Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

wiara i tylko wiara w Jezusa i przyjęcie Jego ofiary jako daru........a potem święte zycie jest konsekwencją tej wiary i naśladowaniem Pana Chrzczę cię w Imię Ojca i Syna i Ducha Swiętego w Imię Jego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ty tu robisz
Marseile;-) Jeszcze nie spisz,hee????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
a ja mysle, ja mysle ze nie doczekasz sie satysfakcjonujacej odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ty tu robisz
Czy Kamelio zauwazylas moje pytania z godziny 21:35???? Odpowiesz bo nie wiem,czy mam czekac,czy raczej sie nie doczekam?? ?I odnosnie tej regulki,gdzie pisze ze ma byc cosik wypowiadane przez uczniow???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie transfuzji krwi... wolicie by wasze dziecko umarło zamiast ratować mu życie... primo !!!!Jezus mówił o spożywaniu krwi tylko i wyłącznie po drugie cóż oznacza? \'miłosierdzia chcę a nie ofiary\" życie ludzkie dla Jezusa było cenniejsze nawet niż przykazania zakonu( uzdrawiał w sabat, bo życie ludzkie było ważniejsze) uczniowie zjadali i rwali kłosy zboża w sabat na co oburzali się uczeni w piśmie Jezus stanaął w ich obronie...zycie ludzkie było cenniejsze niż przykazanie. Głód i ciało człowieka było ważniejsze MIŁOSIERDZIA CHCĘ.... czym zatem dla świadka miłosierdzie w kwestii powyższej....lepiej niech umrze ....niż mam złamać przykazanie religii to zamach na miłosierdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co wg waszej religii jest KONIECZNE do zbawienia? JAK MOŻNA OSIĄGNĄĆ ZBAWIENIE I ŻYCIE WIECZNE?\" Jezus dal odpowiedz, Jana 17:3 \"To znaczy zycie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego ktoregos poslal Jezusa Chrystusa\" Piekna odpowiedz.;-) Kamelia nie pitol juz o sektach,tylkoodpowiedz jesli umiesz namoje pytania,chybaze sadlaciebie zatrudne,to juz cienie mecze i uciekam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec powtorze Czy Kamelio zauwazylas moje pytania z godziny 21:35???? Odpowiesz bo nie wiem,czy mam czekac,czy raczej sie nie doczekam?? ?I odnosnie tej regulki,gdzie pisze ze ma byc cosik wypowiadane przez uczniow???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego apostolowie nigdy nie modlili sie do Jezusa tylko do Jego Ojca? Dlaczego sam Jezus modlil sie do Ojca,skoro wg ciebie on nim byl? Dlaczego konajac na krzyzu wzywal Ojca? Dlaczego nigdy nie kazal sobie oddawac chwaly wiekszej niz Ojcu? Dlaczego jest w biblii roznica,w nazywnictwie tzn.Ojciec i Syn? odpowiedziałam niejasno? Bóg jest NIEPOJETY nie można go zracjonalizować ....tak jak mistrzowie od racjonalizacji z Brooklinu próbują Jest Ojciec, jako Bóg odwieczny Stwórca wszechrzeczy, Jest Syn, który mówił o Ojcu, ze ja i Ojciec jedno jesteśmy. Kto widział Ojca widzial mnie, kto słucha słów moich słucha Ojca. Ja jestem w Ojcu a Ojciec we mnie. Słowo ciałem się stało . a Bogiem było słowo.... Panna pocznie i porodzi syna i dadząmu imię emanuel (Bóg znami) Ksiażę pokoju, Ojciec odwieczny w nim zamieszkała CAŁA PEŁNIA BOSKOŚCI nie klasyfikujcie Syna jako Stworzenie niższe Ojcu.....bo (jak wyzej) nie można go pojąć rozumem, zklasyfikować....On jest NIEPOJĘTY I istota synostwa Boga jest niepojęta. Przyszedł jako człowiek do ludzi, aby zmartwychpowstac.....ale przyszedł też jako Bóg (Emanuel...Bóg z nami) Ja jestem i odwieczny Ojciec. cała wieczność spędzona z Bogiem nauczy nas Jego boskości przecież ci odpowiedziałam dodam jeszcze, raz jeszcze po raz enty, że przyszedł w ciele jako człowiek...tu na ziemi był człowiekiem ale Był jednocześnie bogiem ale Ja nie zaprzeczam ze jest Ojciec !!!!!!! Ja mówię że Jezus jest Bogiem On i Ojciec to Jedno w nim cała boskość Modlił się do Odwiecznego Ojca. Niepojętego Boga chcecie pojąć rozumem????????:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze dla ciebie za trudne to zrozumienie moich odpowiedzi że mam ci aż 3 razy to samo wklejać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha,a to.........I sorry. To ja juz wole mojego Boga w ktorego wierze,ktory nie stwarza problemu w poznawianiu sie.Ktory daje sie poznac. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie chrzczono w imię ojca i syna i ducha...przecież napisałam...o żadnej innej \"formułce \" nic słowo Boże nie pisze...wiec....chyba jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie transfuzji krwi... wolicie by wasze dziecko umarło zamiast ratować mu życie... primo !!!!Jezus mówił o spożywaniu krwi tylko i wyłącznie po drugie cóż oznacza? \'miłosierdzia chcę a nie ofiary\" życie ludzkie dla Jezusa było cenniejsze nawet niż przykazania zakonu( uzdrawiał w sabat, bo życie ludzkie było ważniejsze) uczniowie zjadali i rwali kłosy zboża w sabat na co oburzali się uczeni w piśmie Jezus stanaął w ich obronie...zycie ludzkie było cenniejsze niż przykazanie. Głód i ciało człowieka było ważniejsze MIŁOSIERDZIA CHCĘ.... czym zatem dla świadka miłosierdzie w kwestii powyższej....lepiej niech umrze ....niż mam złamać przykazanie religii to zamach na miłosierdzie. A TO PRZEMILCZYSZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg biblii daje się poznać.....i ja też Go poznałam.... przez Syna swego objawił Nam się Pan. Kto widział Mnie mówi Jezus widział ojca. Kto Słów moich słucha słucha tego który mnie posłał/ Jakże słuchacie słów Jezusa, nie wiedząc czym jest miłosierdzie, pozwalacie by umierały dzieci lub dorośli tylko przez nakaz fanatyków z Brooklinu. Jakże słuchacie słów Jezusa który mówi ze łaską zbawieni jesteście i boży to dar....tylko krew Jezusa daje zbawienie...madralka nazwała to bajką..( bez komentarza) nie słuchacie Boga nie widząc Boga w Jezusie Amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale istota boskości Jezusa jest niepojęta....Syn i Bóg w nim zamieszkała PEŁNIA BOSKOŚCI tak jak to ze bóg jest odwieczny , ze bóg jest stwórcą, że bóg zakrywa grzechy.....to jest ta Boza niepojętość..... i zaden człowiek nie wie wszystkiego o Bogu....On odkryje wszystkie tajemnice....wierzę w to. i zobaczę to wszystko dopiero wtedy kiedy stanę przed Nim twarzą w twarz:) a Ty Go zobaczysz? czy tylko wybrane 144 tys. bo reszta sie nie załapie......piszę już z ironią..bo śmieszne bzdury roją sie w głowach waszych szefów, a potem....i tak powiedzą że się pomylili i sprawy sie przedawnią.........ale dopiero jak każdy z nich poumiera i nowi pojawią sie na stanowiskach. Dlaczego płacicie za książki które macie \"sprzedać ludziom\"??? ( tzn każdy je kupuje od Towarzystwa a potem sprzedaje. Dlaczego Brooklin dostaje informacje o tym ile godzin spędzono na \"służbie pionierskiej\" , czyli jak sprawują sie pionierzy Jakoś tak mi to nie pasuje do działalności DUCHOWEJ JEZUSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i zeby mi nikt nie zarzucił że nie lubię świadków,,,,ja bronie ludzi przed zgubą Brooklinu ludzi którzy chcą poznać Boga a wikłają sie w fałsz tej nauki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"uważnie badamy Boże Słowo za pomocą publikacji \'niewolnika\', w celu wzmocnienia naszej wiary... (wrogowie) mówią, że wystarczy czytać wyłącznie Biblię - samemu, bądź w małych grupach w domu. Lecz, dziwne, że przez takie \'czytanie Biblii\' ludzie ci powracają z powrotem do doktryn odstępców. (\"Strażnica\", 15 września 1981, s. 28-29, wyd. ang.) \"...choćbyśmy nie wiadomo jak długo czytali Biblię, nigdy nie poznalibyśmy prawdy samodzielnie\" (Strażnica, 1 XII 1990, s. 19) \"Kto nie nawiąże kontaktu z tym kanałem łączności, którym się posługuje Bóg, ten nie zrobi postępów na drodze życia, niezależnie od tego jak często by czytał Biblię\" (Strażnica, rok CIII, nr 18, s. 20, p. 4) \"...ale jak mogłabym korzystać z mojej niedawno kupionej Biblii, gdyby nie Strażnica, która ją wyjaśnia?\" (Strażnica, rok CIV, nr 21 na s. 11) \"Biblia nie może być poprawnie zrozumiana bez uwzględnienia koncepcji widzialnej organizacji Jehowy. \" (Strażnica, 1 października 1967 r. s. 587, wyd. ang.) najbardziej mi sie podoba to ze jak bez Strażnicy czyta się biblie to \"wracają do doktryn odstępców\"...hmmm czyli jestem odstępcą...który bez \"kanału\"- ciała kierowniczego i strażnicy nigdy nie pojmie Pisma....ale ci co czytają je bez tegoż kanału ...jakoś uwalniają sie od niego natychmiast. wiem że jutro na tym topiku będę wrogiem Swiadków nr 1 zbluzgają mnie jak nie wiem co a różnica polega na tym , ze ja nie na nich bluzgam...ale na przywódców którzy tak zniewalają ludzkie niewinne i pragnące Prawdziwego Boga umysły.....tak bardzo mi szkoda tych ludzi...... wyzwólcie sięi uwolnijcie od tego związania umysłu....przez Fałszywych proroków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra starczy...jest tego jeszcze duuuzo...ale.....pewnie jak grochem o ścianę........ pomyślcie...chociaż na moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie transfuzji krwi... wolicie by wasze dziecko umarło zamiast ratować mu życie... primo !!!!Jezus mówił o spożywaniu krwi tylko i wyłącznie po drugie cóż oznacza? \'miłosierdzia chcę a nie ofiary\" życie ludzkie dla Jezusa było cenniejsze nawet niż przykazania zakonu( uzdrawiał w sabat, bo życie ludzkie było ważniejsze) uczniowie zjadali i rwali kłosy zboża w sabat na co oburzali się uczeni w piśmie Jezus stanaął w ich obronie...zycie ludzkie było cenniejsze niż przykazanie. Głód i ciało człowieka było ważniejsze MIŁOSIERDZIA CHCĘ.... czym zatem dla świadka miłosierdzie w kwestii powyższej....lepiej niech umrze ....niż mam złamać przykazanie religii to zamach na miłosierdzie. A TO PRZEMILCZYSZ? a to jest najważniejsze pytanie na jutro...proszę nie zapomnieć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupie miejsce w niebie
Wyglada na to, ze za dobre uczynki chcecie sobie miejsce w niebie wykupic... Z Bogiem sie nie handluje, Bog jest miloscia, a milosc nie zada zaplaty. Zbawienie juz sie dokonalo, a kazdy z nas stoi przed wyborem czy chce je przyjac czy nie? Jesli ktos wybiera zbawienie czyli chce isc za Chrystusem to "samo przez sie mowi", ze owocami tej drogi beda dobre uczynki...wiec to nie za dobre uczynki czlowiek dostepuje zbawienia. Bog wyszedl do czlowieka z propozycja: chce cie zbawic, a wiec jest to dar Bozy, a dar Bozy to laska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zobaczcie wy na to?? Religia Ś.J. jest dla mnie religią absurdu, pełną manipupacji, wykorzystującą naiwność ludzką do własnych celów. Takie są moje drobne spostrzeżenia po obejrzeniu kilku serwisów internetowych, prowadzonych przez Świadków. Nie jestem osobą kompletnie pozbawioną wiary, ale wewnętrznie czuję sprzeciw czytając ich okazałe teksty dot. tego co wolno, a czego nie wolno, podpierając się wybranymi cytatami z Biblii, tak zgrabnie wyszukanymi, że poczynania w tej kwestii Kościoła Katolickiego wydają się przy Ś.J. wręcz dziecinne i niewinne. Jestem oburzona faktem, że sekta ta nie tylko legalnie fukcjonuje, ale i legalnie nawołuje nowe osoby do wstąpienia w jej szeregi. W sieci, można znaleźć masę artykułów, wystarczy trochę poszukać a ja stronniczo, nie będę podawać linków. Zachęcam do zapoznania się ze zdaniem obu stron konflitku, przeczytania relacji osób, które po wielu latach opuściły szeregi Ś.J. i wyrobienia sobie własnego zdania. Również \"ciekawe\" opinie mozna znaleźć na stronie głównej Strażnicy, każdy człowiek o minimalnej ilości zdrowego rozsądku odbierze ich nawoływania jako pełne manipulacji \"wyjaśnienia\" tekstów z Biblii. Nie potępiam samych Świadków, ale ludzi, którzy nimi kierują. Ludzi, którzy prowadzą serwis Racjonalisty nie oceniam, nie zawsze popieram, nie zawsze z ich tekstami się zgadzam. Jest to po prostu ich własne spojrzenie na dany problem i często jest w nich sporo racji, jak choćby w artykule Pana M. Agnosiewicza. Mam nadzieję, że Ci, którzy planują związać się bliżej ze Świadkami, zapoznają się wcześniej z ogólnie dostępną literaturą i spróbuja obiektywnie spojrzeć na to kim tak naprawdę jest ta Sekta, oraz do czego jesteście jej potrzebni. to jest kopia z innego topiku uffff jak dobrze że ktoś myśli jak ja bo już myślałam ze sama jedna na tym świecie i same świadki dookoła http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3157553&start=3390

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już kiedyś sobie obiecałam ze koniec debat ze świadkami...i chyba nadszedł ten czas.... jeszcze tylko przeczytam jutro co na temat miłosierdzia? co na temat przetaczania krwi.... to ze uważają ze dusza jest we krwi to wiemy....ale . ze dusza ucieka z krwią i jak się malutka ukuła to ile duszy jej ubyło???? odp. malutko:) .M I Ł O S I E R D Z I E ....... Jezus szuka miłosierdzia nie ofiary!!!!! czekam.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ :) daj spokój Kamelia, dla mnie ktoś kto mówi że dusza jest we krwi nie poznał swojej duszy, dusza jest we krwi, dusza jest we włosach, dusza jest w głowie, w zoładku w watrobie, dusza jest w płucach i dusza jest w SERCU, dusza jest w całym ciele i poza cialem, tak naprawdę to nie dusza jest w ciele ale ciało jest w duszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×