokupić , na pewno dużo rzeczy dostaniesz od rodziny podczas pierwszych odwiedzin x 2 tak więc nazbiera się tego .Bynajmniej u mnie tego było tyle że kilka rzeczy całkiem nowych odłożone . Będziesz coś chciała zapytać wal śmiało ,chętnie doradzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emimich
witamy chcieliśmy się podzielić informacjami na temat programu rządowego in vitro,próbowaliśmy Poznań ,ale trzeba czekać na wizytę kwalifikacyjną 7/8miesięcy ,Warszawa 2014 cały zajęty ,zadzwoniliśmy do InviMed Gdynia ul 10 lutego 16, i tam nas zaskoczyli ,dzwoniliśmy po20 listopada a wizyta kwali... mieliśmy już 09 Grudnia nastepną mieliśmy 18grudnia i w styczniu podchodzimy do pierwszej próby zapłodnienia nie ukrywamy troszkę się denerwujemy jak to wszystko pójdzie ,ale co do kliniki to super Panie w recepcji miłe i Lekarze również mili my chodzimy do Dr ROGOZA miły lekarz .Mamy 280km do Gdyni ale to nie ma tak wielkiego znaczenia ,tylko oby się udało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Emimich będzie dobrze, wiara czyni cuda. Dzięki dziewczyny za podpowiedzi co do ubranek. Pozdr Monis :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b_ubu
Monis - ale ten czas gna jak szalony,u Ciebie już 20tc,a ja jeszcze pamiętam jak się cieszyłaś z pozytywnej bety:)Trzymaj się,niech dzieciaczki zdrowo rosną i przyjdą o czasie na ten swiat,choć rzeczywiście z bliźniakami różnie to bywa. Kotek - pewnie już jesteś po transferze,odpoczywaj dużo i odezwij się jak Twoje samopoczucie.Ja nadal na antykach,tak się to wszystko u mnie wlecze,ze trace już cierpliwosć i jakaś nerwowa się zrobiłam i rozdrażniona:(Już nie wspomnę o tym jak bardzo sie martwię czy coś się w ogóle zapłodni po punkcji.U mnie w zwykłym ivf nie było zapłodnienia tylko icsi dało embriony.A w refundacji nie można robić nic innego niz ivf tak wiec sie martwie. Lato - kiedy punkcja? Emimich - powodzenia i wytrwalosci zycze:)Rzeczywiście problem nieplodnosci w Polsce jest bardzo powazny co widac po braku wolnych terminow refundowanego ivf.My czekalismy pol roku,ale tak jak piszesz o 2016 roku to niewiarygodne ile osob toczy walke taka jak my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubu Jak to nie ma icsi w refundacji?? pewnie,że jest my ostatnio mieliśmy też tą metodą tak samo jak wtedy kiedy normalnie placiliśmy za całą procedurę. Gdzie sie leczysz przypomnij.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem po refundacji icsi. Przy refundacji nie ma mowy tylko o komórkach dawczyni bądź o nasieniu dawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b_ubu
Kamień mi spadł z serca dziewczyny!Dr mowil,że preferuja ivf i raczej nie zrobia icsi!Kiedy poruszylam ten problem,stwierdzil,że moge sie ewentualnie upierac zeby zrobili icsi,ale obawialam sie czy sie na to zgodza przy refundacji.Skoro u Was nie bylo problemu to u mnie tez nie powinno byc.Same widzicie ile jest niescislosci i czlowiek na darmo sie stresuje! Sylwia - jestem w Novum!Co u Ciebie?Jak sie czujesz?Kiedy kolejna proba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubu I tobie w novum tak powiedzieli??? Ja tez tam jestem i nie bylo żadnego problemu. Sam szef powiedzial ze tylko icsi! Ja moze w lutym zabiore jedynaka do domu;) Trzymam kciuki za resztę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - mam jeszcze do oddania Luteinę dopochwową. Kotek-czekam na e - maila. Ja tu nie chcę podawać na forum swojego. Niektóre podawały, więc może przez nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUBU. Moim zdaniem ICSI jest bardziej precyzyjne, nalegaj i pamiętaj ,że co wywalczysz w życiu to Twoje. Ja też jestem z Novum i po dwóch icsi. Pierwsze ponad 5lat temu - udane . I teraz w grudniu przy refundacji - beta wysoka. Z tym że i tak mieliśmy od razu wskazania do ICSI. Ale najlepiej naciskaj sama na icsi. Ja w poprzednim icsi naciskałam lekarkę w innej sprawie, bo się dowiedziałam o możliwości od innej dziewczyny o nacięciu otoczki przejrzystej , niechętna była ,ale mi uległa. Postawiłam na swoim i wyszła ciąża. Teraz niestety nie ma możliwośc**przy refundacji o nacięciu osłonki, bo po pierwsze takie stawia warunki MZ, a po drugie jak zarodki dochodzą do stadium blastocysty to nie nacinają z powodów technicznych, tj. można uszkodzić blastocystę z powodu tego ,że otoczka jest cienka i łatwo zarodek uszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) bubu -będziesz miała ICSI jest refundowane , ja tak miałam teraz . Także nie martw się na zapas . Kotek , ja też byłam w czwartek w Novum u dr L .Szkoda ,że nie spotkaliśmy :) Rozmawiałam z dużo różnymi dziewczynami . igrek -jak masz luteinę to ja by była chętna . Pozdrawiam i dużo zdrówka dla Twojej królewny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b_ubu
Uspokoiłyście mnie:)Nie mogę się już doczekać żeby zacząć całą procedurę. Czarna - wielka szkoda,ze nie ma mozliwosci naciecia otoczki,bo ja 2 razy zaszlam w ciaze,jak sadze dzieki temu.Zobaczymy co bedzie tym razem,moze los sie nade mna zlituje,bo juz tak dlugo czekam na tego dzidziusia...Gratuluje wysokiej bety i zycze powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubu. Ja teraz mam blastusię bez nacięcia otoczki i ze mną została. Mam nadzieję ,że i Tobie się powiedzie. Czytałam dużo o blastocystach i mają duże większe szanse zagnieździć się w jamie macicy, gdyż mają większy potencjał rozwojowy. Trzymam zarówno za Ciebie kciuki jak i inne dziewczyny.... My z mężem teraz podeszliśmy na luzie, nie spodziewałam się ciąży, a tak szliśmy na luzie, bo mamy już jedno dziecko. Bardziej zależało mi na tym żeby uciec od pracy, bo walił mi się grunt pod nogami. Na razie pracą się nie martwię, oby była ciąża zdrowa i donoszona, a do pracy to chyba nie mam po co wracać. Jak by było wszystko ok z dzidzią to o pracy zapominam na 2lata.Ja jadę do Novum we wtorek ,na pierwsze usg, i się cieszę i się niepokoję, wiadomo 9miesięcy pod strachem. Wyjeżdżam o 3rano,wizytę mam na 10-tą,ale trzeba być wcześniej żeby zdać progesteron.Mamy 300 kilometrów do Warszawy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja już doszlam do siebie i zebralam siły do dalszej walki. Na razie nie wiem kiedy - pewnie marzec. E! Daj znac co u ciebie, mam nadzieję ze chociaż u ciebie jednej z 4 październikowych transferów będzie ok. Pozdrawiam was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny w sobotę miałam punkcję jutro będę wiedzieć ile zapłodniło się . jestem mocno przestymólowana i dieta mnie obowiązuję ścisła . lilalu , dobrze ,że będziesz dalej walczyć :) trzymam mocno kciuki za Ciebie i pozostałych dziewczyn :) pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, ja niby tez doszlam do siebie ale stalam sie jakos nerwowa, wszelkie frustracje wyladowuje na mezu, nie wiem jak on ze mna teraz wytrzymuje. Z jednej strony znow bym chciala sprobowac a z drugiej potwornie sie boje kolejnej porazki i tych zlych emocji, cgcialabym miec to juz za soba- strasznie mnie to obciaza psychicznie i na chwile obecna nie potrafie jeszcze powiedziec kiedy znowu sprobuje. Trzymam za Was wszystkie kciuki i pozdrawiam , Aneta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lillalu, Anetka - ogromnie się cieszę, że się odezwałyście, cały czas o Was myślę. Wiem, że podejdziecie do kolejnej próby, wierzę, że początek 2014 r.będzie udany. Lato, Kotek - za Was trzymam kciuki również, Wasza postawa , wytrwałość, są godne podziwu. Cały czas podczytuje. Lillalu - dziękuję, że pytasz co u mnie. Kończę 11 tydzień. Byłam w czwartek u lekarza, ogromnie się bałam tej wizyty, ale póki co dzieci rosną, choć jedno jest mniejsze od początku, serduszka biją równo, za 2 tyg.usg genetyczne. Boję się cieszyć, na razie dziękuję za każdy kolejny dzień, że są ze mną. Jeszcze w przyszłosc nie wybiegam, nie planuje na zapas. Pozdrawiam gorąco wszystkie! E!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Captcha - mamdo Ciebie pytanie. Wyczytalam w Twojej stopce, że urodziłaś bliźniaki, które miały różną wagę. Powiedz proszę, czy od początku były różnej wielkości. U mnie póki co różnica jest 5 mm. Lekarze mówią, że tak może się zdarzyć, jednak trochę się niepokoje, miałam przecież podane zarodki w tej samej dobie. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. E!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodzianka13
Lato76 trzymam za Ciebie bardzo mocno kciuki i z niecierpliwością czekam na dobre wieści, zaglądam regularnie na ten wątek, w ostatnim czasie szczególknie po to, żeby zobaczyć, jak poszła C**punkcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam E dziekuje za kciuki przydadza sie ,trzymam również za ciebie zeby dzieciaczki zdrowo sie rozwijały.LATO trzymam równiez za twoje zarodeczki niech sie rozwijaja daj znac w poniedziałek, ja byłam w czwartek na 14 ale musielismy poczekac ponad godzine bo 1 blastocysta bardzo słabo sie rozwijała i odmrozili drugą ,podali mi obydwie ale z tej jednej to pani z labolatorium powiedziała ze raczej ciazy nie bedzie wiec cała nadzieja w tej drugiej. DZiś mija czwarty dzien bez konkretnych objawów ,jutro ide 1 dzien do pracy. IGREK podaje mój e-mail robert.cholewinski@wp.pl. pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kotek i Lato, podziwiam Was Kochane za tyle wytrwałości i sily psychicznej w walce o Wasze maleństwa, trzymam za Was z całych sil kciuki, aby wreszcie sie udało, mi chwilowo ich brakuje, ale jestescie dla mnie przykladem wiec ide Waszym torem... pozdrawiam Aneta ps.E kochana , trzymaj sie cieplutko i dbaj o te malenstwa pod swoim serduszkiem- jestem z Toba... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lato - jestem z Toba myślami! dziś pewnie zabierasz swoje maluszki do domku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×